Strona 26 z 162 PierwszyPierwszy ... 16171819202122232425262728293031323334353676126 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 1611

Temat: Zużycie paliwa

  1. #251
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Napewno sie mylę (Ja tylko 8k km zrobilem takim samochodem wiec no sorry co ja mogę wiedzieć ile spala) jechałeś tak ze kazdy Cie wyprzedzal chyba że nie bylo gdzie

    Widocznie lubisz korzystac z trybu żeglowania w samochodzie i tyle, ja lubię jak mnie wgniata w siedzenie albo czasem tyłem zarzuci.. O gustach się nie dyskutuje. W sumie nie wiem co Cię urazilo w moim napisaniu ze jesteś mistrzem ekodrivingu.. Ja przyznaje nie umiem tak jezdzic bo nawet gdy zacznę to wcześniej czy później musze depnac

    No i umówmy się mysle ze wiecej osob sie zgodzi ze spalanie w Stelvio

    7.5l czy moje 19,5l to są wartosci skrajne w codziennej jezdzie raczej żadna z tych wartości nie bedzie spalaniem ktore przeciętnie sie uzyskuje.

    Wiec tez chce na to zwrócić uwagę.. Bo jeśli ktoś kupi 280KM benzyne stelvio i bedzie mial spalanie 7.5 w ciągłej eksploatacji tzn. Ze napewno nie wykorzystuje możliwości tego samochodu albo co gorsza ktos kupi i bedzie przekonany że takie spalanie to norma.

    No a pozatym mysle ze nie tylko ja ale tez inni chetnie przeczytają w jakich testowałes, bo sam wynik bez kontekstu jest niczym...

    Ja mogę się założyć ze spale 0l/100km ma dystansie 100km..


    nie powiesz mi ze te 19l/100 miales z predkosciami przepisowymi

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Nie zgodzę się. Nie zawsze kupuje się mocne auta żeby gaz był w podłodze. Mocne auto = szybsze wyprzedzanie/bezpieczniejsze...

    ja też lubie jak mnie wgniata w fotel, ale są dni, że jadę zgodnie z przepisami, i spalanie wtedy mam poniżej 7l/100km.
    Ostatnio edytowane przez kozak ; 01-09-2018 o 22:22

  2. #252
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebol75 Zobacz post
    Trochę tak jest - ja jak chce jechać eco to ustawiam tempomat na 140 na autostradzie ale zawsze w ciągu max kilkunastu minut mi się zaczyna nudzić i but choćby do tych 180
    Lepiej się nie chwal bo za chwilę kolega [MENTION=3383]Andrzejsr[/MENTION] ci wyjedzie, że jesteś debilem i mogłeś kogoś zabić oraz taka jazda jest nieodpowiedzialna.
    Czekam z popcornem

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Nie zgodzę się. Nie zawsze kupuje się mocne auta żeby gaz był w podłodze.
    To trochę strata pieniędzy. Lepiej sobie wynająć od czasu do czasu coś mocniejszego a resztę czasu jeździć 1.9JTD


    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Mocne auto = szybsze wyprzedzanie/bezpieczniejsze...
    Mocniejsze auto zawsze kusi i to akurat nie wpływa na bezpieczeństwo. Nie oszukujmy się wiadomo po co się kupuje 280KM
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #253
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Lepiej się nie chwal bo za chwilę kolega [MENTION=3383]Andrzejsr[/MENTION] ci wyjedzie, że jesteś debilem i mogłeś kogoś zabić oraz taka jazda jest nieodpowiedzialna.
    Czekam z popcornem

    - - - Updated - - -



    To trochę strata pieniędzy. Lepiej sobie wynająć od czasu do czasu coś mocniejszego a resztę czasu jeździć 1.9JTD



    Mocniejsze auto zawsze kusi i to akurat nie wpływa na bezpieczeństwo. Nie oszukujmy się wiadomo po co się kupuje 280KM
    każdy ma inne podejście... ja wole miec caly czas pewnosc ze pod noga masz czym wyprzedzic... a nie wynajmowac auto zeby sobie powyprzedzac..

    p.s.

    1.9jtd tez moze byc szybkie ale tbi zawsze bedzie szybsze

  4. #254
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Nie zgodzę się. Nie zawsze kupuje się mocne auta żeby gaz był w podłodze. Mocne auto = szybsze wyprzedzanie/bezpieczniejsze...

    ja też lubie jak mnie wgniata w fotel, ale są dni, że jadę zgodnie z przepisami, i spalanie wtedy mam poniżej 7l/100km.
    No i zgadzam się.. z tym ze akurat wiekszosc mojego przebiegu jest na autostradzie.. fizycznie sie nie da zejsc do 7l przy 140km/h jak ktoś mi powie jak to chętnie się dowiem.. 7l uważam za bardzo dobry wynik ale jak sam mowisz bardzo spokojna jazda i raczej nie w mieście ani na autostradzie.

    Wiem jak Stelvio trzeba jechać zeby spalić 7.5 np. Wyprzedzanie w Trybie A - kiedys na początku probowalem

    Ja nie mam ciagle gazu w podłodze no poza tym jedym razem co mialem 19,5l



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  5. #255
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Ja nie mam ciagle gazu w podłodze no poza tym jedym razem co mialem 19,5l
    Ale to chyba sam policzyłeś bo wiesz, że komp pokazuje max 15l? (co cały czas uważam za oszustwo i wprowadzanie w błąd)
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #256
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Ale to chyba sam policzyłeś bo wiesz, że komp pokazuje max 15l? (co cały czas uważam za oszustwo i wprowadzanie w błąd)
    Tak tak.. akurat ja wszystko w aplikacje Fuelio wrzucam i na podstawie tankowania mi liczy i przebiegu wcześniej screenshot wrzuciłem gdzies w tym watku

    Średnie na ten moment z ok 8kkm mam ok 13.4 na podstawie tankowan.. wiekszosc autostrada.



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  7. #257
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Lepiej się nie chwal bo za chwilę kolega [MENTION=3383]Andrzejsr[/MENTION] ci wyjedzie, że jesteś debilem i mogłeś kogoś zabić oraz taka jazda jest nieodpowiedzialna.
    Czekam z popcornem
    Ty to jednak nie jesteś za mądry. Andrzejsr komentował Twoje przechwałki o "ponad 200 w mieście", jak to się ma do 180 na autostradzie.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  8. #258
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,392

    Domyślnie

    No dobra, poczytałem sobie wasze ostatnie wpisy i sam postanowiłem się wystawić na wasz hejt
    Właśnie zrobiłem sporą trasę do Makarskiej jadąc cały czas w trybie N, bo postanowiłem nie korzystać z trybu D przez pierwsze 2-3 tys. km. Jazda wakacyjna z piątku na sobotę, głównie nocą, z prędkością podróżną 150-160km/h tam, gdzie ruch nie był wymuszony przez innych. Do pierwszego postoju pod Ostrawą (w celu zakupu winiety) spalanie oscylowało ok. 8,5/100km przy średniej prędkości ok. 115km/h. Potem było już gorzej, jeśli chodzi o prędkość i lepiej, jeśli chodzi o spalanie podczas jazdy w Czechach. Na pierwszym postoju w Austrii (w celu zakupu kolejnych winiet, bo w Czechach nie mieli) średnia prędkość spadła do 105km/h, a spalanie do 7,8/100km, głównie z powodu dupowatej jazdy tych przede mną na odcinku Brno-Mikulov.

    Na tym odcinku również pierwszy raz doświadczyłem, że jednak moje auto posiada start-stop, który pierwszy raz wyłączył mi silnik na światłach ustawionych na remontowanym moście (wahadło), a po 10 sekundach odpalił go ponownie i już się nie odzywał, mimo tego, że straciłem tam na postój dobrych kilka minut. Musiałem przejechać od nowości aż 980 km, żeby się przekonać, że jednak posiadam tego start-stopa i już mnie wku...a, bo potem jeszcze kilka razy odezwał się na granicy i na bramkach w Chorwacji, ale wyłączenie silnika nigdy nie trwało dłużej, niż 10 sekund, to co to za oszczędność.

    W Austrii zacząłem mozolnie odrabiać utraconą średnią prędkość, ale przez cały Wiedeń przejechałem przepisowo 80km/h, bo już raz dostałem od nich kosztowną "fotkę z wakacji" i nie miałem ochoty na kolejną Niestety przejazd przez Alpy na trasie Wiedeń-Graz odbywał się w ulewnym deszczu, więc ominęła mnie tym razem cała radość z jazdy po alpejskich serpentynach

    Na ostatniej stacji w Austrii przed granicą ze Słowenią postanowiłem dotankować autko za euro, bo pierwszy raz wykupiłem winietę na Słowenie (ze 30 euro ) i nie bardzo wiedziałem, jak tam u nich jest ze stacjami benzynowymi na tym nowym odcinku autostrady do Zagrzebia. Wcześniej zawsze jeździłem bez winiety przez Mureck-Lenart-Ptuj i tankowałem w mieście i to był fajny przerywnik w monotonnej autostradowej jeździe, ale chyba się starzeję, bo już mi się nie chciało w tym roku szukać po nocy kolejnych objazdów, a w Ptuju już teraz wjeżdża się na płatny odcinek autostrady do Zagrzebia, choć do granicy z Chorwacją jedzie się jedną jezdnią w obu kierunkach, bo druga jezdnia jest nadal w budowie. Wlałem do baku 49,41 litra co oznaczało, że przejechałem 628 km ze średnim spalaniem według dystrybutora 7,87/100km i to się zgadzało ze wskazaniami na moim wyświetlaczu 7,8/100km przy średniej prędkości 108km/h.

    Po niezbyt długim oczekiwaniu na granicy SLO/CRO i przejechaniu bramek autostradowych za Zagrzebiem postanowiłem uciąć sobie krótką drzemkę na parkingu po całonocnej jeździe i po 1,5h wyruszyć na chorwackie serpentynki potestować nowe auto Niestety, jak to zwykle bywa w sobotę rano ruch na drodze był już spory i trzeba się było ciągle przebijać przez tych, co blokowali lewy pas, ale frajda z tego, z jaką łatwością odjeżdża im Veloce i pod górkę i po łuku była bezcenna. I to wszystko w trybie N, bo trybu D nadal nie włączyłem.

    Przejeżdżając przez góry Velebitu trafiła mi się ściana deszczu na odcinku kilkudziesięciu kilometrów przy której wielu zjeżdżało na parkingi, a prawym pasem sunął sznur samochodów z prędkością nie większą niż 80km/h. Tylko nieliczni odważyli się jechać lewym pasem ok. 100km/h. Byłem pod wrażeniem, jak Veloce zachowuje się na rzece płynącej po asfalcie. Kilka razy mocno złapało mi opony na głębszej wodzie, ale nawet na centymetr auto nie zboczyło z toru jazdy. Moja pani nie chciała nawet patrzeć wtedy na drogę i trochę się nasłuchałem.

    Na wysokości Splitu dołączyła do mnie czarna Alfa 159 na lokalnych numerach, ale szybko została daleko z tyłu. Zjechałem na prawy pas, zwolniłem do 160km/h i pozwoliłem się wyprzedzić, co trochę trwało, a potem obserwowałam z politowaniem, jak próbuje mi odjechać 159-ka była albo fatalnie podkręcona, ale miała wycięty DPF, bo z rury wydobywały się kłęby czarnego dymu, a na klapie nie miała żadnych oznaczeń. Nie były to miły widok dla Alfisti Na szczęście udało mi się nie przeoczyć zjazdu na Makarską, choć niewiele brakowało. Przez 1200 km nie spotkałem po drodze ani jednej Guili, ani Stelvio Na bramkach zjazdowych zerknąłem na spalanie i muszę przyznać, że wyglądało to lepiej niż dobrze - średnia prędkość z całej trasy to 111km/h przy spalaniu równo 8.0/100km. Moja poprzednia benzyna 2.0 w Alfie 147 na podobnej trasie paliła 14l.

    Ostatni odcinek to już jazda po lokalnych drogach i dojazd do apartamentu na wybrzeżu po wąskich serpentynkach. Końcowy wynik widać na załączonym obrazku. Przejechane 1222 km w 14 godzin, z czego 1,5h drzemki i drugie tyle na kilka dłuższych postojów na zakup winiet, tankowanie i sprawdzanie paszportów na granicy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180901595.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	67.6 KB
ID:	249864
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #259
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Fajnie i rzeczowo opisane.

  10. #260
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Ty to jednak nie jesteś za mądry. Andrzejsr komentował Twoje przechwałki o "ponad 200 w mieście", jak to się ma do 180 na autostradzie.
    O witam mojego ulubionego moralizatora
    Widziałeś Trasę Siekierkowską w Warszawie? Fajne miasto? Czy myślałeś że Jana Pawła tyle jechałem?
    To takie samo łamanie prawa jak moje. Tzn ja to mam w du... kto ile jeździ ale zawsze cisnę bekę a takich jak ty jak się mądrzą i pouczają a sami mają rozje... przód

    Odebrałeś już od blacharza? Twierdzisz, że to nie ty to może lepiej zacznij od pouczania osób którym dajesz samochód
    I popieram kolegę [MENTION=68265]sebol75[/MENTION] Po to się kupuje Alfy.

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Na tym odcinku również pierwszy raz doświadczyłem, że jednak moje auto posiada start-stop, który pierwszy raz wyłączył mi silnik na światłach ustawionych na remontowanym moście (wahadło), a po 10 sekundach odpalił go ponownie i już się nie odzywał,
    Musisz mieć coś nie tak z tym systemem. U mnie włącza się dokładnie jak w instrukcji opisane i jest to przeważnie przy każdym zatrzymaniu. Szczerzę to ci zazdroszczę że nie musisz pamiętać żeby go wyłączać bo nienawidzę tego g... ale ostatnio jak znowu jacyś debile musieli sobie pobiegać w nocy i zakorkować pół dzielnicy to stałem sobie w korku z wyłączonym silnikiem za 0zł i oglądałem youtube

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    postanowiłem nie korzystać z trybu D przez pierwsze 2-3 tys
    Dlaczego tak postanowiłeś
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. [159] Zużycie paliwa / spalanie 159, Brera, Spider
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3224
    Ostatni post / autor: 08-03-2023, 18:25
  2. [159] zużycie paliwa BENZYNA
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2019, 11:09
  3. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-02-2019, 20:34
  4. Zużycie paliwa i sonda lambda
    Utworzone przez knapsu w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 15:14
  5. Zużycie paliwa na postoju - wskazania ICS
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 06:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory