Strona 4 z 18 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 172

Temat: Wyniki sprzedaży w Polsce 2017 (Giulia, Stelvio i reszta FCA)

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Ogólnie mówiłem o Polsce. Masz rację, trochę brakuje, ale mam wrażenie, że ok. 2014 to było w granicach 600 sztuk, chociaż nie mam komunikatu prasowego pod ręką.

    Ale nadal, wyniki Giulii można uznać za niezłe, akceptowalne (w końcu to droższy samochód), może zbliżone, ale z pewnością nie powiedziałbym, że w salonach są tłumy i ludzie tworzą komitety kolejkowe, bo tłum wdziera się do salonów.
    Też myślę, że ponad 400 sprzedanych Giulii w pierwszym roku to przyzwoity wynik. Widaż, jednak, że wszyscy liczyli na lepsze przyjęcie auta na naszym rynku i zdecyodowanie większą sprzedaż. Można jeszcze przebierać w autach z 2016 roku. Są wersje business - dla mnie poza słabą tapicerką foteli to wystarczająco dobrze wyposażone auta w cenach poniżej 130 kPLN. Ciekawe co zrobią z tymi autami z 2016, czy będą je w niskończoność przeceniać...

  2. #32
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Nie oszukujmy sie. Gdyby Giulia miala na sobie japonski albo niemiecki znaczek sprzedaz bylaby 2 razy wieksza. Problemem jest opinia o marce i ewentualne doswiadczenia z siecia serwisową AR.

    Jesli auto okrzepnie na rynku j przy okazji będzie wolne od dziwacznuch usterek to sprzedaż szybko wzrośnie.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  3. #33
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193
    Ostatnio edytowane przez Archi ; 02-02-2018 o 14:05
    Alfa Romeo Nel Cuore

  4. #34
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Stelvio 280KM
    Postów
    198

    Domyślnie

    Ciekawe jest to, że w Europie, w Q4 2017, Stelvio sprzedawało się lepiej niż Giulia. To chyba pokazuje jak rozsądny był to ruch ze strony Alfy, żeby stworzyć SUV.

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Pamiętam, jak szef na PL mówił, że chca sprzedać w 2017 około 500 Stelvio (3:30), czyli zapewne podobną ilość Giuli, patrząc na doświadczenia europejskie.
    Czyli zrobili 60% tego co chcieli, a więc pewnie plan minimum
    https://www.youtube.com/watch?v=DKz9Ko_TXj4
    Porównywanie do sprzedaży Giulietty to nieporozymienie, potencjalnych nabywców na auto 2-2,5x tańsze jest chyba z 20x więcej.
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 02-02-2018 o 20:39

  6. #36
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    To jak wybory, mówisz w mediach że chcesz dostać 15% głosów, dostajesz 6% i bardzo się cieszysz, bo zakładałeś, że dostaniesz 4%. Stary numer.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie

    Myśle, ze ten rok bedzie zdecydowanie lepszy. Wprowadzili abonament, zaczęli sie w końcu reklamować (nawet znajomi z pracy pytają mnie czy widziałem te super reklamę z Giulia i Stelvio na lodowisku!), wiec jest progres. Gdyby jeszcze była ciekawa oferta dla dobrze zarabiających osób na etacie, to byłoby jeszcze lepiej.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #38
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Z reklamą to się zgadzam, ostatnio dzwoniłem do ojca i gadu gadu typowe i mówię, że jest taki filmik jak kręcą się Giulia i Stelvio po lodzie, myślałem że to CGI ale pokazali "making of" że to prawdziwe itp. a ojciec mówi no wiem widziałem w TV te reklamy. Więc zasięg jest i dociera AR to ludzi, do których niedawno jeszcze nie docierało
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #39
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Talkie moje spostrzeżenie co do sprzedaży GIulii w pl. Jest kilka "strzałów w kolano" których albo ktoś nie zauważa albo traktowałbym to jako rodzaj dywersji ale do rzeczy.
    Giullia ma uchodzić za samochód premium klasy średniej a wiec w obecnych czasach co za cymbał bo inaczej tego nazwać nie można do jazd testowych tuż po premierze wrzuca dealerom demówki w dieslu i manualu w tej kasie aut?
    znam co najmniej kilka osób które nie kupiły Giulii właśnie z powodu braku jazdy benzyną w automacie ponieważ taki mamy aktualnie rynek i zapotrzebowanie.
    druga kwestia to sposób prezentacji samochodów. to co ostatnio zastałem w jednym z salonów niemalże zszokowało mnie. auto brudne całe zpalacowane upaprane szyby i centymetr kurzu na którym można pisać. Zaraz ktoś napiszę że to jednostkowy przypadek- otóż nie w tym konkretnym salonie byłem w ciągu 2 tygodni 3 razy - auto było coraz bardziej zakurzone i upaprane.
    tak to nawet w komisach wiele aut lśni. w Salonach VAG, BMW Mercedesa autka są przecierane co najmmnniej kilka razy dziennie a szefostwo robi systematyczne inspekcje. Z karoserii baa opon czy posadzki jeść można - czyściej niż w niejednym szpitalu!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a1.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	48.7 KB
ID:	241278
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a2.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	44.2 KB
ID:	241279
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a3.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	65.7 KB
ID:	241280
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a5.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	43.2 KB
ID:	241282
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a4.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	60.9 KB
ID:	241281
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a5.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	43.2 KB
ID:	241282
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 08-02-2018 o 10:58

  10. #40
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Zgadzam się z Darkiem. Nigdy nie da się zrobić drugi raz pierwszego wrażenia... Jeśli ktoś widzi auta brudne, zaniedbane, z jedną wersją i do tego bez jasnego i atrakcyjnego finansowania (bo tak było na początku) to ciężko będzie go namówić do powrotu do tej marki lub salonu.
    Czy to tak trudno wysłać kogoś z FCA, żeby zrobił przegląd salonów marki, która dostała nową i strategiczną ofertę?

    Ja na temat możnowładców z FCA PL mam fatalne zdanie i nawet pojawiające się reklamy i nowe możliwości finansowania nie zmienią tego. Wizerunek kreuje się od początku a nie ponad rok od wejścia modelu na rynek!
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 09-02-2018 o 21:04

Podobne wątki

  1. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  2. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16
  3. Alfa Romeo - wyniki sprzedaży - styczeń 2013
    Utworzone przez saroo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 16:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory