Strona 5 z 35 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 344

Temat: Multiecuscan (MES) dla Giulii/Stelvio (tylko dyskutujemy tu funkcje)

  1. #41
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    piszesz o giulii/stelvio i mes czy czyms innym? co poszło nie tak?
    dotychczas proxi robiłem wielokrotnie z mesa i ze 2 razy z alfaobd w kilku 159 i giuliettach i zawsze bylo bez problemow.

  2. #42
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    konfiguracja body po Vin zapisana jest na serwerze producenta i nawet Aso niczego zmienić nie może. Mi body się zablokowało i nie było można zmieniać konfiguracji . W związku z tym zapisać prawidłowej konfiguracji do sterowników. Rozmawiałem z człowiekiem z Bielska który naprawia body ale do Giuli nie robi.

  3. #43
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    co do jednej konfiguracji ładowanej z serwera to przecież tak samo jest dla 159 czy Giulietty, w ASO nic nie zmienią w ustawieniach proxy bo im ich program na to nie pozwala - jest tylko jedna słuszna konfiguracja dla danego VIN i tyle. Za to w 159 czy GIulietcie MESem czy AlfaOBD robiłem sobie co chciałem - naście różnych retrofitów mam na swoim koncie a Proxi w swojej poprzedniej TBi robiłem wiele razy (bo nie mogłem dojść do ładu jak mam mieć skonfigurowane kilka ustawień żeby w pełni zagadała centralka Blue&me nav - wyświetlało puste menu po dołożeniu i podstawowych zmianach).

    To jeszcze raz, napisz proszę coś więcej, bo narazie dość mgliste informacje podałeś. Rozumiem że grzebałeś w Giulii, tak? Jakim softwarem, był to MES czy np program deleara? Co zrobiłeś (jakie zmiany, jakiś inny sprzęt, coś dokładałeś)? Jakie auto, tzn rocznik - czy już może ten z security gateway? ciekaw jestem bo prędziej czy później na pawno mnie podkusi coś zmienić (może aktywny tempomat dołożyć?) - lubie takie grzebanki w aucie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #44
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    nie chcę opisywać na forum co i czym robiłem, powiem tyle że pomiędzy 159- Giuliettą a Giulią jest przepaść. Nie ma się co dziwić że producenci bronią swoich interesów przed ingerencją i samodzielnym rozbudowywaniem konfiguracji. Coś co w salonie kosztuje krocie jest często kawałkiem oprogramowania i tyle. Jak wiemy badanie i rozwój oprogramowania też kosztuje. Jeżeli chodzi o np podmianę radia z innego egz. to w tej chwili jest to niemożliwe chyba że będziemy dysponować czystym- nigdy nie programowanym egz. a takiego na rynku wtórnym nie zdobędziemy. ( można się pokusić o zdobycie kodu zabezpieczającego CAN - którego nawet serwis nie jest w stanie zdobyć )

  5. #45
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    a ja bym chciał żebyś napisał, pewnie kilku innych tez byłoby zainteresowanych. więc jeszcze raz, MES czy inny soft? auto z Security Gateway czy bez? coś było dokładane?
    O jakim kodzie CAN piszesz?
    Jak narazie to FCA leci w kulki z klientami i dołożyli Security Gateway, tak że już nie może sobie Kowalski pojechać do warsztatu Nowaka i skasować błąd czy zrobić aktywną diagnostykę. Oczywiście można to obejść, ale nie każdy chce grzebać (mi się nie chce) - w tej sprawie znajdę jeszcze jakąś unijną organizację (jest coś takiego jak dział petycji przy KE, może oni?) do której napiszę skargę na nielegalną praktykę FCA (auta miały być serwisowalne również poza ASO) to może ich trochę ukrócą jakąś karą i karą finansową wymuszą akcje na zdjęcie wszystkim tego ustrojstwa.

    to że ASO oficjalnie nie ma możliwości zaprogramowania używanego ECU czy BC to też była norma w 159 (tylko czysty ECU/BC mogą zaprogramować konfigiem wg VIN), choć jak jeden znajomy się uparł bo miał jaja z autem, to jakoś się dało - kosztowało go to kilka rozmów twardych w ASO i to że nie odpuszczał.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #46
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    tak tylko daję znać. dziś przyszedł mi kabel ELM na USB, zwykły chińczyk za 36zł z PMFactory z usuniętym rezystorem. wszystko śmiga ładnie pod MESem, w przeciwieństwie do ELMa na BT, ten łączy się z każdym modułem, również z proxi, tylko przez security Gateway w moim aucie, oczywiście nie mogę zmieniać ustawień czy kasować błędów. próbowałem w ABS włączyć tryb Dyno mode, ale tak jak się spodziewałem tez nie przeszło. Muszę dokopać się do Security Gateway i wpiąć się za nim - ciekawe czy złącze jest takie samo, czy trzeba dorabiać jakiś kabel i skądś zdobyć odpowiedni wtyk. zna ktoś temat?

    FYI, ELMa w MESie trzeba ustawić jak ELM USB (High speed) inaczej nie wejdzie do proxi.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #47
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    FYI, ELMa w MESie trzeba ustawić jak ELM USB (High speed) inaczej nie wejdzie do proxi.
    To już zależy od konkretnej implementacji sprzętowej kopii ELMa. Ja jestem ciekaw jak z Dziulją gada Viaken VScan, którego mam, ale nie mam dość nowego MESa żeby sprawdzić.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  8. #48
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Gada, błędy kasuje ale głębiej nie wchodziłem bo nie miałem potrzeby. Zakupiłem bo poprzedni ELM nie chodził w ogóle (bt).

  9. #49
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Skąd wziąć Mesa?

    Wysłane z mojego Galaxy s8+ przy użyciu Tapatalka

  10. #50
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Kupić. Polski dystrybutor to pmfactory. Google i wszystko wiesz.

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. [Giulia] Akcesroria karbonowe dla Giulii/Stelvio.
    Utworzone przez Belfer w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-2017, 21:19
  3. [159] Nie działają funkcje radia
    Utworzone przez szymonjot w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 20:54
  4. ICS zmienia sam funkcje
    Utworzone przez lukas 166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-12-2011, 20:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory