Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Temat: Dezaktywacja systemu ESP oraz kontroli trakcji

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie Dezaktywacja systemu ESP oraz kontroli trakcji

    Słuchajcie - czy naprawdę w Stelvio czy Guilii nie da się dezaktywować ESP oraz trakcji? Może ma ktoś jakiś sposób? Może chociaż jakiś przekaźnik czy bezpiecznik można wypiąć choć na chwilę...

    Czy nie trafia Was szlag, jak spada śnieg, że nic nie da się zrobić? To ma być ta radość z jazdy? W BMW wszystko wyłączam i jest pięknie

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    Słuchajcie - czy naprawdę w Stelvio czy Guilii nie da się dezaktywować ESP oraz trakcji? Może ma ktoś jakiś sposób? Może chociaż jakiś przekaźnik czy bezpiecznik można wypiąć choć na chwilę...

    Czy nie trafia Was szlag, jak spada śnieg, że nic nie da się zrobić? To ma być ta radość z jazdy? W BMW wszystko wyłączam i jest pięknie
    Trzeba przełączyć DNA na tryb R ;p

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    Słuchajcie - czy naprawdę w Stelvio czy Guilii nie da się dezaktywować ESP oraz trakcji? Może ma ktoś jakiś sposób? Może chociaż jakiś przekaźnik czy bezpiecznik można wypiąć choć na chwilę...

    Czy nie trafia Was szlag, jak spada śnieg, że nic nie da się zrobić? To ma być ta radość z jazdy? W BMW wszystko wyłączam i jest pięknie
    Można spróbować triku z Giulietty - połączyć się przez OBD z modułem ABS/ESP.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia
    Postów
    73

    Domyślnie

    Gdyby w tym aucie dezaktywować system będzie masakra. Jest zestrojony pod kontrolę. Nie ma o porównywać do Q, bo to inna konstrukcja dlatego ma R. Jak chcesz dobrze się kleić to trzeba wziąć blokadę dyferencjału. Faktycznie nie źle nosi e zakrętach.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    też już przeglądnąłem połowę internetów, żeby znaleźć, czy da się jakoś rozłączyć ESC... tak chociaż na momencik ;-)

    włoscy inżynierowie mogli chociaż pomyśleć o takim "sport+" gdzie czułość jest obniżona

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    Słuchajcie - czy naprawdę w Stelvio czy Guilii nie da się dezaktywować ESP oraz trakcji? Może ma ktoś jakiś sposób? Może chociaż jakiś przekaźnik czy bezpiecznik można wypiąć choć na chwilę...

    Czy nie trafia Was szlag, jak spada śnieg, że nic nie da się zrobić? To ma być ta radość z jazdy? W BMW wszystko wyłączam i jest pięknie
    Można bezpiecznik wyjąć, ale czy to do końca mądre to nie wiem. Przed chwilą widziałem nowy filmik z Kiksterem u jakiegoś innego gościa na kanale, gdzie śmigają Giulią Veloce po torze w Toruniu na śniegu, sprawdzając czy da się nią ślizgać. Wniosek jest taki, że da się bardzo dobrze, tylko trzeba "delikatnie muskać gaz", wtedy ESP się nie wtrąca a auto leci bokiem. Jak wciśniesz za mocno to ESP ucina zabawę.

    Filmik słaby a gostek wkurzający, no ale Giulia lata bokiem około 8:00
    https://www.youtube.com/watch?v=wfZ914c-M08
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Śledzę ten dział ze względu na to, że w maju chyba przesiądę się na Giulię i siłą rzeczy obejrzałem ten filmik z powyższego postu. Niestety, Giulia tam nie "lata bokami" tylko czasem zarzuci tyłem i to w niezupełnie przewidywalny sposób dla prowadzącego, a panowie gadają takie dziwne rzeczy (nie wspomnę o trzymaniu kierownicy i kręceniu nią), że z całą odpowiedzialnością pokuszę się o stwierdzenie, że prawdziwy oes trwałby u nich do 3 zakrętu. To tyle w temacie filmiku, poza tym jestem również zasmucony, że pewnych rzeczy w dzisiejszych autach nie można wyłączyć. Z drugiej strony uważam, że jak ktoś chce się bawić podczas jazdy, to niech spróbuje sił w sporcie. Jeżdżę dużo i często spotykam na drodze "rajdowców", "drifterów" i innej maści "sportowców", którzy muszą udowodnić, że są szybsi.
    Pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    obejrzałem ten filmik z powyższego postu. Niestety, Giulia tam nie "lata bokami" tylko czasem zarzuci tyłem i to w niezupełnie przewidywalny sposób dla prowadzącego
    Nie lata cały czas, a raptem raz im się udało to osiągnąć gdzieś tam około 8:00 czasu wideo, gdzie potem kickster mówi, że trzeba muskać gaz. Niestety z tego jedynego sukcesu jest tylko ujęcie z wewnątrz. W pozostałych przypadkach widać i słychać, że próbują sprowokować poślizg dając gaz w podłogę, więc auto sunie na wprost ze skręconymi kołami lub widać jak ESP wyciąga je z poślizgu.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #9
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Czyli reklama kłamie: https://www.youtube.com/watch?v=15MVD5rAUuo

    Jak chcesz dobrze się kleić to trzeba wziąć blokadę dyferencjału.
    Zadałem to pytanie: http://www.forum.alfaholicy.org/giul...erencjalu.html
    Wydaje mi się, że to jednak nie służy do latania bokiem w zakrętach

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,280

    Domyślnie

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Wydaje mi się, że to jednak nie służy do latania bokiem w zakrętach
    Wręcz przeciwnie otwarty dyfer strasznie przeszkadza w lataniu bokiem. W przypadku włączonej kontroli trakcji tym bardziej pomaga, bo zmniejsza różnice prędkości obrotowych kół.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Filmik słaby a gostek wkurzający, no ale Giulia lata bokiem około 8:00
    https://www.youtube.com/watch?v=wfZ914c-M08
    Januszami driftu z kupą w majtkach bym się nie kierował Ja nie wiem kto tym pryszczatym gnojom daje takie auta.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Dezaktywacja buzzera systemu S.B.R.
    Utworzone przez TOM & JULIA w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 30-10-2015, 09:41
  2. Nie da sie wyłączyć kontroli trakcji
    Utworzone przez manius2008 w dziale 147
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 28-01-2014, 08:52
  3. Kontrolki ABS kontroli trakcji i ręcznego
    Utworzone przez Marcin-156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-10-2013, 18:03
  4. Kontrolka od kontroli trakcji i VDC
    Utworzone przez kosiu w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-07-2013, 08:30
  5. wyświetlanie kontroli trakcji po regenracji przekładni.
    Utworzone przez Łukasz789 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-06-2013, 12:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory