Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 90

Temat: Dystanse do Giulii

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Alfa Giulia 2.0B :)
    Postów
    24

    Domyślnie Dystanse do Giulii

    Cześć!
    jako, że zrezygnowałem z pomysłu zakupu felg 19 cali to chciałem na otarcie łez zamontować dystanse do felg 18cali. Nie chce z samochodu oczywiście zrobić "rozjechanej żaby". Teraz w swoim bmw mam delikatne dystanse na tył i wygląda to na prawdę fajnie i ciągle ze smakiem, bez przegięcia (taką już kupiłem). W giulii myślałem jednak o dystansach na obie ośki ale jeszcze się zastanawiam. Samochód odbieram za tydzień i nie jestem w stanie sprawdzić jakiej grubości zamontować dystanse, żeby z jednej strony nie przegiąć, a z drugiej strony nie kupić za małych.
    Felgi będę miał te tzw. "turbiny" 18cali (nie wiem na 100% jakie ET) ale na pewno na obu osiach 8J.

    Będe wdzięczny za informację jak ktoś już przerabiał temat albo jeżeli jakiś użytkownik swojej Giulii z felgami 18 cali napisałby ile jest mniej więcej centymetrów "luzu" w nadkolu. Druga sprawa jakiej firmy dystanse polecacie?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Jeśli zamówiłeś bez opcji "opony extra series" (0zł, ale nie ma jej w cenniku tylko w systemie zamówieńi dealerzy o niej nie wiedzą często) to będziesz miał felgi 18x8" ET33 i wszystkie opony 225/45R18, natomiast jeśli zamówiłeś z tą opcją to przód będzie taki jak napisałem, a tył 18"x9" i ET44.5 i opony 255/40R18, tak więc dobór dystansów (max) na tyle będzie zależał jakie zamówiłeś.

    Co do dystansów więcej Ci nie napiszę. Temat też mnie temat interesuje, bo zamówiłem auto na 19"x8" a na zimę chyba wezmę felgi podkowy ze 159 18x8" ET41 i na pewno będę dodawał jakieś dystanse, bo raz że nie wiem czy felgi/opony spasują a na pewno bardziej by się schowały bez dystansów.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Alfa Giulia 2.0B :)
    Postów
    24

    Domyślnie

    Nie zamawiałem auta tylko brałem ze stock'a (z wyprzedaży rocznika) więc niestety nie miałem nawet takiej opcji. Wiem, że można mieć z tyłu 18x9 ale wydaję mi się, że ja chyba będę miał 8J na obu osiach


    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Jeśli zamówiłeś bez opcji "opony extra series" (0zł, ale nie ma jej w cenniku tylko w systemie zamówieńi dealerzy o niej nie wiedzą często) to będziesz miał felgi 18x8" ET33 i wszystkie opony 225/45R18, natomiast jeśli zamówiłeś z tą opcją to przód będzie taki jak napisałem, a tył 18"x9" i ET44.5 i opony 255/40R18, tak więc dobór dystansów (max) na tyle będzie zależał jakie zamówiłeś.

    Co do dystansów więcej Ci nie napiszę. Temat też mnie temat interesuje, bo zamówiłem auto na 19"x8" a na zimę chyba wezmę felgi podkowy ze 159 18x8" ET41 i na pewno będę dodawał jakieś dystanse, bo raz że nie wiem czy felgi/opony spasują a na pewno bardziej by się schowały bez dystansów.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    jak znasz VIN to sprawdź sobie w ePerze, to powinno być na liście opcji jak dasz Info.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Alfa Giulia 2.0B :)
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jak znasz VIN to sprawdź sobie w ePerze, to powinno być na liście opcji jak dasz Info.
    na eper.fiatpolska wyskakuje mi błąd ale na keyeper.fiatklubpolska.pl już działa. Wchodząc w info pojazdu znalazłem taką pozycję: "Alloy wheels extra series 13". Myślisz, że to może być to?

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    nie, to jest wzór felg (kod masz w cenniku taki ale to nic nie ma do szerokości). jakiś czas temu sprawdzałem jedną konfigurację auta ze stocku którym się interesowałem to właśnie ciemne turbiny właśnie mieszane szerokości. żeby się upewnić jeszcze raz sprawdziłem, kliknik tu to masz przykład auta z turbinami ciemnymi z tyłem szerszym http://keyeper.pekidi.com/navi?ENGIN...E=0&GUI_LANG=3 (może będziesz musiał 2 razy, bo często za pierwszym razem nie da Ci wejść)

    Chodzi o opcję 142, jeśli jej nie masz to będziesz miał inne wykreślenia dla swojego VIN, będziesz miał 4szt felg 156120312

    Jak będę w Będzinie to wpadnę wypić piwo u Ciebie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Jeśli zamówiłeś bez opcji "opony extra series" (0zł, ale nie ma jej w cenniku tylko w systemie zamówieńi dealerzy o niej nie wiedzą często) to będziesz miał felgi 18x8" ET33 i wszystkie opony 225/45R18, natomiast jeśli zamówiłeś z tą opcją to przód będzie taki jak napisałem, a tył 18"x9" i ET44.5 i opony 255/40R18, tak więc dobór dystansów (max) na tyle będzie zależał jakie zamówiłeś.
    zacytuję siebie i torchę dopiszę. właściwie różnica jest dość mała w "wystawaniu felgi" na zewnątrz pomiędzy opcją z 9" tyłem lub 8" tyłem, 44.5ET ale szerzej w każdą strone rant o 0.5" (12.7mm) vs 8" ET33 wychodzi tylko minimalnie ponad 1mm różnicy, tak więc dystanse właściwie te same się nadadzą w obu przypadkach, bo licowali felgę podobnie. Naciąg opony tez jest podobny (felga 25mm szersza a opona 30mm, czyli po 2.5mm z każdej strony bardziej wystaje, raczej do pominięcia)


    A tak pytanie do innych, czy przy np kilkunastomilimietrowych dystansach trzeba/warto kupować jakieś specjalne śruby np tylko super markowe, czy wystarczy znaleźć odpowiednio dłuższe jakieś na allegro np polskiej produkcji z wybitym oznaczeniem 10.8 ztym samym kształtem łba i gwintem?

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Alfa Giulia 2.0B :)
    Postów
    24

    Domyślnie

    Epsonix, dzięki! Tylko chyba mówimy o innych felgach dla mnie turbiny to są te dziesięcio ramienne (nie mogę oczywiście wkleic linka zdjęcia...) ale faktycznie tamte też wyglądają jak "turbiny". Mniejsza z tym
    Tak czy siak wychodzi na to, że różnica w odległości do końca nadkola jest minimalna (przy 8J i 9J). Nie rozwiązuje to jednak problemu jakie dystanse kupić więc chyba poczekam na auto i już na żywo coś dobiorę

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    w eperze jest ten rysunek coś sknocony, to co wysłałem linka z ePera to jest dla VINu Giuli Veloce z salonu (https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6zqyR8.html) ktora stoi na ciemnych turbinach, tych co daja standardowo do veloce.

    jak dobierzesz dystanse wklej info jakie- daj fotki i napisz skad kupiles dluzsze sruby bo temat mnie mocno interesuje
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 28-02-2018 o 13:40
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Ja zamiast dystansów, skupiłbym się na innym ET i może opony zamiast np: 225/45R18, dać 235/45/18. (albo wybrac 19 na 235/40/19 to już ciut wiećej gumny niż 225/40 )
    Będzie szerzej i jeszcze wygodniej, a cały czas w normie, bo rozmiar rośnie tylko o 1,3%.
    Bo dystanse wchodzę w grę zapewne przelotowe do max 5 mm (na granicy trzymania), albo dopiero 13-15 mm z kołmierzem.
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 28-02-2018 o 12:27

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    no tak, ale my nie chcemy zmieniać felg i opon, to niepotrzebne koszty - zostaną więc oryginalne. do zimowych felg 18" z ET41 (ze obecnej 159) myślę że podejdzie dystans z kołnierzem (skoro mam 8mm już z różnicy ET) a pewnie będzie się dało kolejne parę mm dołożyć z czy to będzie 13 czy więcej to się okaże jeszcze, natomiast do ori felg letnich może też uda się coś wrzucić? choćby 5mm

Podobne wątki

  1. [Giulia] Felgi od QV do Giulii 2.0 200KM
    Utworzone przez karolm w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 24-04-2018, 14:52
  2. Ile Giulii jest na forum?
    Utworzone przez klag3 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 05-03-2018, 23:41
  3. [Giulia] Posiadacze Giulii Q
    Utworzone przez osy4 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-01-2018, 20:23
  4. [Giulia] Kodowanie Giulii
    Utworzone przez osy4 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-09-2017, 14:29
  5. Pytanie do właścicieli Giulii z SBL
    Utworzone przez murder w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2017, 16:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory