Strona 16 z 18 PierwszyPierwszy ... 6789101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 172

Temat: Wyniki sprzedaży w Polsce 2017 (Giulia, Stelvio i reszta FCA)

  1. #151
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Mnie chyba w salonie AR najbardziej zdziwiło to, że mając powiedzmy 4 auta stojące w salonie (pokazówki na sprzedaż, niejeżdżące), nie mają przygotowanych na te auta przykładowych ofert finansowania dla najbardziej typowych parametrów. Na odpowiedź na pytanie "jaka będzie oferta leasingu na to auto na 3 lata z wpłatą 10%" trzeba czekać dzień, dwa. Ja jako klient oczekiwałbym, że taką ofertę raz na miesiąc przygotują i wsadzą do teczki (wiadomo, ceny się zmieniają, kursy itd). Rabat i tak z góry wiedzą jaki mogą dać, a nawet niechby taka oferta była od ceny katalogowej - wtedy masz odpowiedź "ile kosztuje to auto" a możesz dalej rozmawiać o "ile może kosztować to auto".

    Też zgadzam się z przedmówcą, że fakt, iż Giulię Veloce o cenie katalogowej 250-260 brutto kupi się rzeczywiście za 200-210, stanowi ogromną różnicę i brak wiedzy o takiej polityce rabatowej AR na pewno odstrasza wielu potencjalnych klientów.
    Ostatnio edytowane przez anAlfaBeta ; 21-03-2018 o 17:04
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  2. #152
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Mnie chyba w salonie AR najbardziej zdziwiło to, że mając powiedzmy 4 auta stojące w salonie (pokazówki na sprzedaż, niejeżdżące), nie mają przygotowanych na te auta przykładowych ofert finansowania dla najbardziej typowych parametrów. Na odpowiedź na pytanie "jaka będzie oferta leasingu na to auto na 3 lata z wpłatą 10%" trzeba czekać dzień, dwa. Ja jako klient oczekiwałbym, że taką ofertę raz na miesiąc przygotują i wsadzą do teczki (wiadomo, ceny się zmieniają, kursy itd). Rabat i tak z góry wiedzą jaki mogą dać, a nawet niechby taka oferta była od ceny katalogowej - wtedy masz odpowiedź "ile kosztuje to auto" a możesz dalej rozmawiać o "ile może kosztować to auto".
    Mnie bardziej zdziwiło, gdy od dwóch dealerów usłyszałem, że FCA(ald) nie ma w ofercie finansowania Veloce i QV. Nie mają, to nie mają, ale żeby wiedzy o tym nie posiadał salon? :/

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #153
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    [MENTION=77991]KGD[/MENTION] hehe, bo to jest tak, że myślą, że nie mają, ale jednak mają, tylko o tym nie wiedzą i trzeba im pomóc się o tym dowiedzieć. Ja na przykład mam abonament ALD na Veloce chociaż też "nie ma" i "się nie da".
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #154
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    [MENTION=77991]KGD[/MENTION] hehe, bo to jest tak, że myślą, że nie mają, ale jednak mają, tylko o tym nie wiedzą i trzeba im pomóc się o tym dowiedzieć. Ja na przykład mam abonament ALD na Veloce chociaż też "nie ma" i "się nie da".
    Ja to wiem,ale trochę niepokoi mnie fakt, że to już któraś z kolei rzecz, która sprawdzam we własnym zakresie Cały czas jednak zachodze w głowę, jak to jest możliwe w dzisiejszym świecie - czasie niezbyt łaskawym dla sprzedających coś spoza mainstreamu

    Zasadniczo - nie mój cyrk...

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  5. #155
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    Więc po pierwsze, rabaty są mile widziane - ale to niestety nie wystarczy, żeby osiągnąć sukces...

    ...a po drugie - to ja uważam, że marka ALFA ROMEO powinna być sprzedawana w osobnych salonach - nie razem z Fiatem i resztą. Nie koniecznie bez sąsiedztwa Fiata, Jeepa i spółki, ale w oddzielonym budynku / pomieszczeniu - podobnie z serwisem. Na salonie Stelvio stoi obok Doblo i Punto, a Giulia na serwisie leży na podnośniku obok Ducato. Lipa i tyle.
    Podobno z modelem Stelvio - Alfa celuje w Macana - na drodze Stelvio jest w stanie konkurować z nim, ale jak klient wejdzie do salonu Porsche a potem wchodzi o salonu "wszystkiego", gdzie sprzedawca kończy transakcję na dostawczaka i zaczyna miotać się o Alfie... - żenada.
    To polecam Carserwis w Warszawie na Połczyńskiej. Nowy salon, taki jak powinien IMO

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  6. #156
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał KGD Zobacz post
    Ja to wiem,ale trochę niepokoi mnie fakt, że to już któraś z kolei rzecz, która sprawdzam we własnym zakresie Cały czas jednak zachodze w głowę, jak to jest możliwe w dzisiejszym świecie - czasie niezbyt łaskawym dla sprzedających coś spoza mainstreamu

    Zasadniczo - nie mój cyrk...

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Tą akurat dziwność da się w miarę łatwo wytłumaczyć, mianowicie o ile raczej ich nie boli że za 2-3 lata wyskoczy na rynku wtórnym pełno (cóż za optymizm) Giulii w wersji semi-bieda, o tyle gdyby za 2-3 lata na rynku wtórnym wyskoczyło nagle 100 (bez kozery powiem pińcet) Giulii Veloce z przebiiegiem 40-50 kkm to już z salonu by żadnej chyba nie sprzedali.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #157
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Tą akurat dziwność da się w miarę łatwo wytłumaczyć, mianowicie o ile raczej ich nie boli że za 2-3 lata wyskoczy na rynku wtórnym pełno (cóż za optymizm) Giulii w wersji semi-bieda, o tyle gdyby za 2-3 lata na rynku wtórnym wyskoczyło nagle 100 (bez kozery powiem pińcet) Giulii Veloce z przebiiegiem 40-50 kkm to już z salonu by żadnej chyba nie sprzedali.
    Jak na razie powinno im zależec by kilka zaczęło jeździć po ulicach zakładam, bez fałszywej skromności, że moja wrażenie zrobi konkretne

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  8. #158
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał KGD Zobacz post
    Jak na razie powinno im zależec by kilka zaczęło jeździć po ulicach zakładam, bez fałszywej skromności, że moja wrażenie zrobi konkretne
    Aż taką grubą bierzesz?!

  9. #159
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Aż taką grubą bierzesz?!
    Brałbym

    Poważniej... Naprawdę tak piękne auto za rzadko widać na naszych drogach :/

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  10. #160
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Cytat Napisał uTvo0 Zobacz post
    To polecam Carserwis w Warszawie na Połczyńskiej. Nowy salon, taki jak powinien IMO

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
    Ale już serwis taki sam jak był w MOTO-TRANSUS (30 lat temu).

Podobne wątki

  1. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  2. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16
  3. Alfa Romeo - wyniki sprzedaży - styczeń 2013
    Utworzone przez saroo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 16:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory