Strona 15 z 21 PierwszyPierwszy ... 56789101112131415161718192021 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 208

Temat: Czego Giulia nie ma a powinna

  1. #141
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Zabawa paluchami na dotykowym ekranie przy prędkości 100km/h może się źle skończyć
    A "kołem fortuny" to bezpiecznie? i tak trzeba patrzeć co się wybiera bo nie zawsze 3 kliki na "kole fortuny" przesuwa o 3 menu.

    Jak interface dotykowy jest dobrze zaprojektowany to nawiguje się szybciej bo masz wiele przycisków na jednym ekranie i nie trzeba wybierać pozycji i zagłębiać się "kołem fortuny tylko spojrzeć i dotknąć"

    Potem to już się na pamięć robi

    Niestety interfejs i jego UX w samochodach raczkuje. Musi przejść podobną drogę jak smartfony żeby dojść do takiej użyteczności. Problem tylko w tym, że każdy producent robi po swojemu. Fajnie jakby się zajęło tym np google.
    Ostatnio edytowane przez azar ; 25-05-2018 o 12:20
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #142
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Fiat Croma 1.9 JTDm 16V Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    240

    Domyślnie

    LCD działa zajebiście w zimie przy -20 stopni. Nie będę już narzekał na trwałość ale z dużym prawdopodobieństwem będzie można powiedzieć, że po 5 - 6 latach użytkowania zaczną się problemy i to większe niż jednostkowe. Koszty wymian będą również wysokie.
    Auto to nie samolot i nie potrzebujemy 2 mln informacji.
    Przyciski fizyczne dają pełną kontrolę nad sterowanym urządzeniem bez odrywania oczu od drogi. A wielkie ekrany to tylko i wyłącznie rozpraszacze uwagi w trakcie jazdy. Wyświetlacz z nawigacją między zegarami jest wystarczający do normalnej jazdy.
    I marzą mi się zegary ciśnienia turbo, oleju i jego temperatury by nie grzebać w ustawieniach

  3. #143
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał karluum Zobacz post
    Przyciski fizyczne dają pełną kontrolę nad sterowanym urządzeniem bez odrywania oczu od drogi.
    Tak ale pod warunkiem, że masz dedykowane do każdej funkcji a nie "koło fortuny". Problem w tym, że potem masz szachownicę na desce jak w starych mieciach i ładnie i nowocześnie to nie wygląda

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mercedes-benz-comand-system-radio-600x330.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	38.2 KB
ID:	246013

    Ekrany dotykowe to obecnie jedyna dobra droga. Auta mają teraz tyle funkcji, że robienie do wszystkiego przycisków jest be sensu. Grzebanie w menu jak Giulii może powodować zwichnięcie nadgarstka. Może dlatego tak mało funkcji dali?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #144
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Fiat Croma 1.9 JTDm 16V Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    240

    Domyślnie

    Jakie funkcje są potrzebne w samochodzie w trakcie jazdy, że muszą być ekrany dotykowe? Co jest takiego potrzebnego do codziennej jazdy. Nawigacja, telefon po blutufie i... Ok, może niektórzy potrzebują dysku z 1.5 mln pików mp3. A reszta? Naprawdę bo chwilowej fascynacji reszta staje się rzadko wykorzystywanym gadżetem.
    W zimie nie zawsze auto jest w garażu i szlag mnie trafia jak np. ogrzewanie jest na panelu LCD i nie potrafię ustawić temperatury bo lagi ekranu są liczone w sekundach przy temp -20.
    To co jest w Giulii wydaje mi się zdrowym kompromisem między bajerami a zdroworozsądkowym podejściem do obsługi auta

  5. #145
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał karluum Zobacz post
    To co jest w Giulii wydaje mi się zdrowym kompromisem między bajerami a zdroworozsądkowym podejściem do obsługi auta
    ok

    Cytat Napisał karluum Zobacz post
    Jakie funkcje są potrzebne w samochodzie w trakcie jazdy, że muszą być ekrany dotykowe? Co jest takiego potrzebnego do codziennej jazdy. Nawigacja, telefon po blutufie i... Ok, może niektórzy potrzebują dysku z 1.5 mln pików mp3.
    Polecam przeczytać wątek od tego miejsca w górę to się dowiesz co może być potrzebne/fajne.
    Pliki mp3 to nie te czasy Teraz jest spotify. W Giulii można zastępczo słuchać przez bluetooth z aplikacji w telefonie ale konkurencja już ma dedykowane apki i połączenie z internetem.

    Rozejrzyjcie się po konkurencji co oferuje. Jak świat poszedł naprzód w elektronice. Ja oczekuję czegoś więcej od samochodu za ćwiartkę niż dobre prowadzenie i skrzynię biegów (która nie jest dziełem alfy tylko została włożona do Giulii). Spędzam w samochodzie godziny swojego życia. Często ograniczony przez innych w korku i nie korzystam sportowo z karbonowego wału czy aluminiowego zawieszenia. Wtedy chcę żeby infotainment mnie zabawiał. To nie jest chwilowa fascynacja tylko normalne używanie.

    Cytat Napisał karluum Zobacz post
    W zimie nie zawsze auto jest w garażu i szlag mnie trafia jak np. ogrzewanie jest na panelu LCD i nie potrafię ustawić temperatury bo lagi ekranu są liczone w sekundach przy temp -20.
    Który samochód tak ma? Z którego roku?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #146
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Tylko, że Alfa ma tą skrzynię o wiele lepiej ustawioną... Miałem 330i i była daleka od tego co jest w Alfie.

    W tym dyskursie chyba nie ma wygranej ani przegranej strony panowie. Każdy poszukuje czegoś innego od samochodu, jest to czysto subiektywne. Alfa wygrywa z rywalami pod jednymi względami czyli jakość prowadzenia, dynamiki, zawieszenia, subiektywnie wyglądu, potencjalnie ciekawej historii, z która w jakimś stopniu niektóre osoby mogą się utożsamiać, oryginalności i niepowtarzalności a przegrywa... systemem multimedialnym. Ja np wolę mimo wszystko właśnie za to Giulie, samochód który wzbudza we mnie jakieś emocje, jest oryginalny i po prostu ciekawy. Nie jest kolejnym BMW czy Audi, których wszędzie pełno i których mam już po dziurki w nosie. Samochód, który chce po prostu prowadzić a nie czuć się jak w Tesli.

    Miałem BMW, które było naszpikowane elektroniką, multimediami ale było to po prostu zwykłe wozidło, które nie dostarczało mi żadnych emocji.

    Dla mnie jako nabywcy istotne są inne elementy dla których wybieram samochód i jestem w stanie za to zapłacić. Pewnie są podobni do mnie ale też są podobni do kolegi azar co oczywiście nie jest złe. Dlatego też każdy może podjąć decyzję sam

    Tak a propos, wczoraj prowadziłem Mercedesa AMG E63S za prawie 800k, świetny luksusowo-sportowy samochód, wykończenie za miliony monet, dźwięk silnika orgazmiczny - wtedy i tak nie zwracasz uwagi na tą całą elektronikę Moja lepsza połówka za to tak skwitowała samochód: "głośny, huczy, buczy, pierdzi, stęka, sztywny, niewygodny, nie podoba mi się! Wole diesla, ktorym jezdzilismy dzien wczesniej"

    Każdy chce czegoś innego!

    BTW, to trochę jak z zegarkami. Są super ekstra hiper zegarki, które mają setki funkcji, łączą się z telefonami, normalnie cutting edge ale i tak wolę mieć na ręku Omegę Speedmastera

  7. #147
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    W tym dyskursie chyba nie ma wygranej ani przegranej strony panowie. Każdy poszukuje czegoś innego od samochodu
    Ale azar będzie cisnął swoje racje tak długo, aż inni rozmówcy albo zmienią zdanie, albo zrezygnują i zostanie sam na polu bitwy, pośród opadającego kurzu, jako prawdziwy wiktor Moja racja jest najmojsza!
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  8. #148
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Fiat Croma 1.9 JTDm 16V Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    ok

    Który samochód tak ma? Z którego roku?
    Peugeot 308 z 2016 i auto kosztujące prawie 120k.

  9. #149
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    Insignia pierwszej generacji po liftingu również ma klimatyzację sterowaną panelem dotykowym. Według mnie jest to irytujące nie tylko w zimę.

  10. #150
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Ale azar będzie cisnął swoje racje tak długo, aż inni rozmówcy albo zmienią zdanie, albo zrezygnują i zostanie sam na polu bitwy, pośród opadającego kurzu, jako prawdziwy wiktor Moja racja jest najmojsza!
    To mój wątek i ma taki temat a nie inny Niektórzy myślą, że celem dyskusji jest przekonanie kogoś do swoich racji. Dla mnie celem dyskusji jest wymiana informacji i argumentów. Nikogo nie przekonam. Opisuję swoje spostrzeżenia. Bardzo mi się podoba to, o czym tu rozmawiamy. Doskonale rozumiem podejście [MENTION=73786]Garraty[/MENTION]. Sam dokładnie tego oczekuję od sportowego samochodu ale jeszcze + multimedia i ergonomia

    btw Dzisiaj jechałem trasę 5h przez Polskę i baaaardzo mi się podobała co nie zmienia faktu, że brakuje mi multimediów w innych trasach.

    Nie będę jednak tłumaczył się tu po raz setny ze swojego zdania. Ani nie chcę czytać że Giulia jest super bo "mi wystarcza to co ma" a wszystko co mają inni to zbędne dodatki. Wolę poczytać takie wypowiedzi jak np. [MENTION=73786]Garraty[/MENTION] który doświadczalnie porównuje Giulię do innych marek. To bardzo ciekawe informacje.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Nie wkręca się jak powinna 1.8TS
    Utworzone przez Zwol4 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-05-2014, 01:57
  4. Ile powinna palić alfa 145?
    Utworzone przez patysia00 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 09-02-2009, 16:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory