Strona 18 z 21 PierwszyPierwszy ... 89101112131415161718192021 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 208

Temat: Czego Giulia nie ma a powinna

  1. #171
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Boże w jakim ja świecie żyje. Jeszcze myślałem, że można z Tobą normalnie porozmawiać, że doszliśmy do konsensusu, że premium to dla każdego coś innego.
    Ale o co ci chodzi? Ja w swoim wątku piszę co dla mnie jest premium. Nie chcesz to nie czytaj. Ile razy mam pisać, że nie chcę nikogo przekonywać? To wątek o różnicach między Giulią a innymi markami.
    Wypraszam sobie insynuowanie pisania pod wpływem. Takie komentarze proponuję zostawić dla siebie.

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    Osobiście zawsze za premium uważałem wysoką jakość wykonania, dopracowanie w każdym calu a co za tym idzie przyjemne i bezproblemowe użytkowanie.
    Wybacz ale Giulia nie jest dopracowana w każdym calu, o jakości wykonania proponuję zajrzeć np do wątku o skórze, problemach z czujnikami, hamulcami, żle zaprojektowanym wnętrzu ergonomicznie, check engine, stukaniem szyberdachu, braniem oleju itd. O akcji z płynem hamulcowym w fabryce pewnie nie słyszeliście. Może i lepiej że bez echa przeszła.

    Czy wy na prawdę myslicie, że te systemy ogłupiają? Że ludzie staną się jakimś zombie? Nie wiem ze smartfonów też nie korzystacie? Z nawigacji też bo ogłupia i mapę można wyjąć? To po prostu ułatwnienie życia + bezpieczeństwo + umilenie czasu. Mogę dokładnie spytać na jakim swiecie wy żyjecie albo mentalnie w którym roku się odnajdujecie?

    Dla mnie premium to jak sama nazwa wskazuje coś więcej. Coś dodatkowego. Jakieś ektra rzeczy. Jakieś wyróżnienie. Mam poprzeczkę trochę wyżej niż "wysoką jakość wykonania, dopracowanie w każdym calu a co za tym idzie przyjemne i bezproblemowe użytkowanie" żeby nazwać coś premium. To oferuje Toyota Corolla

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    Sztucznego dźwięku wydechu nawet nie będę komentował,
    Nie było słychać co za samochodem się dzieje? To też generowane? Ja bym wolał mieć generowane bo to co dostałem w samochodzie w wersji Veloce za cwierć miliona to śmiech.

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Pamiętaj, nowoczesność w tym wydaniu nie zawsze jest dla każdego odpowiednia.
    To przecież ustaliliśmy wcześniej. Właśnie o tym piszę. Wymieniam co jest dla mnie premium. Nie rozumiem o co ci chodzi.

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Ale chyba nie ma sensu się więcej pocić.
    Jeśli pocisz się na myśl, że ktoś może mieć inne zdanie to faktycznie może nie warto. Proponuję zaglądać do Nasze Belle gdzie są wyłącznie pochwały i jest komfortowo
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #172
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Człowiek, który ujeżdża już drugą Giulię, ciągle narzeka na Giulię. Hmmmmmmm...

    A co do bycia/niebycia premium, gdyby o byciu premium decydowała ilość elektronicznych gadżetów w aucie, to markami premium byłby Kia czy Renault, bo tam zawsze jest napakowane pod sufit ekstra bajerów. Dziwne, że powszechnie nie są za premium uznawane i nawet nikt nie próbuje takiej wersji przepchnąć...

    Temat tego, co oznacza "marka premium" czy nią AR jest czy nie, to już chyba został przerobiony na forum - generalnie na świecie, czy też powiedzmy wśród dziennikarzy motoryzacyjnych, panuje raczej jednomyślność na tak, tylko nie wiadomo po co Ty próbujesz tworzyć swoje definicje i próbujesz do nich przekonywać innych. "Dla mnie premium to jak sama nazwa wskazuje coś więcej. Coś dodatkowego. Jakieś ekstra rzeczy.". Dla mnie kolor zielony jest czerwony, więc bardzo proszę, żeby od dziś wszyscy w mojej obecności mówili, że trawa jest czerwona, bo JA SIĘ NIE ZGADZAM z ogólnie przyjętą wersją, że jest zielona. W dupie mam wasze autorytety. Ona jest czerwona i mnie nie przekonacie a poza tym to moja piaskownica ("to mój wątek") i jak wam się nie podoba to se idźcie do swojej.
    Ot taka dyskusja z Tobą jak z czterolatkiem
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  3. #173
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Nie chcę żeby wszystko za mnie robił samochód.
    No to chyba xle trafiłeś bo Giulia lepiej wie kiedy właczyć awaryjne, kiedy złożyć lusterka, kiedy odsunąć fotel, nie możesz wyłączyć kontroli trakcji itd itd. mozna wymieniać godzinami


    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Może wrzućmy jeszcze do samochodu xboxa czy plejaka? Rozpoznawanie głosu, najlepiej Alexe z AWSa z IoT plus cały cloud environment, może IaaS? A co tam niech jeszcze pyka Big Data po drodze. Paranoja.
    A dlaczego nie? Co to za problem. Mam worek pieniędzy i chcę to mieć. Jeśli producent potrafi takie rzeczy wykonać to świadczy o jego rozwoju i technologii jaką dysponuje. W Giulii jest np technologia, że ch.. wie jak mierzyć olej. Kiedy się odświeża. Są różne wskażniki na dwóch róznych ekranach. Pranoja. Różnica miedzy np BMW a Alfą jest taka w tym xboxie jaki przytoczyłeś, że BMW po prostu jakby trzeba było to by to zrobili w kilka miesięcy a Alfa nie jest w stanie tego zrobić. Leży elektronicznie. Fizycznie w sumie też bo kompa zalewa.


    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    A to tak na podsumowanie:

    https://www.youtube.com/watch?v=UIzwQbOOBkY

    BTW niestety do tego to zmierza.
    Na prawdę wierzysz w tę przerysowaną sytuację? Jezu jak wy boicie się elektroniki. To wyimaginowana sytuacja na potrzeby reklamy aby stworzyć kontrast. Normalnie w prywatnych samochodach można wyłączać i konfigurowac systemy pod siebie. No chyba, że to Giulia to zrobią jak chcą i bujaj się z tymi ustawieniami. W sumie jakby się głebiej zastanowić to parodia ich samych ale trzeba pojździć Giulią trochę aby sie o tym dowiedzieć.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Ot taka dyskusja z Tobą jak z czterolatkiem
    Już wchodzimy na "argumentum ad personam"? Jeszcze napisz że jestem "gupi" bo mam inne zdanie i nie będziesz ze mną rozmawiał


    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    A co do bycia/niebycia premium, gdyby o byciu premium decydowała ilość elektronicznych gadżetów w aucie, to markami premium byłby Kia czy Renault
    jakoś ominęliście jak pisałem o V8, manualnym 2wd 4wd, pogrzewanym radarze. W Giulii to sobie wyjdź i przetrzyj szmatą śnieg. O precyzyjnym sterowaniu skrzynią biegów. To jest to "dopracowanie w każdym szczególe". Są o krok dalej. Skupiacie się na krytykowaniu elektroniki bo wam nie jest potrzebna. Po tej dyskusji odnoszę wrażenie, że się jej boicie. Nie potraficie korzystać. Ogłupi to was i przestaniecie być ludźmi albo ktoś was będzie podsłuchiwał. Trochę to straszne i zastanawiające.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    nie wiadomo po co Ty próbujesz tworzyć swoje definicje i próbujesz do nich przekonywać innych.
    Nie tworzę definicji tylko piszę jaka jest różnica. NIKOGO NIE CHCĘ PRZEKONYWAĆ. Większymi już się nie da.

    Wyrażam swoją opinię i jestem zwyzywany od pijaków albo czterolatków. To chyba o czymś świadczy
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #174
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    To chyba o czymś świadczy
    Zdecydowanie. Cytując klasyka, "nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem". Pozdrawiam i wychodzę po angielsku.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #175
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Wpadnij jeszcze czasem jeśli będziesz chciał porozmawiać o elektronice albo innych markach lub ogólnie o nowościach na rynku
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #176
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    generalnie na świecie, czy też powiedzmy wśród dziennikarzy motoryzacyjnych, panuje raczej jednomyślność na tak
    Generalnie nie ma definicji premium dlatego każdy teraz jest premium.
    Tu jest jedna z z prób interpretacji http://kiawiarnia.pl/home/klasa-prem...-tylko-iluzja/

    Nie sądzę aby Alfa była wysoko w takim rankingu gdyby ją w ogóle wzięto pod uwagę.

    Kolega wspomniał o KIA
    Kia też się nazywa premium w tytule strony http://www.kia.com/pl/modele/wszystk...kia/luksusowe/
    Wszyscy dziennikarze piszą że premium. To KIA jest premium czy nie? Czy to koreańczyk i kiedyś robili tanie samochody i siara się pokazywać i to nie jest premium. Czy jak dziennikarze piszą to jest premium?

    Superb jest premium czy nie? Dziennikarze piszą że tak.
    W ogóle czy Skoda to marka premium?
    Subaru?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #177
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    dajcie sobie po razie ;-)

    Giulia NIESTETY wielu rzeczy nie ma które mogłaby mieć.. a które uczyniłby ją jeszcze fajniejszym-lepszym-bardziej dopracowanym samochodem, niestety te kilka lat tworzenia samochodu w niektórych miejscach po prostu nie widać..
    przy czym porównywanie do m5 za kilka worków pieniędzy chyba nie jest adekwatne - chyba że chodzi Ci o to że w ogóle można takie czy inne wyposażenie włożyć - OK można.. ale czy wtedy sprzedaż AR była by większa gdyby kosztowała z tym wszystkim tyle co m5?

    natomiast chyba każdy lubi to auto m.in. za właściwości jezdne, za to że jest niszowy, za wygląd i za włoską 'aurę'..

    jest jak jest i albo się ją bierze z dobrodziejstwem inwentarza, albo nie ;-)
    Ostatnio edytowane przez k3ss ; 06-06-2018 o 08:08

  8. #178
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Pajęczno
    Auto
    Giulia
    Postów
    102

    Domyślnie

    [MENTION=73165]azar[/MENTION] - zgadzam się z Tobą w 100%, niestety część ludzi, która wydała to 150+ tysięcy musi sobie wmawiać, że zrobiła dobrze i nie zmarnowała pieniędzy, co wiąże się z faktem, że są głusi na wszelkie argumenty.
    Giulia to fajny samochód biorąc pod uwagę stosunek ceny do tego co otrzymujemy w zamian. Do Audi czy BMW jej nadal "nieco" brakuje.
    Jednak pomimo wad i braków Giuli to nadal rozważam jej zakup
    Strony i sklepy internetowe www.CyfroweJutro.pl

  9. #179
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Giulia ze wszystkim, po rabacie, to około 200k.

    BMW3 (darujmy sobie porównywanie z M,lub RS od Audi) że wszystkimi dodatkami i porównywalnym silnikiem to dwukrotnosc tej kwoty.

    Porównujmy racjonalnie.

    Mi bardziej pasuje włoska robota, niż np bmw - to także kwestia gustu. Mimo wszystko gadamy o wydawaniu masy kasy na samochód - każdy wydaje ja jak chce, wg własnych przekonań, etc

    Veloce np ma sportowe zacięcie a nie jest Hot 'em co do mnie przemawia

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  10. #180
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Cytat Napisał saycool Zobacz post
    [MENTION=73165]azar[/MENTION] - zgadzam się z Tobą w 100%, niestety część ludzi, która wydała to 150+ tysięcy musi sobie wmawiać, że zrobiła dobrze i nie zmarnowała pieniędzy, co wiąże się z faktem, że są głusi na wszelkie argumenty.
    Giulia to fajny samochód biorąc pod uwagę stosunek ceny do tego co otrzymujemy w zamian. Do Audi czy BMW jej nadal "nieco" brakuje.
    Jednak pomimo wad i braków Giuli to nadal rozważam jej zakup
    Nie wiem jak inni ale ja w żadnym wypadku nie muszę sobie niczego wmawiać ani udowadniać i o zgrozo nie żałuję nawet jednej złotówki wydanej na samochód. Nie jestem małym dzieckiem czy niedowartościowanym facetem żeby porównywać kto ma większego. Jeździłem wieloma innymi samochodami czy "markami" i mam dość dobre porównanie.

    Są lepsze rzeczy w Alfie są w innych markach. Nieco brakuje? W jakiej kwestii? Co to za generalizowanie? Czy bezpośredni konkurent Audi A4 czy BMW 330i ma lepszego? Info system tak, jakość plastiku możliwe, skóra na siedzeniach nie, prowadzenie nie, dynamike, zawieszenie, uklad kierowniczy nie.

    Czyli dochodzimy do momentu w ktorym mowimy, ze premium to co? No wlasnie jak definiujemy premium? Jesli osobowo i prywatnie to dla kazdego bedzie to cos innego. Jesli branzowo to sa pewne ustalone normy, ktore moga definiowac w ktorym segmencie znajduje sie auto czy dany produkt i Alfa jest tak pozycjonowana i koniec.

    Tutaj nie chodzi czy ja osobiscie jezdze takim samochodem bo uwierz, nie obchodzi mnie to w ogole. Jesli by mnie to obchodzilo to kupilbym AMG E63S. Wtedy chyba nikt nie mial by watpliwosci? Eh nie no czekaj bo przeciez to juz nie premium tylku moze luxury?

    Po co popadać w skrajność panowie? Niech każdy się cieszy swoim autem, kupuje to czego oczekuje! Każdy ma inne poglądy, zdanie, historię, itd Peace!

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Nie wkręca się jak powinna 1.8TS
    Utworzone przez Zwol4 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-05-2014, 01:57
  4. Ile powinna palić alfa 145?
    Utworzone przez patysia00 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 09-02-2009, 16:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory