Strona 7 z 16 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 152

Temat: [Stelvio] czujnik cisnienia opon

  1. #61
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    No to przepraszam, jeżeli ja poza klepaniem programów potrafię w godzinę-dwie przyswoić sobie komplet wiedzy o TPMS i w szczególności - sposód implementacji tego w Stelvio - to taki "wulkanizator", który po latach funkcjonowania TPMS na rynku jeszcze tego nie ogarnął, powinien zająć się np. sprzedażą warzyw na ryknu...
    Mierzysz swoja miarą - nie chcę generalizować, ale gdyby gość miał Twoje podejście/otwartość na nowe/zainteresowanie tematem pewnie też nigdy nie zmieniałby opon tylko pracował umysłowo.
    Weź też pod uwagę jakie auta przyjeżdżają w Polsce do niezależnych warsztatów, najczęściej >10lat a z TPMS opartym na czujnikach to pojawi im się auto parę razy na rok, a te pozostałe auta to raczej obsługiwane są przez ASO.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #62
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Co nie to nie... Nie twierdzę, że jakikolwiek obszar jest mniej czy bardziej skomplikowany. Po prostu oczekuję, że jeżeli ktoś oferuje zawodowo pewne usługi, to poświęcił odpowiednio wiele czasu i wysiłku, aby się do tego przygotować. Tylko tyle - i aż tyle.

  3. #63
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    idealista z Ciebie. tez tak myslalem ale od lat na kazdym kroku spotykam sie z niekompetencja,bylejactwem,olewactwem itp i troche przywyklem do tego ze sam musze zglebiac tematy a potem patrzyc na rece uslugodawcom czy dostawcom

  4. #64
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Dlaczego, myślisz, sam serwisuję swoje samochody (jeżeli tylko się da)? Stać mnie na dowolny serwis - ale boję się oddać salonowy samochód w ręce tych partaczy - nieważne ASO, czy nie-ASO...

  5. #65
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Praski_ralf Zobacz post
    Ja montowałem czujniki Cub UNI sensor,
    I to jest jedyna słuszna firma. Mam je w ofercie od 2012 r. Brak reklamacji, wymiana baterii ( odnowienie nadajnika 90zł ) wymaga pewnych umiejętności.

  6. #66
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    I to jest jedyna słuszna firma. Mam je w ofercie od 2012 r. Brak reklamacji, wymiana baterii ( odnowienie nadajnika 90zł ) wymaga pewnych umiejętności.
    WOW! Myślałem, że rzeczywiście Głos Prawdy oznajmiający Najwyższą Prawdę o TPMS nas oświeci, i będę musiał skruszony przyznać, że np. takie AUTELe to tylko ordynarne, zwykłe i wręcz nudne czujniki TPMS, które btw nie mogą wyjśćz depresji po tej rewelacji o CUBie ... ale doczytałem do końca - o wymianie niewymiennych baterii... uff, odetchnąłem z ulgą - to był tylko dowcip...

  7. #67
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    Ten wulkanizator to nieogarnał tematu z kilu powodów.... ile alf do tej pory miało czujniki? ilu włascicieli kupowału drugi komplet kół, kolejna kwestia - totalny brak informacji jeśli chodzi o procedury przyuczania czujników, co model to inaczej.
    Opiszę mój przypadek z Lancią Delta, siedzę w branży oponiarskiej. szkolenie z tpms i mówie prowadzącemu zebyśmy to na moim aucie poćwiczyli...
    najdroższe urządzenie na rynku a także kompendium wiedzy z konkurencyjne firmy są zgodne - przez OBDII, no i dupa.... nie działa... pytam się porowadzącego i co ja jako klient mam teraz zrobić? odpowiedz - wizyta w serwisie..... Z ciekawosci przy okazji wizyta w serwisie pytam jak sie przyucza czujniki - nie wiedzą...
    Dopiero jak sam zakładałem okazało sie , że procedury są błędne...

    Na szczęście w FCA jest to proste w innych markach często zmiana rocznika i już inna procedura.. Hammera H2 raczej nic nie pobije w tej kwestii

  8. #68
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Reasumujac
    zakladajac kola z innej giulii teoretycznie wszystko powinno byc ok ?

    pytam czysto praktycznie
    zalozylem wlasnie takie kola, pierwsze 5 odpalen ok 30 km przejechane bylo ok,
    za 6-tym uruchomieniem juz niestety swieci kontrolka z informacja o braku komunikacji z czujnikami


    w mesie jakos nie moge znalezc opcji zaprogramowania czujnikow do body, ani informacji ew z korym czujnikiem nie ma komunikacji...


    w

  9. #69
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    mes jest jeszcze niekompletny, pewnie kiedys dojdzie modul tpms (np w 159 jest osobny komp do tego)

    dziwna sprawa ze niby byli ok a przestalo. miałeś dobre idczyty z czujnikow? a moze probowal je wykryc i w koncu po tych 30km poddal sie? na pewno w tych kolach masz czujniki (moze ktos zistawil tylko zawory?)? jakie, ori dla giulii?

  10. #70
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    mes jest jeszcze niekompletny, pewnie kiedys dojdzie modul tpms (np w 159 jest osobny komp do tego)

    dziwna sprawa ze niby byli ok a przestalo. miałeś dobre idczyty z czujnikow? a moze probowal je wykryc i w koncu po tych 30km poddal sie? na pewno w tych kolach masz czujniki (moze ktos zistawil tylko zawory?)? jakie, ori dla giulii?
    moze. i tak w piatek bede zdejmowal z nich opony... po prostu chcialem sprawdzic czy wszystko ok, to zobaczymy czy sa tam czujniki.
    btw sprawdzielm dzisiaj ze MY2018 marzec i nie ma security GW, moglem skasowac jakies pierdoly.

    felgi ori z zulii

    w

Podobne wątki

  1. [159] Czujnik cisnienia spalin alfa 159
    Utworzone przez juro8191 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2017, 12:16
  2. 2.4 JTDM 20v czujnik cisnienia doladowania
    Utworzone przez gremar90 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2015, 11:46
  3. Czujnik cisnienia na listwie wtryskowej
    Utworzone przez misiek718 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 19:35
  4. Czujnik cisnienia klimatyzacji
    Utworzone przez m0rf w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 06:57
  5. [156] czujnik cisnienia doładowania
    Utworzone przez Mario211 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-07-2008, 18:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory