Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 68

Temat: Kluczyk i pakiet convinience

  1. #31
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Dotychczas szukanie/wyciąganie kluczyka czy wciśnięcie przycisku po wymacaniu go w kieszeni, nie staniowiło problemu ale nie było opcji więc się nie zastanawiałem się nawet nad tym że mogłoby być wygodniej. Teraz zauważam jednak że wiecznie szukam po wszystkich kieszeniach kluczyka, a jak wożę jeszcze synka autem i mam go na rękach, cała akcja jest bardzo utrudiona.
    To po nowym zakupie będziesz (z synkiem na rękach) szukał w kieszeni metalowego pudełka, żeby wyjąć z niego kluczyk

    Zrobisz jak uważasz, ale moja optymalna konfiguracja na Veloce też zamyka się w 220 tys. i nie ma w niej pakietu Convenience, ani Harman Kardon, a do zeszłego roku dokładałem fabryczny auto alarm, a teraz będę musiał dokładać go w salonie
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  2. #32
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nie namawiam nikogo na kupowanie lepszego audio jak nie słucha muzyki w samochodzie - kolega Epsonix poprawiał nagłośnienie w 159, także zakładałem że zwraca na jakość dźwięku uwagę. Co do dodatków - to co wymieniłeś jest dla mnie mało istotne lub zbędne, także zgadzam się ze wóz dobiera się pod siebie. Jeśli już jednak mamy wybrany pakiet Convinience to aż się prosi o dołożenie chociaż średniego audio
    poprawiałem w 159 ale po taniosci, motywacją było że jeden z ori wooferów zaczął pierdzieć. tylko wytłumienie przednich drzwi i tylko zmiana wooferów. muzykę zawsze słucham podczas jazdy, ale nigdy nie głośno - takie tło, ma jako tako grać.

    zgadza się, jak już wezmę pakiet Convinience to będzie kusić na lepsze audio - w cenniku jest napisane że są inne głośniki - trochę większej mocy, jakiś wzmak 400W i 2 dodatkowe głośniki - jeden to pewnie ten w tylnej półce a drugi subwoofer. w każdym razie to od razu 5800 katalogowo do ceny, piechotą nie chodzi.

    audio też można dłubnąć kiedyś samemu za znacznie mniej niż 2tyś, a jak kolega [MENTION=72650]loonyjoe[/MENTION] przeznaczyć np na przedłużenie gwarancji

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    To po nowym zakupie będziesz (z synkiem na rękach) szukał w kieszeni metalowego pudełka, żeby wyjąć z niego kluczyk

    Zrobisz jak uważasz, ale moja optymalna konfiguracja na Veloce też zamyka się w 220 tys. i nie ma w niej pakietu Convenience, ani Harman Kardon, a do zeszłego roku dokładałem fabryczny auto alarm, a teraz będę musiał dokładać go w salonie
    metalowe pudełko to absurd z którego na pewno nigdy nie korzystałbym. auto będzie ubezpieczone, będzie GAP, śpie spokojnie

  3. #33
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Przy dziecku jest to bardzo wygodna sprawa. Trzeba tylko pamiętać, że AR pożałowała czujników w tylnych klamkach i aby wsadzić dziecko do fotelika na tylne siedzenie trzeba najpierw dotknąć klamki w przednich drzwiach i dopiero wtedy otwierać tylne.
    to ciekawa informacja o braku przycisków w tylnych drzwiach. nie powinno być to większym problemem, bo sięga się dość blisko, a z dzieckiem jeżdżę tylko parę procent jazd. rozumiem że wystarczy dotknąć przycisku w przednich drzwiach pasażera, inaczej to byłoby bez sensu, bo dziecko(fotelik) wożę od strony pasażera.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 18-02-2018 o 23:01

  4. #34
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    metalowe pudełko to absurd z którego na pewno nigdy nie korzystałbym. auto będzie ubezpieczone, będzie GAP, śpie spokojnie
    Metalowe pudełko nie działa

    Czy keyless entry można wyłączyć?

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Metalowe pudełko nie działa

    Czy keyless entry można wyłączyć?
    Można. To było jedno z pierwszych pytań jakie zadałem w związku z tym, że pakiet Convenience musiałem zamówić ze względu na HK..
    Pisał ktoś już i w tym temacie, w menu jest taka opcja.

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    to ciekawa informacja o braku przycisków w tylnych drzwiach. nie powinno być to większym problemem, bo sięga się dość blisko, a z dzieckiem jeżdżę tylko parę procent jazd. rozumiem że wystarczy dotknąć przycisku w przednich drzwiach pasażera, inaczej to byłoby bez sensu, bo dziecko(fotelik) wożę od strony pasażera.
    Przycisk na klamce przednich drzwi (jest po stronie kierowcy i pasażera) służy tylko do zamykania auta. Auto nie zamyka się samo po odejściu od niego.
    Ten przycisk nie służy do otwierania auta.

    Aby otworzyć auto klamki mają czujnik obecności ręki tzn. wystarczy położyć rękę i w tym momencie odblokowuje się zamek centralny. Wtedy dopiero można ciągnąć za klamkę.

    Klamki w tylnych drzwiach nie mają przycisków, nie mają też tego czujnika do otwierania drzwi.

    Auto można też zamykać i otwierać przyciskami w klapie bagażnika - są dwa przyciski nad tablicą rejestracyjną. Jeden do otwierania a drugi do zamykania. W początkowej fazie użytkowania mogą się mylić ale po czasie łatwo się do nich przyzwyczaić bo jeden jest idealnie pod logo AR a drugi odrobinę z boku. To jest dość wygodne tzn. gdy wysiadamy i wyjmujemy coś z bagażnika nie trzeba biec do klamki, zamykamy auto przyciskiem bagażnikowym tzn blokuje się centralny zamek w drzwiach. Ale już jak podchodzimy do bagażnika i otwieramy klapę tym przyciskiem to otwieramy tylko bagażnik. Drzwi odblokowują się dopiero po położeniu ręki na klamkę.

    Przy wyłączonej funkcji Passive Entry przycisk do zamykania auta na klamce nie działa - trzeba zamykać i otwierać z pilota.

    Mam nadzieję, że jasno to opisałem.


    Dodatkowo zastanawiam się czytając ten wątek czy ten pakiet Convinience to nie tylko oświetlenie stóp (to jest regulowane w kilku stopniach w menu) ale czy nie jest to także oświetlenie schowków i klamek w drzwiach wewnątrz auta. Ale może się mylę może żaróweczki w drzwiach podświetlające schowki i klamki są w standardzie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Metalowe pudełko nie działa
    Działa.
    Ostatnio edytowane przez murder ; 19-02-2018 o 11:24

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    To po nowym zakupie będziesz (z synkiem na rękach) szukał w kieszeni metalowego pudełka, żeby wyjąć z niego kluczyk
    Ale po co metalowe pudełko? Coś takiego też skutecznie blokuje otworzenie samochodu czy uruchomienie silnika: lineczka
    Mam, używam, w kieszeni się mieści i nie przeszkadza.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Capture.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	43.2 KB
ID:	241843

  8. #38
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Dodatkowo zastanawiam się czytając ten wątek czy ten pakiet Convinience to nie tylko oświetlenie stóp (to jest regulowane w kilku stopniach w menu) ale czy nie jest to także oświetlenie schowków i klamek w drzwiach wewnątrz auta. Ale może się mylę może żaróweczki w drzwiach podświetlające schowki i klamki są w standardzie.
    były jakieś błędy w cennikach i trochę chyba każdemu się mieszało. mi wychodzi na to że dodatkowe oświetlenia wnętrza to dodatek do obu opcjonalnych pakietów audio.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    Ale po co metalowe pudełko? Coś takiego też skutecznie blokuje otworzenie samochodu czy uruchomienie silnika: lineczka
    Mam, używam, w kieszeni się mieści i nie przeszkadza.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Capture.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	43.2 KB
ID:	241843
    nie dla mnie takie coś - do swojej już po gwarancji dołożę coś niestandardowego a wygodnego (prosta elektronika, jakiś trick po wejściu do samochodu) - może sobie sam dłubnę jak będę miał czas, a jak nie to znam gościa który robi indywidualne zabezpieczenia tego typu za ok 400zł z montażem i ma sprawdzone rozwiązania (ale indywidualnie zmodyfikowane każde).

  9. #39
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chrisu Zobacz post
    !?...miejsce kluczyka jest w kieszeni. Czy to jest jakaś niewyobrażalnie skomplikowana czynność wciśnięcie guzika na kluczyku bez wyciagania go ze spodni...! Bez jaj
    Dla mnie, tak, stoję jak debil i macam się w okolicy krocza wydając dziwne dźwięki...


    a tak serio- testowałem to w różnych autach, czasem ten system działał lepiej, czasem gorzej, ale sam fakt że miałem kluczyki wsadzone gdzieś w plecaku czy łerewer w spodniach i nie przejmowałem się ich istnieniem, bardzo mnie cieszył i znakomicie ułatwiał życie. O jedną czynność mniej.

  10. #40
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    teraz jak już poznałem dostęp bez kluczyka to jak jeżdżę swoja 159 czy żony Giuliettą zwracam uwagę że za każdym razem szukam po wszystkich kieszeniach kluczyków. nie wiem czemu one zawsze lądjuą gdzie indziej i często za pierwszym razem w danej kieszeni ich nie znajduję. czasem się nieźle obmacam przy tym

    przyznam Wam się do czegoś. kupę kasy dziś zaoszczędziłem – nie wziąłem Harmann Kardon, aktywnego tempomatu, szpery i dachu LOL do swojej konfiguracji.
    A serio, to decydując się na 3 letni leasing oszczędzam 6% kwoty leasingu (to jakieś 10tyś) do tego na ubezpieczeniu GAP zaoszczędzam ok 5-6tyś. Pomyślałem więc jak dołożę sobie bezkluczyk, audio plus, DAB i organizer za ok 7tyś (bo rabat jest) to jest dalej spox. wolę mieć taniej lepsze auto niż dopłacać w odsetkach leasingodawcy/ubezpieczalni GAP.

    mogłem oczywiście zaoszczędzić i nic nie dokładać tych paru rzeczy bo nie są to rzeczy niezbędne (to naprawdę jest zbytek i tak dalej uważam), ale pomyślałem że raz się żyje i poszaleje trochę dzięki za opinie wszystkim.

    PS. a tak w ogóle to jestem tak już podjarany i nakręcony tym konfigurowaniem że teraz sprzedawca by mnie namówił chyba na wszystko (dach, tempomat auto, navi itp). o mało dzisiaj już nie zamówiłem (w poniedziałki podobno Włosi zbierają zamówienia), ale wykręciłem się jeszcze do przemyślenia bo czułem że jestem zbyt podjarany (ale to póki co nie mija)

Podobne wątki

  1. [159] 159 pakiet TI
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 124
    Ostatni post / autor: 08-05-2020, 12:19
  2. [145] Pakiet Limited500
    Utworzone przez Bushido w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-01-2016, 15:55
  3. Pakiet ospojlerowania
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 166
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 19-09-2014, 19:31
  4. [GTV] Pakiet ospoilerowania GTV Cup
    Utworzone przez cuma_borek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 11-03-2013, 22:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory