Strona 17 z 18 PierwszyPierwszy ... 789101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 172

Temat: Wyniki sprzedaży w Polsce 2017 (Giulia, Stelvio i reszta FCA)

  1. #161
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie

    Ja to widzę tak: z punktu widzenia całości sprzedaży, Polska to jednak rynek niszowy - nieco ponad 1000 sztuk aut na ok. 86.000 sprzedanych w 2017 roku w Europie. Stąd też np. brak reklamy - trudno wykładać budżet na spoty telewizyjne lub bilbordy i płacić tyle co marki sprzedające w Polsce dużo więcej, jak Skoda czy Toyota, nikt nie da niższych cen dla AR tylko dlatego, że sprzedają mniej. I podobnie sprawa wygląda z salonami. W Stanach łączą AR z Maserati, ale jednak trochę inny rynek.
    Co do sprzedawców to akurat tam gdzia ja kupowałem moją Giuliettę /Katowice/ sprzedawca był kompetentny, a kontakt mailowy z ofertami finansowania regularny i szybki, ale obecnie gość zajmuje się już sprzedażą Jeepa, a AR przypadł jakiemuś młodziakowi. Zrobiłem z nim jazdę próbną Stelvio przy okazji przeglądu Julci, starał się, ale widać było, że dopiero "wgryza" się w temat.
    Trzeba rozkręcać sprzedaż powoli, trudno liczyć, że podbije sie w Polsce rynek sprzedając dwa promowane modele w cenach 150-200.000 pln /bo o Giulietcie i Mito to firma raczej udaje że ich nie ma - a szkoda, bo jakby trochę w nie zainwestowali reklamowo, to klienci przyszliby do salonów i przy okazji popatrzyli na Giulię i Stelvio/

  2. #162
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał mcwaw Zobacz post
    J
    Trzeba rozkręcać sprzedaż powoli, trudno liczyć, że podbije sie w Polsce rynek sprzedając dwa promowane modele w cenach 150-200.000 pln /bo o Giulietcie i Mito to firma raczej udaje że ich nie ma - a szkoda, bo jakby trochę w nie zainwestowali reklamowo, to klienci przyszliby do salonów i przy okazji popatrzyli na Giulię i Stelvio/
    W PUNKT

    Wielka szkoda- Giuliettę uważam za niesamowite auto.

    Nie muszą od razu budować nowych salonów, ale niech strefa AR będzie w jakiś sposób wyróżniona- podkreślony jej nietuzinkowy i indywidualny charakter. No i mimo wszystko- sam jestem pracodawcą i znam realia rynku, ale trzeba ludzi przeszkolić (zwłaszcza, że modeli i opcji nie ma "nie wiadomo" ilu. Trochę to słabe, że mówiąc o kimś kto sprzedaje auto podkreślamy na tym forum- sympatyczni, bardzo się starają. Cieszy i to!

    Po raz kolejny podkreślam, że chciałbym być dobrze zrozumiany- nie narzekam tylko nie mogę się nadziwić...

  3. #163
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Zgadzam się z powyższym. A do tego Giulietta nadal przyciąga dużo kupujących, bo IMHO ma świetny stosunek ceny do "efektu".

    Strefa AR jakoś jest tam zazwyczaj wydzielona (tam gdzie byłem). A salony wielu marek ma nawet Porsche w Warszawie (w jednym budynku jest Prosiak i VW Golf).

  4. #164
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    W Poznaniu jest Alfa razem z Mazdą, to dopiero by się co niektórzy bywalcy tego forum zagotowali
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #165
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    W Poznaniu jest Alfa razem z Mazdą, to dopiero by się co niektórzy bywalcy tego forum zagotowali
    Tak samo jest u Bołtowicza w Warszawie.

    Oficjalnie - mogą być razem, bo nie stanowią dla siebie konkurencji. Tak twierdzi FCA czy FAP.

  6. #166
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Tak samo jest u Bołtowicza w Warszawie.

    Oficjalnie - mogą być razem, bo nie stanowią dla siebie konkurencji. Tak twierdzi FCA czy FAP.
    wszystko można... Ale jak mawia wiadomo kto tu chodzi o detale

    BTW

    O sprzedaży AR w segmencie premium decyduje też mimo wszytko NISKA wartość rezydualna :/jak by na to nie patrzeć konkurencja pojedziesz taniej. :/

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  7. #167
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Chciałbym zobaczyc niektóre oferty leasingowe na Giulię by potwierdzić, czy jej wartość rezydualna rzeczywiście będzie niska.
    Audi i ich leasingow nie bierzmy pod uwagę, ta marka trzyma w Polsce niezrozumiale wysokie ceny używanych.
    BMW ma program premium selection i możliwość wykupu gwarancji ja auta z tego programu.
    Czy Alfa wspiera gwarancję na auta używane kupowane od dealerów?

  8. #168
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Chciałbym zobaczyc niektóre oferty leasingowe na Giulię by potwierdzić, czy jej wartość rezydualna rzeczywiście będzie niska.
    Proszę:
    Czołowa firma zajmująca się stricte wynajmem widzi to tak:
    Inwestycja 181 213,01
    Wartość rezydualna 99 067,33
    36 mscy/ 25 000

    rata z opcjami 3 628,48 netto

    Pod uwagę należy brać wszystkie marki to z nimi ma przecież konkurować (A5?)

  9. #169
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Stelvio: katalog: 237 000, po 24 miesiącach: 152 000 - RV 64%
    Giulia: katalog: 251 000, po 24 miesiącach 146 000 - RV 58%

    Jak widać jest różnica. RV jest z Forecastera Eurotax.

  10. #170
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Ciekawe wyliczenia - jak zwykle algorytm z tytułem "wróżenie z fusów".

Podobne wątki

  1. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  2. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16
  3. Alfa Romeo - wyniki sprzedaży - styczeń 2013
    Utworzone przez saroo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 16:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory