Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Głośniki - jakie średnice

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    chyba STELVIO
    Postów
    19

    Domyślnie Głośniki - jakie średnice

    Hej, szukam i nie mogę znaleźć.... Ani w sieci ani na yt ani na farum ale nie mogę znaleźć. Macie informację jakie są standardowe wymiary głośników w Stelvio - chodzi mi o podstawowy system fabryczny.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Wg EPERa to są te same głośniki co np. w Giuliettcie i... Fiacie Panda przykładowy numer części: 51893601 albo 51899460 albo 50547392
    Wymiarów nie znalazłem, ale może Tobie się uda po numerze.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Wg EPERa to są te same głośniki co np. w Giuliettcie i... Fiacie Panda przykładowy numer części: 51893601 albo 51899460 albo 50547392
    Wymiarów nie znalazłem, ale może Tobie się uda po numerze.
    Chryste masakra, mogli się z tym lepiej postarać.

    Masz dostęp do info czy w Giulii jest tak samo?
    Tak jest w audio podstawowym czy w tym z subwooferem też (dochodzi tylko sub)?
    Bo zakładam że przy Bose są jednak inne głośniki.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    chyba STELVIO
    Postów
    19

    Domyślnie

    Dobra, nie wytrzymałem i rozebrałem wczoraj. Głośniki 165mm. straszna nędza mimo tego że jestem patriotą, chciałem zamontować morell tempo ale bez dystansów nie podejdzie, dzisiaj podejście z dystansami. Tak BTW głośnik Made in Poland 20W!!!

    Mam fotki jak kogoś interesuje

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał v12 Zobacz post
    Dobra, nie wytrzymałem i rozebrałem wczoraj. Głośniki 165mm. straszna nędza mimo tego że jestem patriotą, chciałem zamontować morell tempo ale bez dystansów nie podejdzie, dzisiaj podejście z dystansami. Tak BTW głośnik Made in Poland 20W!!!

    Mam fotki jak kogoś interesuje
    Morel Tempo ma dość wysokie wymagania, jesli chodzi o wzmacniacz. Ja bym poszukał coś o skuteczności 92dB +, jak to ma grać pod fabryczną instalacją, jeszcze w słabszej wersji.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Chryste masakra, mogli się z tym lepiej postarać.

    Masz dostęp do info czy w Giulii jest tak samo?
    Tak jest w audio podstawowym czy w tym z subwooferem też (dochodzi tylko sub)?
    Bo zakładam że przy Bose są jednak inne głośniki.
    W Giulii jest to samo co w Stelvio (wg Eper). Te numery co podałem są z dwóch wersji zdaje się, jedna to podstawowa, druga to HiFi (środkowy pakiet). Nie widziałem żadnego oznaczenia, które wskazywałoby na najwyższy pakiet audio, który BTW to jest Harman&Kondon a nie BOSE.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Podeślij fotę, jak to wygląda w podstawowej wersji, chodzi o sub w bagażniku.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    chyba STELVIO
    Postów
    19

    Domyślnie

    Wczoraj wymieniłem głośniki w przednich drzwiach, za namową kolegi Tomtrz zrezygnowałem z opcji montażu Morell Tempo do fabrycznego radia i kupiłem Hertz DSK 165,3 - taki szajsz ale podobno dobrze gra na fabrycznych radiach... Do montażu potrzebne dystanse, montaż samych głośników dość banalny włącznie z demontażem boczka. Gra to lepiej w sumie dużo lepiej niż fabryka ale dźwięk trochę mało czysty i bass taki wiejski. Po kilku godzinach zapadła decyzja o wygłuszeniu, zupełnie przypadkowo miałem w domu i maty i gąbke i zabrałem się do pracy. Niestety nie dałem rady zdemontować wytłoczki plastikowej wewnętrz drzwi. Udało mi się wypiąć szybę, odkręciłem wszystkie śruby ale coś jeszcze trzyma.

    Ma ktoś może serwisówkę do tej operacji?

    Pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał v12 Zobacz post
    Wczoraj wymieniłem głośniki w przednich drzwiach, za namową kolegi Tomtrz zrezygnowałem z opcji montażu Morell Tempo do fabrycznego radia i kupiłem Hertz DSK 165,3 - taki szajsz ale podobno dobrze gra na fabrycznych radiach...
    sam bym je (hertz) właśnie do takiego zastosowania polecił. Wysoka skuteczność, niewielkie obciążenie dla wzmacniacza + płytki montaż = w sam raz dla taniej i prostej poprawy fabryki.

    Morel Tempo miałem, i bez wzmacniacza grały kiepsko (chociaż o 3 klasy lepiej niż fabryka, w innym aucie), a przy wyższych głośnościach się tego słuchać nie dało.


    Nowym głośnikom daj trochę czasu na wygrzanie. Przez pierwsze godziny zawsze jest słabo, ważne jest też, żeby ich nie przeciążać. Druga rzecz, którą bym zrobił, to wyzerowanie equalizera i wszelkich ustawień.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał v12 Zobacz post
    Wczoraj wymieniłem głośniki w przednich drzwiach, za namową kolegi Tomtrz zrezygnowałem z opcji montażu Morell Tempo do fabrycznego radia i kupiłem Hertz DSK 165,3 - taki szajsz ale podobno dobrze gra na fabrycznych radiach...
    sam bym je (hertz) właśnie do takiego zastosowania polecił. Wysoka skuteczność, niewielkie obciążenie dla wzmacniacza + płytki montaż = w sam raz dla taniej i prostej poprawy fabryki.

    Morel Tempo miałem, i bez wzmacniacza grały kiepsko (chociaż o 3 klasy lepiej niż fabryka, w innym aucie), a przy wyższych głośnościach się tego słuchać nie dało.


    Nowym głośnikom daj trochę czasu na wygrzanie. Przez pierwsze godziny zawsze jest słabo, ważne jest też, żeby ich nie przeciążać. Druga rzecz, którą bym zrobił, to wyzerowanie equalizera i wszelkich ustawień.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    z takich tańszych głośników ale lepszych od Hertz DSK a z bardzo dużą skutecznością 93.5dB i niewielką głębokością 56mm można rozważyć Audison AP6.5 (lub zestaw APK6.5). - montowałem w 159 i w Giulietcie. Lepszych głośników nie znalazłem do podłączenia na ori kablach i bez zewnętrznego wzmaka (skuteczność&głębokość).Audison to marka tego samego koncernu co Hertz, powiedzmy pozycjonowana o oczko niżej (ale tu mamy znacznie wyżsżą serię niż DSK).

Podobne wątki

  1. jakie głośniki do 250 zł
    Utworzone przez damian7110 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 27-04-2016, 21:14
  2. [164] średnice kolektorów/baranów w 12v
    Utworzone przez bimsky w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 08:32
  3. [155] jakie głośniki?
    Utworzone przez boorek w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-03-2011, 22:21
  4. [159] jakie głośniki
    Utworzone przez rbt2005 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2010, 09:39
  5. Głośniki Jakie?
    Utworzone przez KUBAS w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 09:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory