Strona 4 z 16 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 152

Temat: [Stelvio] czujnik cisnienia opon

  1. #31
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Są asymetryczne (Pirelli P Zero). Chyba w letnich to nikt nie ma kierunkowych?
    Z bólem muszę przyznać rację. Zasugerowałem się moimi starymi zimówkami od 159, które leżą w garażu. A na Giulii sprawdziłem - asymetryczne. Biję się w pierś.

  2. #32
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    będę najprawdopodobniej w poniedziałek w ASO, to podejdę do sklepu i zapytam o cenę

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Z bólem muszę przyznać rację. Zasugerowałem się moimi starymi zimówkami od 159, które leżą w garażu. A na Giulii sprawdziłem - asymetryczne. Biję się w pierś.
    zimówki najczęściej są kierunkowe, wszystkie Pirelki Sottozero x, Nokiany WR Dx, Continentale TS8xx (niektórymi z P w symbolu), GY UG Performance G1 itp,
    natomiast asymetryczne o ile dobrze pamiętam są pojedyncze, z tych lepszych to kojarzę Nokiany WR Ax i Continentale TS830P (850P są już chyba kierunkowe)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ...
    te linki które podałeś to koszt 4x 160 czujniki + 300 programator + wysyłki to byłoby blisko 1000zł. pisałeś że kupiłeś na aliexpress, no ale jaka jest pewność że te z ali to nie jakieś podróbki?
    Po ponad 200 transakcjach na aliexpress - bardzo dużą. Powiem więcej - jak się kupuje z głową na ali - jest dużo lepiej, taniej i bezpieczniej niż na alle. Jedyna wada - czas dostawy. A ja kupuję z głową.

  4. #34
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    Asymetryków na szczęście jeszcze trochę zimowych jest dostępnych:
    z górnej półki Sottozero i Sottozero 2, Michelin Pilot alpin PA4, Conti 830P,850P,
    średnia - Hankook w320, Toyo S954

  5. #35
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Czujniki czujnikami ważne żeby dotrzeć nowe opony UWAGA na pierwsze kilometry
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #36
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Kupując samochód za ponad 150k nie stać na dodatkowe fabryczne czujnik (aby nie mieć kłopotów) dla mnie dziwne. W ASO można wyrwać rabat ok 15%.

  7. #37
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    po co takue uwagi?ktos tu napisał ze nie stac czy zaluje na to kasy? nie kumam. ja dopytuje glownie w kontekscie lepszego rozwiazania, bo narazie nie wiem czy te ori np po rotacji kol nie beda zle pokazywaly (na zlym kole ze wzgledu na pierwsze przypisanie), co nie jest moze tragedia ale tez nie jest idealnym rozwiazaniem. nie mialem tez pewnosci czy sie same wprogramuja, bo programowac cos w mojej giulii bylby problem - mam juz auto z security gateway na obd i tylko aso cos moze aktywnie grzebac przez obd (a z nimi wole miec jak najmniej wspolnego, tym bardziej ze juz mi w BB raz powiedzieli ze oni za bardzo nie bawia sie w robotę z kolami i odeslali mnie do warsztatu wulkanizacyjnego).

    zestaw zamiennikow tpms ma ta zalete ze kupujac programator moge zmieniac id itp i w razie czego robic klony czy przeprogramowywac id pomiedzy kolani uwzgledniajac rotacje kol.

    dodatkowo felgi zimowe jezdza w lecie w giulietcie, chetnie bym tam dolozyl tpms i tu moga nie sprawdzic sie ori czujniki bo ich nie przeprogramuje.

    pytanko do obeznanych, czy zamiennik mozn przeprogramowac niewyciagajac z felgi (np po zdjeciu opony tylko)?

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Kupując samochód za ponad 150k nie stać na dodatkowe fabryczne czujnik (aby nie mieć kłopotów) dla mnie dziwne. W ASO można wyrwać rabat ok 15%.
    Opowiedz nam, co jeszcze Cię dziwi? Mnie np. dziwi, jak ktoś kto nie umie wykonać kilka podstawowych działań arytmetycznych, oraz wierzy w magię logo sprzedawcy, uzbierał ponad 150k na samochód...
    Wiesz kto produkuje oryginalne czujniki? Bo jeżeli myślałeś, że Alfa Romeo - nie mamy o czym rozmawiać... Tym bardziej o tym, na co mnie stać...

  9. #39
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Górny Śląsk
    Auto
    Były auta polskie,francuskie,niemieckie,japońskie, teraz jest Stelvio FE
    Postów
    10

    Domyślnie

    Rozglądają się za kompletem zimowych kółek na Alle znalazłem jeszcze takie -Czujniki ciśnienia Alfa Romeo Stelvio 949 50547691 Schrader Electronics za 550 zł/kpl.

  10. #40
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    AR Stelvio FE
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dans Zobacz post
    Rozglądają się za kompletem zimowych kółek na Alle znalazłem jeszcze takie -Czujniki ciśnienia Alfa Romeo Stelvio 949 50547691 Schrader Electronics za 550 zł/kpl.
    Sam takie posiadam w Stelvio, ogólnie miłe zaskoczenie wszystko działa i zero problemów, same się zainstalowały po około 15 km...także polecam : )

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Czujnik cisnienia spalin alfa 159
    Utworzone przez juro8191 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2017, 12:16
  2. 2.4 JTDM 20v czujnik cisnienia doladowania
    Utworzone przez gremar90 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2015, 11:46
  3. Czujnik cisnienia na listwie wtryskowej
    Utworzone przez misiek718 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 19:35
  4. Czujnik cisnienia klimatyzacji
    Utworzone przez m0rf w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 06:57
  5. [156] czujnik cisnienia doładowania
    Utworzone przez Mario211 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-07-2008, 18:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory