Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Stuki w drzwiach kierowcy

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar wit_maj
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Stelvio 2.0 TB, Brera 2.4 jtdm Q-Tronic, 159 1.9 jtdm Q-Tronic, GTV 2.0 T.Spark
    Postów
    184

    Domyślnie Stuki w drzwiach kierowcy

    Cześć

    Zauważyłem u siebie w Stelvio, przy przebiegu 3000, bardzo delikatne i ciche stuki z drzwi kierowcy przy nierównościach.
    Trudno mi jest opisać dokładnie ten dźwięk, być może jestem przewrażliwiony, delikatnie jakby szyba drgała lub spinka jakiegoś plastikowego elementu.

    Czy ktoś zauważył coś podobnego u siebie?
    Lub czy ktoś jest równie przewrażliwiony jak ja?

    Pzdr

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    19

    Domyślnie

    Miałem coś takiego u siebie i u mnie był to ten uchwyt w podsufitce. Wystarczyło nim lekko ruszyć i problem zniknął.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulia 2.0 Super / Giulietta QV
    Postów
    95

    Domyślnie

    A czy głośno ustawiony system audio też powoduje u Ciebie te stuki? U mnie w Gulii najpierw stukało przy niższych częstotliwościach głośniej ustawionej muzyki. Potem stukało też na nierównościach. Dolegliwością zaraziły się też drzwi pasażera. ASO rozebrało drzwi i stwierdziło, że źródłem problemu jest wadliwa konstrukcja części klamki znajdującej się wewnątrz drzwi i że nie są w stanie tego naprawić i uznają to za wadę konstrukcyjną, jednocześnie poprosili mnie bym to reklamował do FCA.
    Obecnie auto jest ponownie w ASO i będą próbowali coś zdziałać.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar wit_maj
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Stelvio 2.0 TB, Brera 2.4 jtdm Q-Tronic, 159 1.9 jtdm Q-Tronic, GTV 2.0 T.Spark
    Postów
    184

    Domyślnie

    To na pewno nie uchwyt w podsufitce.
    Delikatne stuki dochodzą dokładnie z drzwi, nie potrafię tylko zlokalizować czy to szyba czy bardziej konstrukcja zamka.

    Przy muzyce tego w ogóle nie słychać, są to stuki, które jedynie słychać jak jest cicho w samochodzie, każda nierówność to delikatny stuk jakby ruszyła się minimalnie szyba bądź właśnie element zamku.
    Póki co są to bardzo delikatne dźwięki, ale nie ukrywam, że pierwszy raz się z czymś takim spotykam w fabrycznie nowym aucie...

    Na pewno przy okazji wymiany oleju zgłoszę to w ASO, zobaczymy wtedy, na ten moment liczę, że jakimś cudem samo ustanie...w końcu to Alfa

    Jakby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł zapraszam do podzielenia się opinią

    - - - Updated - - -

    To na pewno nie uchwyt w podsufitce.
    Delikatne stuki dochodzą dokładnie z drzwi, nie potrafię tylko zlokalizować czy to szyba czy bardziej konstrukcja zamka.

    Przy muzyce tego w ogóle nie słychać, są to stuki, które jedynie słychać jak jest cicho w samochodzie, każda nierówność to delikatny stuk jakby ruszyła się minimalnie szyba bądź właśnie element zamku.
    Póki co są to bardzo delikatne dźwięki, ale nie ukrywam, że pierwszy raz się z czymś takim spotykam w fabrycznie nowym aucie...

    Na pewno przy okazji wymiany oleju zgłoszę to w ASO, zobaczymy wtedy, na ten moment liczę, że jakimś cudem samo ustanie...w końcu to Alfa

    Jakby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł zapraszam do podzielenia się opinią

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-09-2015, 17:28
  2. [159] grzechotanie w drzwiach kierowcy
    Utworzone przez wrobel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 14-04-2014, 13:45
  3. Stuki w drzwiach.
    Utworzone przez robaqus w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 18:13
  4. Plastik w drzwiach kierowcy
    Utworzone przez Leonine w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-05-2011, 08:28
  5. Stuki w drzwiach na nierównościach
    Utworzone przez Dariush w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 19:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory