Strona 5 z 21 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 208

Temat: Czego Giulia nie ma a powinna

  1. #41
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Masz manual w wersji Q.

    Automat w Giulii nie jest zły sam w sobie, owszem nie daje pełnej kontroli, ale może jednak dostajemy coś w zamian: osiągi, trwałość i niezawodność? Wg mnie ten samochód jest za bardzo zaawansowany technologicznie, aby na dzień dobry dać dużej liczbie kierowców możliwość pałowania silnika w manualu.
    Podobno nawet w Q już sie nie da zamówić manualnej... I ewentualnie o czym świadczy, że manual jest tylko w topowej benzynie? O elitarności skrzyni manualnej?
    Poza tym, dostępność dość podstawowej skrzyni jedynie w topowej benzynie to żadna dostępność. Do traktorów jakoś ją montują. Rozumiem, że tak zadecydowali Włosi, ubolewam nad ich decyzją. Bo Q jest dla mnie za droga, i szczerze, gdyby nie AT8 to bym rozważał zmianę swojej Julki na Żula 2.0.

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    To jest kwestia indywidualnych upodobań i przyzwyczajeń. Trzeba jednak obiektywnie przyznać, że dzisiejszy automat jest po prostu szybszy i skuteczniejszy niż skrzynia manualna. Można go nie lubieć, ja nie lubię. Szukałem manuala i za każdym razem jak się przesiadam z AT8 do manualnej skrzyni to odczuwam jakiś rodzaj frajdy.

    Jeśli chodzi o gadżety to są to rzeczy, które mogą podnieść sprzedaż. Nikt ich nie musi zamawiać na siłę. Ale niestety świat jest jaki jest, ludzie tego szukają tak jak chętnie kupują SUVy i tego się nie zmieni.

    Wiecie o co pytają klienci kupujący Golfa w dzisiejszych czasach? O tylne kierunkowskazy rodem z audi czyli te "rozwijane". I po co to komu jest potrzebne? Aby zaimponować sąsiadowi. Proste.

    Alfa odstaje wyposażeniem od konkurencji, zawsze odstawała i albo się to akceptuje albo nie co nie znaczy że nie można im na to zwracać uwagi.

    DNA jest równie zbędne jak zegary LCD jednak jest tym czymś co ładnie wygląda w katalogu i o czym można porozmawiać z klientem, aby go zatrzymać w salonie.
    Bez 3strefowej klimy też można żyć, ale fajnie by było abym mógł prowadzić auto w odrobinę innym klimacie niż śpiące dzieci na tylnej kanapie. I wcale nie muszę jeździć Superbem tylko dlatego, że mam dzieci.
    Masz absolutnie rację. AT8 jest dobrą skrzynią, natomiast zależy to od upodobań. Nie twierdzę, że moje są jakieś wybitnie ważne, bo nie są, ale skoro z jednej strony mówimy, że Żulia powinna mieć różne tam bajery z innych marek, masujące fotele, LEDowe wyświetlacze, to może potraktować MT6 jako takie coś i też narzekać, że nie ma, a Golf ma. Nawet Dacia ma! Żeby Żulię mógł kupić ktoś kto ma takie upodobania, albo inne.

    Załamałeś mnie tym doniesieniem, że kupujący Gulfa chcą kierunkowskazy z Ałdi. Tzn. nie Ty, tylko kupujący mnie załamali. Niestety samochody idą w kierunku gadżetowozów. Bo czy ktoś 15 lat temu smęcił na forach Ałdi "ojej Helmut, ale fajnie by było jakby moje CCCO miało rozwijające się kierunkowskazy tyle?". Przecież to jest sztucznie wykreowane przez Niemców zapotrzebowanie w klientach. I teraz ludzie za to jeszcze dopłacają. Moim zdaniem mistrzostwo. Chociaż zgadzam się, z ogólnymi trendami nic się nie poradzi. Ludzie oczekują od Alfy uwspółcześnionego wyposażenia - przynajmniej większość z nich - i jeśli marka chce rozwijać sprzedaż, to powinna w jakimś stopniu to dać. Mnie akurat nie kręci parcie na "full opcje", ale każdy ma inaczej.

    Moim zdaniem Żuli w kategorii cenowej "ok. 175 kzł" oferuje bardzo dużo, nie gadżetów, ale przyjemności. Tak jak Żulietta w kategorii "do 100 kzł" jest świetną propozycją. W obydwu tych przypadkach jest tak, że kupujesz za X, a wszyscy dookoła myślą, że kosztowała 1.5*X, bo na tyle wygląda.

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Alfa zrobiła świetne auto, moim zdaniem najlepszy samochód jakim w życiu jechałem: 4C.
    To jest auto zrobione dla kierowcy, dla frajdy z jazdy, dla ludzi którzy wiedzą co znaczy przyjemność prowadzenia samochodu.
    Chwała im za to.

    Problem polega na tym, że tym autem ciężko jeździć na co dzień i jeśli ktoś szuka auta w tym segmencie kupi Caymana. I sprzedaż 4C jest jaka jest.

    Giulia też się słabo sprzedaje, mimo iż jest to bardzo dobre auto. Porozmawiajcie ze sprzedawcami dlaczego tak jest.
    Też mnie nurtuje słaba sprzedaż 4C, bo szczerze - uważam, że stosunek ceny do efektu jest świetny. Samochód mało praktyczny, ale mx5, czy ten klon mx5 pod marką Fiata, też nie jest zbyt praktyczny (chociaż trochę bardziej). A się to to sprzedaje, nie rozumiem czemu. Jak czasem widzę oferty Abarth Spidera w cenie bliskiej 200 kzł, gdzie można w okolicy 250 kzł kupić 4C ze stocku.. to nie rozumiem już nic. No chyba, że chodzi o klasyczne "jedyna opcja to full opcja" i lepszy fiat w full opcji, niż 4c w podstawie.

    Szkoda 4C, pewnie niedługo zostanie zakillowane, a Alfa pójdzie w SUVy i pochodne Żulii... A moim zdaniem 4C miało potencjał na fajny samochód w duchu mx-5. No i FCA zrobi obiecany supersamochód, ale cenowo bliżej 8C niż 4C. I co nam z tego, 4C jest chociaż w zasięgu części osób, w końcu mniej niż Żulia Q, a nie wiem kto się zdecyduje w PL na Alfę za 1mln złotych.

  2. #42
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Lol. Jechałeś kiedyś 4C? Nie porównuj proszę tego do Abartha. Ja rozumiem ludzi, którzy kupują Abartha a nie 4C bo to zupełnie dwa światy. Abarth to sportowy samochód, którym da się jeździć codziennie do pracy. Nie będzie to komfort ale się da. 4C się nie da W środku jest tak głośno, że ciężko się rozmawia. Skrzynia biegów nie nadaje się do stania w korkach czy w ogóle do jazdy w mieście bo szarpie (tak ma być). Widoczność do tyłu jest serowa. Samochód jest tak niski, że jak miałem ją podstawić w jedno miejsce to musiałem szukać innej drogi bo w droga była wybrzuszenie. SERIO nie dało rady przejechać bez uszkodzeń. To nie była dziura tylko WUBRZUSZENIE. Abarth nawet z obniżonym zawieszeniem by tam przejechał 4x z prędkością 100kmh. Zawieszenie jest tak twarde, że po roku codziennego jeżdżenia po mieście kręgosłup do wymiany. SERIO ten samochód ma chyba zespawane wszystko na sztywno. Znam właściciela (już sprzedał 4C) i jak musiał gdzieś podjechać do miasta tym samochodem to zostawiał na środku drogi z awaryjnymi i kartką za szybą, że przyjmuje mandaty i nr telefonu bo nie dało się podjechać pod krawężnik czy nawet zjechać z drogi na chodnik. To są sytuacje z życia wzięte.

    Proszę was 4C to osobna kategoria samochodów na tor i to też musi być równy. Nawet do mx5 nie porównujcie.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #43
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Podobno nawet w Q już sie nie da zamówić manualnej... I ewentualnie o czym świadczy, że manual jest tylko w topowej benzynie? O elitarności skrzyni manualnej?
    To świadczy o tym, że masowa produkcja takiego samochodu nie jest opłacalna. Praktycznie wszyscy producenci odchodzą od manuala, za 10 lat może już tego praktycznie nie być. Będzie to relikt przeszłości, coś jak zaprzęgi konne

    Czemu manual w Q? Może to ze względu na niszowy charakter tego samochodu.

  4. #44
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    W F1, WRC oraz wielu niższych kategoriach też nie ma manuali. I nie płaczą. Po prostu świat idzie naprzód. Wasze wnuki, a może i dzieci będą żałowały, że nie ma już prawdziwych spalinowych aut. Jeszcze dwa lata temu, po sprzedaży AR 166 z AT mówiłem, że nigdy więcej automatu. Ale sprawdziłem jak działa w Giulii i paru innych autach, i doszedłem do wniosku, że to sprawne urządzenie. Biegi zmienia szybko (a wierzcie mi, potrafiłem zmieniać biegi w manualu tak, że wszyscy dookoła myśleli, że używam skrzyni kłowej, w której zmiana mogła być bez sprzęgła), chyba jestem z jej pracy zadowolony. I nie mam zamiaru bić się o to, czy przyspieszę o 0,2 s szybciej czy wolniej bo ten wynik można popsuć na wiele innych sposobów.
    Ostatnio edytowane przez prezes-tk ; 12-03-2018 o 17:33

  5. #45
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Ogólnie automaty są dla mnie dość nowe bo kilkanaście lat jeździłem manualami. Owszem manual jest fajniejszy do zabawy i faktycznie dla kogoś kto jeździł manualami daje większą kontrolę nad samochodem. Pozwala lepiej wyczuć silnik. Jak przebiega moment obrotowy. Kiedy się męczy i w jakich zakresach obrotowych najlepiej lubi pracować. W automacie po prostu ustawia się pedał gazu i nie wiadomo na jakim biegu będzie się jechać i z jakimi obrotami. Pedał gazu wtedy to bardziej dozownik prędkości a nie sterownik silnika. Chyba, że się przełączy na manual w automacie. Wtedy już kontrola jest dużo większa i frajda z jazdy prawie taka sama jak w manualu.

    Automaty mają jeszcze jedną zaletę. Nie da się zjarać sprzęgła przy starcie Imho jak samochód ma 500km to lepiej żeby tam był nowoczesny automat w trosce o silnik i cały układ przeniesienia napędu W dodatku 8 stopniowy automat w trasie redukuje zużycie paliwa. W korkach i w ogóle w miastach spisuje się znakomicie. Same zalety ale trzeba przestawić mózg z manuala
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #46
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    W automacie po prostu ustawia się pedał gazu i nie wiadomo na jakim biegu będzie się jechać i z jakimi obrotami. Pedał gazu wtedy to bardziej dozownik prędkości a nie sterownik silnika.
    Za bardzo upraszczasz sprawę. Znaczenie ma nie tylko jak mocno wciśniesz pedał gazu, ale też jak szybko to zrobisz, jaki masz styl jazdy (adaptacja sterownika). Po prostu jest to coś, czego trzeba się nauczyć, bo zachowuje się inaczej niż skrzynia manualna + sprzęgło itd. Dlatego nie można powiedzieć obiektywnie "w manualu mam większą kontrolę nad autem" (insert meme polak nosacz here), jest to kwestia nauczenia się jak tą kontrolę mieć posiadając nowoczesny automat (czyli jak autem sterować, aby osiągnąć pożądany wynik). Obiektywnie można natomiast stwierdzić, że to samo auto manual vs to samo auto automat (Giulia Q) - wygrywa na torze automat, więc jednak automat szybszy/lepszy/daje lepszą kontrolę, tylko "czeba umić" a nie oczekiwać, że auto będzie się tak samo zachowywać, jak to w manualu.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #47
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Czy ktoś mo może podać oficjalną informację na temat tego, że skrzynia się "uczy kierowcy". Już kilka razy to czytam ale jakoś nie wierzę.

    Lepszą kontrolę daje na torze i to dużo lepszą. W mieście bym polemizował z krótkimi i szybkimi przyśpieszeniami i zawracaniem na 3 razy przód tył itp. W zimie też lepszą kontrolę daje manual. Możesz wrzucić luz. Możesz hamować biegami. Redukcja o 2 biegi w manualu jest szybsze niż w sekwencji.

    Są wady i zalety jak wszędzie
    Wadą jest np niezalecane ciągnięcie przyczep
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #48
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Nie to miałem na myśli, że się uczy kierowcy, bo w to wątpię. Ale ma kilka trybów, typu Eco (spokojna jazda), City i tak dalej. To tak ogólnie, nie o Giulii. Nie wiem, czy poza DNA skrzynia zmienia tryby (w sensie że ma kilka trybów przy ustawionym N w DNA). Przypuszczam, że w jakimś zakresie tak, ale za mało jeździłem Żulją żeby to wiedzieć...

    W mieście to do kitu jest DSG na przykład. A w Giulii da się podobno wrzucać D i R przy pomocy łopatek, ale nie testowałem osobiście. Jeśli się da, to na pewno jest to szybsze i wygodniejsze niż ręczna skrzynia i zmiana między 1 i R. E zimie wrzucasz DNA na A jak jest ślisko i masz Q4 współpracujące z ESP. Nogą nie jesteś w stanie zahamować każdego koła osobno, więc "kontrola auta" pod tytułem wyjście z poślizgu tutaj na pewno na korzyść ESP + Q4. ESP w ułamku sekundy może zmienić kąt zapłonu i przyhamować jedno koło zanim kierowca zauważy, że jest jakiś poślizg.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #49
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Czy ktoś mo może podać oficjalną informację na temat tego, że skrzynia się "uczy kierowcy". Już kilka razy to czytam ale jakoś nie wierzę.

    Lepszą kontrolę daje na torze i to dużo lepszą. W mieście bym polemizował z krótkimi i szybkimi przyśpieszeniami i zawracaniem na 3 razy przód tył itp. W zimie też lepszą kontrolę daje manual. Możesz wrzucić luz. Możesz hamować biegami. Redukcja o 2 biegi w manualu jest szybsze niż w sekwencji.

    Są wady i zalety jak wszędzie
    Wadą jest np niezalecane ciągnięcie przyczep

    Ale że gdzie niezalecane ??? -w aucie z manualną czy automatyczną skrzynią? Czy niezalecane dla AR tylko ?

    Co do manuala i auta dla kierowcy - są są, nie trzeba tylko się zamykać na makarony lub tylko na nowe - ot Focus RS (tak, wiem, silniki w akcji serwisowej wymieniają, ale co to za problem dla Alfisti - "eksploatacja" ;-) ) . A automaty wielobiegowe - jak silnik turbo z wąskim zakresem użytecznych obrotów to musi ilością biegów działać żeby ten zakres najlepiej wykorzystać. No i ekologia oczywiście.

    Nieważne, chciałem napisać, ze widać po tym wątku, że jedna Alfa (balona nie liczę) to za mało bo wszystkim nie dogodzi - jeden chce gadżety w stylu stylu i duszy, inny jak najbardziej surowe i lekkie podporządkowane jeździe i masie i wszelkie stadia pośrednie z bagażnikiem lub bez. A jedna Giulia musi jedna biedna udawać, że jest do wszystkiego i dla wszystkich.

  10. #50
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Co ma Q4 do automatu?

    DSG znam bo jeździłem Giuliettą Veloce. Wiem jaka powinna być upierdliwa w mieście. To osobny temat. Można osobny wątek założyć odnośnie wyższości jednej nad drugą. Jeszcze osobą sprawą jest zautomatyzowana skrzynia z abartha 500. Polecam się przejechać jako ciekawostkę

    W zimie chodzi mi o możliwość startu z wielu biegów nawet z 5 jak chcesz.

    W Giulii da się zmienić łopatkami tylko na D i łopatki nie są wygodne w mieście przy parkowaniu Najszybsza opcja to lewa ręka na kierownicy a prawa na manualu przód tył. Ogólnie w Giulii nie ma tragedii bo to właśnie można zrobić i skrzynia na prawdę radzi sobie szybko ze zmianą w przeciwieństwie do Kia Stinger przykładowo Natomiast trzeba zawsze dohamować. W manualu nic się nie stanie jak tocząc się do tyłu wrzucisz 1 i przyhamujesz sprzęgłem na szybko.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Nie wkręca się jak powinna 1.8TS
    Utworzone przez Zwol4 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-05-2014, 01:57
  4. Ile powinna palić alfa 145?
    Utworzone przez patysia00 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 09-02-2009, 16:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory