Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Temat: Częsta wymiana oleju

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    To świetnie,jest szansa że za 10 lat pojezdze giulią w dobrym stanie. Przy systemie long life takiej szansy bym nie miał.

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Być może ale nie na drodze publicznej.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Prawo nie zabrania mocnego przyspieszenia tylko maksymalnej prędkości. Także na drodze publicznej też jest ok.


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Czyli maksymalnie 10 sekund pakowania

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Czyli maksymalnie 10 sekund pakowania
    Można zwolnić i jeszcze raz Dźwięk benzyny w Giulii włącza uśmiech na twarzy


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Ale zbieg okoliczności, akurat dziś umawiałem się na wymianę oleju (bo chciałem szybciej niż zalecają czyli co 15) i chwilę potem pokazało mi, że właśnie nadszedł ten czas
    Przy 12,5 k.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Bardzo dobrze, ze wprowadzili takie monitorowanie. Powinno to wyeliminować przypadki znane z Giulietty, ze pada moduł MA po kilkudziesięciu tysiącach a właściciel przecież stosował się do wymian oleju co 30 tys. Tyle, że w większości przypadków powinien olej wymieniać co 10 tys. bo samochodu używa w warunkach głównie miejskich albo po prostu gniecie cały czas na maksa. W Giulii taki delikwent z musu będzie musiał jechać na wymianę i nie będzie problemów z Multiair. Widac , że chcą dalej poprawiać jakość w AR i chwała im za to.
    Chyba jest jakieś programowe obliczanie zuzycia oleju w Giuliecie, mi pokazało wymiane oleju kilka kkm przed nakazanym interwałem 30kkm.
    Ja wymieniam olej raz do roku wychodzi zwykle troche mniej niz co 10kkm. Ale nie mam ustawienia serwisowego w komputerze co 10kkm, nie udało mi sie ustawić a ASO lepiej niech nie dłubie tam gdzie nie musi.
    W Giulii też nie ma czujnika mierzącego stopień zuzycia oleju - nigdzie nie ma. Wylicza sie zuzycie monitorując parametry pracy silnika - rozruchy, motogodziny, temperaturę , zakres obrotów i pewnie wiele innych parametrów i z tego komputer aproksymuje do zadanych tabel zuzycia oleju zaleznych od warunków pracy - inaczej sie nie da. Rzeczywiste zuzycie oleju to mozna zbadac w laboratorium na wielu przyrządach, na które w samochodzie po prostu nie ma miejsca, chyba że ktoś zafunduje sobie czujniki i testery na poziomie używanych w kosmosie - małe lekkie wydajne za astro- kosmiczne pieniądze.
    Ostatnio edytowane przez ignacy ; 18-01-2018 o 12:47 Powód: literówka

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Też podejrzeam, że tutaj komputer analizuje styl jazdy, czyli np: ilośc jazdy na zilnym silniku, długości odcinków, używanie start-stop, przypsieszenia, temperaturę itp. Nie sądzę by tam była analiza właciwości chemicznych oleju takiego kosmosu chyba nikt nie ma, to nie jeżdżące laboratorium przecież
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 18-01-2018 o 14:40

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał janek Zobacz post
    Monitoruje parametry oleju nie historyczne używanie silnika.
    Czym monitoruje i jakie parametry? Przeprowadza analizę fizyko-chemiczną?
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  9. #19
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Dokładnie monitoruje styl użytkowania auta i na tej podstawie wylicza czas do wymiany. Takie coś było już w 159 więc żaden ewenement. Ponadto to, że oleju nie przybywa nie znaczy, ze auto go nie bierze. Często w benzynach turbodaładowanych używanych na krótkich odcinkach do oleju przedostaje się paliwo. To, że auto wywala komunikat o wymianie oleju po 7k km bardziej by mnie zmartwiło niż ucieszyło bo to by znaczyło, że następuje szybka degradacja oleju.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Albo były bardzo krótkie odcinki, a wiec potencjalnie dosyć czesto na "zimnym" silniku (albo długie i szybkie, gdzie rośnie temp). U mnie wzywa szybciej niż planowe 15k, ponieważ chyba z 50% dystansu to miasto, 30% autostrada i tylko 20% jazd po drogach z ograniczeniem do 90 kmh (chyba najłagdoniejsze dla silnika).
    Więc nie dziwota, że na takich trasach życzy sobie szybsze wymiany.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-10-2019, 11:13
  2. [MiTo] Wymiana filtra oleju bez wymiany oleju
    Utworzone przez Łysy_ w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-03-2019, 14:45
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-04-2014, 19:08
  4. [159] Wymiana oleju ???
    Utworzone przez w0cinu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-07-2013, 20:11
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-07-2013, 09:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory