Strona 13 z 18 PierwszyPierwszy ... 3456789101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 172

Temat: Wyniki sprzedaży w Polsce 2017 (Giulia, Stelvio i reszta FCA)

  1. #121
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ad 2 - nie każdy musi jeździć Porsche (po co wchodziłeś widząc wcześniej ceny? bez sensu)
    Ad 3 - to żadna umiejętność, a strata nie kupującego (bo nie kupi po prostu) a tego kto sprzedaje najwyżej, to nie towar pierwszej potrzeby niezbędny do życia
    Ad. 2 - Również nie każdy musi jeździć Alfą
    Ad. 3 - Nie jest niezbędna do życia - ale jak ktoś chce jeździć jakąś marką to kupi nawet bez negocjacji - jest tyle elementów, którymi kierują się klienci, że szkoda nawet próbować to rozkminiać. Każdy ma swój punkt widzenia i argumenty za zakupem lub przeciw. Ja chciałem jeździć Giulią pomimo tych wszystkich dyskusyjnych elementów wyposażenia, o których piszą szanowni forumowicze. Znałem je i mimo to wybrałem Giulię, i wcale nie jestem zawiedziony. A mogłem zakupić auto innej marki, zbliżone mocą i napędem do Veloce, z zerową marżą dealera, w zasadzie po cenie importera.
    Ostatnio edytowane przez prezes-tk ; 15-03-2018 o 13:33

  2. #122
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ad 1 - no właśnie są niskie, tylko na papierze nie są (chyba że chodzi o to, że gawiedź wokół niewtajemniczona w sekretne sztuki negocjacji, widzi te wyższe z konfiguratora / katalogu i mówi wow! )
    Ad 2 - nie każdy musi jeździć Porsche (po co wchodziłeś widząc wcześniej ceny? bez sensu)
    Ad 3 - to żadna umiejętność, a strata nie kupującego (bo nie kupi po prostu) a tego kto sprzedaje najwyżej, to nie towar pierwszej potrzeby niezbędny do życia
    Ad 4 - no właśnie są w cenie skody, tylko tworzą pozory że nie, a naprawdę nie wszystkim chce się sprawdzać łazić i prosić się o rabaty.
    Ad 1 - polityka jak w większości firm motoryzacyjnych
    Ad 2 - ceny mogłem znać, ale nie znalem możliwości rabatowych
    Ad 3 - na jednym zyska, gdy sprzeda drogo, na innym zarobi mniej, a na jeszcze innym straci, bo nie sprzeda wcale. Prawo rynku.
    Ad 4 - nie są w cenie Skody, bo Skoda też daje rabaty

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    [MENTION=76272]Mandus[/MENTION]
    skoda tez daje duze rabaty a katalogowo i tak jest tansza od AR po rabatach wiec rozbica spora zawsze bedzie.

    alfa nigdy nie bedzie sprzedawac tyle aut co vw, ale powinna sprzedawac tyle co np bmw odpowiednich modeli. potwierdzaja to zapowiedzi sergio sweterka chocby z zeszlego roku, mialo byc 150tys szt lacznie (a wczesniej snuli plany na 400tys), wyszlo moze ze 100tys w 2017r z czego ~polowa to giulietta i mito. to swiadczy o tym ze nowe modele sprzedaja sie tak sobie i jednak decyzje madrali w centrali odnosnie cen,finansowania i marketingu sa raczej nietrafione
    Zgoda - no dlatego właśnie nie może być tańsza cennikowo - bo się do Skody przybliży.

    Nie ma co porównywać AR do BMW - oni na swoją markę solidnie pracowali od początku, a AR ciągle się odradza po kiepskich latach w swoich dziejach Do tego zobacz, ile modeli ma BMW - tam w samym dziale projektowym pracuje... 15.000 osób! Mimo sympatii do AR - to manufaktura w stosunku do BMW. Ja to tak sobie tłumaczę, że takie Stelvio FE czy Giulia Veloce i tak są sporo tańsze w porównywalnych konfiguracjach - niezależnie, czy porównamy ceny cennikowe czy po rabatach, na jedno wychodzi.

    Alfa ma swoją szansę - nie każdy chce jeździć BMW - co by nie było, bardzo popularna marka w ostatnich latach...

  3. #123
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    Bijecie pianę, że AR słabo się sprzedaje? Myślicie, że tam w FCA siedzą same barany i nie wiedzą co robią? Owszem, też ich trochę nie rozumiem, ale kto powiedział, że oni chcą sprzedawać AR tak jak VAG np. Skodę? Albo KIA? Nie chcą. To ma być marka premium i dlatego ceny są stosunkowo wysokie - jak w całym segmencie. Zarabiają na volumenie sprzedaży Fiata - a brand AR dopiero odbudowywują i nie chcą (nie muszą) na tym zarabiać.

    Niektórzy z Was są śmieszni - twierdząc, że Alfa jest za droga z cennika i że za duże rabaty rozdaje! Że nie informuje klientów, że można uzyskać duży rabat! Ludzie, gdzie wy żyjecie... Jak wszedłem do Porsche po Macana i powiedzieli mi, że u niech nie ma rabatów, to podziękowałem, bo mi się ceny z definicji nie podobały. Nie, że były za wysokie (no to też ) ale ludzie uwielbiają rabaty! Cieszą się jak dzieci, że kupili taniej. Ja za Stelvio FE zapłaciłem tak naprawdę 195500zł brutto + hak 2500zł. Raczej nie wydałbym 232500zł za to auto - ale tak samo nie wydałbym np. za BMW G30 330.000PLN - ale 260.000PLN to już szybciej - i myślicie, że na wejściu do salonu BMW jest napisane, że dostaniesz 18% rabatu? Przecież zepsuliby całą zabawę i musieliby dawać 30%... A jak nie umiesz negocjować albo nie wiesz, że jest taka możliwość - to trudno - Twoja strata przyjacielu - takie czasy... wolny rynek.

    Jakby Giulia czy Stelvio było tańsze - to byłoby w cenie Skody, no więc nie może być.

    Dla mnie największym błędem FCA jest to, że nie wyodrębnili brandu AR w osobnych salonach sprzedaży, tylko stoją wśród Jeepów czy Fiatów Doblo na salonach. Tak marki premium nie zbudują...

    Co Ty myślisz o rabatach, ma się nijak do realiów. To tylko Twoje odczucia i bardzo subiektywny punkt widzenia.
    Realia są takie, że ludzie jednak zwracają uwagę na ceny i nie próbują się wszędzie na każdym kroku targować, bo nikomu trzeźwo myślącemu nie przyjdzie do głowy, że importer chyba próbuje marce podnieść rangę, windując ceny i można będzie w większości przypadków (chodzi mi teraz o AR) kupić samochód 10%-30% taniej.

    Wyodrębnienie marki AR i stworzenie osobnych salonów ma miejsce w wielu krajach (głównie w połączeniu z JEEP'em) ale tylko tam, gdzie pozwalają na to prognozy i gdzie są ku temu przesłanki finansowe oraz infrastruktura.
    Tworzenie nowych salonów i wszystkiego z tym związanego, jest czystym generowaniem kosztów, które przy tak niszowej marce przerosły by korzyści. Jak ktoś się dowartościowuje, że idzie do "elytarnego" salonu to już inny temat.
    Rabat jest częstym zjawiskiem ale tutaj chodzi o całkiem nieuzasadnione kwoty w cenniku. Oczywiście są egzemplarze, na których w każdej firmie można dostać duży upust ale tam już jest renoma, stały klient i inne ilości auto wyprodukowanych itd. Do AR ma się to nijak. Nie każdego przyciągnie osiągami i design'em oraz różnie pojmowaną wyjątkowością.

    Tak, jak pisał Andrzejsr, niektóre egzemplarze Giulii można wyciągnąć w cenie dobrze doposażonej Skody z podobnymi danymi technicznymi (chodzi mi o dane stricte papierowe). Czy to coś złego? Kolejne leczenie kompleksów? To jak to w końcu jest? Ludzie według Ciebie uwielbiają rabaty czy jednak większy prestiż to auto droższe od marek bardziej pospolitych? Pewnie mistrzostwem w tej dziedzinie jest mieć najdroższe auto, elitarnej marki ale z największym rabatem...

    Inna sprawa, że FCA zaspało promocję tych aut. Giulia jest drugi rok od wejścia na rynek a w Polsce dopiero od 6-10 miesięcy można ją zobaczyć w mediach. Finansowanie też można było przygotować wcześniej.
    Teraz wchodzą nowości innych marek i gwiazdy AR mogą przygasnąć z tego powodu.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 15-03-2018 o 18:13

  4. #124
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Belfer - zgodzę się z Tobą tylko w kwestii zaspanej (albo jej braku) promocji FCA na Stelvio czy Giulii - mam na myśli głównie Polskę.

    Jeśli chodzi o rabaty - mam inne podejście do tego, może jest subiektywne, ale naturalne i powszechne - w każdej marce rabat rzędu 10 - 20% to nic nadzwyczajnego. Więcej niż 20% również, ale to już najczęściej w przypadku starych roczników czy starych modeli. Twoja teoria ma tu się nijak do sprzedaży - bo z takiego samego powodu ludzie nie pójdą do salonu BMW czy Mercedesa, bo tam na salonowe auta, najczęściej wystawione w super konfiguracji - widząc ceny dostaliby zawału serca.
    Pewnie masz rację, że jest grupa ludzi, która nie pójdzie do tych salonów, zarówno do BMW, Jaguara czy właśnie AR - oni pójdą do Skody i często zapłacą masę pieniędzy za doposażonego Karaq czy Kodiaq'a - nie zdając sobie sprawy, że mogli mieć Stelvio czy X3 i zawsze będą wzdychać na ich widok na ulicy... na to nic nie poradzę

    Tak - uważam, że ludzie uwielbiają rabaty - chcą się czuć wyjątkowo, chcą myśleć, że dostali najlepszy rabat ze wszystkich. Chcą wierzyć w to, że są świetnymi handlowcami i nijako zasługują na AR czy BMW. Możesz nazywać to jak chcesz - kompleksami czy próżnością - ja to nazywam rzeczywistością. Bo kupić w dobrej cenie nowego Mercedesa - to jest coś, kupić Skodę w dobrej cenie - normalka (mam na myśli stereotypy). Inaczej nie byłoby marek "premium" - one często nie są warte pieniędzy, jakie każą nam za nie położyć na stół - a jednak się sprzedają - i to coraz lepiej. Znaczek, marka, emocje itp...

  5. #125
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    Znaczek, marka, emocje itp...
    I szacunek ludzi ulicy.

    Myślę, że są też klienci, którzy wybierają samochód wg. cen katalogowych i nie pytają nawet o rabat. Patrzą na konfiguratory i cenniki, stwierdzają, że podoba im się, nie wiem, Beta G30, w takiej a takiej opcji, w cenie 250kzł i akceptują tę cenę. Jak w salonie dostaną ekstra 10% to są zadowoleni, ale pytać nie pytają nawet.

    Dlatego - rozumiem, że niektórych mogą odstraszyć ceny katalogowe AR czy Bety. Prawie wszystkie marki ostro rabatują, ludzie często zmieniający samochody do tego przywykli. Pewnie świat byłby prostszy jakby wszystkie ceny były ostateczne... Takie gdybanie

    A już zupełnie na marginesie dodam, że ja uważam, że ceny Alf, ogólnie wszystkich, są bardzo atrakcyjne w stosunku do tego co oferują. Zaryzykuję stwierdzenie, że Alfa zwyczajnie się opłaca.

  6. #126
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Są tacy ludzie jak mój były (na szczęście) teść: gdy ktoś bardzo chciał im coś sprzedać (również auto), a teść miał wątpliwości, wystarczyło mu powiedzieć, "że ja wiem, to drogie auto (pióro, zegarek itp.), z tego powodu niewiele osób może sobie na nie pozwolić". I towar był sprzedany, bez żadnych pytań o jakieś rabaty i bonusy.

  7. #127
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    [MENTION=48512]Anderson[/MENTION], czy Ty w kółko musisz tylko jęczeć? Kiedyś z Tobą dyskutowałem, choć wielu pisało żeby tego nie robić. Owszem są powody żeby krytykować FCA .
    Fajnie, że zamówiłeś. Spójrz jednak na oczekiwania, jakie były związane z tym modelem i na jego realną sprzedaż, spójrz na liczby: w Polsce, w Europie, na świecie. Auto nie jest już żadną nowością, więc trudno oczekiwać wzrostów sprzedaży. O tym mówimy w zestawieniu z propagandą sukcesu, jaką tutaj wielu zaślepionych uprawia. A każde zdanie rozsądne, poparte liczbami, spotyka się z wybuchami agresji albo atakami ad personam. To dziecinada, Epson.
    Auto się marnie sprzedaje, taka jest brutalna prawda. To rynkowa porażka.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Teraz wchodzą nowości innych marek i gwiazdy AR mogą przygasnąć z tego powodu.
    Belfer, a kiedy one, te gwiazdy, rozbłyskały? Serio pytam. Ja od dawna o tym piszę: rynek jest szalenie konkurencyjny, ciasny, zapchany, oferty się mnożą, absurdalnie często czasem. Na taki rynek się wedrzeć z solidnym wolumenem sprzedaży to sztuka.
    Alfa, a Giulia szczególnie, tę batalię przegrała. A można było brać przykład, chociażby z mazdy. Marka nie podbija rynków na siłę, nie daje żadnych rabatów albo symboliczne, niewielkie. Nie ma jej we flotach. A produkuje dobre samochody, ma dobrą opinię, trzyma wartość i zarabia na siebie. Nawet nie uturbia silników, robiąc nowoczesne ale wolnossaki. I trzyma pozycję na rynku bardzo mocno.
    Prawda?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Ad. 2 - Również nie każdy musi jeździć Alfą
    .
    No nie musi. Przypomnę tylko plany sprzedażowe AR sprzed kilku lat: 400 tys aut rocznie. To miał być wolumen opłacalny. Tymczasem gdzie jesteśmy?

  8. #128
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Kolego [MENTION=48512]Anderson[/MENTION] - widzę, że bardzo zależy Ci na przyklepaniu opinii, że Giulia i Stelvio to porażki rynkowe - ale po co Ci to? Czy ja wiem, czy ta Mazda to dobry przykład? Był okres, że miała się kiepsko, a przecież w Polsce wiele lat była prawie nieobecna.

    Sukces buduje się systematycznie i nie "rach ciach" więc dajmy trochę czasu marce AR - też uważam, że wolno to idzie, i nie wiem, czy pomogą owe rabaty, o których wyżej dyskutowaliśmy, ale Alfa jest na dobrej drodze i tyle.

  9. #129
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Nie sądziłem, że dożyję tego dnia, ale muszę zgodzić się z Troll-dersonem. Zestawiając rzeczywiste liczby sprzedaży z tym, ile zakładali czy oczekiwali, można mówić wyłącznie o porażce sprzedażowej. Może stanie się cud i za rok wystrzeli sprzedać w górę o 200 000 sztuk, wtedy będziemy się cieszyć i wiwatować. Na tę chwilę jednak należy z ograniczonym optymizmem spoglądać na przyszłość modeli AR, chyba, że FCA sfinansuje je innymi modelami, typu Tipo.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  10. #130
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Witam.

    FCA Poland podało wyniki sprzedaży w naszym kraju za rok 2017.

    Sprzedano 437 szt. Giulii oraz 295 szt. Stelvio (od kwietnia!). Ogólnie AR sprzedała 1185 aut w tym roku. Jest to wzrost rzędu 69,5% w stosunku do 2016.
    Znalazłem zupełnie przypadkiem dane z 2013 roku:

    Cytat Napisał saroo Zobacz post
    Dane dla Polski za rok 2013:
    Alfa Romeo - 1017 sztuk
    W 2013 były (de facto) 2 modele, Julka i Mitoza.
    Teraz są 4 (Stelvio od kwietnia) - sprzedaż podobna. Tak tylko to tu zostawię.

Podobne wątki

  1. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  2. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16
  3. Alfa Romeo - wyniki sprzedaży - styczeń 2013
    Utworzone przez saroo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 16:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory