Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Two tone paint: barwy narodowe i Dinitrol

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie Two tone paint: barwy narodowe i Dinitrol

    Stelvio calkiem ladnie wyglada w barwach narodowych...czyli mogli by go fabrycznie robic jako "two tone paint." Dobrze ze natychmiast przy zakupie we wrzesniu zabezpieczylem go najsilniejsza mozliwa powloka Dinitrol rust proofing. Swoja droga, czy to tylko tak w Alpach czy w ojczyznie tez tak wygladaja....biala sol?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0339.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	144.4 KB
ID:	242323  

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Coś ty stary - u nas sól? U nas są wszystkie drogi podgrzewane i zadaszone, że oświetlone na wzór Belgów, to nawet nie wspominam. Więc my nie myjemy samochodów, bo zwyczajowo się nie brudzą
    No dobra... czasem posypią troszkę solą, jak drogowców zima nie zaskoczy....

    Mamy kur... jeszcze gorzej!!! Sól wymieszana z błotem! Zdjęć nikt nie robi, bo to norma - w zamian robimy zdjęcia, jak mamy czyste auta, bo to trwa bardzo krótko

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Chciałem zrobić zdjęcia ale sól zjadła aparat.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    Coś ty stary - u nas sól? U nas są wszystkie drogi podgrzewane i zadaszone..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	POL_Warszawa_S8_07.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	352.2 KB
ID:	242340
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    ... nie chce tu prowokować niepotrzebnej dyskusji i też nie jestem specjalnie wielkim patriotą, ale żeby wyszły barwy narodowe to pasowałoby to Stelvio postawić na dachu. Czyż nie tak ? A tak poważnie to jak nie solą to źle, jak solą też źle bo śnieg na drodze przeszkadza. My to chyba Polacy mamy we krwi. Taką upierdliwość.
    Starszy jestem, autami jeżdże od '92 roku i nie pamiętam, żeby aż tak przeżywało sie zime, śnieg, sół, niskie temp. itp jak od kilku lat wstecz.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez SFilip ; 02-03-2018 o 17:07

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Bo w '92 (czy nawet w '02) nie było internetu dla każdego to można było jedynie przeżywać z rodziną przy stole a nie z całym światem na forum.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Bo w '92 (czy nawet w '02) nie było internetu dla każdego to można było jedynie przeżywać z rodziną przy stole a nie z całym światem na forum.
    ... to sie zgadza. I nie miałeś na każdym kroku "gościa" z kamerą wysyłającego zdjęcia W ŚWIAT, że tu jest śnieg i jest ślisko, ze tu ktoś wyprzedził nie tak jak trzeba na motocyklu czy autem itp., że tu coś się zepsuło na drodze ... K* wiele by o tym pisać. Ale nie jest to temat na to forum i tytuł postu ...
    Bawi to w tym wszystkim, że jest zima i wszyscy zdziwieni, że śnieg jest i auto ubrudzone solą.
    Ostatnio edytowane przez SFilip ; 02-03-2018 o 20:33

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Cel moj byl nie tylko stwierdzenie oczywistego ze zima sol niszczy nam samochody, jednym pewnie wiecej drugim mniej, zaleznie gdzie mieszkaja, ale takze wymiana uwag i sposobow jak sie bronic. Ja mimo ze zastosowalem Dinitrol bo jest popularny w Austrii, (w USA stosowalem Ziebart) dalej martwie sie o skutki. W Finlandii nie sypia tak, w Niemczech ile wlezie...dzisiaj wymylem auto b o wreszcie bylo tuz ponad 0 Celsiusza. Nic sie nie poradzi ale podzielenie sie sposobama "walki" z korozja moze byc przydatne. Ja na przyklad nei bardzo wiem jak wiosna usunac sol ktora wdeptalo sie w dywaniki, wykladzine pod dywanikami, pod pedalami, itd. i ta sol ktora zostanie na blasze pod nogami. ?? Mam gumowe "dywaniki" ale i tak to nie wystarcza.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Pranie tapicerki, co innego możesz zrobić. A na zewnątrz mycie, wraz z podwoziem. Nie wiem czy należy aż tak się bać soli w przypadku Giulii czy Stelvio, wszakże chyba większość auta to amelinium, czyż nie? Tzn poszycie, a w środku to nie wiem. Może od spodu też amelinium to sól nie taka straszna.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    ... ja nie mam nic przeciwko myciu auta i dbaniu o nie, bo sam mam hopla na tym punkcie. Ale osobiście od czasów Cinquecento jak pamiętam (a tam zaczął sie ocynk) dopóki auto nie było walnięte nie było mowy o rdzy itp tematach.
    Jakbyśmy mieli NAGLE taki śnieg jak w Finladnii to Polska stoi. Ale to inna bajka, tam wiedzą co to zima i inaczej na to przygotowani są. Nie ma soli, jest poprostu śnieg. U nas syf i błoto z czego ? Noooo z soli. Ale gdyby nie ta sól to przeciez ... no właśnie kraj stoi. I wszyscy narzekają. A kto narzeka ? Nooo Ci co nie mieli styczności z prawdziwą zimą. Czyli kto ... czyli ludzie pt ówcześni "gimnazjaliści" jak moja córka. Kto widział wtedy opony zimowe ? Były bieżnikowane, albo standard D124 "całoroczne". Zgodze sie na ewentualne zarzuty - ruch był mniejszy, ale nie zerowy i nikt nie płakał na -10 i full śniegu. Nooo sorry, taki mieliśmy klimat I szło jedzic wszystkim. 125p, Polonezem itp "wynalazkami".

    a co do Austrii ... ten syf z drogi po zimie wysprzątany zniknie, a u nas zalega dopóki deszcz nie zmyje. Baaaa Austriii ... Czechach, Słowacji. I jezdzij tu człowieku u nas na motocyklu wczesną wiosną !?

    Pasowałoby osobne forum złożyc w tym temacie
    Tak czy inaczej barwy narodowe odwrotnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	naodwrot.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	101.5 KB
ID:	242349
    Ostatnio edytowane przez SFilip ; 02-03-2018 o 21:04

Podobne wątki

  1. Ratunku tone w oleju
    Utworzone przez Tacka w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-04-2013, 06:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory