Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 152

Temat: [Stelvio] czujnik cisnienia opon

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał treslunas Zobacz post
    czujniki nieoryginalne - cirka 180-200zł
    Za komplet, czy za sztukę?

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    bo chce zamieniac stronami kola (mam szersze na tyle dlatego stronami beded tylko zmienial
    Przy oponach kierunkowych tego raczej nie zrobisz. Sprawdź jakie masz na aucie.

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jakies konkretne marki czujnikow bys polecal lub odradzal?

    ...
    Podpowiem:
    - np. zestaw takich czujników AUTEL:
    https://allegro.pl/tpms-czujnik-cisn...FUKFGQod_dcBWw
    - programator:
    https://viaken.pl/pl/programator-czu...s-pad-usb.html

    i temat załatwiony.

    Kupiłem wszystko na ali... już dobrych parę m-cy temu dość tanio, zaprogramowałem i zamontowałem czujniki bez problemu na nowe zimowe felgi do Stelvio (dokupiłem narzędzia do TPMS), opony już też założone.
    Po przekładce kół oczekuję, że się samoczynnie zaprogramuje w samochodzie

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Koszt 4 takich czujników to 640zł, oryginalne to koszt 840zł (tyle płaciłem). Biorąc pod uwagę dodatkowy koszt programowania, czy zakupu programatora, czy ma to sens?

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Koszt 4 takich czujników to 640zł, oryginalne to koszt 840zł (tyle płaciłem). Biorąc pod uwagę dodatkowy koszt programowania, czy zakupu programatora, czy ma to sens?
    Dobra cena za oryginały. Ja za komplet AUTELa 4xczujnik + programator zapłaciłem 631zł, przy czym programator mam na zawsze i mogę sobie obsłużyć inne samochody. Kwestia gustu

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Ja za komplet AUTELa 4xczujnik + programator zapłaciłem 631zł, przy czym programator mam na zawsze i mogę sobie obsłużyć inne samochody.
    To zmienia postać rzeczy, ewidentnie się taka opcja opłaca

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Przy oponach kierunkowych tego raczej nie zrobisz. Sprawdź jakie masz na aucie.
    Są asymetryczne (Pirelli P Zero). Chyba w letnich to nikt nie ma kierunkowych?

    No i właśnie, jak to zagada, czy Giuia będzie mi pokazywać na odwrót prawą z lewą, czy sama się kapnie po tym z który sensor jest odbierany przez konkretny transceiver (nie wiem jak to jest dokładnie zbudowane, ale wydawało mi się że przy każdym kole jest osobny układ z antenna?)


    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Podpowiem:
    - np. zestaw takich czujników AUTEL:
    https://allegro.pl/tpms-czujnik-cisn...FUKFGQod_dcBWw
    - programator:
    https://viaken.pl/pl/programator-czu...s-pad-usb.html

    i temat załatwiony.

    Kupiłem wszystko na ali... już dobrych parę m-cy temu dość tanio, zaprogramowałem i zamontowałem czujniki bez problemu na nowe zimowe felgi do Stelvio (dokupiłem narzędzia do TPMS), opony już też założone.
    Po przekładce kół oczekuję, że się samoczynnie zaprogramuje w samochodzie
    dzięki
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    jak z aktualizacją Autela?
    płatna?

    - - - Updated - - -

    Michał 35 - cena za sztukę CUB tpms. czujnik który można przeprogramować.

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Koszt 4 takich czujników to 640zł, oryginalne to koszt 840zł (tyle płaciłem). Biorąc pod uwagę dodatkowy koszt programowania, czy zakupu programatora, czy ma to sens?
    KUpowałeś w sklepie w ASO w B-B? Dali Ci jakiś rabat? Pytam bo często mi dają 10 lub 15%, a wtedy ori, skoro nie ma problemu z żadnym programowaniem, byłyby wygodnym rozwiązaniem.

    Kto montował czujniki? Tam jest jakaś procedura i chyba powinno się mieć klucz dynamometryczny z zakresem małych momentów, a o takie ciężko (kiedyś widziałem to coś ok 700zł kosztował) - wolałbym nie robić na oko/na wyczucie.





    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Dobra cena za oryginały. Ja za komplet AUTELa 4xczujnik + programator zapłaciłem 631zł, przy czym programator mam na zawsze i mogę sobie obsłużyć inne samochody. Kwestia gustu
    te linki które podałeś to koszt 4x 160 czujniki + 300 programator + wysyłki to byłoby blisko 1000zł. pisałeś że kupiłeś na aliexpress, no ale jaka jest pewność że te z ali to nie jakieś podróbki?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    KUpowałeś w sklepie w ASO w B-B? Dali Ci jakiś rabat? Pytam bo często mi dają 10 lub 15%, a wtedy ori, skoro nie ma problemu z żadnym programowaniem, byłyby wygodnym rozwiązaniem.
    Kto montował czujniki? Tam jest jakaś procedura i chyba powinno się mieć klucz dynamometryczny z zakresem małych momentów, a o takie ciężko (kiedyś widziałem to coś ok 700zł kosztował) - wolałbym nie robić na oko/na wyczucie.
    Kupowałem w Ganinex Katowice, wysłali mi kurierem.
    Montowali w Bosmalu w Bielsku pod okiem ojca

Podobne wątki

  1. [159] Czujnik cisnienia spalin alfa 159
    Utworzone przez juro8191 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2017, 12:16
  2. 2.4 JTDM 20v czujnik cisnienia doladowania
    Utworzone przez gremar90 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2015, 11:46
  3. Czujnik cisnienia na listwie wtryskowej
    Utworzone przez misiek718 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 19:35
  4. Czujnik cisnienia klimatyzacji
    Utworzone przez m0rf w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 06:57
  5. [156] czujnik cisnienia doładowania
    Utworzone przez Mario211 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-07-2008, 18:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory