Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Temperatura 2.0T

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie Temperatura 2.0T

    Był wątek odnośnie 2.2, ale nie ma odnośnie 2.0. A mój nagrzewa się na 3 kreski i tyle. Co prawda jest chłodno, a Giulia ma wskazanie oleju a nie płynu chłodzącego, więc chyba ma prawo. Przynajmniej tak uważam i ASO zresztą też. Pytanie, czy ktoś wie jak się kreski przekładają na temperaturę? Bo jeżeli np 2 kreski to 70 stopni oleju, a 3 to 80 i tak dalej to zupełnie śpię spokojnie...

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia
    Postów
    73

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia ale u mnie też są trzy kreski. Jeździ więc się nie zastanawiam - tyle innych jest problemów w życiu.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chrisu
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 AT 200PS wersja Business
    Postów
    88

    Domyślnie

    Przekłada się łatwo. 4 słupki ok 100st/ 3 słupki ok 75 / 2 ok 50 st.
    Aktualnie przy temp ok zera 3 słupki są ok. Będzie cieplej to na autostradzie skoczy na 4 a jak polecisz przez dłuższy czas przelotową prędkością powiedzmy powyżej 200kmh to i 5 się pojawi. Polecam filmiki na YT tam widać jak sie temp oliwy zachowuje przy ostrej jeździe.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał szopp Zobacz post
    Nie mam pojęcia ale u mnie też są trzy kreski. Jeździ więc się nie zastanawiam - tyle innych jest problemów w życiu.
    o tyle jest to ważne że... nie należy butować zanim nie pojawi się minimum 2 słupek .

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Ja też więcej niż 3 nie widziałem. Jakby ogarnąć MES'a i interfejs (swoją drogą ciekawe jaki jest do Żula) to można zmierzyć i wyskalować sobie te kreski.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chrisu Zobacz post
    Przekłada się łatwo. 4 słupki ok 100st/ 3 słupki ok 75 / 2 ok 50 st.
    Sprawdził to kolega z czymś? Czemu pytam, bo gdzieś w instrukcji było odwołanie się do 80 stopni oleju i mnie zastanawia co oni przez to rozumieją.

    Cytat Napisał Chrisu Zobacz post
    o tyle jest to ważne że... nie należy butować zanim nie pojawi się minimum 2 słupek .
    Właśnie o to mi chodzi z zapytaniem o temperaturę. W jedynym pojeździe który miałem uprzednio gdzie można było zczytać temperaturę oleju nie butowałem poniżej 70 stopni oleju...

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Ja też więcej niż 3 nie widziałem. Jakby ogarnąć MES'a i interfejs (swoją drogą ciekawe jaki jest do Żula) to można zmierzyć i wyskalować sobie te kreski.
    Muszę o to zapytać jak będę w ASO na pierwszą wymianę oleju. Żeby mi przeczytali jaka jest temperatura oleju na ile kresek...

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chrisu
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 AT 200PS wersja Business
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    Sprawdził to kolega z czymś? Czemu pytam, bo gdzieś w instrukcji było odwołanie się do 80 stopni oleju i mnie zastanawia co oni przez to rozumieją.
    ...szczerze to nie , ale na logikę - jeżdżąc Fordem ST/RS gdzie temp oleju była analogicznie wyskalowana . Połowa to było 100st , resztę podziałki łatwo przyporządkować. Ponadto podobny styl jazdy skutkował zbliżonymi wskazaniami temp oliwy w Fordzie i Alfie. ...także stąd czerpię wiedzę wiem że to nie jest zbyt precyzyjne a raczej poglądowe ale sadzę że tyle wystarczy.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    Ja mam 2.0 t i w korkach skacze do 4 słupków, zastanawiam sie czy to w porządku. To nie są jakieś dramatyczne korki a na zewnątrz 9 stopni.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Latrunculus
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulia 2.0 Super
    Postów
    23

    Domyślnie

    W 2.0 też mam cały czas 3 kreski, po podłączeniu się za pomocą TORQUE przed OBD okazuje się że przy tych 3 kreskach temperatura to 88-89 st C, dopiero po przekroczeniu 90 st C pokazuje 4 kreski.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chrisu
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 AT 200PS wersja Business
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał Latrunculus Zobacz post
    W 2.0 też mam cały czas 3 kreski, po podłączeniu się za pomocą TORQUE przed OBD okazuje się że przy tych 3 kreskach temperatura to 88-89 st C, dopiero po przekroczeniu 90 st C pokazuje 4 kreski.
    o ...i to jest prawilna odpowiedź ! Ciekawie kiedy należy odpuścić gaz (np na autostradzie), kiedy zapali sie 5 słupek ?

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    2011 AR 159 SW 2.0 @204KM 419Nm + 2011 Kawasaki z1000sx + 2010 KTM 990 SMT :)
    Postów
    289

    Domyślnie

    Pewnie wyskoczy komunikat, jak choćby w 159 o zbyt wysokiej temperaturze płynu chłodzącego. Te kreski to tylko wskaźnik o jakichś widełkach na każdy "szczebel", a urządzeniem pomiarowym jest czujnik. Tak więc upalać, aż nie zacznie piszczeć, że mu za ciepło

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-01-2016, 12:38
  2. Temperatura 2.4 JTD
    Utworzone przez adriang6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-03-2015, 07:31
  3. temperatura
    Utworzone przez szczurekkrk w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-02-2014, 21:00
  4. [146] Temperatura w 1.6TS
    Utworzone przez RedHand w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-10-2009, 12:21
  5. [156] Temperatura . . .
    Utworzone przez prymie w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-09-2008, 09:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory