Strona 7 z 21 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 208

Temat: Czego Giulia nie ma a powinna

  1. #61
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    To ja chętnie się dowiem jak automatem, z elektrycznym ręcznym, zrobić J-turn (czyli taki obrót, że jedziesz do tyłu, obracasz się o 180 stopni i jedziesz do przodu).
    Hehe dobre
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #62
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    No tak, bo przecież J-turn to podstawowy manewr przy parkowaniu w centrum. To pokaż mi J-turn w jakimś mercedesie czy innym BMW z segmentu Giulii. Trochę ponosi was fantazja z tym Cuore Sportivo. Kup sobie jeden z drugim Giulię Q w manualu to będziecie mieć "kontrolę nad autem" i robić zakręty 180 stopni nawet bez ręcznego. Jeszcze tylko Andersona brakuje żeby tu wpadł i napisał "a ja swoją mazdą pod biedronką robię codziennie J-turn żeby zająć miejsce parkingowe".
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  3. #63
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Ale to nie o to chodzi, nigdzie nie piszę, że to podstawowa sprawa. Tylko polemizuję z "automat daje pełną kontrolę", bo moim zdaniem nie daje. Bo taki argument padł w dyskusji, że AT8 daje taką kontrolę nad autem jak MT. Więc nie ma co płakać za brakiem MT.

    Szczerze to nawet było w oderwaniu od Giulii, tylko ogólnie AT vs MT. Problem Mesia czy Bety jest ten sam, bez MT nie zrobisz. Ogólnie w AT brakuje dowolności wrzucania biegów w dowolnym momencie, aby była pełna kontrola nad autem. I znowu, ja nie zmuszam nikogo do jazdy MT6.

    Zresztą, skoro mogę zrobić J-turn Giulią w dyzlu z MT6, to czemu benzyna jest pozbawiona tej możliwości.

    PS: Jak wątek będzie nam się tak rozrastać to kwestia czasu aż Anderson wpadnie Albo jjkocha. Albo jeszcze był inny troll, z jakimś chyba 3 literowym nickiem wielkimi literami, którego nie mogę sobie przypomnieć. --- wiem, KRS!
    Ostatnio edytowane przez MiLykie ; 12-03-2018 o 21:45

  4. #64
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    No to jest ta pełna kontrola czy nie w tym automacie? [MENTION=64069]anAlfaBeta[/MENTION]
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #65
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    .... Tylko polemizuję z "automat daje pełną kontrolę", bo moim zdaniem nie daje. Bo taki argument padł w dyskusji, że AT8 daje taką kontrolę nad autem jak MT. Więc nie ma co płakać za brakiem MT....
    Jak nie daje ? skoro jest szybciej na automacie to daje, jeśli wolniej - nie daje , to proste akurat, a raczej wszędzie we współczesnych wozach na automacie i łopatkach jest szybciej jednak. Więc daje kontrolę i do tego lepszą - szybsze wykonanie tego co łącznik biologiczny chce.
    Poza tym daje kontrole nad startstopem - jest to kontrola czy nie ? (tzn w Giulii niekoniecznie skoro startstop nie zależy od siły nacisku na hamulec, no ale potencjalnie tu prędzej niż w manualu taka kontrola jest możliwa w jakiejś kolejnej wersji czy liftingu - częściej używana przez kierowców Alfy Romeo jednak niż ten turn jakiśtam )

  6. #66
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    [MENTION=3383]Andrzejsr[/MENTION] czujesz różnicę między szybciej a dokładniej?
    Nie mogę się zgodzić z niczym co napisałeś.

    1. Na łopatkach wolniej się przyśpiesza bo nigdy nie wcelujesz na pole przed odcinką tak jak automat. Szczególnie na 1 i 2 w automacie z 8 przełożeniami.
    2. Kontrola nad Start & Stop w automacie jest na pedał hamulca a w manualu na pedał sprzęgła. Jedno i drugie do dupy. Najlepiej jak masz znak stop ale widzisz, że nic nie jedzie i musisz się na 1 sek zatrzymać więc silnik zgaśnie totalnie bez sensu i z 1 sek robią się 3 bo zanim zgaśnie i potem zanim się odpali. Tylko w maździe jest to mądrze zrobione bo uwaga.... może tym sterować człowiek i uwaga... daje mu to większą kontrolę
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #67
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    [MENTION=3383]Andrzejsr[/MENTION] czujesz różnicę między szybciej a dokładniej?
    Nie mogę się zgodzić z niczym co napisałeś.

    1. Na łopatkach wolniej się przyśpiesza bo nigdy nie wcelujesz na pole przed odcinką tak jak automat. Szczególnie na 1 i 2 w automacie z 8 przełożeniami.
    2. Kontrola nad Start & Stop w automacie jest na pedał hamulca a w manualu na pedał sprzęgła. Jedno i drugie do dupy. Najlepiej jak masz znak stop ale widzisz, że nic nie jedzie i musisz się na 1 sek zatrzymać więc silnik zgaśnie totalnie bez sensu i z 1 sek robią się 3 bo zanim zgaśnie i potem zanim się odpali. Tylko w maździe jest to mądrze zrobione bo uwaga.... może tym sterować człowiek i uwaga... daje mu to większą kontrolę
    No ja o startstopie mazdy piszę, ale nie sądzę aby to był patent mazdy. W zasadzie sądziłem że to powszechne w automatach ze S&S, a tu się okazuje że nie , hmm. Jednak jest to nierozerwalnie związane z automatem - nie da tej kontroli manual - nie wciśniesz sobie lekko sprzęgła raczej tylko aby nie aktywować stopu.
    Co do 1 - skoro coś jest szybsze, to jest lepsze. Z tym że nie wiem chyba do końca co przeciw czemu tu występuje - czy skrzynia automatyczna z możliwością przejęcia łopatkami tej _kontroli_ versus klasyka - sprzęgło + lewarek. Czy automat pełny bez możliwości wpływu na niego łopatkami czy lewarkiem. Ale tak czy siak, w obu eliminuje się lewą nogę co już jest ogromną zaletą, niektórzy używają jej do hamowania w takim układzie (ja nie, ale cholera wie czy to jednak nie lepsze przy założeniu wyczucia tej lewej nogi) plus automat jednak wie które obroty są dla osiągów a które dla ekonomii i "wie" jak akurat jedziemy więc lepiej do tych obrotów dobierze biegi. Zwłaszcza gdy jest ich 8 a nie 6. Czy nie pozwoli na redukcję która powodowałaby wskoczenie obrotów na 10 tysięcy i papa silniku.
    A i do przyczepy też jest lepszy - nie da się sprzęgła spalić. Co można w automacie w Giulii zepsuć że nawet przyczepy nie zaleca się ciągnąć (przecież wystarczyłoby DMC przyczepy odpowiednie dobrać - nawet odpowiednio mniejsze, a nie takie zastrzeżenia pisać, które mocno podważają zaufanie do wytrzymałości przeniesienia napędu. Przyczepy to nie tylko z węglem czy campingowe kolosy.
    Akurat automatu w Giulii to jednak nie ma się co czepiać. No poza tą wtopą z przyczpą...

  8. #68
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Giulia z przyczepą - chciałbym to zobaczyć.

  9. #69
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #70
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Giulia z przyczepą - chciałbym to zobaczyć.
    Nie no, po prostu potwarz, ona do wyższych celów jest stworzona hmm
    Giulia z kimś poza kierowcą -"chciałbym to zobaczyć" parafrazując lekko kąśliwie No też nie wypada, auto dla kierowcy, tak niezwykłe a tam jakieś łepki z tyłu brrrr... na stos kierowca od razu

    Swoją drogą, przepraszam, a jak się motocykle wozi, skutery, żaglóweczki lekkie, nie wspominając o samochodowych zabawkach torowych czy innych aktywnościach poza skręcaniem kierownicą ?

    Giulia z przyczepą , chyba mniej by mnie zdziwiła (gdyby mogła ją ciągnąć, no bo z takim wpisem w instr chyba mało kto zaryzykuje) niż Giulia robiąca wspomniane wyżej wygibasy-turny .

    Dobrze że instrukcja nie ostrzega przed wożeniem 4 osób. Niezła reklama wytrzymałości, naprawdę. A tu jakieś mrzonki o gwarancji dłuższej czy obejmującej torowy użytek, podczas gdy marnej tony producent nie zaleca ciągnąć, ech.

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Nie wkręca się jak powinna 1.8TS
    Utworzone przez Zwol4 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-05-2014, 01:57
  4. Ile powinna palić alfa 145?
    Utworzone przez patysia00 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 09-02-2009, 16:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory