Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 63

Temat: Stelvio zwariowal, popsul sie czy tak mu kazali?

  1. #51
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Czy to wszystko ma dla Was sens?
    Wodę jako potencjalną przyczynę wytypowałem już na pierwszej stronie Losowe szaleństwa różnych systemów elektronicznych jak najbardziej do tego pasują. Woda się nie musiała lać na komputer, przecież wilgoć się kondensuje z powietrza. Nie potrzeba też dużo tej wilgoci, żeby zaburzyć pracę elektroniki, powodować przepięcia itp.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #52
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    tyle ze body computer chyba (nie sprawdzalem jak jest w stelvio) tak jak w innych alfach znajduje sie w kabinie. w komorze silnika to jest ecu i komp od abs/esp. moja giulie maja pridukowac w 14 tygodniu czyli gdzies przed polowa kwietnia, jesli ten problem pitencjalnie dotyczy tez giulii yo mam nadzieje ze do tego czasu zdaza wprowadzic poprawke i u mnie.

  3. #53
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    tyle ze body computer chyba (nie sprawdzalem jak jest w stelvio) tak jak w innych alfach znajduje sie w kabinie. w komorze silnika to jest ecu i komp od abs/esp. moja giulie maja pridukowac w 14 tygodniu czyli gdzies przed polowa kwietnia, jesli ten problem pitencjalnie dotyczy tez giulii yo mam nadzieje ze do tego czasu zdaza wprowadzic poprawke i u mnie.
    jak Ci podali 14 tydzien to pewnie w przyszlym tygodniu bedzie stala juz wyprodukowana na placu fabrycznym

  4. #54
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Wodę jako potencjalną przyczynę wytypowałem już na pierwszej stronie Losowe szaleństwa różnych systemów elektronicznych jak najbardziej do tego pasują. Woda się nie musiała lać na komputer, przecież wilgoć się kondensuje z powietrza. Nie potrzeba też dużo tej wilgoci, żeby zaburzyć pracę elektroniki, powodować przepięcia itp.
    A to nie jest tak, że taki komp jest zalany żywicą (czy czymś podobnym) żeby właśnie chronić go przed wilgocią?

    Imho to bardziej wtyczki i styki zawiniły. Jeśli tak to trochę słabo, że nie potrafili zaprojektować wtyczek z uszczelkami czy coś w tym stylu. Chyba że zostały gdzieś uszkodzone/źle zamontowane ale takiej informacji od dealera nie było.
    Trochę to przerażające bo gdy elektronika dostaje wody ciężko przewidzieć co zrobi a obecnie zarządza mnóstwem krytycznych systemów jak np właśnie hamulce
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #55
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    chyba niemozliwe bo zamowienie zamkneli dopiero w zeszly wtorek (9dni temu) i wtedy podali 14ty tydzien produkcje a dealer powiedzial ze 4tyg jeszcze zajmie im zanim bedzie u nich.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    A to nie jest tak, że taki komp jest zalany żywicą (czy czymś podobnym) żeby właśnie chronić go przed wilgocią?

    Imho to bardziej wtyczki i styki zawiniły. Jeśli tak to trochę słabo, że nie potrafili zaprojektować wtyczek z uszczelkami czy coś w tym stylu. Chyba że zostały gdzieś uszkodzone/źle zamontowane ale takiej informacji od dealera nie było.
    Trochę to przerażające bo gdy elektronika dostaje wody ciężko przewidzieć co zrobi a obecnie zarządza mnóstwem krytycznych systemów jak np właśnie hamulce
    w komorze silnika to wszystko jest uszczelniane, ale body i jego wtyczki raczej nie bo z reguly sa w kabinie przy bezpiecznikach kolo kierownicy. moze tam jest jakis problem cos z odprowadzaniem wody z drzwi,szyby lub moze najbardziej prawdopodobne na uszczelbieniach wiazek przechodzacych z podszybia do body compa (jesli yu bylby problem to woda po kablach bedzie pieknie splywac wprost do body compa)?

  6. #56
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,284

    Domyślnie

    dla złącz, przynajmniej tych większych, woda nie stanowi większego problemu i nie musza być super hermetyczne, byle się po nich nie lało. Woda to słaby przewodnik a prąd w większości kabli niewielki płynie. Co innego w skali mikro na płytce drukowanej/układzie scalonym, tutaj wystarczy trochę wilgoci, żeby powstały przebicia powodujące chorobę wściekłych alf
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  7. #57
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    czysta woda to niewielki problem (nawet na pkytce)- natomiast brudna (chocby zmieszana z kurzem) juz tak bo raz ze przewodzi dwa ze koroduja styki. moje doswiadczenie ze 159 z rozszczelniona wtyczka czujnika ciśnienia klimatyzacji, tego ktory jest wkrecony na dole chlodnicy klimy. nagle auto nawet na zimnym zaczelo pokazywac temperature 130st C, bledy DPF i po jakims czasie nawet nie chciala odpalic (zabezpieczenie w ecu?). elektryk dochodzil do tego wyciagajac piny z wtyku ecu po kolei od roznych czujnikow. samo lekkie przywarcie najprawdopodobniej nie bylo problemem a korozja stykow czujnika taka ze woda dostała sie do czujnika i wewnatrz jakims cudem zrobilo sie w koncu zwarcie linii zasilajacej, ktora tez byla uzywana dla innych czujnikow. musialo to trwac jakis czas i w koncu z pierdoly auto zwariowalo pokazujac inne bledy.

  8. #58
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    To znaczy, ze będziesz czekał na samochód kilka tygodni?


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  9. #59
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    BB
    Auto
    AR Stelvio Executive
    Postów
    98

    Domyślnie

    No i autonomiczny nie ogarnął Pani na rowerze, sorry za OT ale jakoś mi to się wpisuje w sytuację.

  10. #60
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    a u mnie Bluetooth padł
    Nie łączy, nie widzi telefonu...

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. Remus dla Stelvio
    Utworzone przez filop w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-12-2017, 00:55
  3. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  4. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  5. [145] Licznik zwariowal
    Utworzone przez Siner w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-12-2007, 13:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory