Strona 3 z 21 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 208

Temat: Czego Giulia nie ma a powinna

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    [MENTION=73165]azar[/MENTION] - ponieważ instrukcji jest wiele i aby nie wprowadzać niepotrzebnie w błąd, znajdź hasło "DRIVE AWAY RELEASE".
    Zatrzymując się na skrzyżowaniu (z nogą na hamulcu) włączyć hamulec ręczny następnie można zdjąć nogę z hamulca, dotknięcie pedału przyspieszenia automatycznie odblokuje hamulec. Warunek konieczny - zapięte pasy.
    Tak na marginesie przyspieszenie "startowe" dużo lepsze.
    instrukcje: 03.09.16 str.150
    03.12.16 str.115
    01.06.17 str.156
    02.07.17 str.115
    widzisz, nie wiedziałem. choć to nie do końca to samo- w mercedesie to jest podtrzymanie nożnego, tu jest ręczny. efekt zapewne ten sam, choć z tego, co napisali w instrukcji, nie wynika, by zatrzymywanie w ten sposób samochodu na każdym skrzyżowaniu było założeniem tego systemu- to raczej zabezpieczenie, gdy zapomnisz go zwolnić...ale efekt jest, fakt. giulii nie posiadam, przymierzam się do stelvio, a na jeździe testowej pan zapytany o ten system powiedział, że nie a hill holder to i w giuliettcie jest, tylko działa ok. 2 sekundy i puszcza.

  2. #22
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Jest wiele rzeczy o których nie wiedzą Ci co prowadzą jazdy testowe - szkoda bo ma to wpływ na opinię o marce.

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    OK działa ten DRIVE AWAY RELEASE Nawet jest to wygodne jak się stoi na dłuuugich światłach ale jakoś nie jestem przekonany czy ta funkcja jest przeznaczona do codziennego używania po kilkadziesiąt razy. To chyba nie to samo co w mercedesach. Niemniej jednak dobrze wiedzieć
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michalwawa Zobacz post
    Dokupiłem w akcesoriach alfy organizer za około 400 zł. Jest to elegancka,tekstylna, podzielona na schowki skrzynka z rzepem od dołu, składana do formatu laptopa. Z pięknym napisem Alfa Romeo rozwiązuje całkowicie wszystkie problemy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    ale to coś innego niż w pakiecie organizer - pakiet to są uchwyty do siatki + siatka(nie mam pojęcia czy na podłoge czy jakieś boczne) i mata na podłogę. a taki akcesoryjny organizer może sobie też sprawię, ale najpierw odbiorę samochód, zobaczę co dokładnie jest w pakiecie organizer, jakie miejsce wygospodaruję pod podłogą i czy jeszcze coś mi będzie potrzebne (myślałem o przerobieniu/zagospodarowaniu wkładki piankowej, albo może kupnie czegoś zamiast (może na ali coś się znajdzie?))
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #25
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Jeżeli ostrożnie wytniesz styropian we wnęce w bagażniku (ja kupiłem drugą i usunąłem część styropianu) to uzyskasz o 50% większy schowek. Szkoda, że o tym nie pomyśleli projektanci.

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    tak, właśnie jak to pierwszy raz widziałem ten styropian, to od razu pomyślałem sobie że grzech go nie przerobić na lepszy schowek. no chyba że znajdę jakiegoś fajnego gotowca, to wtedy ten ori oszczędzę.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Mi osobiście brakuje następujących rzeczy:
    - equalizera czyli trochę większej możliwości ustawienia audio niż bas, średnie i wysokie (w 159 był, nawet w firmowym radio w Stilo też był) - mam Audio Plus
    - możliwości wyłączenia składania lusterek przy zamykaniu auta (ta opcja jest ale nie włączyli jej w PL)
    - możliwości wyłączenia doświetlania zakrętów (ta opcja jest ale nie włączyli jej w PL)
    - zapamiętywania ostatniego ustawienia Start/Stop.

    Myślę sobie, że generalnie do oferty konkurencji brakuje też:
    - pełnych świateł ledowych
    - opcjonalnych zegarów lcd
    - kamery cofania w postaci widoku 360
    - systemu automatycznego parkowania
    - 4 strefowej klimatyzacji (a istnieje opcja 3 strefowa? Bo chyba nie tzn tylny nawiew nie ma możliwości odrębnego sterowania)
    - skoro jest asystent pasa to dlaczego nie ma opcji aktywnego asystenta (w koncernie jest gotowe rozwiązanie ma je Jeep który odbija kierownicą przy dojechaniu do linii)
    - konfigurowalnego aktywnego zawieszenia (to które jest jest biedne tzn jest tylko możliwość wyłączenia w dynamicznych trybach)
    - wyświetlacza head up
    - można też pomyśleć o bajerach typu ledowe oświetlenie wewnętrzne z regulowanym kolorem podświetlenia (to przecież dzisiaj żaden koszt)

    No i przede wszystkim w ofercie brakuje hybrydy ale podobno pracują nad tym.

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Zawsze można zdecydować się na auto wszystkomające:

    http://www.geekweek.pl/aktualnosci/1...y-w-simpsonach

    Na przedstawionych przez Was przykładach dotyczących m.in. wyposażenia, widzę, ze Włosi dalej mają fantazję. Od dawna zastanawiały mnie pakiety lub opcje wyposażenia typu: dobre nagłośnienie i skórzane wykończenie. Zastanawiający jest chłodzony schowek przed pasażerem i brak chłodzenia przy podłokietniku

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Oczywiście że Włosi mają fantazję Teraz to nic Zobacz jakie kwiatki wymyslali w latach 70 i 80 Co było w starych ferrari itp Tym się włoska motoryzacja wyróżnia
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Fantazja fantazją, ale furory w segmencie "premium" nie zrobią, jeśli do auta za ćwierć bańki nie można wziąć opcji, które są standardem w autach typu Opel czy Hyundai za 80 tysięcy. I chodzi, o można powiedzieć, "drobiazgi", ale takie, które mają kolosalny wpływ na codzienne użytkowanie auta - ot chociażby bezprzewodowe ładowanie telefonu, LEDowe światła mijania itd. Bo jeśli mówimy "Giulia jest super autem bo się ekstra prowadzi i ma karbonowy wał" to mówimy o rzeczach, które są istotne w aucie weekendowym czy wypadowym, a nie codziennym. Moim zdaniem™ dlatego Giulia się tak fatalnie u nas sprzedaje (16 sztuk w miesiącu w skali kraju to jest tyle co błąd statystyczny) i trzeba w pewnym stopniu mieć coś nie tak z głową żeby ją kupić (jest to też samokrytyka).
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Nie wkręca się jak powinna 1.8TS
    Utworzone przez Zwol4 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-05-2014, 01:57
  4. Ile powinna palić alfa 145?
    Utworzone przez patysia00 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 09-02-2009, 16:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory