Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 68

Temat: Porównanie systemów audio

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    System będzie mi rozkazywać - słuchaj tak i tak? Absolutnie. Zrób tak, jak napisal kolega murder. Na początek wyzeruj wszystkie ustawienia i zacznij sie bawić poszczególnymi tonami. Metodą prób i błędów dojdziesz, co najlepsze dla Twojego ucha.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michalwawa Zobacz post




    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

    Nie jestem w stanie określić modelu po obrazku głośnika w maskownicy. Ale chyba mam perspektywę jaka to klasa głośnika. B&W ma dużą gamę produktów, sam używam i uważam, że HK w Giulii (i nie tylko w Giulii) gra mega słabo w porównaniu do B&W. Większość samochodowego audio gra mega słabo w porównaniu do dobrze ustawionych i połączonych z odpowiednim wzmacniaczem głośników B&W ze średniej czy wyższej półki. Aczkolwiek postrzeganie audio to kwestia indywidualna. Są ludzie dla których stereo nie wystarcza i wolą dźwięk pseudo-przestrzenny (bo i tak 99% nagrać do audio, SACD jest dość mało na rynku).
    Ostatnio edytowane przez Imć ; 20-02-2018 o 13:00

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    Nie jestem w stanie określić modelu po obrazku głośnika w maskownicy. Ale chyba mam perspektywę jaka to klasa głośnika. B&W ma dużą gamę produktów, sam używam i uważam, że HK w Giulii (i nie tylko w Giulii) gra mega słabo w porównaniu do B&W. Większość samochodowego audio gra mega słabo w porównaniu do dobrze ustawionych i połączonych z odpowiednim wzmacniaczem głośników B&W ze średniej czy wyższej półki. Aczkolwiek postrzeganie audio to kwestia indywidualna. Są ludzie dla których stereo nie wystarcza i wolą dźwięk pseudo-przestrzenny (bo i tak 99% nagrać do audio, SACD jest dość mało na rynku).
    Mam wzmacniacz NAD, wszystko gra poprawnie ale wole jednak przestrzeń dźwięku HK w Giulii. Nie w rozumieniu pseudo przestrzeni tylko takiej naturalnej sceny. W domu mi brakuje tego bo mam za duże pomieszczenie do tak małych kolumn. W Giulii używam głównie plików FLAC z dobrego pendrive i jestem more than happy


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mieciu Zobacz post
    Dziekuje, moze rozwizne.
    W Bose jest tak, ze mam specjalny zestaw sluchawek, odpalam kalibracje ze sluchawkami na uszach, system nakazuje mi siadac w roznych miejscach pokoju, puszcza jakies tam dzwieki sprawdzajac akustyke i sam ustawia ile jakich tonow bedzie puszczal na konkretnych glosnikach. Bardzo wygodne, pod Amerykanow.
    To jest najprawdopodobniej ustawianie głośności poszczególnych kolumn, słuchawki zapewne mają jakiś mikrofon/czujnik.
    YPAO Yamahy ma właśnie taki czujnik, który ustawia się w miejscu w którym zazwyczaj się słucha muzyki/oglada film i wzmacniacz ustawia głośnośc poszczególnych kolumn automatycznie.
    A robi się to z tego powodu, że kolumny ustawia się w różnych miejscach pomieszczenia, w różnej ogległości od ściany i przy różnych meblach. Te wszystkie rzeczy powodują, że nawet jeśli dwa głośniki sa oddalone o taką samą odległość od słuchającego to jeśli jeden jest bliżej ściany to już musi grać z inną głośnością niż drugi aby dźwięk dobiegał do uszu tak samo.

    Odpowiednikiem tego jest Balans/Fader w menu Giulii/Stelvio z tym, że tutaj po prostu najlepiej jest usawić kursor na miejsce kierowcy - pasażer wtedy niestety będzie słabiej słyszał lewy głośnik.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    To jest najprawdopodobniej ustawianie głośności poszczególnych kolumn, słuchawki zapewne mają jakiś mikrofon/czujnik.
    dokładnie tak, tylko bardziej zaawansowane z tego co się orientuję- bose ma jakiś patent, że głośniki ustawione w pokoju synchronizowane są tak, by w każdym jego punkcie dźwięk brzmiał niemal identycznie- osiągają to przez zmianę głośności, ale również podobno (wg pana w sklepie audio)nieznaczną modyfikację tonów głośników- nie jest to jednak 'docelowa' zmiana tonów, chodzi o osiągniecie podobnych warunków odsłuchu w każdym punkcie. im bardziej nieforemne pomieszczenie, tym większe modyfikacje. ale nie wpływa to na 'podstawowe' ustawienia tonów, tylko na 'własne' ustawienia każdego z głośników. gdy zmienimy ustawienia wzmacniacza, wszystkie głośniki zmienią dane ustawienie o podobną/proporcjonalną(?) wartość, także ten system nam nie narzuca swoich ustawień, tylko synchronizuje ze sobą głośniki- tak jak piszesz, tylko w bardziej skomplikowany sposób, to takie zaawansowane autobalance nie wiedziałem natomiast, że wymaga to użycia słuchawek (sam nie jestem audiofilem i wystarczy mi w domu zwykły odtwarzacz + w miarę dobre słuchawki z aktywnym wygłuszeniem na podróż

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Bo wydaje mi się, że to nie słuchawki tylko mikrofon. We wszystkich systemach kina domowego jakie widziałem był właśnie mikrofon który kalibrował głośniki. Może po prostu jest w kształcie słuchawek aby synchronizacja nastąpiła na wysokości głowy użytkownika?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Jeżdżę na co dzień Giulią, przesiadłem się ostatnio do Stelvio z takim samym audio. Moje pierwsze wrażenie: sub w boczku bagażnika Stelvio gra dużo słabiej niż sub w Giulii w półce pod szybą. Średnie tony w Stelvio chyba bardziej dominują, może to efekt większej kabiny. Zupełnie inaczej ustawiłem parametry aby grało tak jak lubię.

  8. #18
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Jeżdżę na co dzień Giulią, przesiadłem się ostatnio do Stelvio z takim samym audio. Moje pierwsze wrażenie: sub w boczku bagażnika Stelvio gra dużo słabiej niż sub w Giulii w półce pod szybą. Średnie tony w Stelvio chyba bardziej dominują, może to efekt większej kabiny. Zupełnie inaczej ustawiłem parametry aby grało tak jak lubię.
    Przypuszczam, że ustawiłeś średnie tony na kilka stopni na minus

    Mówimy o pośrednim Audio Plus?

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    Przypuszczam, że ustawiłeś średnie tony na kilka stopni na minus

    Mówimy o pośrednim Audio Plus?
    Po przesiadce do Stelvio w pierwszej kolejności podniosłem odrobinę bas, a potem dość sporo średnie na minus. Tak, audio plus.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    jeśli sie zastanawiasz nad audio, to nawet jak nie jesteś audiofilem warto - ja mam standard... i myślę co tu wymyślić, żeby to poprawić ;-)
    ktoś ze znajomych siedział, mówił, że w porzadku, ale wg mnie warto wybrać lepsze

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 03-01-2019, 10:35
  2. Porównanie 147 GTA vs GT 3.2
    Utworzone przez Kamien w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28-01-2017, 20:24
  3. [159] Wyłaczanie się wsystkich systemów związanych z układem hamulcowym
    Utworzone przez malypaw w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-02-2014, 07:11
  4. Wyłączenie systemów kontroli
    Utworzone przez zip.pl w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 15:11
  5. [159] Błąd systemów, gdy skręcam kołami w lewo
    Utworzone przez M@T w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 10:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory