Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 90

Temat: Dystanse do Giulii

  1. #31
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    No nie wiem, widzę 15 mm, z których 3 to fazka na końcu. Jeżeli podobna będzie miała felga (nie wiem, nie miałem powodu do ściągania na razie) albo kiedyś ktoś będzie chciał założyć felgi nieoryginalne z plastikiem centrującym, który na pewno ba podobną fazkę i w rezultacie okaże się, że po założeniu dystansu 6 mm koło trzyma się na 3 mm. Jadąc 200 (a zdarza mi się często, bo co 2 tygodnie jestem w kraju wolnych (coraz mniej) autostrad), a raczej hamując z takiej prędkości (wtedy dopiero człowiek przekonuje się, jaka to prędkość) cały czas bym myślał o tych 3 mm.
    Ale skąd Ty bierzesz to 3 mm? Dystans mający 5 mm pozostawia 8 mm prostego kołnierza w tym przypadku ze zdjęcia (w sumie jest 10 minus 2 mm fazowania). Felgi oryginalne mają maks 2 mm fazy (czasem jej nie mają wcale). Wiec osadzasz je na 6 lub 8 mm kołnierza. To jest wartość bezpieczna i rozsądna.
    Dystanse z kołnierzem będą tutaj musiały mieć grubość minimum 18 mm, żeby zrobić stabilny i bezpieczny kołnierz dla felg o tym samym otworze, co piasta.
    Tylko ja bym poczekał na zdjęcia felg z Giulii b piasty wedle EPER są te same.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 27-04-2018 o 08:15

  2. #32
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    [MENTION=77588]karolm[/MENTION], I jak założyłeś już jakieś dystanse? jakie? masz jakieś fotki czy pomiary? podziel się wszystkim bo temat mnie mocno interesuje.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #33
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    jak sie czlowiek zastanowi ile potrzeba minimum centrowania zapewnic, to przeciez w stalowych felgach jest tego naprawde malo - czy dobrze zgadne ze cos ok 3mm? no moze alu jest mieksze, powiedzmy trzeba 5-6mm zapewnic (odliczajac fazowania krawedzi)? to by sie wpisywalo w to co [MENTION=114]Belfer[/MENTION] napisal o wartosciach bezpiecznych. to oczywiscie takie moje dywagacje na chlopski rozum - moze ktos ma jakies fachowe informacje/zalecenia, cos moze podlinkowac solidnego/rzetelnego w temacie?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #34
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Podałem wartości w przybliżeniu, z zaznaczeniem, że niektóre felgi mają fazkę, a niektóre są zakończone "prosto". A czy na fotce jest fazka 2 czy 3 mm to ja spierał się nie będę, to tylko foto. Nie zmienia to faktu, że nie podpisałbym się pod takimi dystansami. Może to zboczenie zawodowe ale świadcząc usługi lub odpowiadając za nie, podpisuję się pod nimi, że nie zagrażają bezpieczeństwu. I nie jestem jakiś strasznie przestrzegający przepisy ale widziałem już wiele, nawet płaskie podkładki pomiędzy felgą a piastą ("bo panie ładnie stoi").
    A poniżej osadzenie w feldze stalowej, zmierzone 9 mm.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180427_102844.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	69.1 KB
ID:	244596
    Ostatnio edytowane przez prezes-tk ; 27-04-2018 o 09:32

  5. #35
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jak sie czlowiek zastanowi ile potrzeba minimum centrowania zapewnic, to przeciez w stalowych felgach jest tego naprawde malo - czy dobrze zgadne ze cos ok 3mm? no moze alu jest mieksze, powiedzmy trzeba 5-6mm zapewnic (odliczajac fazowania krawedzi)? to by sie wpisywalo w to co [MENTION=114]Belfer[/MENTION] napisal o wartosciach bezpiecznych. to oczywiscie takie moje dywagacje na chlopski rozum - moze ktos ma jakies fachowe informacje/zalecenia, cos moze podlinkowac solidnego/rzetelnego w temacie?
    Felgi, które mam obecnie w 147 FL z niemieckim ABE (coś, jakby dopuszczenie do ruchu/użytkowania) mają fazowanie na poziomie 3 mm. Kołnierz w 147 jest dużo niższy niż w Giulii. Felga opiera się zatem na około 6-7 mm bo piasta ma też fazowanie. To wszystko spełnia normy i przechodzi TUV. Myślę, że lepszej rekomendacji nie trzeba...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Podałem wartości w przybliżeniu, z zaznaczeniem, że niektóre felgi mają fazkę, a niektóre są zakończone "prosto". A czy na fotce jest fazka 2 czy 3 mm to ja spierał się nie będę, to tylko foto. Nie zmienia to faktu, że nie podpisałbym się pod takimi dystansami. Może to zboczenie zawodowe ale świadcząc usługi lub odpowiadając za nie, podpisuję się pod nimi, że nie zagrażają bezpieczeństwu. I nie jestem jakiś strasznie przestrzegający przepisy ale widziałem już wiele, nawet płaskie podkładki pomiędzy felgą a piastą ("bo panie ładnie stoi").
    A poniżej osadzenie w feldze stalowej, zmierzone 9 mm.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180427_102844.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	69.1 KB
ID:	244596
    Miałem kiedyś 159 z 18', które miały oryginalne dystanse H&R o grubości 5mm. Nie dość, że były one dedykowane do 159 to jeszcze były wpisane w niemieckim dowodzie, jako modyfikacja zgodna z normą i przepisami. Giulia ma kołnierz bardziej wystający, więc nie ma co tutaj demonizować...

    Jeszcze lepszym dowodem jest fazowanie w oryginalnej feldze 19'. Tam wystarczy 4-5 mm oparcia o kołnierz. Widać to na zdjęciu poniżej.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	207a95c543419f1741d96b184a77.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	55.8 KB
ID:	244597  

  6. #36
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    eibach sprzedaje zestawy dystanse przelotowe z kolnierzem+sruby dedykowane do giulii, maja 15,16,20,25 i 30mm. cena od 330 do450zl z wysylka i to tylko zestaw na 1 os. no nic,przyjdzie giulia to trzeba bedzie pomierzyc wszystko. wrzuce tu dokladne info

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Przy dystansie 5 mm punkt styku wg mnie to ok 2-3 mm dla felg 19 wzór Q.
    Tyle co na wycetrowanie
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fele19.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	91.3 KB
ID:	244602   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fele19.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	83.0 KB
ID:	244603  

  8. #38
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,280

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Przy dystansie 5 mm punkt styku wg mnie to ok 2-3 mm dla felg 19 wzór Q.
    Tyle co na wycetrowanie


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	car-door-lock-trust-me-im-an-engineer.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	53.0 KB
ID:	244604

    A tak na serio połowa aut jeździ na nieorygnialnych alufelgach, i wszystko opiera się na plastikowym pierścieniu, który styka się z felgą powierzchnią szerokości kilku mm, i jest ok. To właśnie centrowanie jest głównym zadaniem tego elementu. To śruby trzymają koło na miejscu, a kołnierz głównie pomaga utrzymać oś koła w osi piasty, bo bez tego na śruby będą działały dodatkowe siły.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #39
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Mito
    Postów
    28

    Domyślnie

    W wielu autach ten kołnierz jest naprawdę symboliczny niechce teraz strzelać ale w bmw nie ma więcej niż 4do 5 mm

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  10. #40
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Alfa Giulia 2.0B :)
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    [MENTION=77588]karolm[/MENTION], I jak założyłeś już jakieś dystanse? jakie? masz jakieś fotki czy pomiary? podziel się wszystkim bo temat mnie mocno interesuje.
    W końcu na razie to olałem. Mam jednak szersze opony z tyłu i całkiem spoko to wygląda. Jeżeli miałbym zakładać to raczej max 10mm na stronę. Bardziej teraz myślałem o felgach 19" bo te 18" na giulii wyglądają jak by to były max 17" ale jak sobie myślę o kosztach całej operacji to pewnie też odpuszczę... Tych felg 18 cali i opon nie sprzedam bo auto w leasingu...

Podobne wątki

  1. [Giulia] Felgi od QV do Giulii 2.0 200KM
    Utworzone przez karolm w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 24-04-2018, 14:52
  2. Ile Giulii jest na forum?
    Utworzone przez klag3 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 05-03-2018, 23:41
  3. [Giulia] Posiadacze Giulii Q
    Utworzone przez osy4 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-01-2018, 20:23
  4. [Giulia] Kodowanie Giulii
    Utworzone przez osy4 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-09-2017, 14:29
  5. Pytanie do właścicieli Giulii z SBL
    Utworzone przez murder w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2017, 16:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory