Strona 17 z 162 PierwszyPierwszy ... 78910111213141516171819202122232425262767117 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 1611

Temat: Zużycie paliwa

  1. #161
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Nie chodzi o świętość, nie wiem jak to napisać ale generalnie nie patrzę na ograniczenia prędkości poza terenem zabudowanym, w mieście różnie, czasem i 50 ale nie 150. No chyba że yanosik coś mi mówi (bo płacić nie lubię i w tym zakresie mam niezłą skuteczność). Ale wyścigi pomiędzy światłami w centrum miasta, gdy faktycznie po jednej zmianie biegu mamy 100 km/h nie jest wg mnie czymś rozsądnym, a na pewno w moim mniemaniu nie widzę powodu do jakiejkolwiek satysfakcji, że byłem pierwszy na następnych światłach. Może dlatego, że w życiu już się naścigałem, widziałem też wiele wypadków, również tych z najgorszymi widokami. Gdzieś była taka strona ze zdjęciami bez pixelowania, niestety nie pamiętam adresu. Obejrzenie tych zdjęć działa na wyobraźnię. Zawsze wszystkim "szybkim i wściekłym" proponuję taką lekcję poglądową. A konie są mi potrzebne do wyprzedzania w trasie i prawdę mówiąc, to co daje 200 KM Giulii nie daje powodów do kompleksów. A jak trafi się ktoś szybszy, to proszę bardzo, prawy kierunek i jedź kolego do przodu.
    Ostatnio edytowane przez prezes-tk ; 08-06-2018 o 13:11

  2. #162
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Widzę, że znowu podobna gadka i sami święci a 280KM kupują tylko po to żeby przekraczać 140km/h tylko i wyłącznie na torze W mieście max 50 na na krajówkach nie więcej jak 90 Zawsze przepuszczają staruszki na pasach a każdy kto przekroczy prędkość w mieście nawet o 1km/h to już bandyta i nie wie co robi a start spod świateł to dziecinada
    Punkt widzenia i nazywanie dziecinadą czy nie, zmienia się tak jak prezestk pisze - w zależności od zbieranych doświadczeń - czy to torowych, czy pracy z ofiarami wypadków, czy choćby po kursie na punkty, nie wspominając o narażaniu na śmieszność - co to za ściganie jak ścigany drugi nie wie, że się ściga i nie ma trasy i zasad.
    Choć oczywiście, w naturze ludzkiej drzemią różne instynkty (a z fizjologią się nie wygra) i czasem się przedrą przez korę mózgową. Jedynie co można, to nie popularyzować ich opowiadaniem na głos, o wstydliwych rzeczach lepiej nie mówić czasem.

  3. #163
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Z Giulią nie jest o wiele inaczej niż z Twoim Maserati, chcąc pokazać jak fajnie skrzynia zmienia biegi, to jest pyk pyk pyk i nagle 120 ze startu zatryzmanego - w typowym aucie 10s do setki to można sobie przygazować parę sekund i jest OK, jak tej mocy jest dwa razy więcej to już trzeba mieć miejsce i czas, żeby oprzeć nogę na gazie na dłużej niż 3 sekundy.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #164
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Haveblue
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Maserati Ghibli SQ4
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Widzę, że znowu podobna gadka i sami święci a 280KM kupują tylko po to żeby przekraczać 140km/h tylko i wyłącznie na torze W mieście max 50 na na krajówkach nie więcej jak 90 Zawsze przepuszczają staruszki na pasach a każdy kto przekroczy prędkość w mieście nawet o 1km/h to już bandyta i nie wie co robi a start spod świateł to dziecinada
    Chodzi o zupełnie coś innego. Zdecydowana większość kierowców nie zdaje sobie po prostu sprawy co z daną mu mocą pod maską ma robić.

    Świetnie to udowodnił fakt pierwszych dwóch QV sprzedanych w Europie, gdzie każda z nich wylądowała po miesiącu na dachu.
    wcześniej:
    YUGO 65 1.3 (ZASTAVA) '86 - 1994-1997
    AR 146 1,4 boxer '97 - 1997-1999
    AR 156 2,0 TS '98 - 2000-2001
    AR 156 2,5 V6 '99 - 2001-2004
    AR 156 GTA '03 - 2006-2009
    AR 159 3,2V6 Q4 ti '07 - 2009-2014
    teraz:
    Honda CRV (służbowa)
    Maserati Ghibli SQ4 '15

  5. #165
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    jak to mawiają nie sposób się rozpędzić, tylko cała umiejętność to wejść (i wyjść z) zakręt/łuk i się zatrzymać;
    no i z innej strony - pół czarnym żartem, pół serio - nie zabija prędkość tylko zabija nagłe, nieplanowane zatrzymanie ...

    ważna jest wyobraźnia, doświadczenie i odpowiednie warunki... tylko tyle i aż tyle;
    Ostatnio edytowane przez k3ss ; 08-06-2018 o 14:49

  6. #166
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Panowie (a może i Panie tylko nieujawnione) - my tu o zużyciu paliwa rozmawiamy.

  7. #167
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Wracając więc do tematu, ja postanowiłem dla próby i zabawy przejechać następny bak (czy też następne tankowanie, może nie pełny bak) w trybie A i pobawić się tym, co pokazuje wtedy na wyświetlaczu pod kulą ziemską. Ciekawe jakie spalanie wyjdzie po mieście. Co mi się w A nie podoba, to że żegluje - toczy się na luzie gdzie tylko może zamiast hamować silnikiem - co wydaje się przeciwnością jazdy eco i tak zresztą pokazuje komputer - zjeżdżając ze wzniesienia, na N czy D hamuje silnikiem i spalanie jest 0, a na A wrzuca luz i spalanie jest tam kilka litrów / 100 a auto przyspiesza.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  8. #168
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    pobawić się tym, co pokazuje wtedy na wyświetlaczu pod kulą ziemską
    o to dobrze może rozkminisz o co chodzi z tą kulą

    Tryb A w mieście mnie trochę denerwuje bo w związku z tym żeglowaniem samochód nie hamuje silnikiem i przez to porusza się szybciej niż inne samochody jak zjeżdżają z wzniesienia Np W warszawie trasa Łazienkowska czy obecnie Kaczyńskiego w stronę pragi. Puszczam gaz i za chwilę muszę dohamowywać bo wjeżdżam w d... komuś Taka charakterystyka miasta że nie da się trzymać dużych odstępów. Nie da się precyzyjnie zmieniać prędkości samym gazem. Jak dotknę hamulca to już skrzynia się "sczepia". Czyli po w mieście tak na prawdę nie da się korzystać z tego "dobrodziejstwa". Co innego w trasie albo najlepiej w górach. Ostatnio byłem i jeździłem sobie spokojnie górskimi uliczkami i system sprawował się świetnie.


    btw Oszczędności w tym trybie wynikają z tego że nie hamując silnikiem jedziesz dłużej w z większą prędkością czyli przejeżdżasz dłuższy dystans. Wiadomo, że hamując silnikiem spala się 0 ale przejedzie się w ten sposób krótszy odcinek.

    Z doświadczenia to mi wychodziło 0.5l mniej w tym trybie w trasie a w mieście bez różnicy.

    Najlepszym trybem do miasta jest A ale manualny. Gaz jest zduszony i nie korci żeby szybciej przyspieszać no i można hamować silnikiem przed światłami i trzymać sobie niskie obroty.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #169
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Wracając więc do tematu, ja postanowiłem dla próby i zabawy przejechać następny bak (czy też następne tankowanie, może nie pełny bak) w trybie A i pobawić się tym, co pokazuje wtedy na wyświetlaczu pod kulą ziemską. Ciekawe jakie spalanie wyjdzie po mieście. Co mi się w A nie podoba, to że żegluje - toczy się na luzie gdzie tylko może zamiast hamować silnikiem - co wydaje się przeciwnością jazdy eco i tak zresztą pokazuje komputer - zjeżdżając ze wzniesienia, na N czy D hamuje silnikiem i spalanie jest 0, a na A wrzuca luz i spalanie jest tam kilka litrów / 100 a auto przyspiesza.
    też tak sądziłem z żeglowaniem,
    ale PODOBNO po testach wychodzi, że jednak dalej się przejeżdża na żeglowaniu, aniżeli hamując silnikiem (bo jednak zwalnia) i sumarycznie wychodzi mniej, ale czy tak jest naprawdę to nie wiem..

    a kula jest zagadkowa - trochę taka magiczna ;-)

  10. #170
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    No ale nie z górki, jak jedziesz z górki to hamujesz silnikiem i utrzymujesz stałą prędkość. A jak żeglujesz, to zużywasz paliwo żeby silnik się kręcił a energię pojazdu marnujesz, bo musisz hamować. Na płaskim to tam wszystko jedno, ale dziwne, że na wzniesieniach zachowuje się "nie-eko".
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. [159] Zużycie paliwa / spalanie 159, Brera, Spider
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3224
    Ostatni post / autor: 08-03-2023, 18:25
  2. [159] zużycie paliwa BENZYNA
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2019, 11:09
  3. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-02-2019, 20:34
  4. Zużycie paliwa i sonda lambda
    Utworzone przez knapsu w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 15:14
  5. Zużycie paliwa na postoju - wskazania ICS
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 06:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory