Strona 21 z 162 PierwszyPierwszy ... 11121314151617181920212223242526272829303171121 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 1611

Temat: Zużycie paliwa

  1. #201
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] akurat ci się światło odbiło na wyniku spalania

    Ogólnie to trochę dużo wyszło no ale to pewnie górzysty teren.

    btw Zobaczcie jak się różni grafika. Ja mam z 2017. Ty masz chyba późniejszą. Kolega [MENTION=64069]anAlfaBeta[/MENTION] ma jeszcze inaczej. Ikonę dystrybutora w zasięgu ma na biało. Tak samo jednostkę temperatury.
    Załącznik 246708
    odbiło się - na następny raz wyłączę wcześniej flash-a - ale coś tam widać. i tak pomiar był trochę do bani przez przeszkody na lewym pasie - poprawię wkrótcie. ale pewnie coś tam więcej trzeba założyć na górzysty teren, szersze kapcie na tyle i samochód przed pierwszym 1000km.

    co do różnic w grafikach na wyświetlaczu, tak zauważyłem to - moja została wyprodukowana w kwietniu 2018.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #202
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    dzisiaj jezdze zastepczym autem Giulia Super 2.0 RWD 200HP z 2016, przebieg ~8.5kkm, na tyle tez szersze felgi I opony 255. Zrobilem dokladnie ta sama trase I reset/fotki w tych praktycznie samych miejscach co wczoraj, tez tryb N, pelny bak. wyszlo w jedna strone 6.7, w druga 7.2/100, czyli w obie strony po 0.6l/100km mniej niz w mojej Veloce, no ale dzisiaj ani razu nie musialem przyhamowywac, a wczoraj raz w jedna strone a 3 razy w druga - moglo to zaklucic pomiar przy ledwo ~11km odcinkach testowych. wczoraj byla tez mokra jezdnia, dzisiaj sucho, do tego moja Veloce nie miala jeszcze przejechanego nawet 1tys km. Powtorze kiedys test.
    Załącznik 246768Załącznik 246769

    A z ciekawosci chcialem na szybko zwazyc ta Super I porownac potem do Veloce (chocby w celach interpretacji mozliwego wplywu na spalanie), bo nie wiem czy te dane z instrukcji/cennikow o roznicy chyba 20 czy 30kg sa realne (moze to dla Veloce RWD jakie oferuja np w UK?) - niestety gosc w hurtownii budowlanej krzyknal mi 25zl za wazenie (1s roboty, juz wjechalem na wage)!! najlepsze jest to ze jak podjade I kupie 10kg piasku za ~2zl, to wazenie jest w cenie - nie dalo sie z nim jednak dogadac, nie wolno, sa kamery blablabla, nie mialem czasu na kupowanie czegokolwiek, ale jutro podjade tam jeszcze raz rano kupic troche kamyczkow do wysypania na skalniaku to zwaze Super, a w kolejnym tygodniu znow to samo powtorze z moja Veloce. wrzuce info na forum, ciekawe czy sie zdziwimy ile waza auta I jak sie maja do danych katalogowych.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 13-06-2018 o 11:12
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #203
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    A jakie odchylenie mają takie wagi? Bo dawno temu próbowałem ważyć wyścigówki w hurtowni stali i w żaden sposób nie dało rady, tolerancja 30 kg w lewo i w prawo razem dawała 60 kg możliwej różnicy pomiędzy stanem faktycznym a wskazaniami wagi. Może teraz są dokładniejsze wagi. W końcu zaczepiłem kiedyś auto krokodyli i umówiłem się z nimi.

  4. #204
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    mialem o to zapytac ale skoro gosc od razu byl na nie i przezywal ze moze tylko zwazyc za 25zl, to rozmowa skonczyla sie wysmianiem absurdu ze przyjade po 10kg piasku i zaplace 2 złote za to wazenie i tak.

  5. #205
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    ja sie ważyłem w krakowskiej lamusowni - motocykl i alfe i wszystko sie zgadzało z danymi katalogowymi. I nie musiałem płacić bo stanałem na wadze od razu i zobaczyłem wynik na wyświetlaczu Tylko nie zapomnij zważyć z taka samą ilością paliwa w baku

  6. #206
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    tyle w temacie
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2018-06-21-168[1].jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	71.4 KB
ID:	247028  

  7. #207
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Ja ostatnio gdańsk wrocław 7.3, w drugą stronę 7.6.

    Julia jest bardzo wrażliwa na górki.
    Muszę kiedyś poczytać jak powinno się optymalnie toto pokonywać. Z nudów lubię się pobawić w eksperymenty ze spalaniem.
    Najwydajniejszy wydawał mi się sposób: pod górę przelotową prędkością, u szczytu odpuścić do przelotowa-15 i tak z górki. Między zjazdem a podjazdem przysp do przelotowej.

    Wydaje mi się że N jest lepszy niż A. Jak się odpuszcza gaz A wrzuca luz i pali troszku. natomiast N hamuje silnikiem i nic nie pali.
    Ogólnie jak jadę na TM to jak widzę że ktośvwyskakuje to go odaktywniam i dojeżdżam do niego hamując silnikiem. Pewnie tak działa aktywny TM

    Ale niestety często lubię sobie poprzyspieszyć mocniej niż trzeba i to psuje statystyki.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  8. #208
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał majk Zobacz post
    tyle w temacie
    1500 i już poziom oleju? Nowy rekord

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Trevor Zobacz post
    Wydaje mi się że N jest lepszy niż A. Jak się odpuszcza gaz A wrzuca luz i pali troszku. natomiast N hamuje silnikiem i nic nie pali.
    To już omawialiśmy. Hamujesz silnikiem czyli mniej spalisz ale też szybciej zwolnisz i będziesz musiał szybciej wrócić do gazu. W praktyce w trasie tryb A jest bardziej oszczędny ale wkurzający
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #209
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    To już omawialiśmy. Hamujesz silnikiem czyli mniej spalisz ale też szybciej zwolnisz i będziesz musiał szybciej wrócić do gazu. W praktyce w trasie tryb A jest bardziej oszczędny ale wkurzający
    No nie wiem czy różnica w zwalnianiu jest istotna przy prędkościach 100+ z górki, zjada na śniadanie tą różnicę. Ja ogólnie jestem w szoku, jak słabo Żulia hamuje silnikiem, zwłaszcza na wysokim biegu.

  10. #210
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    To już omawialiśmy. Hamujesz silnikiem czyli mniej spalisz ale też szybciej zwolnisz i będziesz musiał szybciej wrócić do gazu. W praktyce w trasie tryb A jest bardziej oszczędny ale wkurzający
    No nie wiem czy różnica w zwalnianiu jest istotna przy prędkościach 100+ z górki. Opór powietrza (i grawitacja z drugiej strony) zjada na śniadanie tę różnicę. Zwłaszcza na wysokim biegu.

Podobne wątki

  1. [159] Zużycie paliwa / spalanie 159, Brera, Spider
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3224
    Ostatni post / autor: 08-03-2023, 18:25
  2. [159] zużycie paliwa BENZYNA
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2019, 11:09
  3. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-02-2019, 20:34
  4. Zużycie paliwa i sonda lambda
    Utworzone przez knapsu w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 15:14
  5. Zużycie paliwa na postoju - wskazania ICS
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 06:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory