Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Temat: Euro+drive 353bhp / 392ft-lbs phase 1

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    589

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Cena nie jest taka tragiczna jak za dodatkowe 150KM Wychodzi jakieś 4-5tys.zł brutto, tyle, co za dobre felgi 19" Bardziej ciekawi mnie jak wygląda kwestia zużycia paliwa oraz zużycia podzespołów silnika.
    Szkoda, że nie można zrobić czegoś takiego, żeby kupić jedno urządzenie, a następnie kilka licencji na różne egzemplarze. Zapewne koszt samego softu byłby wtedy znacznie niższy.
    Zuzycie paliwa w trybie N jest podobno lepsze niz oryginalne, w trybie D oczywiscie wieksze. Jesli chodzi o zuzycie podzespolow silnika eurocompulsion twierdzi, ze wszystko jest zachowane w limicie plus rozwiazanie testowane jest przez ponad pol roku w roznych warunkach i poki co 0 bledow. Dodatkowo mozna u nich kupic podobne rozwiazanie do Abartha czy alfy 4C, ktore jest w ofercie juz kilka lat i poki co rowniez nie ma skarzacych sie uzytkownikow. W 4C masz tez Phase 2, gdzie wynik jest jeszcze wiekszy!

  2. #22
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    zostaje chyba ślad - licznik programowania sterownika

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Cena nie jest taka tragiczna jak za dodatkowe 150KM Wychodzi jakieś 4-5tys.zł brutto, tyle, co za dobre felgi 19" Bardziej ciekawi mnie jak wygląda kwestia zużycia paliwa oraz zużycia podzespołów silnika.
    Szkoda, że nie można zrobić czegoś takiego, żeby kupić jedno urządzenie, a następnie kilka licencji na różne egzemplarze. Zapewne koszt samego softu byłby wtedy znacznie niższy.
    Może można się z nimi dogadać, bo i za każdy soft płacić osobno. Myślę, że jakby się kilka osób zebrało z forum to można ich pytać o ofertę. Chociaż - wiadomo - im się bardziej opłaca sprzedawać całość.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulia 2.0 Super / Giulietta QV
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Jesli chodzi o VAT i clo mozna sie z nimi dogadac i wysla zupelnie prywatna przesylke bez zadnych informacji o firmie a fakturka mailem
    Widzę, że już chyba zacząłeś negocjacje Czyżby nowy soft na wiosnę?

    PS: Jakiś czas temu kupowałem z USA kolekcjonerskiego boxa z winylami i mieli mi go przysłać na powyższych zasadach. Przysłali jako firma

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Czy ktoś zdecydował się ostatecznie na zakup i jest w stanie podzielić się wrażeniami? Widziałem że jest już Phase 2 na 390 koni ze zrobieniem wydechu i zmienieniem dolotu. Na papierze +110 koni wygląda obiecująco

Podobne wątki

  1. [159] blad: P0016 phase synchronization (exhaust)/revs
    Utworzone przez Lcs w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 03-02-2016, 12:45
  2. [159] Blue&Me Eco Drive
    Utworzone przez FISHA159JTDM w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-04-2012, 10:33
  3. Błąd Timing/Phase Sensor
    Utworzone przez szerszeń w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 13:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory