Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Przedłużenie gwarancji

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie Przedłużenie gwarancji

    kolejny dylemat przy kupnie auta - brać którąś opcję przedłużenia gwarancji? nie znam dokładnych zasad/wykluczeń, nie wiem czy to jest dobre zabezpieczenie czy produkt z masa wykluczeń i uwag napisanych drobnym druczkiem. ktoś może rozpoznawał temat i może w zdaniu/dwóch napisać jakie jakieś uwagi?
    przynajmniej jeden rok bym dokupił. jeżdżę mało więc łapię się na tańsze opcje przedłużenia a przy jeszcze ciągle relatywnie nowym i potencjalnie niesprawdzonym modelu, gdzie wszystko jest nowe, jakieś miny mogą wyjść z czasem.

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    na razie sobie tym głowy nie zawracaj- Gwarancja Easy Care może być wykupiona w ostatnim dniu podstawowej gwarancji. Ja tak zrobiłem z julką dokupując za parę złotych (ok 400 pln )rok gwary na układ napędowy - opłaciło się bo do wymiany zakwalifikowano wewnętrzne kompletne przeguby.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    spoko. ja myślałem o pełnej gwarancji (obecnie koszt to ok 2300netto za rozszerzenie o 1 rok i ok 5300 o 2 lata o ile dobrze pamiętam), a gość w salonie powiedział mi że faktycznie mogę też zdecydować później, tyle że wychodzi to drożej (nie mam pojęcia ile na dzień dzisiejszy, a za 2 lata jak to będzie wyglądać to mi też nikt nie powie dzisiaj). Mógłbym po prostu wrzucić to sobie w leasing, stąd się zastanawiam.

    A co do wykluczeń, czy to rozszerzenie działa tak jak gwarancja czy są jakieś tricki i wykluczenia w rozszerzonym czasie?

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Weź Pan, Panie, "abonament" na 3 lata, to będziesz Pan miał serwis w cenie w trzecim roku też, świnty spokój.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    jakby był faktycznie promocyjny, podobny do tego co oferują dla Super jako Alfa Abonament, to byłaby to świetna sprawa i bym w to poszedł, ale przy cenach standardowych wynajmów, myślę że bardziej pasuje mi leasing i wykup auta po (prywatnie), tym bardziej że auto będzie miało po 3 latach jakieś 35-40tyś przejechane tylko i na pewno będzie zadbane - grzech takie auto oddawać - poza tym alfisti kocha swoją alfę, jakoś ciągle nie moge się przekonać do wynajmowania i oddania samochodu

    przeglądy przez 3 lata będę musiał zrobić 2, a w ASO w BB mi powiedzieli ok 500-600zł (wiem, gdzie indziej 1200 liczą - nie wiem może dealerzy skubią wg cennika bo mogą, a tu tylko wymienią olej/filtry i podbiją co trzeba w książce?), więc nieznaczący pryszcz. ubezpieczenie z pakietu dealerskiego 4690/rok a GAP na 3 lata jest łącznie coś ok 4tyś przy mojej konfiguracji.

    Wynajem wychodził mi ok 4,7 tys brutto, ja będę płacił ok 4.7brutto z GAP + powiedzmy 400zł ubezpieczenie+przegląd jeśli rozbiję na miesiąc, no niby więcej (tym bardziej że będzie wpłata inicjalna 20%) ale zostanie mi niezjerzdżone auto warte sporo kasy, i nie będę tez przejmował się tym czy przy zdawaniu nie przyczepią się że tu rysa tu jakieś uszkodzenie na tapicerce czy plastikowym progu itp. Może musze dojrzeć jeszcze do brania auta w wynajmie i/lub oferty muszą się poprawić (coś bardziej jak w Audi)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 26-02-2018 o 01:11

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    3,8 brutto ale przy 0% wpłaty a 4,7 brutto z wpłatą, ot kolejny tysiąc miesięcznie różnicy. A ubezpieczenie od dealera jest w tej cenie cały czas, a nie przypadkiem na pierwszy rok tylko?
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    ale robimy off topic, napiszę na PW

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    moze lepiej po prostu zamow juz to auto... bo od 2 tygodni co drugi watek to Twoje przemyślenia
    no offence.

    w

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    kolejny dylemat przy kupnie auta - brać którąś opcję przedłużenia gwarancji? nie znam dokładnych zasad/wykluczeń,
    Było: sznurek do wątku na tymże forum poruszający jakże ważny temat jakim jest egzystencjalny problem mieć czy nie mieć przedłużonej gwarancji

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    moze lepiej po prostu zamow juz to auto... bo od 2 tygodni co drugi watek to Twoje przemyślenia
    no offence.

    w
    Ostatnio edytowane przez Imć ; 26-02-2018 o 00:58

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    moze lepiej po prostu zamow juz to auto... bo od 2 tygodni co drugi watek to Twoje przemyślenia
    no offence.

    w
    jak zamówię to mi i Wam na pewno ulży ciężki temat dla mnie, za dużo dylematów, pierwszy raz kupuję auto do konfiguracji, pierwszy raz finansowania biorę.

    - - - Updated - - -

    dzięki za linka, jakoś przegapiłem ten temat (żeby nie było szukałem)

Podobne wątki

  1. Przedłużenie gwarancji
    Utworzone przez Capone w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 01-09-2020, 14:49
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 08:14
  3. [159] Przedłużenie gwarancji na Alfa Romeo 159
    Utworzone przez por.Jaszczuk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-06-2014, 09:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory