Strona 12 z 21 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415161718192021 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 208

Temat: Czego Giulia nie ma a powinna

  1. #111
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    powstało zapotrzebowanie więc założyłem nowy temat
    zapraszam
    http://www.forum.alfaholicy.org/giul...em_giulie.html
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #112
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał michau6211 Zobacz post
    Giulia jest jaka jest i każdy który ją wybierał chyba wiedział na co się decyduje? A teraz takie trochę szukanie dziury w całym. Gdybym chciał sobie kupić samochód który ma wszystkie systemy to wziąłbym passata. Albo nie, skodę bo zapłaciłbym jeszcze mniej.
    Ja osobiście kupiłem Veloce bo mi się spodobało jak jeździ i nic poza tym. Kwestia wyposażenia naprawdę była drugorzędna, no ale może to ja jestem dziwny?
    kurczę, no dla mnie np. jesteś dziwny, jeśli już nalegasz bo ja chcę mieć nieziemski wygląd, świetne wyposażenie i jeszcze chcę, żeby 'jak depnę odchodziła jak dzika' przy czym to ostatnie nie jest dla mnie najważniejsze, ale nie zamierzam z tego rezygnować, a to pierwsze wręcz przeciwnie - jest, nie wytrzymam z samochodem, który mi się nie podoba. alfa obecnie robi samochody najbliższe ideału, ale mi jeszcze tych gadżetów brakuje. tak, bo jestem gadżeciażem czemu uważasz, że też muszę w tej kwestii wybierać, bo Ty taki wybór podjąłeś i Ci to pasuje? czemu wygląd i moc nie mogą iść w parze z dobrym wyposażeniem, zwłaszcza, ze jest już ono powoli standardem w markach popularnych?
    swoją drogą dyskusja powoli staje się trochę jałowa, bo wiadomo- po lifcie będzie to, na co pozwolą księgowi

  3. #113
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał loonyjoe Zobacz post
    czemu wygląd i moc nie mogą iść w parze z dobrym wyposażeniem, zwłaszcza, ze jest już ono powoli standardem w markach popularnych?
    tym bardziej, że to ma być premium sportowa limuzyna
    Obecnie bym zostawił tylko sportowa bo na tym polu jest bezkonkurencyjna a reszta leży
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #114
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Sorry, pomyłka w temacie. Prośba do moderatora o usunięcie tego posta.
    Ostatnio edytowane przez prezes-tk ; 15-03-2018 o 22:32

  5. #115
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Leon FR 1.8 TSI 180 / Giulia Veloce 280
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    A ty wybrałeś Veloce bo ma 1 sek szybciej do setki i możesz wejść w zakręt o 30km/h szybciej. Nawet legalnie tego nie zrobisz. Dziecinada. Tak by mógł powiedzieć twój znajomy. Każdy ma inne potrzeby i po to są opcje wyposażenia i różne modele. Kombi SUV Sedan itd.
    Dokładnie. A żeby być bardziej szczegółowym, to zależało mi na tym żeby z każdej setki urwać 1,23 sekundy a w zakręty wchodzić o 31,78 km/h szybciej [sarkazm]

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    To nie bierz. To powinny być opcje. Ja np chcę i to mam u konkurencji. Opcji po szyję. W Alfie tego nie ma. WYBÓR Chcesz to masz nie chcesz to nie masz.
    Czekaj, bo czegoś nie rozumiem. Z profilu wynika, że jeździsz już drugą Giulią, pomimo tego że brakuje Ci w niej podstawowych elementów z wyposażenia, które bez problemu znajdziesz u konkurencji. Konkurencja ma też SUVy, crossovery i inne kombi oraz oferuje świetne tablety w środku. To dlaczego ciągle jeździsz Alfą?
    Aha, tak dla formalności - zdajesz sobie sprawę że niekiedy wybranie opcji A u konkurencji wiąże się z przymusem doboru opcji B + opcji C? W rezultacie gdy chcesz mieć na pokładzie opcję A za 3k, musisz zapłacić w pakiecie 15k. Przerabiałem to w Audi.

    [MENTION=73786]Garraty[/MENTION] - dokładnie to samo kierowało mną przy wyborze Giuli. I widzę, że poza nami jest jeszcze kilku innych. Świetne prowadzenie, piękny środek, wspaniałe fotele....I to wszystko. Nie potrzebuję mieć na stanie armii systemów + bajerów. Chcę mieć samochód w którym czuję się pewnie, nie będę bał się wyprzedzić czy wyjechać z domu jak spadnie śnieg. Giulia spełnia te oczekiwania w 100%
    Ostatnio też sam dojrzewam do decyzji żeby kupić sobie starszy wóz (pozdro [MENTION=73786]Garraty[/MENTION] raz jeszcze) i sobie siedzieć przy nim i dłubać. Ja z kolei choruję na M5 e39

    Jeżeli chodzi o temperaturę oleju - obecnie mamy wskazanie cyfrowe (no cóż postęp) po lewej stronie zegarów. W kreskach, gdzie trzeba się domyślać co one oznaczają. Ja chciałbym mieć dokładne wskazanie w stopniach C, albo przynajmniej analogowy wyświetlacz zamiast tych kresek (vide stare BMW)

  6. #116
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał michau6211 Zobacz post
    Czekaj, bo czegoś nie rozumiem. Z profilu wynika, że jeździsz już drugą Giulią, pomimo tego że brakuje Ci w niej podstawowych elementów z wyposażenia, które bez problemu znajdziesz u konkurencji. Konkurencja ma też SUVy, crossovery i inne kombi oraz oferuje świetne tablety w środku. To dlaczego ciągle jeździsz Alfą?
    Dlatego, że chcę nią jeździć. Dlaczego to opisałem już w nowym wątku. Nie jestem jednak ślepy i widzę jakie ma braki i co można zrobić lepiej.


    Cytat Napisał michau6211 Zobacz post
    Aha, tak dla formalności - zdajesz sobie sprawę że niekiedy wybranie opcji A u konkurencji wiąże się z przymusem doboru opcji B + opcji C? W rezultacie gdy chcesz mieć na pokładzie opcję A za 3k, musisz zapłacić w pakiecie 15k. Przerabiałem to w Audi.
    Zgadzam się ale przynajmniej jest możliwość wybrania jak to nazywasz "gadżetów" a ja wyposażenia z roku 2018


    Cytat Napisał michau6211 Zobacz post
    Jeżeli chodzi o temperaturę oleju - obecnie mamy wskazanie cyfrowe (no cóż postęp) po lewej stronie zegarów. W kreskach, gdzie trzeba się domyślać co one oznaczają. Ja chciałbym mieć dokładne wskazanie w stopniach C, albo przynajmniej analogowy wyświetlacz zamiast tych kresek (vide stare BMW)
    Widzisz dla mnie to jest zbędny "bajer" Ja potrzebuję prostą informację czy silnik jest gotowy do jazdy i ma odpowiednią temp lub czy np za wysoką.
    Wywołałeś tym wilka z lasu Tu by było wszytko ok ale w mojej Veloce kreski nigdy nie ustawiają się w połowie wskaźnika co w normalnych samochodach zawsze sugeruje, że temp jest optymalna. Zawsze brakuje jednej. (w Super miałem w połowie lub jedną więcej )Sprawdzali mi w serwisie czy temp jest ok i mówili, że jest ok tylko ten wskaźnik jest tak wyskalowany i nie da się tego zmienić. Ostatnio jak się zrobiło cieplej to wskoczyła ta kreska więcej i to przy normalnej spokojnej jeździe. No ale pewnie się czepiam znowu i szukam dziury w całym
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #117
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Leon FR 1.8 TSI 180 / Giulia Veloce 280
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Widzisz dla mnie to jest zbędny "bajer" Ja potrzebuję prostą informację czy silnik jest gotowy do jazdy i ma odpowiednią temp lub czy np za wysoką.
    Wywołałeś tym wilka z lasu Tu by było wszytko ok ale w mojej Veloce kreski nigdy nie ustawiają się w połowie wskaźnika co w normalnych samochodach zawsze sugeruje, że temp jest optymalna. Zawsze brakuje jednej. (w Super miałem w połowie lub jedną więcej )Sprawdzali mi w serwisie czy temp jest ok i mówili, że jest ok tylko ten wskaźnik jest tak wyskalowany i nie da się tego zmienić. Ostatnio jak się zrobiło cieplej to wskoczyła ta kreska więcej i to przy normalnej spokojnej jeździe. No ale pewnie się czepiam znowu i szukam dziury w całym
    No a właśnie dla mnie to jest taki bajer który w sportowym samochodzie by się przydał Z tym wskaźnikiem z kreskami to też były niezłe jaja, bo w Stanach ludziom właśnie wyświetlało 5 kresek jak Tobie w Super, stąd też przeprowadzili akcję żeby to "zoptymalizować". No i po akcji wyświetlanie spadło do 4 kresek (czyli w połowie - tak jak powinno być od początku), no ale przy niższych zaczęło schodzić do 3 . No i my się bujamy z tymi 3 kreskami do dzisiaj. Sprawa była gdzieś opisywana na amerykańskim forum - chyba nawet wrzucałem gdzieś link. A czy nie lepiej by było wstawić normalny wskaźnik, który by Ci pokazał 90 stopni, co by sugerowało że można normalnie jechać?

    Nie ma nic złego w czepianiu się i wypisywaniu swoich opinii, w końcu to forum Tylko po prostu nie lubię takiego przesadnego malkontenctwa i to w każdej dziedzinie: "a to tak źle a to tak niedobrze..." Coś jak na obrazku poniżej:
    http://www.szysza.pl/upload/images/z...7_19-24-10.jpg
    Wyobraź sobie moją sytuację - Wchodzisz na forum Alfy - co jakiś czas, chciałeś poczytać o felgach bo idzie wiosna i myślisz o zmianie....i co widzisz? Same narzekania, a to czego Giulia nie ma, a to co jej dolega, a to że Mazda, Infiniti czy inna Kia Stinger ma to i tamto, a Alfa nie ma....i tego typu rozważania. Jakbym stał przed zakupem Giuli i wszedł na forum żeby się czegoś dowiedzieć, to nigdy w życiu bym jej nie kupił, ba sami użytkownicy doradziliby mi zakup innego samochodu.
    Sorry za offtop ale musiałem

  8. #118
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Na każdym forum tak jest stety/niestety Dla mnie ważniejsza jest informacja nawet zła niż brak informacji.
    Po to są też wątki. Np ja omijam szerokim łukiem trollowisko z wynikami sprzedaży. Od czytania tego co tam jest można jechać prosto na onkologię

    Nie martw się jak ktoś się przejedzie Alfą a jak jest prawdziwym kierowcą to się przejedzie to i tak ją kupi. Nawet jak przeczyta 13 stron narzekań Ja tak psioczę ale dokładnie wiem dlaczego mam alfę

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał michau6211 Zobacz post
    A czy nie lepiej by było wstawić normalny wskaźnik, który by Ci pokazał 90 stopni, co by sugerowało że można normalnie jechać?
    No chyba masz jednak rację. Dlatego że w tym przypadku to temp oleju a nie cieczy chłodzącej i temperatura jest zmienna w zależności od obciążenia silnika. Jak się da w palnik to jedna kreska musi przybyć. Ciecz chłodząca musi mieć zawsze równo 90C.

    Imho powinni jeszcze wykorzystać wspaniałe ekrany i dać zakładkę parametry silnika i tam dać temperaturę wszystkiego. Nawet takie bajery jak generowana moc w KW (gdzieś to widziałem w konkurencji), rozdzielenie mocy w Q4 itp. Przecież to wszystko gdzieś jest obliczane i tak w kompie i wystarczy zrobić grafikę i wyświetlić

    Koszt oprogramowania żaden a bajer fajny no i można wykorzystać te 7 cali między zegarami
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #119
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Koszt oprogramowania żaden
    Śmiechłem.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  10. #120
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Śmiechłem
    taka Prawda. Ale może lepiej niech nie robią tego włosi jak mają robić taki soft jak moim radiu

    btw Nawet nie byli w stanie tego głupiego UConnecta przenieść z Giulietty
    Ostatnio edytowane przez azar ; 16-03-2018 o 13:57
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Nie wkręca się jak powinna 1.8TS
    Utworzone przez Zwol4 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-05-2014, 01:57
  4. Ile powinna palić alfa 145?
    Utworzone przez patysia00 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 09-02-2009, 16:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory