Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 172

Temat: Wyniki sprzedaży w Polsce 2017 (Giulia, Stelvio i reszta FCA)

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    Ja zamowilen Stelvio na początku listopada, które było już wyprodukowane tylko stało we Włoszech. Miałem odebrać na pocz grudnia. 21 grudnia straciłem cierpliwość i wziąłem Giulie ze stocku. Może dlatego sprzedaż nie wzrosła, nie było nic ciekawego do kupienia w Warszawie. Co do promocji to prawda. Brak dobrej oferty serwisowej i gwarancyjnej, dochodzi brak podstawowego wyposażenia t.j carplay. Słaba oferta ubezpieczeniowa. Przecież takimi ofertami buduje się sprzedaż. Dodatkowo cena katalogowa samochodu jest za wysoka. Lepiej by zrobić trochę niższa cenę i najwyżej dawać mniejszy rabat a dokładać inne opcje. Panowie z FCA, do roboty !!!!


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    W Poznaniu w salonie w którym byłem wyprzedało się prawie wszystko co mieli, oprócz dwóch czy trzech aut na skrajach skali (największa bieda i największy wypas) i demówek. Została jedna Giulia Business, jedna Veloce i jedna demówka. Do tego chyba jedno Stelvio demówka i jedno w salonie.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    To samo w Gdyni- gadałem ze znajomą to mówi że jakiej głupiej wersji Stelvio by nie zamówili to wszystko schodzi.

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    To samo w Gdyni- gadałem ze znajomą to mówi że jakiej głupiej wersji Stelvio by nie zamówili to wszystko schodzi.
    Pani Iza, dobrze pamiętam?
    Rozmawiałem nią w sprawie Giulii pół roku temu, była po 143 bodajże i mówiła, że już ma kupca, więc jeśli chcę się zdecydować to szybko zaliczka! Bo już prawie sprzedaje! A no i oczywiście, że cena jest już tak atrakcyjna, że wszystko niżej to ze stratą.

    Minęło pół roku, Żulia nadal stoi na stocku, tylko za 129.

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GTBodek
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9JTD 331KM 609NM
    Postów
    530

    Domyślnie

    Taa idzie jak woda...

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Żeby nie było - uważam, że Żulia i Stevia się nieźle sprzedają, ale nie przesadzajmy. To sprzedaż zbliżona do Giulietty kilka lat temu, nie jakiś skokowy, epokowy, zmieniający świat wynik.

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    A5
    Postów
    54

    Domyślnie

    Coś mi się wydaje, że ten rok może być o wiele lepszy. Widziałem już kilka razy reklamy Alfy w TV. Do tego wprowadzają ten wynajem za 1549 zł miesięcznie przy zerowej wpłacie i zerowym ubezpieczeniu.

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Powoli się wszystko rozkręci, dojdzie nowa Giulietta i będzie ruch. Przecież za Giulią 1,5 a za Stelvio niecały 1 rok na rynku. Na razie nadal ludzie mówią "eee to Alfa" ale coraz mniej słychać szyderstw i żartów. Już te żarty o lawecie nie bawią, chociaż zdarzyły się wpadki z Giulią. Wiadomo, że to nie będzie sprzedaż na poziomie wielkiej trójki, ale do Lexusa myslę dobije.

    Sprawdziłem z ciekawości wyniki Lexusa i jestem w lekkim szoku, otóż Lexus sprzedał 4009 aut, z czego ponad 65% to SUVy (NX 1978 i RX 657), później dopiero jest konkurent Giulii czyli IS - 505 sztuk (wynik zbliżony do Giulii), a dalej GS - 269 sztuk. Pewnie to wynika z popularności starych RX'ów ale przede wszystkim pokazuje w którą stronę idzie rynek, wszędzie SUVy i Crossovery. Stelvio bliżej do NXa niż RXa ale to pokazuje, że jest miejsce na większego SUVa.

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Żeby nie było - uważam, że Żulia i Stevia się nieźle sprzedają, ale nie przesadzajmy. To sprzedaż zbliżona do Giulietty kilka lat temu, nie jakiś skokowy, epokowy, zmieniający świat wynik.
    Do Giulietty to pod kątem wyników sprzedaży baaaardzo daleko. W pierwszym pełnym roku sprzedaży - 2011, Giulietta w Europie sprzedała się w ilości 78 tysięcy sztuk (Giulia 24 tysiące) - nemal 4 razy tyle (!).
    Analogicznie w Polsce w 2011 Giulietty sprzedało się 927 sztuk czyli ponad 2 razy niż Giulii.

  10. #30
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    Do Giulietty to pod kątem wyników sprzedaży baaaardzo daleko. W pierwszym pełnym roku sprzedaży - 2011, Giulietta w Europie sprzedała się w ilości 78 tysięcy sztuk (Giulia 24 tysiące) - nemal 4 razy tyle (!).
    Analogicznie w Polsce w 2011 Giulietty sprzedało się 927 sztuk czyli ponad 2 razy niż Giulii.
    Ogólnie mówiłem o Polsce. Masz rację, trochę brakuje, ale mam wrażenie, że ok. 2014 to było w granicach 600 sztuk, chociaż nie mam komunikatu prasowego pod ręką.

    Ale nadal, wyniki Giulii można uznać za niezłe, akceptowalne (w końcu to droższy samochód), może zbliżone, ale z pewnością nie powiedziałbym, że w salonach są tłumy i ludzie tworzą komitety kolejkowe, bo tłum wdziera się do salonów.

Podobne wątki

  1. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  2. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16
  3. Alfa Romeo - wyniki sprzedaży - styczeń 2013
    Utworzone przez saroo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 16:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory