Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Temat: Veloce - rzeczywiste przyśpieszenie.

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulia 2.0 Super / Giulietta QV
    Postów
    96

    Domyślnie

    Zerknąłem w owner's manual na amerykańskiej stronie AR no i wygląda to tak: 280HP RWD przyspiesza w 5,5 s, a 280 HP AWD przyspiesza w 5,1 s.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    To pewno czasy do 60 mil (97 kmh)?
    Czyli gdyby zabawić się w w prognozę przypieszania, zakładając wersje napędu których nie ma to mamy:

    Moc: 200 KM / 280 KM

    4x4: 6,2 / 5,2

    Tył: 6,6 / 5,6

    Przód: 7,0 / 5,9

    Ważne też jest to, czy przy napędzie tylnym, koła z tyłu mają te samą szerokosc co w Q4 czy nie. Bo jeśli są szersze, to róznica w przyspieszeniu może być mniejsza, a jeśli tak samo szerokie, to tył bardzo dużo straci do Q4.
    Obstawiam, że przy tej samej szerokosci tylnych opon i tej samem mocy, tylny napęd traci z 0,6 sek, a jeśli opony ma szersze od Q4, to moze już tylko z 0,3 sek.

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    w veloce dla wiekszosci wzorow felg mozesz wybrac czy chcesz szerszy tyl. to jest opcja 142 nazywa sie opony extra series i nie ma jej w cenniku... dla wzoru ktory ja zamowilem (srebrne koniczynki 19) nie ma tej opcji (tzn w programie do zamawiania byla ale ar odrzucila przy zamowieniu i faktycznie nie ma w eperze) ale z epera widze ze daja tylko szerszy tyl
    dla srebrnych.

    dobra ale do sedna:
    ciekawe jak szeroki tyl przy q4 wplywa na przyspieszenie. zgaduje ze na suchym moze byc podobnie ale na mokrym moze zyska sie wg tych samych 4 kol?

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GTBodek
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9JTD 331KM 609NM
    Postów
    530

    Domyślnie

    A czy każdy silnik w Veloce ma 280KM?Radze wybrać sie na hamownięMozecie Panowie się zdziwic Wtedy wasza dyskusja będzie bardziej merytoryczna 5,1 , 5,5 , 5,3 a może jak kierowca dupa to 6,5? A czy pomiary na łopatkach czy bez?

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Nie wiem co można zrobić źle puszczając hamulec i wciskając gaz do dechy. Na tym się kończy rola kierowcy w automacie

    btw Jak się odbywa hamowanie samochodu z napędem na 4 koła? Chyba musi być hamownia z 4 rolkami. Widziałem tylko hamowanie z napędami na jedną oś. Ewentualnie gdzie można się wybrać w Warszawie?

    Łopatki wydaje mi się że mogą tylko pogorszyć sprawę. One się przydają przy hamowaniu, przyśpieszaniu i wcześniejszym przygotowaniu odpowiedniego biegu. W "głupiej" jeździe na wprost ile fabryka dała lepiej to zrobi automat
    Ostatnio edytowane przez azar ; 09-03-2018 o 19:27
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    [MENTION=73165]azar[/MENTION] - spróbuj: tryb manual, drive away release, nie ruszaj łopatek i gaz do dechy (aby tylko silnik i skrzynia były rozgrzane)

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    azar, obawiam się, że czasy w katalogach są wysokich obrotów (tak z ok 3-3,5k), nawet w automacie, więc można sporo zepsuć, by uzyskać taki czas

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    może ktoś wyjaśnic co można zepsuć i dlaczego i jak w Giuli robić bezpiecznie ostre starty. automatami jeździłem dotychczas kilka razy w życiu (jak mi dali pryzpadkowo z wypożyczalni gdy byłem na delegacji, no i parę razy Giulią/Stelvio na jazdach testowych).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar GexN
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Warszawa, Łódź
    Auto
    Kiedyś 147 1.9 JTD, obecnie 159 TI 1.75 TBi
    Postów
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    może ktoś wyjaśnic co można zepsuć i dlaczego i jak w Giuli robić bezpiecznie ostre starty. automatami jeździłem dotychczas kilka razy w życiu (jak mi dali pryzpadkowo z wypożyczalni gdy byłem na delegacji, no i parę razy Giulią/Stelvio na jazdach testowych).
    Tutaj jest instrukcja dla 4C - nie wiem czy tak samo to działa dla Giulii, ale może ktoś próbował?

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    w 4c nie jest dwusprzeglowa sucha skrzynia? jesli tak to niewiele to ma odniesienia jeśli chodzi o moje pytanie jak ruszać żeby nic nie uszkodzić i czego unikać w tym typie skrzyni.
    natomiast sam launch control - tego w Giuli nie ma.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 10-03-2018 o 22:39

Podobne wątki

  1. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54
  2. rzeczywiste odniżenie Eibach -30
    Utworzone przez kolekszy w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 28-02-2016, 15:20
  3. Spalanie rzeczywiste a wskazanie komputera
    Utworzone przez Lesiu w dziale GT
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 20-12-2014, 19:55
  4. Wartości rzeczywiste, przepływomierz, czas wtrysku V6
    Utworzone przez Mat85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 21:28
  5. [Giulietta] Rzeczywiste osiągi naszych Alf
    Utworzone przez Żuczek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 13:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory