Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Temat: Veloce - rzeczywiste przyśpieszenie.

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Lewa noga na hamulec, prawa na gaz, wkręcasz na jakieś 2100 RPM i puszczasz hamulec jednocześnie dając gaz do dechy.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    no dobra, tylko czy jak tak będę ruszał powiedzmy kilka razy dziennie, to czy po miesiącu czy roku nie będę już dostarczany lawetą do salonu AR z padniętą skrzynią? bo wg tego co czytałem w necie ogólnie o skrzyniach hydrokinetycznych, to tak może być.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    2100 to trochę mało na idealny start, tutaj wykręcieli 5,5 sek z 3000
    https://www.youtube.com/watch?v=hWKAqAK4Kf8
    Analizowałem kilka testów video, i tam gdzie startowali z niskich obrotów (mówie o Stelvio 280 KM), było to ok 6-6,5 sek. Jak startoweali z "wysokich" to ok 5,5 sek.
    Tyle tylko, że taka zabawa może nadwyrężać skrzynię, może napęd/zawieszenie. Ja wolę nie ryzykowac, zrobiłem kilka z ciekawości i mi starczy Tak sobie startuję na moim drugim manualu.
    Ja zauważayłem, że znacznie lepsze starty z niskich obrotów (ok 1,5 sek do 50, zamiast 1,8 według app GPS) są wtedy, gdy tuż przed startem zrobię kilka przygazówek z gazem na maxa (choćby 1-2 sek) i na dohamowaniach redukcje biegów. Wtedy skrzynia "uczy" się, że zależy nam na dynamice w aktualnej jeździe.
    https://i.imgur.com/sHkcmLw.jpg
    Z tym, ze te 1,4-1,8 sek do 50 kmh, to tak z przymrużeniem oka, tam trzeba chyba dodać z 0,2 sek. Wg mnie, chwyta jak samochód pokona z 1-3 m, więc nie jest wliczany żaden lag.
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 11-03-2018 o 01:28

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Nic wielkiego nie powinno się stać, jeśli robi się to z głową (czyli od czasu do czasu a nie ciągle). Nie należy wkręcać silnika na hamulcu powoli, tylko zrobić to tak jak na powyższym filmiku - sekunda i jedziesz. Tryb DNA na D, manual i skrzynia nie ma się czego uczyć.
    Taki sposób jest dla skrzyni najbezpieczniejszy, jeśli w ogóle musisz tak ruszać. A to dlatego, że mechanicznie masz już wszystko spięte w skrzyni, więc nie występuje uślizg na elementach ciernych. po prostu "cała para idzie w gwizdek" czyli energia wytraca się w ATF jako ciepło (dlatego też powinno to trwać jak najkrócej). Niebezpieczne dla skrzyni są inne pomysły, typu wkręcenie silnika na biegu N i wrzucenie D pod obciążeniem.
    Nie wiem też, czy jest sens kręcić aż do 3k RPM, skoro szczyt momentu jest przy 2250. Jedynka jest krótka więc ruszanie z wyższych obrotów może mieć odwrotny skutek mimo wyższej mocy (bo i tak będzie wykorzystany uślizg konwertera, więc cała moc nie będzie przeniesiona na koła). Z drugiej strony im większe obroty silnika względem kół (które w tym przypadku stoją w miejscu) tym silniejszy efekt zwielokrotnienia momentu obrotowego przez konwerter.
    Krótko mówiąc kwestia sprawdzenia, czy będzie szybciej do setki z 2000 RPM czy z 3000 RPM czy pomiędzy. Sama metoda jest w miarę bezpieczna, zakładając, że silnik i skrzynia mają odpowiednią temperaturę i że nie robisz but-stop-but-stop...
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Umówmy się- nie będziesz tego robił codzinnie- nie będziesz startować z każdych świateł z 3tys obrotów więc nic się stanie jak sobie zrobisz parę takich przyspieszeń.

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Dlatego pisząc "można wiele zepsuć", miałem na myśli właśnie to, że można wiele zepsuć w starcie z wysokich obrotów, niekoniecznie miałem na mysli samochód
    Bo to kwestia rozeznania czy lepiej startowac z 2000, 2250 czy moze 3200, do tego czy trzymać 0,5 czy 1,5 sek itd.
    W moim manulau róznice 0,5 sek to norma, ale tam jest jeszcze trudniej, bo przedni napęd, więc tam jeszcze dochodzą czary by złapać idealnie start między uślizgiem a efektywnym startem.

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Moja testowa jazda Veloce była bez łopatek zmiany biegów, więc sobie nie potestowałem.. Co jeżeli przed ruszeniem ze świateł ( ) przerzuca się na sekwencyjną? Można sobie pogazować na luzie i włączyć bieg łopatką jak już trzeba?

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Można ale nie jest to zalecane Trybu N w automacie praktycznie w ogóle się nie używa. To już lepiej na P sobie przygazować ale jest blokada chyba na 3.5k rpm.

    Btw nie ma co gazować bo stockowy wydech przy tych obrotach miły dla ucha nie jest Dopiero jak się porządnie da w palnik to ładnie mruczy

    Można jeszcze sobie przygazować na D trzymając hamulec ale to jeszcze bardziej nie polecane
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #29
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał uTvo0 Zobacz post
    Moja testowa jazda Veloce była bez łopatek zmiany biegów, więc sobie nie potestowałem.. Co jeżeli przed ruszeniem ze świateł ( ) przerzuca się na sekwencyjną? Można sobie pogazować na luzie i włączyć bieg łopatką jak już trzeba?
    Nie można

    Dobry materiał do nauki: https://www.youtube.com/watch?v=6zzEtxJkC7Y

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Laguna III 2.0T, była 156 2.0 TS
    Postów
    38

    Domyślnie

    Najgorsze co można zrobić to wrzucenie N, gaz, potem wrzucenie D i rura - elementy cierne w asb padają błyskawicznie + wymiana upalonych części ruchomych. Jak już kogoś tak ciśnie, że musi bo nie wyrabia to robi tak: wrzuca D, wciska hamulec lewą stopą, prawa na gaz i wbija do 2,5-3k rpm, puszcza hamulec i gaz do dechy - ale tak też elementy cierne dostają, nie tak bardzo ale długo skrzynia nie pożyje: ślizganie i wypadanie biegów -> wymiana elementów ciernych.

    Najlepiej dorosnąć i nie dawać tak w palnik automatowi, a przyśpieszać od dołu (co też nie jes. Bo potem opinia idzie, że automaty awaryjne. A prawda taka, że to buraki upalali swoje auta bo mieli ciśnienie na ruszanie spod świateł z piskiem laczka.
    Ostatnio edytowane przez teo ; 12-03-2018 o 23:25

Podobne wątki

  1. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54
  2. rzeczywiste odniżenie Eibach -30
    Utworzone przez kolekszy w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 28-02-2016, 15:20
  3. Spalanie rzeczywiste a wskazanie komputera
    Utworzone przez Lesiu w dziale GT
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 20-12-2014, 19:55
  4. Wartości rzeczywiste, przepływomierz, czas wtrysku V6
    Utworzone przez Mat85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 21:28
  5. [Giulietta] Rzeczywiste osiągi naszych Alf
    Utworzone przez Żuczek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 13:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory