Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 68

Temat: Kluczyk i pakiet convinience

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    w pakiecie convinience dla giuli jest tez wymienione cos w stylu plastikowa oslona fotela kierowcy (jestem poza domem i nie moge sprawdzic o co dokladnie chodzi). ale w salonie ogladalem dzis wersje super bez tego pakietu i miała oslony plastikowe z siatka na tylach foteli. oczywiscie gosc w salonie nie mial pojecia co to jest. macsie dowiedziec w przyszłym tygodniu, ale moze ktos z was wie? chodzi o wersje veloce jesli to ma znaczenie.

    jest tez w pakiecie dodatkowe oswietlenie wewnatrz, jakie dokladnie?

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] z tego co kojarzę to jest LEDowe światełko w nogach kierowcy i pasażera.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    pytanie do tych którzy mają pakiet convinience. waham się czy brać ten pakiet do swojej konfiguracji. czy bezkluczykowy dostęp jest to funkcja faktycznie którą byście jeszcze raz wybrali gdybyście konfigurowali sobie teraz auto? 3 tyś za to że parę tysięcy razy nie włożę ręki do kieszeni żeby wcisnąć przycisk otwarcia auta? to coś jak 1zł za otwarcie bezkluczykowe auta.
    Niestety ten pakieto to mus jak chce się wziąźć lepsze audio czy skórę na desce rozdzielczej, i tu jest problem, dziś bym coś z tych rzeczy chętnie dołożył, ale dodatkowa dopłata do pakietu convinience mnie stopuje bo robi się coraz drożej (choć leasing wszystko przyjmie, zawsze mozna niby wziąźć trochę dłuższy okres, tylko w ten sposób to zaraz można dojść do Quadrifoglio).
    Ja bym się zastanowił na Twoim miejscu ale nie nad tym, czy brać pakiet Convinience, który w tej klasie wozu wydaje się być oczywistością ale nad tym czy pakować się w samochód za 200K, jeśli tak liczysz się z każdym groszem. Może lepiej poczekać te 2-3 lata i kupić full wypasa jak na rynek trafią te samochody po takim wypożyczeniu za 100-120 tys. zł.

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    nie chce juz uzywki. konfiguracja ktora złożyłem (cennikowo ok 220tys) wydaje sie spelniac to co wiem ze chce.reszta to juz wydaje mi sie zbytek,a dopytuje bo chciałbym to potwierdzic u tych co maja te funkcje. gdyby kazdy podchodzil tak jak sugerujesz ze wszystko ma byc na pokladzie, zrobiliby od razu 1 konfiguracje veloce za 260tys i wybieraloby sie tylko kolor nadwozia,wnetrza i felgi.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Convinience musisz dobrać jak chcesz jakieś przyzwoite audio, chyba nie kupisz wozu za 200k z głośnikami od Pandy Bezkluczykowy dostęp też się przyda.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    wiem że trzeba ten pakiet (patrz mój pierwszy post w tym wątku), ale to przecież nie mus że każdy kto kupuje auto za 200k musi mieć nie wiadomo jakie audio (tzn rozumiem że dla Ciebie to jest akurat ważne - ja zadowolę się łopatkami przy kierownicy czy grzaną kierownicą). pusciłem sobie z ciekawości muzykę z komórki (Spotify Premium) w gołej Giuli na "głośnikach z Pandy", a po paru godzinach siedziałem w innym salonie w Veloce z Harman Kardonn, puściłem tą samą muzykę i nie zauważyłem szczególnej różnicy (przynajmniej na poziomie głośności jakiego ja używam w aucie). Powiem więcej ta podstawowa wersja oczywiście nie urzekła niczym ale też nie rozczarowała (np porównując do audio jakie mam w 159 std radio ale ze zmienionymi głośnikami przednimi i wytłumionymi drzwiami, było conajmniej tak samo jak nie lepiej), natomiast HK mnie niczym nie ujął. Audio w aucie wiadomo miło mieć lepsze ale nie jest też to dla mnie jakoś prioritytetowe, i tak podczas jazdy jest kupa innch hałasów, musi być coś słychać silnik czy otoczenie, muzyczka ma sobie tylko lecieć w tle i nie oczekuję nie wiadomo czego. Oczywiście niby miło mieć lepsze, top audio, dostęp bezkluczykowy, dach szklany, aktywne zawieszenie, LSD, 10" navi, tempomat adaptacyjny- sąsiad na pewno zzieleniałby z zazdrości (żartuję) ale to jest mi raczej niepotrzebne to po co mam wydawać kolejne ~41tyś ?

    stąd pytania moje, bardziej o opinie użytkowników na temat wyposażenia które raczej chiałem odpuścić, a nie o to co wypada mieć w aucie za 200tyś

    - - - Updated - - -

    teraz się zorientowałem, chyba problem był z tłumaczeniami/marnym opisem - pakiet Convinience wg różnych źródeł to coś całkiem innego:

    Katalog:
    Podświetlenie zewnętrznych klamek drzwi
    Bezkluczykowy dostęp do wnętrza samochodu
    (przednie drzwi) - Keyless entry
    Schowek w desce rozdzielczej po stronie kierowcy
    Daszek przeciwsłoneczny z podświetlanym lusterkiem
    (dla kierowcy)

    Cennik na 2018:
    Pakiet „Convenience” (83Z+GX4+845+50X)
    • zewnętrzne podświetlenie klamek drzwi (83Z)
    • bezkluczykowe otwarcie przednich drzwi -Keyless Entry (GX4)
    • plastikowa obudowa oparcia za fotelem kierowcy (845)
    • osłona przeciwsłoneczna kierowcy z lusterkiem (50X)

    myślę że jest błąd w cenniku, i nie chodzi o obudowę oparcia za fotelem kierowcy, ale o schowek w desce rozdzielczej po stronie kierowcy - faktycznie jest coś takiego (czy to w ogóle jakiś przydatny schowek)?
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 17-02-2018 o 22:51

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Jeśli nie czułeś różnicy to faktycznie możesz odpuścić lepsze audio. Fakt, że u mojej żony w Lancii Epsilon audio gra przyzwoicie na pierwszy rzut ucha ( pewnie podobnie jest w Pandzie). Niestety po dłuższym odsłuchaniu wychodzi szydło z worka - do Bose w Giulietcie nie ma czego porównywać.
    Dla mnie pojęcie samochodu premium to również wyposażenie - audio też powinno grać lepiej niż w przeciętnym samochodzie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    wiem o co Ci chodzi, Ty uważasz że auto żeby było dobrze skonfigurowane, to w każdej kategorii musi trzymać podobny poziom. ale czy tak musi być zawsze? ja nie do końca się z Tobą zgadzam. można odpuścić jedne cechy a dopieścić inne (patrz jakieś sportowe wersje Ferrari czy Aston Martina gdzie w drzwiach korbki do podnoszenia szyb i brak klimy). ja np nie nie biorę navi (biorę AA) bo znam opinie i mam doświadczenia z przeszłości (marne i nieaktualne mapy itp), ale za to auto będzie miało sportowy pazur Veloce + 19" + malowane zaciski + łopatki. Przynajmniej właściciel jakiejś Kia będzie miał trochę satysfakcji że on ma a ja nie.

    Jeszcze całkiem nie odpuściłem. HK to może bym nie brał, pytanie czy ten Audio Plus jest dobry, czy to też tylko głośniki z pandy tylko na mocniejszym wzmaku? Inna opcja to sobie dłubnąć swoje audio po zakupie, skoro i tak auto będę wykupywał, to nikt się nie przyczepi że w nim grzebie. a za 2tyś zrobie sobie audio pewnie nie gorsze niż HK no i w sprawie wyboru pakietu Convinience mam swobodę czy brać czy nie.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 17-02-2018 o 23:24

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Bierz.
    Dla mnie to jest tak wygodne... Tym bardziej że w Giulii głupie jest to że i tak się odpala to auto z guzika... Jak już wyciagam kluczyk z kieszeni to bym go chociaż włożył do stacyjki, a wyciągać żeby tylko nacisnąć guzik otwarcia jest poronionym pomysłem jak dla mnie.

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    wiem o co Ci chodzi, Ty uważasz że auto żeby było dobrze skonfigurowane, to w każdej kategorii musi trzymać podobny poziom. ale czy tak musi być zawsze? ja nie do końca się z Tobą zgadzam. można odpuścić jedne cechy a dopieścić inne (patrz jakieś sportowe wersje Ferrari czy Aston Martina gdzie w drzwiach korbki do podnoszenia szyb i brak klimy). ja np nie nie biorę navi (biorę AA) bo znam opinie i mam doświadczenia z przeszłości (marne i nieaktualne mapy itp), ale za to auto będzie miało sportowy pazur Veloce + 19" + malowane zaciski + łopatki. Przynajmniej właściciel jakiejś Kia będzie miał trochę satysfakcji że on ma a ja nie.

    Jeszcze całkiem nie odpuściłem. HK to może bym nie brał, pytanie czy ten Audio Plus jest dobry, czy to też tylko głośniki z pandy tylko na mocniejszym wzmaku? Inna opcja to sobie dłubnąć swoje audio po zakupie, skoro i tak auto będę wykupywał, to nikt się nie przyczepi że w nim grzebie. a za 2tyś zrobie sobie audio pewnie nie gorsze niż HK no i w sprawie wyboru pakietu Convinience mam swobodę czy brać czy nie.
    Pamiętaj, żeby jeszcze dołożyć ksenony 35W. W Veloce trzeba też pamiętać, żeby nie połaszczyć się na pakiet Lux - wybulimy 12 tys. a w zamian dostaniemy gorsze fotele.
    Co do Audio to warto rozważyć faktycznie średnia opcję - zawsze to lepsze niż rozpruwanie całego nowego auta, pytanie tylko jak to gra. Jeśli chodzi o HK to jestem spokojny - łupawkę da się pewnie lepsza zrobić w aucie za spore mniejsze pieniądze ale takiego efektu "otoczenia dźwiękiem" nie uzyskasz.
    Jeśli w Audio plus były by lepsze głośniki plus niewielki subwoofer - to powinno wystarczyć dla kogoś, kto nie jest audiofilem.

Podobne wątki

  1. [159] 159 pakiet TI
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 124
    Ostatni post / autor: 08-05-2020, 12:19
  2. [145] Pakiet Limited500
    Utworzone przez Bushido w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-01-2016, 15:55
  3. Pakiet ospojlerowania
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 166
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 19-09-2014, 19:31
  4. [GTV] Pakiet ospoilerowania GTV Cup
    Utworzone przez cuma_borek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 11-03-2013, 22:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory