Strona 1 z 16 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 152

Temat: [Stelvio] czujnik cisnienia opon

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie [Stelvio] czujnik cisnienia opon

    Czy ktos mi moze powiedziec jak mam usunac blad zbyt niskiego cisnienia w oponie? Dopapowalem wyglada ze powinno byc ok. Przegladalem instrukcje i wsumie jedyne co moge wywnioskowac to ze powinienem jechac do serwisu..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Sam sobie odpowiedzialem dopompowalem do 2.2 przod i 2.4 tyl i jest juz ok opcji resetowania nie ma to musi wskoczyć.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Nie wiem jak u was, ale u mnie jak bym dał ciśnienie 2.1-2,2 to wygląda to na totalny flak (przy 20 calach), dlatego mam ok 2.4 na zimno i dochodzi po rozgrzaniu do ok 2,6-2,7.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Nie wiem jak u was, ale u mnie jak bym dał ciśnienie 2.1-2,2 to wygląda to na totalny flak (przy 20 calach), dlatego mam ok 2.4 na zimno i dochodzi po rozgrzaniu do ok 2,6-2,7.
    Przod i tyl po 2.4?

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Nawet jak odbierałem auto z salonu, to mi nabili 2,6 (a po jeździe pokazywało i 2,8).
    Ja mam nabite (na zimno) 2,3-2,4 przód i 2,5 tył, czyli mniej wiećej tyle, ile radzą by było pod obciążeniem.
    Przy ciśnieniach z książeczki a więc te 2,1-2,3, wygląda to na totalny flak.
    Ba, nawet to zmierzyłem. Przy 2,1 wysokośc opony zimowej do felgi była wtedy ok 8 cm.
    W moim innym aucie wyższa już była opona, która miała profil 215/50, która teoretycznie powinna być niższa o 0,5 cm.
    Przy ciśnieniu 2,6, wysokośc opony wzrasta do prawie 9 cm i jest juz ok.
    Te 255/45 powinna mieć teoretycznie 11,5 cm wysokości, ale tyle to ma w położeniu górnym, czyli bez udźwigu.
    Być może to wina mojej opony zimowej, bo na letnich auto stało wyżej już nawet przy 2,1 i nie było wrażenia flaku.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Nawet jak odbierałem auto z salonu, to mi nabili 2,6 (a po jeździe pokazywało i 2,8).
    Ja mam nabite (na zimno) 2,3-2,4 przód i 2,5 tył, czyli mniej wiećej tyle, ile radzą by było pod obciążeniem.
    Przy ciśnieniach z książeczki a więc te 2,1-2,3, wygląda to na totalny flak.
    Ba, nawet to zmierzyłem. Przy 2,1 wysokośc opony zimowej do felgi była wtedy ok 8 cm.
    W moim innym aucie wyższa już była opona, która miała profil 215/50, która teoretycznie powinna być niższa o 0,5 cm.
    Przy ciśnieniu 2,6, wysokośc opony wzrasta do prawie 9 cm i jest juz ok.
    Te 255/45 powinna mieć teoretycznie 11,5 cm wysokości, ale tyle to ma w położeniu górnym, czyli bez udźwigu.
    Być może to wina mojej opony zimowej, bo na letnich auto stało wyżej już nawet przy 2,1 i nie było wrażenia flaku.
    A jakie masz zimowki? Ja mam yokohama w drive i jakos nie wygladalo na flaku ale subiektywne odczucie. A no i fakt ogladalem po jezdzie wiec cisnienie pewnie bylo wyzsze.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Takie flakowaty wydawały mi się wszystkie zimowe, bo w innym aucie na zimowych mam niby wyższy profil (205/55) a w pomiarze było mniej gumy, niż na letnich 215/50.
    I dokładnie tak samo miałem w Stelvio, na zalecanym ciśnieniu miałem 1 cm mniej gumny niż na letnich, więc dopompowałem do ok 2,4-2,6. I wg mnie nie jest to za dużo, bo widzę, że środek wcale sie nie wybrzusza, cała ładnie siedzi na asfalcie.
    Zimą na Stelvio mam Nokiany WR SUV. Tutaj masz pomiary liczone do początku felgi, w tym 2 pomocnicze na innym aucie.
    Wg mnie wychodzi na to, że przy profilach dających teoretycznie ok 11,5 cm (np: 255/45 czy 205/55) powinno być ok 8,5 cm gumy realnie.
    Więc jak zobaczyłem, ze Stelvio siedzi na 7,5 cm (na 2,1 bara) to aż biło po oczach, że coś nie tak, tym bardziej że góra opony z 50% grubsza
    No i też było to czuć, było tak niepewnie i miękko, ale niekoniecznie miękko w sensie komfortu (choć to też), tylko tego, że na jakiejś dziurze dobije ci felgę.
    https://i.imgur.com/FHAsT2V.jpg
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 06-03-2018 o 21:24

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Witam
    Czy po wymianie opon bez zmiany felg potrzebna jest kalibracja czujników?
    A jak sytuacja wygląda po wymianie kompletnych kół?
    Proszę o opinie.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Nie wymienialem całych kół ale ogólnie tam jest przypisany czujnik do danego kola wiec ważne przy przekladaniu opon aby nie zmienić miejsca kola inaczej trzeba przeprogramowywac czujniki albo znowu kola przekladac. Zakladam ze po wymianie kół trzeba nowe czujniki ustawic w komputerze i po zmianie spowrotem tak samo
    Cytat Napisał arturo132 Zobacz post
    Witam
    Czy po wymianie opon bez zmiany felg potrzebna jest kalibracja czujników?
    A jak sytuacja wygląda po wymianie kompletnych kół?
    Proszę o opinie.
    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    No więc ja mam 2 komplety kół (letnie i zimowe), dokupiłem 4 czujniki (oryginalne), po założeniu kół z nowymi czujnikami wszystko samo się skalibrowało. Wnioskuję, że nie ma potrzeby niczego programować.

Podobne wątki

  1. [159] Czujnik cisnienia spalin alfa 159
    Utworzone przez juro8191 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2017, 12:16
  2. 2.4 JTDM 20v czujnik cisnienia doladowania
    Utworzone przez gremar90 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2015, 11:46
  3. Czujnik cisnienia na listwie wtryskowej
    Utworzone przez misiek718 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 19:35
  4. Czujnik cisnienia klimatyzacji
    Utworzone przez m0rf w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 06:57
  5. [156] czujnik cisnienia doładowania
    Utworzone przez Mario211 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-07-2008, 18:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory