Strona 6 z 16 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 152

Temat: [Stelvio] czujnik cisnienia opon

  1. #51
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    W instrukcji dla żadnej konfiguracji nie ma zalecanego ciśnienia 1,9, powinien być komunikat wg mnie.
    przeciez musieli ustawic jakis margines czyli iles tam nizej. zauważ ze dla roznych kol sa zalecane rozne cisnienia. ty miakes oryginalnie 16 albo 17 o ile pamiętam i bez rf, jakie dla takich bylo nominalne w instrukcji? do tego jakis zapas i moze ci wyjdzie ze 1.9bar twoj samochod widzi jako akceptowalny podczas gdy u innych pokazuje alarm na 2.3bar czy cos w tym stylu, tele ze ich auta z fabryki wyjechaly na 18/19 z funflat i moga byc inaczej ustawione.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 18-10-2018 o 10:43

  2. #52
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    U mnie pojawił się komunikat na oponach zimowych 17", w zimie, rano, gdy jedno koło miało 2,2, drugie też miało 2,2 i alarm się nie pojawiał - domyślam się, że są to wartości przybliżone i mogło być np. 2,19 (na ekranie pokazało 2,2, ale może w komputerze są dokładniejsze dane?) Minimalnie dopompowałem i komunikat zniknął (znikał także wtedy, gdy robiło się cieplej w ciągu dnia.
    Teraz mam letnie 19" z większym ciśnieniem i komunikaty nie pojawiają się w ogóle.

  3. #53
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    do końca nie wiemy jak to działa dokładnie, czy i jakie są różnice zarówno algorytmu raprotowania problemów jak i progów alarmów w zależności z jakimi kołami auto wyszło z fabryki czy jaka była data produkcji. algorytm może ignorować przez jakiś czas pewne wskazania, może alarmy dopiero są pokazywane/czy znikają jak się trochę pojeździ? natomiast jeśli ktoś ma ori rozmiar, stosuje odpowiednie ciśnienia do opon wg instrukcji (nie bazujcie na manometrze bo te często mają duży błąd - np mój kompresor (taki nieduży za 300 czy 400zł) od nowości zawyża o jakieś 0.2-0.3bar wg profesjonalnych manometrów (sprawdzane w kilku warsztatach wulkanizacyjnych), a ma co chwilę alarmy, to coś jest nie tak - może wadliwy czujnik, może źle zamontowany - auta są na gwarancji, poróbcie fotki/filmiki i do ASO na naprawę. na co czekać, na koniec gwarancji?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #54
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Mi akurat sypie alarmami na oryginalnych fabrycznych letnich oponach. Nie mam pojęcia co powoduje alarm. Pojawia się w tak różnych sytuacjach że podejrzewam, że coś jest zepsute. Np teraz zniknął mi komunikat z prawego przedniego a lewy ciągle jest mimo, ze oba wskazują dokładnie to samo. Kur... mają te ekrany kolorowe a nie mogą napisać krótkiego komunikatu dlaczego pojawił się alarm. Musze sprawdzać w papierowej instrukcji albo pytać na forach czy ASO. To parodia.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #55
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Mi akurat sypie alarmami na oryginalnych fabrycznych letnich oponach. Nie mam pojęcia co powoduje alarm. Pojawia się w tak różnych sytuacjach że podejrzewam, że coś jest zepsute. Np teraz zniknął mi komunikat z prawego przedniego a lewy ciągle jest mimo, ze oba wskazują dokładnie to samo. Kur... mają te ekrany kolorowe a nie mogą napisać krótkiego komunikatu dlaczego pojawił się alarm. Musze sprawdzać w papierowej instrukcji albo pytać na forach czy ASO. To parodia.
    jakosc komunikatow z softwaru to inna sprawa, masz jakaś usterke (skoro zimowe ok to pewnie ktorys czujnik w letnich) to jedz ja naprawic do aso. jak nie zdiagnozuja to pewnie wymienia ci czujniki na nowe na poczatek, a obe beda mialy nowe baterie, do tego kola ci wywaza za free wiec ne tylko strata czasu. skoro to masz na letnich tylko to zgłoś im to ale umowcie sie zeby zostawic temat do wiosny, przyjedziesz to ci za free i bez dodatkowej wizyty/straty czasu jeszcze kola letnie zaloza.

  6. #56
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] - odnośnie felg od 159, ja założyłem zimowe opony na 17" i dodatkowo czujniki fabryczne - bez problemów.

  7. #57
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    dzieki za info. zamowilem właśnie schrader-y, markowe, 550zl komplet mnie policzyli, bateria ma wytrzymac do 10 lat i do 160kkm. kupowalem tu https://xfelgi.pl/info/czujniki-cisnienia-tpms.
    obsluga super na poziomie, pan odpowiedzial rzetelnie i milo na wszystkie pytania, przesłał na maila pdfy z instrukcja montazu i innymi danymi. czujniki przyjda aktywowane/zaprogramowane pod giulie (z innymi id bo nie ma potrzeby klonowac).

    wczesniej dzwonilem do viakena (dystrybutir autel) niemily gosc gadal ze mna poirytowany chyba ze zadaje za duzo trudnych pytan, do tego skomentował ze dzielę felgi z giulietta zony zamiast kupic osobny komplet. juz kiedys z nimi miakem do czynienia, pytalem o interfejs do giulii i sposoby ominiecia security gateway na obd,tez nie byla to ani mila ani rzetelna rozmowa, tak wiec viakena nie polecam

  8. #58
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Giulia
    Postów
    7

    Domyślnie

    Ja montowałem czujniki Cub UNI sensor, zamawiane razem z felgami msw 82. zaprogramowane do Giulii. Po założeniu na auto od razu działały. Nie trzeba żadnego klonowania robić, chociaż w warsztacie wulkanizacyjnym próbowali wmówić że bez tego nie będzie działać.

  9. #59
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    no bo w niektórych autach nie jest jak w Giulii/Stelvio, pewnie niektórzy wulkanizatorzy nie mieli styczności z systemami gdzie się same programuja. w tych autach gdzie nie robi się to automatycznie to przez obd trzeba wprogramowywać/przypisać ID, więc łatwiej w takich autach klonować obecne czujniki i trzymać na odpowiedniej stronie auta. klonowanie działa też w autach z automatycznym systemem przypisania, stąd może niektórzy wulkanizatorzy nawet nie zorientowali się że już tego nie trzeba robić, robili i działało więc wierzą w klonowanie jako jedyny słuszny sposób

    wrzuc w temacie o felgach fotki Twojego auta na tych msw82, bardzo jestem ciekaw efektu. ktore ET wziales?
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 22-10-2018 o 22:27

  10. #60
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    no bo w niektórych autach nie jest jak w Giulii/Stelvio, pewnie niektórzy wulkanizatorzy nie mieli styczności z systemami gdzie się same programuja. w tych autach gdzie nie robi się to automatycznie to przez obd trzeba wprogramowywać/przypisać ID, więc łatwiej w takich autach klonować obecne czujniki i trzymać na odpowiedniej stronie auta. klonowanie działa też w autach z automatycznym systemem przypisania, stąd może niektórzy wulkanizatorzy nawet nie zorientowali się że już tego nie trzeba robić, robili i działało więc wierzą w klonowanie jako jedyny słuszny sposób
    ...
    No to przepraszam, jeżeli ja poza klepaniem programów potrafię w godzinę-dwie przyswoić sobie komplet wiedzy o TPMS i w szczególności - sposód implementacji tego w Stelvio - to taki "wulkanizator", który po latach funkcjonowania TPMS na rynku jeszcze tego nie ogarnął, powinien zająć się np. sprzedażą warzyw na ryknu...

Podobne wątki

  1. [159] Czujnik cisnienia spalin alfa 159
    Utworzone przez juro8191 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2017, 12:16
  2. 2.4 JTDM 20v czujnik cisnienia doladowania
    Utworzone przez gremar90 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2015, 11:46
  3. Czujnik cisnienia na listwie wtryskowej
    Utworzone przez misiek718 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 19:35
  4. Czujnik cisnienia klimatyzacji
    Utworzone przez m0rf w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 06:57
  5. [156] czujnik cisnienia doładowania
    Utworzone przez Mario211 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-07-2008, 18:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory