Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Szersze felgi/opony tył do Q4/Veloce - wady/zalety

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,996

    Domyślnie Szersze felgi/opony tył do Q4/Veloce - wady/zalety

    Wczoraj zamówienie na Veloce poszło. Wszystkie felgi są 19"x8" czyli z oponami 225/40R19 RF, ale wiem że do poziomu realizacji zamówienia13 (wg babki która nazdoruje w salonie zamówienia nastąpi to ponoć dopiero najwcześniej w przyszłym tygodniu), mogę zmieniać konfiguracje (drobiazgi do poziomu 13 a grube rzeczy do 10). No i dzisiaj zacząłem mieć wątpliwości, a może powinienem wziąć szerszy tył (opony extra series, opcja 142) - kosztuje to podobno 0zł (opcja widoczna tylko w systemie zamawiania, nie ma jej w cenniku/konfiguratorze itp i sprawdzaliśmy ze sprzedawcą że da się ją włączyć dla mojej konfiguracji).

    Q4 w Giuli jest właściwie tylnym napędem większość czasu, więc o ile wiem spokojnie można dawać szerszy tył - z resztą wg mojego rozeznania, część Veloce tu na forum i w ofertach stokowych ma właśnie szerszy tył - nie wiem czy któraś opcja dominuje, widziałem i takie i takie. Inaczej byłoby gdyby napęd był stały - wtedy raczej te same rozmiary przód/tył.

    Na plus szerszego tyłu będzie lepsza przyczepność osi głównej napędowej i lepszy wygląd. No ale z drugiej strony pewnie większe opory, trochę większa masa rotująca (zgaduję z 1-2kg na każdym kole) czyli minimalnie gorsza dynamika, do tego mogę zapomnieć o rotowaniu opon tył przód pomiędzy sezonami, tylko przekładanie na osi. Problemem tez może być czasem zakup opon - np będzie dany model opony dostępny na przód ale rozmiar na tył już nie - wiem że takie problemy tu na forum mieli koledzy którzy kupowali zimówki pod mieszane felgi 18" (ja na zimę będę miałakurat komplet 18"x8" więc wszytkie opony takie same), i albo nie było rozmiaru albo był za jakieś chore pieniądze typu ponad 2tyś/oponę.

    może macie jakieś uwagi? szczególnie interesują mnie opinie kolegów którzy mają Veloce, czy jesteście zadowoleni z konkretnego rozwiązania, czy wolelibyście inaczej.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 28-02-2018 o 00:13

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia Veloce...Fiat i Honda.
    Postów
    50

    Domyślnie

    Mam u siebie rozne rozmiary felg przod-tyl na lato (19") i takie same na zime (18"). Nie zauwazylem jakiejs specjalnej roznicy przy jezdzie.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,996

    Domyślnie

    ogladalem zdjecia veloce z waskimi felgami tyl 19" i doszedlem do wniosku ze troche brakuje szerszego kapcia. juz dzwonilem do dealera i zmienilem na szerszy tyl, a co tam wady tego rozwiązania skoro wyglada zacniej

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Takie zmiany chyba nie wymagają zmiany softu i komp sam ustala podział napędu, ESP itp?
    Bo jedno jest pewne, jak tył będzie szerszy, to z pewnością udział % odejscia z tyłu będzie większy, bo będzie dłużej trzymał, zanim "zawoła" pomocy przodu. I być może, auto uzyska więcej charakterystyki tylnonapędówki? Jak myślicie?
    Ja nawet w Stelvio sie zastanawiałem, czy z przodu nie dac 235, a na tyle 255-265.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,996

    Domyślnie

    sądzę że w Polsce nikt tego Ci z dealerów nie powie - większość nawet nie ma pojęcia co to znaczy opcja 142 opony extra series...
    myślę jednak że softu nie trzeba w żaden sposób konfigurować - będzie trochę więcej przyczepności na tyle, no i fajnie, Q4 rzadziej będzie musiał się dołączać przy ostrych startach a auto ogólnie powinno sprawiać wrażenie bardziej RWD. automatyka różne rozmiary powinna bez problemu ogarnąć na mój gust, tym bardziej że nie zmieniamy średnicy koła (jest 255 ale niższy profil i wszystko się zgadza).

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Weź tą opcję, bo biednie wygląda veloce 4x8”. Niestety mam auto z placu i nie miałem tej szansy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,996

    Domyślnie

    już wziąłem
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,996

    Domyślnie

    cholera, niekompetencja u dealera po czesci a moze I nie maja jeszcze (albo w oglole nie beda mieli) felgi srebrnej 19" w szerszej opcji?
    w zeszlym tygodniu w srode dzwonilem do sprzedawcy, przekazal sprawe Pani ktora zajmuje sie zamowieniami. dzwonilem potem do sprzedawcy mowil ze zamowienie jest zmienione I wszystko OK. sprzedawca od poniedzialku mial byc na urlopie, Pani w poniedzialek tez, mialem dzwonic do niej jeszcze wczoraj upewnic sie czy jakies nowe opcje pojawily sie dla Giuli (np szerszy wyswietlacz ale bez navi). I niespodzianka... okazalo sie ze Pani wcale nie wprowadzila zmiany zamowienia na szersze felgi tyl. zrobila to dopiero wczoraj, niby weszlo. nie sprawdzila tez nic odnosnie nowych opcji. miala dzwonic, nie zadzwonila. dzisiaj dzwonie do niej sie upewnic a ona mowi ze zmiana zostala odrzucona a zamowienie juz dzis jest zamkniete. przyczyna odrzucenia jest niewiadoma dla niej - mowi ze albo zanim zmiana przeszla to juz Wlosi zamkneli zamowienie, albo dla tej felgi obecnie nie ma opcji Extra Series. jestem w delegacji I z komputera pracowego nie moge sprawdzic w ePerze (blokuje wiele stron) czy dla tych felg opcja 6Y8 pokazuje wariant szerszy z opcja 142, ktos moze mi to sprawdzic? (moze mi to poprawi humor jesli nie ma, albo wkurzy gdyby byla)

    pomijajac czy opcja jest dostepna czy nie, wkurza mnie to jak sprawa zostala olana. wydzwanialem regularnie do sprzedawcy, wszstko niby bylo zalatwione I zatwierdzone, a tu sie okazalo ze nawet nie bylo proby zmiany zamowienia I wyszlo to przypadkowo podczas wczorajszej rozmowy.

    jedyny pozytyw jest taki, ze wczoraj system pokazywal produkcje na 16 tydzien roku, a dzisiaj na 14, czyli powinienem dostac auto na przelomie kwietnia/maja.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 07-03-2018 o 12:50
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    A ktoś reflektuje na 4 szt 19x9 cali wzór ciemny QV?
    Jak by co, to na dniach sprzedaję.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar romeczek
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    cholera, niekompetencja u dealera po czesci
    Mi w Gdańsku powiedzieli, że nie ma takiej opcji (pomimo mojej uwagi, że w ePERze są inne felgi dla opcji 142 i bez opcji 142). Ponadto jeden z Panów Sprzedawców mnie poinformował, że - w przypadku napędu na 4 koła - wszystkie muszą być takiej samej szerokości

    Samochód w końcu zamówiłem poza Gdańskiem. Z opcją Opony Extra Serie (142)

Podobne wątki

  1. Wady i zalety 147
    Utworzone przez Hohlik7 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-10-2017, 21:12
  2. AlfaOBD - wady i zalety.
    Utworzone przez bubu321 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-01-2015, 18:05
  3. Wady i zalety Alfy 166
    Utworzone przez Marcin_zgr w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-03-2008, 16:03
  4. Wady i zalety AR 166 2.0 TS
    Utworzone przez apacz84 w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27-12-2007, 18:52
  5. 145/146 TD wady i zalety
    Utworzone przez mick w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-08-2007, 15:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory