Strona 10 z 18 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 172

Temat: Wyniki sprzedaży w Polsce 2017 (Giulia, Stelvio i reszta FCA)

  1. #91
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Ja byłbym skłonny zapłacić więcej za Mercedesa i Porsche, bo te dwie marki to w moim mniemaniu prawdziwe premium. Nie za Audi, BMW, czy Volvo, Na pewno nie za Alfę Romeo.
    kwestia co jest dla kogo premium. Porsche nie jest premium, jest w segmencie aut luksusowych, nawet, jeśli jako trochę 'biedniejszy' niż ferrari, aston czy bentley. ale to segment luksusowy, nie ma co porównywać do premium. natomiast mercedes za 200k niczym się nie różni od bmw, audi, volvo czy nawet alfy za 200k. w polsce jesteśmy trochę za bardzo nastawieni na niemiecką motoryzację jako premium, ale marek premium jest więcej- premium oznacza lepsze wykonanie, materiały, większe moce silników i ewentualnie to uczucie, ze siedzi się w trochę lepszym samochodzie. dla mnie i volvo i alfa są premium od zawsze, ale dla kogoś innego wcale tak nie musi być, kwestia.. w sumie nie wiem czego. ale jak napisałem porsche to już strefa samochodów luksusowych, a mercedes jak mawia mój szef zaczyna się od klasy e
    natomiast może masz rację, ze do 200 k giulia ma sens, ale z kolei za kwotę poniżej 230k konkurencja nie oferuje niczego lepszego, co mogłoby by być prawdziwym killing feature, przynajmniej dla mnie. może HUD w bmw (w bmw najbardziej mi się podoba, w mercedesie i audi jest gorszy), uwielbiam tą zabawkę i strasznie żałuję, że nie można jej domówić w stelvio.

  2. #92
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Może Giulia nie jest hitem sprzedaży aut nowych ale zobaczycie jak szybko będą się sprzedawać dobrze utrzymane używki
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  3. #93
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Podstawowym błędem jest polityka FCA w kwestii cen podawanych, jako oficjalne a tym co można "urwać".
    Jeśli dla większości osób, które kupują auta bez sentymentu dla marki liczy się cena, to nikt pragmatycznie myślący i z uprzedzeniami do Alfy, nie pójdzie nawet do salonu, żeby oglądać auto teoretycznie droższe, niż "porównywalne" sedany (tych akurat mało jest w kwestii Giulii) lub SUV'y.
    Skoro KIA, Hyundai, Skoda i inne marki mają SUV'y tańsze od Stelvio o 30-40 tysięcy (do tego ustaloną pozycję na rynku) to nie ma się co dziwić, że im sprzedaż rośnie a Stelvio robi mniejszą furorę, niż np na zachodzie Europy.

    To coś, jak np ogłoszenia na OLX. Ktoś wystawia felgi za 3000 zł, czeka na kupca cały sezon bo są za drogie dla większości a pod koniec sezonu musi je pchnąć za np 2300 zł. Nie mógł od razu wystawić ceny 2500? Sprzedał by szybciej i z lepszym efektem finansowym. Wiem, że to inna liga i inny target ale podobnie wygląda sytuacja z Giuliami i Stelvio.

    Szukasz auta dla Siebie i stajesz przed faktem, że podobna konfiguracja np w Volvo jest tańsza a przecież Volvo ma doświadczenie w tym segmencie i pewnie jest lepsze Tylko mało komu wpadnie do głowy, że z np 180 tysięcy można urwać 25... Wtedy już trochę inaczej to wygląda.

    Niektóre Giulie z cennikowymi kwotami rzędu 210 tys idą do klienta za 170-180! Ja wiem, że jeśli klient nie jest wymagający i nie liczy zbytnio gotówki to nie będzie się targował i więcej zostanie dla pośredników/sprzedawców/dystrybucji.

    Nie tędy droga... Skoro ma się ich sprzedać dużo to ktoś powinien pójść po olej do głowy i zmienić taktykę. Po co te reklamy o 100% leasingu i wynajmie samochodu? Skoro liczą Ci to od kwot branych z sufitu.

  4. #94
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,297

    Domyślnie

    Zgadza się. Już pomijając kwestie stawiania klienta w roli proszącego, zabiegającego o wszelkie informacje, o podanie wreszcie tej właściwej ceny, tracącego na to czas i więcej.
    To przecież od tej ceny katalogowej będą później liczone wszędzie spadki wartości. Nie od "wynegocjowanej" . Dla danego klienta to nieważne oczywiście, ale dla postrzegania marki (wpływającego na dalszą sprzedaż w przyszłości) jak najbardziej. Nie będzie mieć wówczas 35% spadku wartości po 3 latach tylko w okolicach 50% raczej.

  5. #95
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    [MENTION=114]Belfer[/MENTION] jeden blad w Twoim poscie, leasing od 100% daja w tym roku mimo rabatu na auto. rozni sie to od dawnej oferty integralle tym ze za przeglady placisz i musisz wziasc gap minimum indeksowy 20%. na 3 lata przy wplacie 20% i wykupie 1% masz 100,01% leasing, przy innych parametrach moze byc wiekszy. ale fakt ze cena katalogowa odstrasza a dezinfomacja zniecheca.

  6. #96
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    [MENTION=114]Belfer[/MENTION] jeden blad w Twoim poscie, leasing od 100% daja w tym roku mimo rabatu na auto. rozni sie to od dawnej oferty integralle tym ze za przeglady placisz i musisz wziasc gap minimum indeksowy 20%. na 3 lata przy wplacie 20% i wykupie 1% masz 100,01% leasing, przy innych parametrach moze byc wiekszy. ale fakt ze cena katalogowa odstrasza a dezinfomacja zniecheca.
    Tu nie ma błędu...
    Ja wiem, jak wygląda kwestia leasingu lub wynajmu (kilka wyliczeń mam w domu).
    Mi chodzi o fakt, że klient widzi reklamę i sięga po co? Najczęściej po konfigurator a w nim pojawia się cena z kosmosu a o rabatach indywidualnych informacji brak!
    Więc zanim dojdzie do konkretów i wyliczenia ewentualnego leasing'u, już jest zniechęcony ceną wyjściową.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 14-03-2018 o 13:27

  7. #97
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie

    [MENTION=114]Belfer[/MENTION] Ja zamawiając Veloce w zeszłym tygodniu dostałem na auto 12,5 % i leasing 0%. Więc nie od kwoty z kosmosu

  8. #98
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arluen Zobacz post
    [MENTION=114]Belfer[/MENTION] Ja zamawiając Veloce w zeszłym tygodniu dostałem na auto 12,5 % i leasing 0%. Więc nie od kwoty z kosmosu
    Ale o czym to świadczy? To potwierdzenie tego, co pisałem wcześniej. Skoro kupiłeś Veloce to dostałeś około 20-25 tysięcy rabatu. Więc nie lepiej było dla nich ustalić cenę niższą o 15 tysięcy od razu, żeby klient nie był zniechęcany wysoką wyjściową?
    Ja uważam taką cenę za kosmiczną, bo jest zbyt wysoka, skoro mogą aż tyle z niej urwać.

  9. #99
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Tu nie ma błędu...
    Ja wiem, jak wygląda kwestia leasingu lub wynajmu (kilka wyliczeń mam w domu).
    Mi chodzi o fakt, że klient widzi reklamę i sięga po co? Najczęściej po konfigurator a w nim pojawia się cena z kosmosu a o rabatach indywidualnych informacji brak!
    Więc zanim dojdzie do konkretów i wyliczenia ewentualnego leasing'u, już jest zniechęcony ceną wyjściową.
    Zgadzam się. Sam parsknąłem śmiechem jak Stelvio wyszło mi o 35 tys więcej niż nowe xc60 z silnikiem t6. Dopiero po przejechaniu się, rozmowach o rabatach itd zostałem przy marce.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #100
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Ale o czym to świadczy? To potwierdzenie tego, co pisałem wcześniej. Skoro kupiłeś Veloce to dostałeś około 20-25 tysięcy rabatu. Więc nie lepiej było dla nich ustalić cenę niższą o 15 tysięcy od razu, żeby klient nie był zniechęcany wysoką wyjściową?
    Ja uważam taką cenę za kosmiczną, bo jest zbyt wysoka, skoro mogą aż tyle z niej urwać.
    Ale w praktycznie w każdym salonie poza Mazdą w którym byłem rabaty procentowo były podobne.

Podobne wątki

  1. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  2. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16
  3. Alfa Romeo - wyniki sprzedaży - styczeń 2013
    Utworzone przez saroo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 16:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory