Strona 13 z 21 PierwszyPierwszy ... 3456789101112131415161718192021 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 208

Temat: Czego Giulia nie ma a powinna

  1. #121
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    No ale tak jest. Bierze się 3 studentów na staż, daje się im 1500 zł na rękę i po sprawie. To żaden koszt w skali zaprojektowania i wyprodukowania samochodu, gdzie cały proces kosztuje dziesiątki milionów Euro. Więc nie "zero", ale "żaden" - tak.

  2. #122
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Oczywiście w skali produkcji samochodu I to w dodatku od nowa koszt jest porównywalny do jednorazowego kateringu dla spotkania prezesów
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #123
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Bzdury gadacie. Stworzenie a potem testy nawet małej rzeczy to czas i spore pieniądze. To nie przetarg na system dla polskiego urzędu żeby to robić za grosze rękami kilku studentów byle zgarnąć kasę, zrobienie jakiejś głupoty w interfejsie systemu skutkuje potem wytykaniem tego w recenzjach i pośrednio ogromnymi stratami finansowymi. Typowe januszowe pierdzielenie "nie znam się ale się wypowiem". Tak samo jak "dlaczego pożałowali tego jednego guzika za $2". Guzik za $2, testy za 200 tysięcy.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #124
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Już nie róbmy z wyświetlania elementarnych danych techniki rakietowej wymagającej kosztownych testów.

    Przykład - wyświetlanie temperatury oleju. Dane są, bo są kreski. Wyświetlanie konkretnej wartości to żaden, żaden problem. Głupi VW Golf wyświetla temp. oleju, nie wmówisz mi, że była to dla nich mega kosztowna inwestycja, albo głupota, która potem jest wytykana w testach.

    Popatrz na DPF-monitor kolegi Patryka, który ogarnął to w 159. A nie miał dostępu do dokumentacji, wszystko rozpracował metodą prób i błędów. Dla producenta taki dodatek to jest pikuś. Bo w czym wyświetlanie konkretnej wartości jest trudniejsze od głupich kresek? W niczym - jest nawet prostsze, bo nie musisz nic skalować. Odczytujesz 85 stopni - wyświetlasz 85. Z kreskami trzeba się "męczyć", żeby wybrać ile kresek wyświetlamy.

    Gdzie jest problem? Póki co w testach wytykane jest, że większy wyświetlacz między zegarami jest bez sensu, bo ... nie wyświetla nic więcej niż mniejszy.

  5. #125
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Bzdury gadacie. Stworzenie a potem testy nawet małej rzeczy to czas i spore pieniądze. To nie przetarg na system dla polskiego urzędu żeby to robić za grosze rękami kilku studentów byle zgarnąć kasę, zrobienie jakiejś głupoty w interfejsie systemu skutkuje potem wytykaniem tego w recenzjach i pośrednio ogromnymi stratami finansowymi. Typowe januszowe pierdzielenie "nie znam się ale się wypowiem". Tak samo jak "dlaczego pożałowali tego jednego guzika za $2". Guzik za $2, testy za 200 tysięcy.
    "Śmiechłem"

    Tak to lepiej nic nie robić a to co jest to w dodatku zjeb...

    Akurat znam się na tym. Nie będę się zagłębiał w ten temat tu bo za to mi płacą i nie będę się dzielił takimi informacjami za darmo Co do testów włochów to chyba i tak ich nie robią bo wysławianie się nawigacji w Polskiej wersji to jakaś parodia. W samochodzie z 2018r. gdzie konkurencja ma połączenie a internetem i ruch na żywo, informacje o korkach itp czasem w standardzie. W samochodzie dużo tańszym. Można?

    Nie można obsługiwać np klimatyzacji jak jest włączona kamera cofania. Ustawianie temperatury to jakaś kpina. Jak szybko przekręcisz gałkę to nic się nie zmieni bo najpierw musi się dolne menu pojawić i wczytać. Musisz to powtórzyć albo bardzo powoli kilk po kliku. Nie zawsze jednak jeden klik to 0.5C. To zależy jak szybko kręcisz i w jakim stanie jest menu.Po prostu system tak laguje, że nie nadąża czytać położenia pokrętła.

    Jak się zmienia głośność to nie można zmienić stacji dopóki nie zniknie pasek z siłą głosu. Przy którejś aktualizacji zepsuli rozpoznawanie mowy i ogólnie bluetooth. To nazywasz testami na ciężkie pieniądze?

    Rozmawiamy to o samochodzie za ćwiartkę to mało pieniędzy na testy?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #126
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    - obrotomierz z prawej

    Tak jak teraz przeglądam to tylko 166 miała z lewej ale tam to raczej był po środku w sumie.

    Dlaczego od wieków w Alfie był z prawej a w Giulii jest z lewej? Czy to jest związane z bezpieczeństwem, jakimś prawem, ładniej wygląda?
    W większości Włoskiej motoryzacji był zawsze z prawej. Niemcy, Japonia, Korea, Stany, Francja przeważnie z lewej.
    Czy to dostosowanie się do reszty świata?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #127
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    - obrotomierz z prawej
    Dlaczego od wieków w Alfie był z prawej a w Giulii jest z lewej? Czy to jest związane z bezpieczeństwem, jakimś prawem, ładniej wygląda?
    Bezpieczeństwo - pasażer nie widzi.

  8. #128
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    W Oplu Grandland X jest kilka trybów kontroli trakcji. Jednym z nich jest ESP off. Działa on jednak tylko do 50km/h. Potem się przełącza na standardowy.

    Uważam, że to świetne rozwiązanie godne kopiowania. Kompromis między jadą bokami w zimie na parkingu tesco a opinią trolli internetowych, którzy twierdzą, że jak wyłączę kontrolę trakcji to zabiję wszystkich w promieniu 100km
    Ostatnio edytowane przez azar ; 24-03-2018 o 12:51
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #129
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    to ja dorzucę kilka spostrzeżeń

    - brak choćby ograniczenia ESP (np. coś na wzór sport+)
    - dna - fajnie że jest, ale mogło by być lepiej/inaczej zestrojone, tak jak ktoś z Panów wcześniej pisał, w zasadzie (mogła by być też opcja personalizacji)
    - dziwny intefejs (m.in. brak możliwości korzystania z różnych opcji przy włączonej kamerze, dziwna konieczność włączenia na wyświeltalczu temp. aby ją ustawić a i tak różnie to działa) - ogólnie mało opcji personalizacji jak na samochód za niemałą kasę i świeży model
    - nie jestem pewien czy AUTO temperatura faktycznie działa bardzo dobrze
    - plączące się pasy (też to mam), no i zatrzask na pasach żeby się nie zsuwały, a i tak się zsuwają (facepalm)
    - androidauto/carplay - nie jest to coś niezbędnego, ale mogło by być
    - zamykanie bagażnika woła o pomstę do nieba
    - nie mam podłokietnika z tyłu (mój "wybór" bo stock)
    - Żona marudzi że nie ma lusterka po stronie kierowcy w osłonie przeciwsł.
    - lusterko wsteczne ściemnia się jak chce albo się nie chce..
    - brakuje kilku smaczków z 159, wskaźnik doładowania, jest temp oleju, ale już nie ma wody, no i włoskich napisów nie ma ;-)
    - w aucie "usportowionym" przydałby się jakiś timer ;-) w 159 był z tego co pamietam

    co nie zmienia faktu, że i tak uwialbiam AR, za to jak wygląda, jeździ i za to 'coś' i nie zmieniłbym na C klasę, czy 3ójkę,

    mogłbym ew. zmienić na Veloce ;-), ew. Stelvio

  10. #130
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał k3ss Zobacz post
    brak możliwości korzystania z różnych opcji przy włączonej kamerze,
    Przypomniałeś mi Podzielę się lifehackiem. Tryb kamery można wyłączyć wciskając "pokrętło". W instrukcji widać, że kiedyś taka informacja była na ekranie ale z jakichś powodów została usunięta i wiedzą o tym tylko ci, którzy przeczytali instrukcję


    Cytat Napisał k3ss Zobacz post
    nie jestem pewien czy AUTO temperatura faktycznie działa bardzo dobrze
    z tą temperaturą to zależy W każdej alfie jest inaczej. W giulii optymalna dla mnie to 21C a w 159 to było między 19C a 20C. To Włoska temperatura


    Cytat Napisał k3ss Zobacz post
    Żona marudzi że nie ma lusterka po stronie kierowcy w osłonie przeciwsł.
    Dzisiaj zauważyłem, jest spora rozbieżność między ściemnianiem lusterka środkowego i bocznych. Efekt jest taki, że w środkowym jest zbyt jasno a w bocznych nic nie widać (czasem). Ogólnie nie jest źle ale można ulepszyć.


    Cytat Napisał k3ss Zobacz post
    - brakuje kilku smaczków z 159, wskaźnik doładowania, jest temp oleju, ale już nie ma wody, no i włoskich napisów nie ma ;-)
    - w aucie "usportowionym" przydałby się jakiś timer ;-) w 159 był z tego co pamietam
    hehe kolega też ze 159 Najlepszy samochód ever

    Też Giulii nie zamienię na inną. Niedawno odebrałem z serwisu i znów mogę się cieszyć jazdą
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Nie wkręca się jak powinna 1.8TS
    Utworzone przez Zwol4 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-05-2014, 01:57
  4. Ile powinna palić alfa 145?
    Utworzone przez patysia00 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 09-02-2009, 16:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory