Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Napęd na ośkę i śnieg

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    I szczerze to Ci zazdroszczę. Też się nie przejmuję co ludzie pomyślą, za stary już na to jestem, nawet jak pomyślą sobie "co za debil w Giulii, jak on leci bokiem". Uważam, że powinna być opcja wyłączania ESP, szczególnie, że z punktu widzenia projektowego jest to prymitywne.

    Mam nawet chwile zwątpienia, żeby kupić jakąś 10 letnią Bete stricte do zabawy, latania bokami po śniegu (i nie tylko), ale z drugiej strony, jednak czasem jadąc normalną Alfą człowiek chciałby trochę się pobawić na drodze, albo parkingu. No i dla mnie osobiście manual do tego pasuje dużo bardziej niż automat, ale to inna para kaloszy.

    Mam cichą nadzieję, że ktoś opracuje jakiś prosty trik do wyłączania ESP. W Giulieccie - przykładowo - wystarczy połączyć się z modułem ABSu interfejsem do komputera i CAŁA kontrola trakcji, wszystko zdycha. Niestety, noszenie się z laptopem jak się chce pobawić nie jest zbyt praktyczne, a i przedni napęd to nie to, ale przecież można to zminiaturyzować jako moduł wpinany w OBD, który jedyne co robi to łączy się z modułem ASB i utrzymuje połączenie.

    Nie tak wygodne jak przycisk na desce, ale oby udało się znaleźć coś analogicznego dla Żulii i Stevii.

  2. #12
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Dokładnie tak samo myślę, wiadomo, że samochodem na co dzień jeździmy raczej normalnie i tylko czasem coś nas najdzie, jak warunki na drodze pozwolą - i wtedy możemy przez chwilę sie pobawić - i po to powinna być ta opcja.

    Ci co chcą kupić Alfę lub BMW to raczej ludzie bardziej zmotoryzowani i zakręceni od właścicieli np. Toyot Avensis czy Passatów - dla niektórych tacy wariaci to może "gorszy sort" ale ja też mam to gdzieś W tych markach powinno dać się wyłączyć trakcję - chociaż ostatnio rozmawiałem ze sprzedawcą w salonie BMW i jak powiedziałem, że chcę napęd na tył, a nie xDrive to powiedział, że go moje podejście bardzo cieszy, ale tacy klienci już wymierają - kiedyś to był standardowy klient BMW, teraz przechodzimy do marginesu...

  3. #13
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    jednak czasem jadąc normalną Alfą człowiek chciałby trochę się pobawić na drodze, albo parkingu.
    Pytanie czy chciałbyś mieć gwarancję na to co się stanie z samochodem w skutek takiej zabawy, jeśli tak, to pytanie czy chciałbyś też zapłacić więcej za samochód z gwarancją na takie zabawy.

    Może jeśli chcesz mieć wrażenia z jazdy Giulią Q, to powinieneś kupić Giulię Q?

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Pytanie czy chciałbyś mieć gwarancję na to co się stanie z samochodem w skutek takiej zabawy, jeśli tak, to pytanie czy chciałbyś też zapłacić więcej za samochód z gwarancją na takie zabawy.

    Może jeśli chcesz mieć wrażenia z jazdy Giulią Q, to powinieneś kupić Giulię Q?
    Moim zdaniem nie potrzeba 500KM żeby czasem zrobić bączka na śniegu... Już nie róbmy z wyłączania ESP jakiegoś mega-elitarnego ekstrawaganckiego bajeru, ma to głupi VW Golf (1.2 TSI), głupi Qashqai (2.0 benia, napęd na ośkę), jakiś X-Trail, którego ujeżdżałem w Nowej Zelandii. O Betach nawet nie wspominam. W ciągu ostatnich 5 lat jedynymi samochodami, którymi jeździłem i nie mają wyłączania ESP są Giulia i Giulietta.

    Jasne, jakby świat wyglądał tak, że tylko M3/M5, albo AMG-ki mają opcję wyłączania ESP, to można powiedzieć "chcesz szaleć, kup QV". Ale kurcze, nawet Julka QV nie ma wyłączania ESP. Więc nie widzę związku braku ESP z byciem QV w żadną ze stron tej implikacji.

    PS: Odnośnie gwarancji - nie słyszałem, żeby inni producenci warunkowali gwarancję wyłączaniem ESP, bo przecież łatwo to w body odnotować. Nawet VW, znany z licznych oszustw, nie mówi klientowi "paaanie, przecież 100 km wyłączył pan ESP, pewnie się poszalało i teraz tłok wyszedł bokiem przez to"...
    Ostatnio edytowane przez MiLykie ; 09-02-2018 o 16:56

  5. #15
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Moim zdaniem nie potrzeba 500KM żeby czasem zrobić bączka na śniegu... Już nie róbmy z wyłączania ESP jakiegoś mega-elitarnego ekstrawaganckiego bajeru, ma to głupi VW Golf (1.2 TSI), głupi Qashqai (2.0 benia, napęd na ośkę), jakiś X-Trail, którego ujeżdżałem w Nowej Zelandii. O Betach nawet nie wspominam. W ciągu ostatnich 5 lat jedynymi samochodami, którymi jeździłem i nie mają wyłączania ESP są Giulia i Giulietta.
    Czy ta opcja w Golfie wyłącza ESP w 100%? Po co ona jest w Golfie? Do latania bokiem czy może jednak do bardziej praktycznych zastosowań w trudnych warunkach drogowych.

    Z innej beczki: czy tryb Dynamic w DNA wystarczająco nie opóźnia reakcji tych systemów?
    Ostatnio edytowane przez walgreen ; 09-02-2018 o 18:03

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał SFilip Zobacz post
    OK, własnie to chciałem potwierdzić. Tak, cykanie słychać, żadna kontrolka sie nie zapala. Dzieki
    Odpowiem sam sobie ... nie na darmo kto tam jakąś "lampke" wstawił. Zaświeciła się w końcu. Może nie była to ekstremalna jazda, ale chciałem sprawdzić czy to działa, tzn lampk, bo elektronika (cykanie) tak czy inaczej działało.

  7. #17
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post

    Z innej beczki: czy tryb Dynamic w DNA wystarczająco nie opóźnia reakcji tych systemów?
    No właśnie NIE. W BMW jak dasz Sport+ to latasz trochę bokiem, i to całkiem całkiem, można się już bawić -kontrolki informują cię, że masz nieaktywny ESP, choć tak naprawdę działa, ale z ekstra opóźnieniem. Ale możesz też wyłączyć całkowicie. W Alfie jest d.pa I jest to poważna wada - i koniec. Kropka.

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Potwierdzam, że to mega wada. Już wiele razy o tym pisałem ale nie chciało mi się gadać z trollami, że to niebezpieczne i pewnie zabiję matkę z dzieckiem. Jakoś wszyscy potrafią dać taką możliwość tylko Giulia i Giulietta nie. W ogóle nawet w sportowych wersjach typu Veloce nie ma takiej opcji. Dopiero Q. No sory ale to żart.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Ja uważam, że przyczyną takiego stanu rzeczy są testy typu NCAP/IIHS. Może nie chcieli ryzykować że dostaną parę punktów mniej, bo szczególnie IIHS przywiązuje wagę do ESC. Nie wiem, czy odejmują punkty za możliwość wyłączenia ESC, brzmi to dziwnie ale wszystko możliwe.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Wątpię żeby za brak wyłączenia były jakieś dodatkowe punkty czy coś. To jak ten asystent pasa, który musi być teraz w każdym samochodzie bo dodaje gwiazdki w testach NCAP. To śmieszne bo samochód w testach ZDERZENIOWYCH może obronić ludzi w 100% a jak nie będzie miał asystenta pasa to nie dostanie 5 gwiazdek. Np fiat Tipo z tego co pamiętam. Na szczęście tu już potrafili dać możliwość wyłączenia a kontroli trakcji już nie. Btw pasywny asystent pasa to dla mnie najbardziej bezużyteczny wynalazek w dziedzinie motoryzacji.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. [159] Napęd Q4
    Utworzone przez Bargo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-11-2016, 18:49
  2. Napęd w 75
    Utworzone przez elpaco w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 22:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory