Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 68

Temat: Kluczyk i pakiet convinience

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post

    myślę że jest błąd w cenniku, i nie chodzi o obudowę oparcia za fotelem kierowcy, ale o schowek w desce rozdzielczej po stronie kierowcy - faktycznie jest coś takiego (czy to w ogóle jakiś przydatny schowek)?
    Jest, to jest chyba schowek pod pokrętłem świateł - trzymam tam okulary przeciwsłoneczne.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    pytanie czy ten Audio Plus jest dobry, czy to też tylko głośniki z pandy tylko na mocniejszym wzmaku?
    O ile dobrze się orientuję to w audio plus jest dodatkowy głośnik basowy (w tylnej półce) i niestety jest on niezabudowany od strony bagażnika więc trzeba uważać pakując bagaże. Moim zdaniem odczuwa się jego obecność aczkowilek chyba nie ma regulacji poziomu tego głośnika w menu radia (ja nie znalazłem). Tzn nie da się zdjąć poziomu basu z głośników w rzwiach i podkręcić sam sub czy nawet regulować częstotliwość odcięcia.
    HK ma chyba dodatkowe średniotonowe głośniki w przednich drzwiach, tzn zapewne wszystkie są inne, ale jest ich więcej o te dwa (o ile pamiętam z czasu gdy to analizowałem).

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    [MENTION=9316]Żuczek[/MENTION] ,tak pakiet lighting, komfort, listwy progowe i 7" wyswietlacz, z glowy nie napisze czy cos jeszcze. mam w swojej konfiguracju (te 2 ostatnie jeszcze w zeszlym roku byly w standardzie w veloce, a progi to i w super,ale teraz to opcja za doplata).pakiet lux do veloce to jakies nieporozumienie, schizofrenia konfiguracyjna.

    [MENTION=75332]murder[/MENTION], musze pomeczyc goscia w salonie, ma ma stanie kilkanascie uzywanych giulii i pare nowych, pewnie w ktorejs jest audio plus to sobie przetestuje, sprawdze tez w eperze głośniki czy sa inne niz w podstawowym.

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jeśli nie czułeś różnicy to faktycznie możesz odpuścić lepsze audio. Fakt, że u mojej żony w Lancii Epsilon audio gra przyzwoicie na pierwszy rzut ucha ( pewnie podobnie jest w Pandzie). Niestety po dłuższym odsłuchaniu wychodzi szydło z worka - do Bose w Giulietcie nie ma czego porównywać.
    Dla mnie pojęcie samochodu premium to również wyposażenie - audio też powinno grać lepiej niż w przeciętnym samochodzie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    tak odnośnie bose z giulietty- wszyscy chwalą, a ja nie słyszę różnicy ze zwykłym audio w peugeocie 407, bmw x1 czy nawet seatem toledo III. Znaczy się różnica jest- gdy podbije się bas na maxa i podgłośni tak, by przy zamkniętych oknach naszej muzyki słuchali wszyscy po drugiej stronie jezdni- faktycznie jest lepiej. ale ja tak nie słucham, a przy normalnym odsłuchu po prostu nie słyszę tej różnicy (a dodam, że słyszę na słuchawkach bose więc zupełnie głuchy nie jestem). uważam, ze epsonix ma rację- nie ma sensu brać czegoś, z czego nie będzie się korzystać. ja akurat jestem gadżeciażem i chętnie dodaję różne nowinki techniczne w konfiguracji, ale właśnie zamiast car audio, wielkich felg, łopatek czy wymyślnego lakieru wziąłbym hud (szkoda, ze w stelvio niedostępny), ksenony, dach panoramiczny czy automatyczny tempomat. dla każdego coś miłego. to on konfiguruje samochód i nie ma sensu, by brał opcje, których nie chce za grubą kasę, tylko dlatego, ze ktoś inny uważa, że to zbyt mało premium. i nie ma to nic wspólnego z tym, czy go stać (jak sugerujesz w poście wyżej)- to zwykły szacunek dla własnych oszczędności. a różnicę w cenie dodatków może przeznaczyć, na co chce- choćby na pakiet serwisowy na 5 lat. za to pytania zadaje po to, by uzyskać opinie innych w kwestiach, w których się waha.

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] na Twoim miejscu wziąłbym ten pakiet- keyless entry jest wygodne, a w przypadku samochodów z bezkluczykowym uruchamianiem jego brak po jakimś czasie robi się irytujący- wyciągasz kluczyk, by otworzyć samochód, a potem musisz go gdzieś wrzucić na czas jazdy- moi rodzice taką wersję mają (paniczna fobia przed kradzieżą 'na walizkę'- nie miał prawa mieć keyless entry) i dostaję szału za każdym razem, gdy muszę jechać ich samochodem, bo nie wiem, co z tym kluczykiem zrobić po jego otwarciu wydaje się to śmieszne i banalne, ale po jakimś czasie zaczynasz żałować do tego oświetlenie klamek + oświetlane lusterko (kobiety to lubią, podobnie użytkownicy soczewek kontaktowych
    Ostatnio edytowane przez loonyjoe ; 18-02-2018 o 13:31 Powód: podwójnie wklejony post

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Ja tylko napiszę, że kluczyk po otwarciu drzwi można schować z powrotem do kieszeni

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Można ale jak już go wyciągnąłeś to z reguły po to żeby coś z nim zrobić dalej

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chrisu
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 AT 200PS wersja Business
    Postów
    88

    Domyślnie

    !?...miejsce kluczyka jest w kieszeni. Czy to jest jakaś niewyobrażalnie skomplikowana czynność wciśnięcie guzika na kluczyku bez wyciagania go ze spodni...! Bez jaj
    Nie wspomnę już o tym że żaden producent nie potrafi sobie poradzić z problem ułatwionej kradzieży auta z tym systemem.
    Tylko nie piszcie że Alfy nie kradną...

    Kolego [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] dobrze piszesz i w dobrym kierunku idziesz Veloce ma być nastawione na sport. Odpowiednie koło
    , kolor budy, zacisków, fotele , łopatki itd.
    Wywalenie $ na zbedne pierdoły żeby podnieść odbiór auta jako bardziej premium...to już trąci jakimś snobizmem
    Nie szedłbym tą drogą.
    Ostatnio edytowane przez Chrisu ; 18-02-2018 o 17:59

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    dzięki wszystkim za odpowiedzi. jeszcze nie podjąłem decyzji, ale teraz jak zacząłem się zastanawiać nad sensem dokładania tych opcji, to obserwuję się jak to wygląda w obecnie użytkowanych 159/Giulietcie. Dotychczas szukanie/wyciąganie kluczyka czy wciśnięcie przycisku po wymacaniu go w kieszeni, nie staniowiło problemu ale nie było opcji więc się nie zastanawiałem się nawet nad tym że mogłoby być wygodniej. Teraz zauważam jednak że wiecznie szukam po wszystkich kieszeniach kluczyka, a jak wożę jeszcze synka autem i mam go na rękach, cała akcja jest bardzo utrudiona.

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Cytat Napisał loonyjoe Zobacz post
    tak odnośnie bose z giulietty- wszyscy chwalą, a ja nie słyszę różnicy ze zwykłym audio w peugeocie 407, bmw x1 czy nawet seatem toledo III. Znaczy się różnica jest- gdy podbije się bas na maxa i podgłośni tak, by przy zamkniętych oknach naszej muzyki słuchali wszyscy po drugiej stronie jezdni- faktycznie jest lepiej. ale ja tak nie słucham, a przy normalnym odsłuchu po prostu nie słyszę tej różnicy (a dodam, że słyszę na słuchawkach bose więc zupełnie głuchy nie jestem). uważam, ze epsonix ma rację- nie ma sensu brać czegoś, z czego nie będzie się korzystać. ja akurat jestem gadżeciażem i chętnie dodaję różne nowinki techniczne w konfiguracji, ale właśnie zamiast car audio, wielkich felg, łopatek czy wymyślnego lakieru wziąłbym hud (szkoda, ze w stelvio niedostępny), ksenony, dach panoramiczny czy automatyczny tempomat. dla każdego coś miłego. to on konfiguruje samochód i nie ma sensu, by brał opcje, których nie chce za grubą kasę, tylko dlatego, ze ktoś inny uważa, że to zbyt mało premium. i nie ma to nic wspólnego z tym, czy go stać (jak sugerujesz w poście wyżej)- to zwykły szacunek dla własnych oszczędności. a różnicę w cenie dodatków może przeznaczyć, na co chce- choćby na pakiet serwisowy na 5 lat. za to pytania zadaje po to, by uzyskać opinie innych w kwestiach, w których się waha.
    Nie namawiam nikogo na kupowanie lepszego audio jak nie słucha muzyki w samochodzie - kolega Epsonix poprawiał nagłośnienie w 159, także zakładałem że zwraca na jakość dźwięku uwagę. Co do dodatków - to co wymieniłeś jest dla mnie mało istotne lub zbędne, także zgadzam się ze wóz dobiera się pod siebie. Jeśli już jednak mamy wybrany pakiet Convinience to aż się prosi o dołożenie chociaż średniego audio

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    dzięki wszystkim za odpowiedzi. jeszcze nie podjąłem decyzji, ale teraz jak zacząłem się zastanawiać nad sensem dokładania tych opcji, to obserwuję się jak to wygląda w obecnie użytkowanych 159/Giulietcie. Dotychczas szukanie/wyciąganie kluczyka czy wciśnięcie przycisku po wymacaniu go w kieszeni, nie staniowiło problemu ale nie było opcji więc się nie zastanawiałem się nawet nad tym że mogłoby być wygodniej. Teraz zauważam jednak że wiecznie szukam po wszystkich kieszeniach kluczyka, a jak wożę jeszcze synka autem i mam go na rękach, cała akcja jest bardzo utrudiona.
    Przy dziecku jest to bardzo wygodna sprawa. Trzeba tylko pamiętać, że AR pożałowała czujników w tylnych klamkach i aby wsadzić dziecko do fotelika na tylne siedzenie trzeba najpierw dotknąć klamki w przednich drzwiach i dopiero wtedy otwierać tylne.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chrisu Zobacz post
    !?...miejsce kluczyka jest w kieszeni. Czy to jest jakaś niewyobrażalnie skomplikowana czynność wciśnięcie guzika na kluczyku bez wyciagania go ze spodni...! Bez jaj
    Nie wspomnę już o tym że żaden producent nie potrafi sobie poradzić z problem ułatwionej kradzieży auta z tym systemem.
    Tylko nie piszcie że Alfy nie kradną...

    Kolego [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] dobrze piszesz i w dobrym kierunku idziesz Veloce ma być nastawione na sport. Odpowiednie koło
    , kolor budy, zacisków, fotele , łopatki itd.
    Wywalenie $ na zbedne pierdoły żeby podnieść odbiór auta jako bardziej premium...to już trąci jakimś snobizmem
    Nie szedłbym tą drogą.
    no jak bez jaj, to może faktycznie
    ja np noszę kluczyk w torbie, bo w kieszeni spodni uwiera, zwłaszcza w pozycji siedzącej i odznacza się, co słabo wygląda...no chyba, ze nosisz bojówki. z kieszeni płaszcza łatwo może z kolei wypaść i potem trzeba szukać go pod fotelem (to mi się przydarzyło ) jasne, nic nie jest problemem, do wszystkiego można się przyzwyczaić, ale potem człowieka nachodzi, ze jednak chętnie by do tego dopłacił...
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]- jeśli wsiadanie z dzieckiem, to sprawdź u dealera, jak ten system działa i czy ci to pasuje (ja nie wiem, jeszcze nie jestem na tym etapie, co Ty)- bo wprawdzie niektóre faktycznie otwierają się, gdy tylko się zbliżysz, ale w większości trzeba otworzyć drzwi kierowcy, więc Twój początek podróży będzie wyglądał tak: podejście z dzieckiem na rękach do drzwi kierowcy, przejście na drugą stronę z tyłu (bo tam najwygodniej przewozić dziecko) i powrót za kierownicę- po jakimś czasie możesz stwierdzić, że jednak łatwiej otwierać z pilota (czego oczywiście keyless entry nie wyklucza)

    edit:
    Cytat Napisał murder Zobacz post
    dotknąć klamki w przednich drzwiach
    o, to i tak prościej

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    także zgadzam się ze wóz dobiera się pod siebie. Jeśli już jednak mamy wybrany pakiet Convinience to aż się prosi o dołożenie chociaż średniego audio
    no widzisz, a ja za chiny ludowe nie widzę tu związku
    Ostatnio edytowane przez loonyjoe ; 18-02-2018 o 20:25

Podobne wątki

  1. [159] 159 pakiet TI
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 124
    Ostatni post / autor: 08-05-2020, 12:19
  2. [145] Pakiet Limited500
    Utworzone przez Bushido w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-01-2016, 15:55
  3. Pakiet ospojlerowania
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 166
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 19-09-2014, 19:31
  4. [GTV] Pakiet ospoilerowania GTV Cup
    Utworzone przez cuma_borek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 11-03-2013, 22:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory