Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 68

Temat: Porównanie systemów audio

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Chwilowo brak
    Postów
    13

    Domyślnie Porównanie systemów audio

    Zastanawiam się, czy warto dopłacać do pakietu Audio Sound Plus lub Audio Sound by Harman Kardon. Daleko mi do audiofila, ale chciałbym mieć w miare przyzwoitą jakość dzwięku.
    Wiem, że wrażenia z odsłuchu systemów audio mogą być mocno subiektywne, ale byłbym bardzo wdzięczny gdybyście podzielili się swoimi prywatnymi opiniami na temat dostępnych pakietów. A jeśli ktoś miał styczność z kilkoma z nich, chętnie przeczytałbym krótkie porównanie.

    Z góry dzięki za pomoc!

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    Ja mam HK i porównywałem do audio plus. Jest spora różnica. Przede wszystkim tu masz poczucie przestrzeni dźwięku, on Cie okala. Do tego bass jest niezwykle soczysty. Często używam plików FLAC i wtedy jest naprawdę dobrze. W domu mam Bowers Wilkins i wole słuchać w Giulii .


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    W Wersji 200KM miałem Audio Sound Plus i grało to całkiem nieźle Nawet zaskakująco nieźle. Bazowa wersja gra tragicznie więc trzeba brać Audio Sound Plus jeśli nie chce się zakrwawić tapicerki krwią z uszu Obecnie mam HK i gra lepiej niż Audio Sound Plus. Jest więcej głośników i SW więc to musi grać lepiej ale nie jest to warte dodatkowych 3000zł. W dodatku gra wyraźnie ciszej.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michalwawa Zobacz post
    W domu mam Bowers Wilkins i wole słuchać w Giulii .
    O kur... przepraszam, co kolega ma B&W, że brzmi tak źle, że Giulia lepsza?

    Cytat Napisał mb44 Zobacz post
    Zastanawiam się, czy warto dopłacać do pakietu Audio Sound Plus lub Audio Sound by Harman Kardon. (...) byłbym bardzo wdzięczny gdybyście podzielili się swoimi prywatnymi opiniami na temat dostępnych pakietów. A jeśli ktoś miał styczność z kilkoma z nich, chętnie przeczytałbym krótkie porównanie.
    O podstawowym należy zapomnieć, bo jest po prostu słaby. Audio plus już ma podkreślony bas, ale brzmi strasznie pudełkowo. Środki są słabo wyraźne. HK brzmi z nich najlepiej, ale ma braki w zakresie niskich tonów, które są pomiędzy subwooferem a głośnikiem niskotonowym w każdych z drzwi. Nie pamiętam teraz dokładnie która to była częstotliwość, ale mogę sprawdzić jeżeli potrzeba

    Ja wybrałem HK, metodą eliminacji, bo słuchałem wszystkich trzech i właściwie nie było wyboru...

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    2011 AR 159 SW 2.0 @204KM 419Nm + 2011 Kawasaki z1000sx + 2010 KTM 990 SMT :)
    Postów
    289

    Domyślnie

    Podejrzewam, że w żadnej opcji nagłośniania drzwi nie są wygłuszone, więc basu jest mało i do tego pudełkowy. Najprościej rozebrać furtki i za 300zł już można na dobrych materiałach je wygłuszyć. Kwestia dopytania się o gwarancję w przypadku takiej modyfikacji.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    ja dziś posłuchałem kilku różnych piosenek z różnych gatunków muzyki ze Spotify Premium (ta jakość mi to wystarcza) na standardowym audio i audio plus. zależy od muzyki, ale najpierw miałem wrażenie że standardowe audio jest zaskakująco dobre, ale po chwili brakowało mi czegoś w tym, nie wiem jak to opisać, ale na pewno nie w niskich tonach, bardziej w średnich bądż wysokich, jakiś brak dynamiki czy coś takiego i ustawienia audio niewiele pomogły. w odstępie kilku minut słuchałem też audio plus w drugiej Giuli, i było dużo lepiej - myślę że na moje potrzeby muzyki w tle jazdy wystarczy z naddatkiem, choć i pewnie standardowe jakoś dałoby radę. audio plus ma dodatkow regulacje tonów średnich, możliwe że jeszcze jakieś opcje (poza podświetlaniem stóp i klamek wewnątrz )
    w zeszłym tygodniu chwilkę tez posłuchałem HK, ale nie zszokowało mnie, dosłownie chwilkę się bawiłem więc ciężko mi nawet to dobrze podsumować, ale pierwsze wrażenie było że podobnie gra jak podstawowe audio w Giuli (w ten dzień rano miałem Giulię na parę godzin na jazdy) - oczywiście opinia na pewno niesprawiedliwa, po prostu brakowało efektu wow którego za 6tyś może oczekiwałem? to audio które mam w domu które łącznie kosztowało coś ok 3.5tyś (Yamaha R-N500 + małe kolumny Dali Zenzor 3 + przyzwoite kable) robi na mnie efekt wow, a HK nie.
    audiofilem nie jestem, więc też moją opinię traktujcie z odpowiednią rezerwą.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 20-02-2018 o 00:49

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    O kur... przepraszam, co kolega ma B&W, że brzmi tak źle, że Giulia lepsza?



    O podstawowym należy zapomnieć, bo jest po prostu słaby. Audio plus już ma podkreślony bas, ale brzmi strasznie pudełkowo. Środki są słabo wyraźne. HK brzmi z nich najlepiej, ale ma braki w zakresie niskich tonów, które są pomiędzy subwooferem a głośnikiem niskotonowym w każdych z drzwi. Nie pamiętam teraz dokładnie która to była częstotliwość, ale mogę sprawdzić jeżeli potrzeba

    Ja wybrałem HK, metodą eliminacji, bo słuchałem wszystkich trzech i właściwie nie było wyboru...




    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Koledzy, pozwole sobie podlaczyc sie pod temat. Czy zmienialiscie fabryczne ustawienia dzwieku? Zastanawiam sie bowiem jak audi oplus wyregulowac. W domu mam Bose i ten system sam sie kalibruje, piszac w skrocie, natomiast nigdzie nie moge znalezc info, jak krok po kroku zrobic w to w aucie.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mieciu Zobacz post
    Koledzy, pozwole sobie podlaczyc sie pod temat. Czy zmienialiscie fabryczne ustawienia dzwieku? Zastanawiam sie bowiem jak audi oplus wyregulowac. W domu mam Bose i ten system sam sie kalibruje, piszac w skrocie, natomiast nigdzie nie moge znalezc info, jak krok po kroku zrobic w to w aucie.
    Nie wiem co znaczy sam się kalibruje, może masz na myśli ustawienie balansu do konkretnego miejsca odsłuchu. Yamaha ma do tego Ypao, może Bose ma coś podobnego.
    W Giulii/Stelvio jest balans, otwiera się taki obrazek wnętrza auta i ustawiasz sobie czy lubisz aby bardziej grało z przodu czy z tyłu, bardziej dla kierowcy czy pasażera (czyli równoważenie prawej strony do lewej). Na obrazku przesuwa się punkt który jest ustawieniem miejsca odsłuchu.
    Nie ma czegoś takiego jak wyregulowane ustawienia, każdy ustawia do swoich upodobań. Mam kolegę, który ustawia zawsze bardziej na tylne głośniki bo tak lubi. Część osób lubi bardziej płaski dźwięk, inni podbijają basy lub wysokie tony.

    Trzeba się pobawić samemu i ustawić tak jak się spodoba Ja od zawsze ustawiam wysokie max lub prawie max, średnie lekko w dół a niskie lekko do góry

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Dziekuje, moze rozwizne.
    W Bose jest tak, ze mam specjalny zestaw sluchawek, odpalam kalibracje ze sluchawkami na uszach, system nakazuje mi siadac w roznych miejscach pokoju, puszcza jakies tam dzwieki sprawdzajac akustyke i sam ustawia ile jakich tonow bedzie puszczal na konkretnych glosnikach. Bardzo wygodne, pod Amerykanow.
    Podobnie, gdy kalibrowalem TV, nabylem plytke Blue Ray i tam krok po kroku przeszedlem przez wszystkie fazy ustawiania plazmy.

    Teraz co do Stelvio, chodzi mi o to czy moze jest jakas zasada, ze najpierw ustawiam niskie, potem wysokie, basy wczsniej a moze pozniej, etc.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 03-01-2019, 10:35
  2. Porównanie 147 GTA vs GT 3.2
    Utworzone przez Kamien w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28-01-2017, 20:24
  3. [159] Wyłaczanie się wsystkich systemów związanych z układem hamulcowym
    Utworzone przez malypaw w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-02-2014, 07:11
  4. Wyłączenie systemów kontroli
    Utworzone przez zip.pl w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 15:11
  5. [159] Błąd systemów, gdy skręcam kołami w lewo
    Utworzone przez M@T w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 10:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory