Strona 15 z 18 PierwszyPierwszy ... 56789101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 172

Temat: Wyniki sprzedaży w Polsce 2017 (Giulia, Stelvio i reszta FCA)

  1. #141
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Nie wiem czemu tej Mazdy uczepiliście się - przecież Giulia i Stelvio celują w segment premium, czyli wyżej niż Mazda. Z resztą Giulietta i Mito też. Wszystko można ze sobą jakoś porównać, ale po co? Na pewno Mazda to świetne auto, ale jak masz AR, to wiesz, że byś się nie zamienił, no nie?

    Tu jest problem Alfy, że kupują ją Alfisti - po prostu zwolennicy, maniacy, wielbiciele i jak by ich (czyli nas ) nie nazywać, to tak jest - a marka nie dociera do Kowalskiego. Jak na wąską grupę Alfisti to i tak sprzedaż jest nie najgorsza - gdyby FCA wystartowało z poważną kampanią - jestem przekonany, że sprzedaż idzie w górę w setkach procent. Nie jest tajemnicą, że tam gdzie jest teraz AR (czyli w czarnej d...) to idealny moment, żeby zwiększać sprzedaż przez wiele lat - bo już baza modelowa jest (skromna, ale jest). Znacznie gorzej jest zwiększyć sprzedaż rozhuśtanej marce na rynku...
    Tylko czy FCA to zrealizuje, czy zepsuje - zależy od nich - kasa chyba nie jest problemem.

  2. #142
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Problemem Alfy jest zbyt mała ilość modeli i ich wersji.
    Ile wersji ma BMW 3 i 4? W Alfie klient musi iść na kompromisy. Chcesz kombi - weź sedana. Może chcesz cupe - jest sedan.
    Ceny są przewymiarowane nie tylko wobec konkurentów, ale i samej wartości auta. Gulia powinna startować z cenami z ok. 110000 zł.
    W tym celu (tak jak konkurencja) musieliby wprowadzić wersję gorzej wyposażone ze słabszymi silnikami. Bo gdyby Giulia 200km miała kosztować 110tys to wszyscy klienci na kompakty zabijaliby się pod salonami Alfy Tyle kosztują kompakty z silnikami w okolicy 150-180 koni

    Mercedes oferuje bazowo C160 129km na stalowych kołach za 120tys, gratis dorzucają kierownicę. I nikt tego nie kupuje, ale ładnie wygląda w cennikach w polu "od"
    BMW ma z kolei 318i 136km (na alu 16" za 132tys., kierownica tez jest gratis i też nikt tego nie kupuje.
    Zagrywka czysto marketingowa, bo jak już człowiek znajdzie się w tym salonie to i tak wyjdzie autem za 160-200tys (czyli zagrywka skuteczna )

    Oczywiście dużym problemem jest brak wersji SW oraz brak napędu Q4 w słabszej wersji (większość Mercedesów i BMW sprzedaje się w wersjach 4x4 i to nawet w słabszych wersjach) Wersję coupe można byłoby z czasem też dołożyć, ale to nie jest wersja która się dobrze sprzedaje także w przypadku każdej z powyższych marek.

  3. #143
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Alfa nie ma żadnego argumentu ani wizerunkowego, ani cenowego, aby skutecznie rywalizować z BMW czy Mercedesem.
    Aby odzyskać klientów należy oferować lepszy produkt w lepszej cenie, czyli 200KM w manualu za 110 tys zł.
    BMW daje 5 lat serwisu gratis.
    Alfa powinna to przebić. Mamy najlepszy produkt i 5 lat gwarancji (ubezpieczeniiwej) w cenie.

  4. #144
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    Co AR powinna zrobić to każdy z nas wie...
    Podstawa to zmiana podejścia sprzedawców w salonach..
    pomijam już ich akcje w internecie w stylu - interesuje cię leasing 100% wypełnij ankietę - i nie da się jej wypełnić ..
    Z racji tego , że poruszam się sporo między Katowicami a Poznaniem- byłem we wszystkich salonach AR na tym terenie - problem jest nawet z otrzymaniem oferty... Wrocław - oferta na miejscu - bez żądnego rabatu, Katowice - oferta po kilku dniach, Bielsko- cisza od dwóch miesięcy, Żory - prosiłem najpierw przez centralę - cisza, po wizycie osobistej - w tym samy dniu. Ofertę najmu na diesla - tylko z Opola otrzymałem. Wszędzie jednak - jedno... diesla nikt nie kupuje... grzecznie odpowiadam, że to brednie, bo w Audi, Mercedesie, BMW - diesle to ok 70% sprzedaży. Widać takie tłumaczenie jest konieczne - bo liczba diesli do jazd próbnych - miernota. W sobotę wizyta w Gdańsku, jazda próbna- ofertę otrzyma Pan w poniedziałek - jest wtorek po 23:00 i nie ma...
    Jeśli chodzi np o audi - oferta z rabatem na poczekaniu, Bmw - podobnie
    Serce chce kupić julkę - rozum i nerwy - podpowiadają co innego

  5. #145
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    "bo liczba diesli do jazd próbnych" - no chyba nie, pierwsze Giulie demo w kraju to były diesle, więc zasadniczo każdy powinien je mieć, o ile nie dali pracownikom czy nie sprzedali (w co wątpię).
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #146
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cześć,

    Dziwne podejście do klientów zauważam nie tylko w salonie AR. Podejmując decyzję dotyczącą zakupu Veloce (cały czas spędza mi to sen z powiek) odwiedziłem kilka różnych salonów. Zapominają o wysłaniu oferty wszyscy- a szkoda, bo czas poświęcony na konfigurację ze sprzedawcą jest po prostu stracony.
    Moje ostatnie doświadczenia:
    AR salon A) chęci są, wiedzy brak- bez lektury forum można tam zginąć:/ salon B) sprzedawca znał odpowiedź na każde pytanie, kompetentnie się wypowiadał i był w stanie rozsądnie doradzić.

    Rabaty: przy finansowaniu zewnętrznym, zwłaszcza wynajem rabaty na NIEOSIĄGALNYM dla konkurencji poziomie.

    MB Ofertę dostałem dopiero po interwencji (okazało się, że pierwszy sprzedawca nie wstukał jej nawet do systemu) O rabatach nie może być mowy i generalnie podejście "bierzesz co dajemy, albo w....."

    BMW Miło, sympatycznie- nadskakująco wręcz i zawsze jest w salonie ktoś, kto ma wiedzę. Rabat niskie, ale nie zamykają się na rozmowę. Niestety- to nie mój target.

    VAG VW - kompetentnie, rzeczowo, bardzo dobre warunki (rabat więcej niż godny, przy korzystaniu z fabrycznego finansowania) Na tapecie był maksymalnie doposażony Arteon w wersji R, który cenowo.... oscylował wokół ceny najbardziej wypasionego VELOCE)

    AUDI- jak wyżej.

    Co mnie, jako potencjalnego użytkownika AR, martwi to jakość serwisu- nie neguję tego, że może pracują tam fachowcy, ale jak widzę (a to widziałem) QV wciśnięte na podnośniku pomiędzy zdezelowanym jeepem i Tipo to jednak słabo. Zakładam także (być może błędnie), że z pytaniami technicznymi handlowcy zgłaszają się do serwisantów- zbyt często słyszałem NIE DA SIĘ, NIE ZNAMY, NIE SŁYSZELIŚMY na pytania w sumie proste.

    Co do sprzedaży: Cena katalogowa za maksymalnie doposażone VELOCE to ok 260 tyś brutto. Za tą kwotę można wyjechać bazowym C43AMG.... w którym nie trzeba zmieniać układu wyd. by brzmiał kozacko.

    Moim zdaniem:
    AR powinna w jakiś sposób zweryfikować sieć sprzedaży. Mam na myśli rozwiązanie, w którym np. QV a może i VELOCE powinny być sprzedawane w wybranych salonach SPEŁNIAJĄCYCH określone wymogi- wyszkoleni sprzedawcy i godny serwis. Sorry, mam prawo czuć się dobrze wydając na samochód tyle pieniędzy.

    Pozdrawiam

  7. #147
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    Cytat Napisał KGD Zobacz post
    Cena katalogowa za maksymalnie doposażone VELOCE to ok 260 tyś brutto. Za tą kwotę można wyjechać bazowym C43AMG.... w którym nie trzeba zmieniać układu wyd. by brzmiał kozacko.
    Niestety w bazowej wersji C43 nie ma wydechu performance [emoji6] opcja kosztuje chyba ok 6tys i jest to 'must have' jest to wydech z klapkami, po otwarciu strzela ładnie i ryczy okrutnie.

    Ale mając taki dylemat wzialbym za te pieniądze lekko doposażone demo C43 oczywiście z wydechem [emoji6] mój brat tak zrobił (a testował także stelvio FE) i samochód jest mega, trakcja, dźwięk miażdży z wydechem performance, silnik mający mega mocny dół (którego nie ma stelvio czy w giulii)

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  8. #148
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał KGD Zobacz post
    Cześć,

    Dziwne podejście do klientów zauważam nie tylko w salonie AR. Podejmując decyzję dotyczącą zakupu Veloce (cały czas spędza mi to sen z powiek) odwiedziłem kilka różnych salonów. Zapominają o wysłaniu oferty wszyscy- a szkoda, bo czas poświęcony na konfigurację ze sprzedawcą jest po prostu stracony.
    Moje ostatnie doświadczenia:
    AR salon A) chęci są, wiedzy brak- bez lektury forum można tam zginąć:/ salon B) sprzedawca znał odpowiedź na każde pytanie, kompetentnie się wypowiadał i był w stanie rozsądnie doradzić.

    Rabaty: przy finansowaniu zewnętrznym, zwłaszcza wynajem rabaty na NIEOSIĄGALNYM dla konkurencji poziomie.

    MB Ofertę dostałem dopiero po interwencji (okazało się, że pierwszy sprzedawca nie wstukał jej nawet do systemu) O rabatach nie może być mowy i generalnie podejście "bierzesz co dajemy, albo w....."

    BMW Miło, sympatycznie- nadskakująco wręcz i zawsze jest w salonie ktoś, kto ma wiedzę. Rabat niskie, ale nie zamykają się na rozmowę. Niestety- to nie mój target.

    VAG VW - kompetentnie, rzeczowo, bardzo dobre warunki (rabat więcej niż godny, przy korzystaniu z fabrycznego finansowania) Na tapecie był maksymalnie doposażony Arteon w wersji R, który cenowo.... oscylował wokół ceny najbardziej wypasionego VELOCE)

    AUDI- jak wyżej.

    Co mnie, jako potencjalnego użytkownika AR, martwi to jakość serwisu- nie neguję tego, że może pracują tam fachowcy, ale jak widzę (a to widziałem) QV wciśnięte na podnośniku pomiędzy zdezelowanym jeepem i Tipo to jednak słabo. Zakładam także (być może błędnie), że z pytaniami technicznymi handlowcy zgłaszają się do serwisantów- zbyt często słyszałem NIE DA SIĘ, NIE ZNAMY, NIE SŁYSZELIŚMY na pytania w sumie proste.

    Moim zdaniem:
    AR powinna w jakiś sposób zweryfikować sieć sprzedaży. Mam na myśli rozwiązanie, w którym np. QV a może i VELOCE powinny być sprzedawane w wybranych salonach SPEŁNIAJĄCYCH określone wymogi- wyszkoleni sprzedawcy i godny serwis. Sorry, mam prawo czuć się dobrze wydając na samochód tyle pieniędzy.

    Pozdrawiam
    Więc po pierwsze, rabaty są mile widziane - ale to niestety nie wystarczy, żeby osiągnąć sukces...

    ...a po drugie - to ja uważam, że marka ALFA ROMEO powinna być sprzedawana w osobnych salonach - nie razem z Fiatem i resztą. Nie koniecznie bez sąsiedztwa Fiata, Jeepa i spółki, ale w oddzielonym budynku / pomieszczeniu - podobnie z serwisem. Na salonie Stelvio stoi obok Doblo i Punto, a Giulia na serwisie leży na podnośniku obok Ducato. Lipa i tyle.
    Podobno z modelem Stelvio - Alfa celuje w Macana - na drodze Stelvio jest w stanie konkurować z nim, ale jak klient wejdzie do salonu Porsche a potem wchodzi o salonu "wszystkiego", gdzie sprzedawca kończy transakcję na dostawczaka i zaczyna miotać się o Alfie... - żenada.

  9. #149
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał KGD Zobacz post
    Co do sprzedaży: Cena katalogowa za maksymalnie doposażone VELOCE to ok 260 tyś brutto. Za tą kwotę można wyjechać bazowym C43AMG.... w którym nie trzeba zmieniać układu wyd. by brzmiał kozacko.
    Wątpię, aby ktokolwiek realnie zapłacił za Veloce więcej niż 210-220 tysięcy. A można mieć całkiem fajną opcję (może nie full opcję, ale prawie) za 200. Uważam, że dołożenie 60 tysięcy to spora różnica, bo analogicznie patrząc, po dołożeniu 60 do 260 można podchodzić do Żulii Q. Dlatego porównywanie samochodów w tak różnych cenach chyba nie ma zbyt dużego sensu.


    Nie jestem też pewny, gdzie jest problem z tym, że Żulia na podnośniku stoi obok Jeepa i Fiata. Chodzi o to, że one nie są godne oddychać tym samym powietrzem?

    Oczywiście, inna sprawa jest taka, że sieć sprzedaży i serwisu pozostawia bardzo dużo do życzenia, i tu całkowita zgodność. Ale akurat serwisowanie na tej samej hali Alfy, Jeepa czy Fiata to nie jest problem. Nie sądzę, aby AMG w Polsce było serwisowane w oderwaniu od Sprintera i innych Mesi dla plebsu (prawdziwy Mesio zaczyna się od E klasy, jak wiadomo).

  10. #150
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Wątpię, aby ktokolwiek realnie zapłacił za Veloce więcej niż 210-220 tysięcy. A można mieć całkiem fajną opcję (może nie full opcję, ale prawie) za 200. Uważam, że dołożenie 60 tysięcy to spora różnica, bo analogicznie patrząc, po dołożeniu 60 do 260 można podchodzić do Żulii Q. Dlatego porównywanie samochodów w tak różnych cenach chyba nie ma zbyt dużego sensu.


    Nie jestem też pewny, gdzie jest problem z tym, że Żulia na podnośniku stoi obok Jeepa i Fiata. Chodzi o to, że one nie są godne oddychać tym samym powietrzem?

    Oczywiście, inna sprawa jest taka, że sieć sprzedaży i serwisu pozostawia bardzo dużo do życzenia, i tu całkowita zgodność. Ale akurat serwisowanie na tej samej hali Alfy, Jeepa czy Fiata to nie jest problem. Nie sądzę, aby AMG w Polsce było serwisowane w oderwaniu od Sprintera i innych Mesi dla plebsu (prawdziwy Mesio zaczyna się od E klasy, jak wiadomo).
    Jak zaznaczyłem: katalog. Na myśli miałem full +opcje. Owszem rabat jest potężny (ponad 40 tys). Ja nie neguje AR, sam fakt, że przymierzam się do jej zakupu świadczy o tym chyba najlepiej. Po tym, jak się nią przejechałem nie mogę przestać o niej myśleć

    Temat jest o sprzedaży- moim zdaniem marka aspirujaca do premium powinna zadbać o otoczenie dla swojego produktu
    Zschowujac wszelkie proporcje - spójrzcie na Lexusa. Uwierz mi na słowo - każdy detal w salonie musi być wg wzorca i zaprobowany przez centrale (pomoc nieco poluzowali w ostatnich latach).
    Co do serwisu - ten look w połączeniu z wrażeniem braku wiedzy w temacie robi zle wrażenie. Tylko tyle i aż tyle

    Zmierzam TYLKO do tego, że sadujac inne marki w tej cenie mimo wszystko miałem wrażenie premium

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  2. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16
  3. Alfa Romeo - wyniki sprzedaży - styczeń 2013
    Utworzone przez saroo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 16:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory