Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Temat: Grupy zawodowe a rabaty ?

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Bo doszło do absurdów.

    Klient teraz (a szczególnie Polak) musi mieć coś lepszego/spod lady/inaczej jak sąsiad/że zdobył/zaradny. Dlatego od razu importer/producent dodaje na starcie +20-30% żeby później zastosować zasadę kontrastu. Na samo wejście daje 10% żeby człowiek wszedł zachęcony, że TANIEJ tylko teraz promocja potem nie będzie (zasada niedostępności). Potem po gadce ze sprzedawcą sprzedawca oczywiście TYLKO jemu w tajemnicy bo go lubi da mu jeszcze 8% i dywaniki. Klient super szczęśliwy bo sąsiad tylko 15% stargował a on 18% i kto jest lepszy. Sprzedawca bo sprzedał 12% drożej. Jak przyjdzie ksiądz to dostanie ok te jeszcze 5% (nie wiadomo dlaczego ale tak się PRZYJĘŁO). Potem się jeszcze odbije na serwisie, częściach, przeglądach ale to już zasada itp.

    Gdyby było jak w mazdzie to by nie dochodziło to takich śmiesznych sytuacji. Każdy by zaoszczędził czas bo sprzedawca by się skupił na prezentacji a nie NLP. Klient by nie musiał jeździć od salonu do salonu i zbierać ofert kto da więcej sztucznego rabatu. Masz cenę taką Stać cię Płać. Jak nie to bierz kredyt i tam się targuj.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #12
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    No właśnie, syndrom spod lady i znajomości. Znam kilka osób, które w zwykłych sprawach urzędowych czy zakupu zaczynają od tego "kogo ja tam znam" to jest we krwi już.
    Niestety sprzedawcy sie dostosowują do populacji gdzie sprzedają. A mogłoby być prosto, jasno, przejrzyście.
    Nawet dając ogłoszenie jakiekolwiek mam wrażenie ze kupujący nie zwraca uwagi na pozycje "cena".

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Bo doszło do absurdów.

    Klient teraz (a szczególnie Polak) musi mieć coś lepszego/spod lady/inaczej jak sąsiad/że zdobył/zaradny. Dlatego od razu importer/producent dodaje na starcie +20-30% żeby później zastosować zasadę kontrastu. Na samo wejście daje 10% żeby człowiek wszedł zachęcony, że TANIEJ tylko teraz promocja potem nie będzie (zasada niedostępności). Potem po gadce ze sprzedawcą sprzedawca oczywiście TYLKO jemu w tajemnicy bo go lubi da mu jeszcze 8% i dywaniki. Klient super szczęśliwy bo sąsiad tylko 15% stargował a on 18% i kto jest lepszy. Sprzedawca bo sprzedał 12% drożej. Jak przyjdzie ksiądz to dostanie ok te jeszcze 5% (nie wiadomo dlaczego ale tak się PRZYJĘŁO). Potem się jeszcze odbije na serwisie, częściach, przeglądach ale to już zasada itp.

    Gdyby było jak w mazdzie to by nie dochodziło to takich śmiesznych sytuacji. Każdy by zaoszczędził czas bo sprzedawca by się skupił na prezentacji a nie NLP. Klient by nie musiał jeździć od salonu do salonu i zbierać ofert kto da więcej sztucznego rabatu. Masz cenę taką Stać cię Płać. Jak nie to bierz kredyt i tam się targuj.
    W pełni się zgadzam z tym co piszesz, tylko tego klienta ktoś wcześniej tego nauczył, że na Alfy dają rabat, więc dzisiaj też będzie się dopominał rabatu, żeby po zakupie nie poczuć się jak frajer.

    Zanim jeszcze ruszyła sprzedaż Giulii, czytałem (chyba na clubalfa.it), że FCA zamierza również uruchomić sprzedaż samochodów przez internet. W założeniu miało to wyglądać tak, że wybierasz auto z konfiguratora i podajesz adres, na który mają Ci go dostarczyć, a FCA określa termin dostawy. I właśnie w tym artykule była mowa o tym, że przy takim modelu sprzedaży, ceny dla nabywcy mogłyby być nawet o 30% niższe. Najwidoczniej jednak taki pomysł był zbyt nowatorski, żeby go wprowadzić w życie
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Bo doszło do absurdów.

    Klient teraz (a szczególnie Polak) musi mieć coś lepszego/spod lady/inaczej jak sąsiad/że zdobył/zaradny. Dlatego od razu importer/producent dodaje na starcie +20-30% żeby później zastosować zasadę kontrastu. Na samo wejście daje 10% żeby człowiek wszedł zachęcony, że TANIEJ tylko teraz promocja potem nie będzie (zasada niedostępności). Potem po gadce ze sprzedawcą sprzedawca oczywiście TYLKO jemu w tajemnicy bo go lubi da mu jeszcze 8% i dywaniki. Klient super szczęśliwy bo sąsiad tylko 15% stargował a on 18% i kto jest lepszy. Sprzedawca bo sprzedał 12% drożej. Jak przyjdzie ksiądz to dostanie ok te jeszcze 5% (nie wiadomo dlaczego ale tak się PRZYJĘŁO). Potem się jeszcze odbije na serwisie, częściach, przeglądach ale to już zasada itp.

    Gdyby było jak w mazdzie to by nie dochodziło to takich śmiesznych sytuacji. Każdy by zaoszczędził czas bo sprzedawca by się skupił na prezentacji a nie NLP. Klient by nie musiał jeździć od salonu do salonu i zbierać ofert kto da więcej sztucznego rabatu. Masz cenę taką Stać cię Płać. Jak nie to bierz kredyt i tam się targuj.
    W pełni się zgadzam z tym co piszesz, tylko tego klienta ktoś wcześniej tego nauczył, że na Alfy dają rabat, więc dzisiaj też będzie się dopominał rabatu, żeby po zakupie nie poczuć się jak frajer.

    Zanim jeszcze ruszyła sprzedaż Giulii, czytałem (chyba na clubalfa.it), że FCA zamierza również uruchomić sprzedaż samochodów przez internet. W założeniu miało to wyglądać tak, że wybierasz auto z konfiguratora i podajesz adres, na który mają Ci go dostarczyć, a FCA określa termin dostawy. I właśnie w tym artykule była mowa o tym, że przy takim modelu sprzedaży, ceny dla nabywcy mogłyby być nawet o 30% niższe. Najwidoczniej jednak taki pomysł był zbyt nowatorski, żeby go wprowadzić w życie
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    W pełni się zgadzam z tym co piszesz, tylko tego klienta ktoś wcześniej tego nauczył, że na Alfy dają rabat, więc dzisiaj też będzie się dopominał rabatu, żeby po zakupie nie poczuć się jak frajer.

    Zanim jeszcze ruszyła sprzedaż Giulii, czytałem (chyba na clubalfa.it), że FCA zamierza również uruchomić sprzedaż samochodów przez internet. W założeniu miało to wyglądać tak, że wybierasz auto z konfiguratora i podajesz adres, na który mają Ci go dostarczyć, a FCA określa termin dostawy. I właśnie w tym artykule była mowa o tym, że przy takim modelu sprzedaży, ceny dla nabywcy mogłyby być nawet o 30% niższe. Najwidoczniej jednak taki pomysł był zbyt nowatorski, żeby go wprowadzić w życie
    w UK maja cos w tym stylu - z tego co wyczytałem na alfaowner ludzie wrzucaja specyfikacje na strone a dealerzy przysylaja oferty i ponoc duzo taniej jest. strona jest dla wszystkich marek i chyba nazywacsie carwow. tak wiec to nie tylko w Polsce mowimy o rabatach.z resztacw handlu od tysiecy lat targowanie sie jest normalna czescia biznesu.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar qooba
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    było 159 SW 1.9 JTDm 16V, jest skoda, będzie Giulia :)
    Postów
    350

    Domyślnie

    carwow ma świetny kanał z testami na YT, polecam

  7. #17
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    w UK maja cos w tym stylu - z tego co wyczytałem na alfaowner ludzie wrzucaja specyfikacje na strone a dealerzy przysylaja oferty i ponoc duzo taniej jest. strona jest dla wszystkich marek i chyba nazywacsie carwow. tak wiec to nie tylko w Polsce mowimy o rabatach.z resztacw handlu od tysiecy lat targowanie sie jest normalna czescia biznesu.
    Ale sprzedaż przedmiotu to nie biznes. To sprzedaż. A już na pewno nie biznes dla klienta chyba że kupuje auta do nie wiem, swojej wypożyczalni czy sieci taxi. Niech się targują ze sobą poziomie dealer, centrala, producent bo to ich praca i codzienność. A nie wprowadzając niesmak z klientem, z prymitywnymi technikami manipulacji przeróżnymi mając go za idiotę, niejasnościami konfiguracji itd.

    Epsonix- zobacz jak potężną ilość czasu i energii poświęciłeś od pomysłu "potrzebuję nowego auta" do zamówienia. Przecież to koszmar jakiś. 90% z tego to kombinacje procentowo cenowe, auta się może odechcieć w trakcie tego.

    I wcale nie jest tak "wszędzie", owszem, to powszechne, ale nie wszędzie. Co innego aukcja - w jedną czy drugą stronę, a co innego indywidualne "negocjacje" . To jest kupno czy jakieś atawistyczne namiastki polowania czy walki ze sprzedawcą? Wiem że sporo marek tak sprzedaje, w salonie Peugeota kiedyś gdy tylko spojrzałem na jakiś egz. już pani sprzedająca podbiegła i pierwsze słowa "niech pan nie patrzy na tą cenę tu na tabliczce, bo jest od tego rabat tyle, do tego rabat tyle , do tamtego przy zakupie tego rabat tyle..." no ku... to po cholerę ktoś tą cenę wydrukował w ogóle ???

    Więc wiem że to powszechne, ale bywa i tak właśnie jak w Maździe - dzień dobry, to auto ile kosztuje? tyle. Aha, to poproszę. I wiesz że żadna ze stron drugiej "sfrajerowac" nie zamierza bo to po prostu słabe jest i obrażać może drugiego normalnie. Klient i sprzedawca się szanują.
    A jak szanować drugą stronę w syt z rabatami, czy takiej jak w ASO - rozrząd 2tys. A to nie , dziękuję. To moment, wie pan, to zrobimy za 1tys. Aha, to już wiem za kogo mnie jako klienta macie, dziękuję bardzo , do widzenia.

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    [MENTION=3383]Andrzejsr[/MENTION], mnie też taki model sprzedaży denerwuje, ale on jest używany z jednego prostego powodu - daje lepsze rezultaty niż każdy inny.

    Ogółem, jest w społeczeństwie masa ludzi podatnych na takie prymitywne techniki manipulacji, a bardzo mało tych świadomych.

    Ta świadomość rozciąga się przecież na inne aspekty, zobacz jak ludzie narzekają na poziom płac i tp, ale zakupy robią w zagranicznych sklepach, kupują zagraniczne produkty gdy obok stoi polski, wcale nie gorszy. Pieniądze wypływają poza polski budżet, więc braki w nim trzeba zalepić podatkami. Błędne koło, prosty mechanizm, a większość podejmuje decyzje jakby zupełnie go nie dostrzegało.

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    A co ma wspólnego kupowanie niemieckiego szamponu z tym, że rabat na auto jest dla konkretnych grup zawodowych???
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Tyle ze naiwni ludzie nie pojmuja prostych trików psychologicznych i rownie prostych zaleznosci finansowych.

    Nie ma czegos takiego jak tansze auto dla konkretnej grupy zawodowej. Przeciez wyprodukowanie tego auta kosztowalo dokladnie tyle samo, niezaleznie od tego czy bedzie nim jezdzil lekarz czy piekarz.
    I w praktyce kazdy moze uzyskac ta sama cene.


    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory