Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Temat: Częsta wymiana oleju

  1. #21
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Nikt mi nie wmówi, ze w trybie miejskm wymiana oleju co 7k km to coś normalnego w dzisiejszych czasach gdzie wszyscy się prześcigają jak tu zminimalizować koszty. Albo auto ma walnięty algorytm albo zawala olej paliwem w trybie miejskim i konstruktorzy wiedząc to zaprogramowali algorytm tak, a nie inaczej lub po prostu z innych nieznanych powodów zaprogramowali go z dużym marginesem. Auto benzynowe teoretycznie powinno się bardziej nadawać do miejskiej jazdy niz diesel, a nawet klekoty w jeździe miejskiej tak szybko nie wołają o wymianę. Najpierw próbowano nam wmówić bzdurę o serwisach longlife, a teraz widzę nagle obrót o 180 stopni i serwisy "shortlife" czyli ze skrajności w skrajność i ciekawe czym to jest podyktowane
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 19-01-2018 o 09:28

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    No jak czym, ekologią W Skodzie czy VW jest to samo, znaczy w trybie miejskim komp woła szybciej o wymianę oleju.

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

  4. #24
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    No jak czym, ekologią W Skodzie czy VW jest to samo, znaczy w trybie miejskim komp woła szybciej o wymianę oleju.
    Ekologia to podyktowane były serwisy longlife. Mniej wymian mniej zużytego oleju. To czym jest podyktowane? Że w trybie miejskim woła szybciej to oczywista oczywistość zastanawia mnie fakt dlaczego algorytm zaprogramowany jest do tak szybkiej zmiany gdzie jeszcze niedawno wmawiano nam, że takie zmiany szybkie są zbędne bo nowoczene silniki, nowoczesne oleje i inne bzdety, a jak jechałeś do ASO po 10K km to robili oczy i patrzyli jak na dziwaka

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Bo teraz pod hasłem "dbania o klienta" i jego samochód (gdy się już zorientowali, że klient jednak się połapał, że, w większości przypadków, long life to jedna wielka ściema) mogą wyciągać kasę częściej z dwojga złego wolę to drugie rozwiązanie, choć faktycznie nie można pomijać problemu i tak już totalnie zdegradowanego środowiska. Niestety Matka Ziemia też ma granicę swoich zasobów i możliwości naprawienia tego, co człowiek zniszczył.

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Nikt mi nie wmówi, ze w trybie miejskm wymiana oleju co 7k km to coś normalnego w dzisiejszych czasach gdzie wszyscy się prześcigają jak tu zminimalizować koszty.
    Może wynika to z tego, że inaczej jest traktowany pierwszy okres, wtedy wiele osób wymienia już olej dla zasady po 2-5 k.
    A te minimalizowanie kosztów może potem źle się odbić dla silnika. Tak czy inaczej, nie potrzeba raczej nic dolewać pomiędzy wymianami (wiec mamy te minimalizowanie kosztów), nie ma tez żadnych wynalazków blue itp

  7. #27
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Większość klientów z trybu LL była zadowolona bo nie oszukujmy się spora cześć nowych aut w pl to leasing więc po co ktoś kto za kilka lat i tak zmieni auto ma wymieniać olej 3 razy w roku jak może to robić raz? Z kim nie rozmawiałem kto brał nowe auto na kilka lat miał identyczne podejście, smutna prawda ale prawda. Dla mnie taka zmiana o 180stopni w sposobie serwisowanie jest nieco podejrzana. Rozumiem gdyby to było ponad 500 konne Q ale standardowa benzyna?

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    A to, że ktoś jest zadowolony, że przez pierwsze 2-4 lata nie będzie jeździł za często do serwisu, to racja. Tyle, że problem ten spada na tych, co będa użytkowac dalej.
    Choć z tego vido wynika, że LL jest stosowana w przypadku tych aut, gdzie kompuer wylicza styl jazdy (a nie realnie jakość oleju). A to oznacza, że nawet tam zamiast 30 k, może wyjśc po 10 k.
    Więc po prostu ci, którzy mają w papierach LL, moga być zdziwieni, że będzie ich czasem wzywało juz po 10-15 k, w Alfach tego zaskoczenia nie będzie (no chyba, że komuś będzie non stop co 7-10k wzywać).

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Chyba jest jakieś programowe obliczanie zuzycia oleju w Giuliecie, mi pokazało wymiane oleju kilka kkm przed nakazanym interwałem 30kkm.
    w giullietcie veloce na tym teoretycznie opiera się wymiana, nie ma interwałów, tylko 'kiedy komputer pokaże'. ja nie dobrnąłem do wskazania, wymieniłem przy 10k, następna wymiana będzie przy 20...a może ze względu na inny silnik tam faktycznie jakiś czujnik jakości oleju jest? (tak mówił człowiek w serwisie...)

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    A jednak podobno jest jakiś czujnik parametrów oleju, może nie tyle co chemicznych, co fizycznych gęstośc czy coś w tym stylu.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-10-2019, 11:13
  2. [MiTo] Wymiana filtra oleju bez wymiany oleju
    Utworzone przez Łysy_ w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-03-2019, 14:45
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-04-2014, 19:08
  4. [159] Wymiana oleju ???
    Utworzone przez w0cinu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-07-2013, 20:11
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-07-2013, 09:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory