Strona 19 z 21 PierwszyPierwszy ... 9101112131415161718192021 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 208

Temat: Czego Giulia nie ma a powinna

  1. #181
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    589

    Domyślnie

    Cytat Napisał saycool Zobacz post
    [MENTION=73165]azar[/MENTION] - zgadzam się z Tobą w 100%, niestety część ludzi, która wydała to 150+ tysięcy musi sobie wmawiać, że zrobiła dobrze i nie zmarnowała pieniędzy, co wiąże się z faktem, że są głusi na wszelkie argumenty.
    Giulia to fajny samochód biorąc pod uwagę stosunek ceny do tego co otrzymujemy w zamian. Do Audi czy BMW jej nadal "nieco" brakuje.
    Jednak pomimo wad i braków Giuli to nadal rozważam jej zakup
    Nie wiem jak inni ale ja w żadnym wypadku nie muszę sobie niczego wmawiać ani udowadniać i o zgrozo nie żałuję nawet jednej złotówki wydanej na samochód. Nie jestem małym dzieckiem czy niedowartościowanym facetem żeby porównywać kto ma większego. Jeździłem wieloma innymi samochodami czy "markami" i mam dość dobre porównanie.

    Są lepsze rzeczy w Alfie są w innych markach. Nieco brakuje? W jakiej kwestii? Co to za generalizowanie? Co bezpośredni konkurent Audi A4 czy BMW 330i ma lepszego? Info system tak, jakość plastiku możliwe, skóra na siedzeniach nie, prowadzenie nie, dynamike, zawieszenie, uklad kierowniczy nie.

    Czyli dochodzimy do momentu w ktorym mowimy, ze premium to co? No wlasnie jak definiujemy premium? Jesli osobowo i prywatnie to dla kazdego bedzie to cos innego. Jesli branzowo to sa pewne ustalone normy, ktore moga definiowac w ktorym segmencie znajduje sie auto czy dany produkt i Alfa jest tak pozycjonowana i koniec.

    Tutaj nie chodzi czy ja osobiscie jezdze takim samochodem bo uwierz, nie obchodzi mnie to w ogole. Jesli by mnie to obchodzilo to kupilbym AMG E63S. Wtedy chyba nikt nie mial by watpliwosci? Eh nie no czekaj bo przeciez to juz nie premium tylku moze luxury?

    Po co popadać w skrajność panowie? Niech każdy się cieszy swoim autem, kupuje to czego oczekuje! Każdy ma inne poglądy, zdanie, historię, itd Peace!
    Ostatnio edytowane przez Garraty ; 06-06-2018 o 08:36

  2. #182
    Użytkownik Świeżak Avatar GexN
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Warszawa, Łódź
    Auto
    Kiedyś 147 1.9 JTD, obecnie 159 TI 1.75 TBi
    Postów
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał saycool Zobacz post
    [MENTION=73165]azar[/MENTION] - zgadzam się z Tobą w 100%, niestety część ludzi, która wydała to 150+ tysięcy musi sobie wmawiać, że zrobiła dobrze i nie zmarnowała pieniędzy, co wiąże się z faktem, że są głusi na wszelkie argumenty.
    Giulia to fajny samochód biorąc pod uwagę stosunek ceny do tego co otrzymujemy w zamian. Do Audi czy BMW jej nadal "nieco" brakuje.
    Jednak pomimo wad i braków Giuli to nadal rozważam jej zakup
    Nie wiem czy "głusi" i muszą "sobie wmawiać" czy po prostu przykładają różne wagi do poszczególnych cech samochodu. Jednego interesuje prowadzenie, a nie wspomniany "xbox", bo głównie jednak samochód prowadzi, a nie klika w menu i choćby mu zamontować tam 50 calowy telewizor 4K, to nie będzie dla niego argument istotny przy zakupie samochodu. Oczywiście znajdą się inna osoba, która ma 3 dzieci i taki telewizor będzie dla niej argumentem istotnym, gdyż skutecznie zajmie dzieciaki w podróży.

    Dodatkowo, tylko "rozumem" można kupić dostawczaka do pracy, a w przypadku samochodu dla siebie istotne są pewnie niemierzalne atrybuty takie jak wygląd, wizerunek marki itp, a całość jest bardzo indywidualna.

    Podsumowując - Nie ma co na siłę uszczęśliwiać ludzi Jak ktoś lubi lody czekoladowe to choćby mu cały tydzień wmawiać i wciskać na siłę łyżeczką truskawkowe to ich nagle nie polubi. Na prawdę zadowolony będzie tylko z czekoladowych

  3. #183
    Użytkownik Świeżak Avatar Olej555
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    BMW f10 2016, Mazda 6 2015, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 2006 , Alfa 156 SW 1.9JTD 200
    Postów
    222

    Domyślnie

    Jak można porównywać nowiutkie BMW g30 M5 do Giuli z 2016 roku ? To się nazywa manipulowanie treścią / informacją w celu osiągnięcia własnych korzyści.

    REALNĄ konkurencją jest BMW 3, C klasa, A4, Jaguar XE, Lexus IS, Volvo S60.
    Jedne są lepiej wykonane, inne mają więcej gadzetów a jeszcze inne lepiej się prowadzą.
    Kolejnym istotnym aspektem z punktu widzenia kupującego jest postrzeganie marki. I tutaj zaczynają się problemy trzeciego świata.

    Ja mam awersję do aut grupy VW. Siedziałem praktycznie we wszystkich modelach od pasatów, arteonów, po audi A4, A5, A6 , Q5, Q7.
    Jedynie Porsche pozytywnie odstaje od betonowych modeli grupy VW.
    Jeździłem Macanem, Cayenem, GT3 i tu faktycznie czuć historię w tym aucie a nie tylko kwadratową poprawności.

    Lexus jest dla mnie przerysowany stylistycznie i ma nieszczęsną skrzynię CVT.
    Jaguar nie podoba mi się wewnątrz, styl oraz jakość materiałów, za to jeździ fajnie. (jeździłem F PACE 3.0 V6 benzyna)
    Volvo S60 to już starawa konstrukcja, zaraz wejdzie następca, zobaczymy. Choć chyba Volvo jest zbyt sterylne dizajnersko.
    Fajnie wygląda, ładnie wykonane ale ten tablet pełen smug od paluchów mnie odstrasza. (jeździłem XC90)

    Merc C klasa, podoba mi się jedynie w dobrej wersji wyposażenia (230tys +) bez piano black. Jeździ przyjemnie
    Bmw 3 trochę już leciwy model mimo liftingów. + za to jak się prowadzi oraz z IDRIVE, nie trzeba paluchami macać ekranu.

    To jak się dane modele sprzedają nie powoduje że należy uznać że np. A4 jest lepsze od BMW 3 / Lexusa IS bo ma wyższą sprzedaż.
    Bzdura która wielokrotnie przewija się w dziale "Sprzedaż Alfy w 2018" , słabo się sprzedaje względem audi a4 to znaczy że alfa jest kiepska (?)
    Bo przecież to wybór mas świadczy o słuszności podejmowanych decyzji (czyt. PIS)

    Giulia i Stelvio ma swoje braki ale wg mnie nie są one dyskwalifikujące i nadrabia je tym czymś innym.
    Konkurencja do obecnego "stanu gadżeciarstwa" dochodziła przez wiele lat i wiele liftingów. Jeżeli komuś na tym zależy to nie rozumiem po co idzie do salonu alfy? Żeby narzekać na forum?

    Co do awaryjności i premium.
    Sam mam BMW 5 która ma obecnie 17 miesięcy i 55tys km.
    - w serwisie byłem dwa razy w celu "poprawienia" trzeszczącej kierownicy oraz uchwytów drzwi pasażera.
    - miałem akcje serwisową związaną z EGRem - auto na lawecie
    - wymieniany port USB przestał działać

    Jestem na bieżąco na Bmw-klub forum i problemy nowej G30 wyglądają tak :
    - falująca maska przy wyższych prędkościach
    - przegrzewanie kluczyka z wyśiwetlaczem
    - problemy z wentylowanymi fotelami
    - trzeszczące zwieszenie pakietów M
    - przeciekający bagażnik
    - potrzaskujące wnętrze
    - i tak dalej...

    wejdziecie na forum inny marek i wszędzie jest podobnie.

  4. #184
    Użytkownik Świeżak Avatar Olej555
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    BMW f10 2016, Mazda 6 2015, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 2006 , Alfa 156 SW 1.9JTD 200
    Postów
    222

    Domyślnie

    zdublowany post.
    Ostatnio edytowane przez Olej555 ; 06-06-2018 o 08:57

  5. #185
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Generalnie nie ma definicji premium dlatego każdy teraz jest premium.
    Tu jest jedna z z prób interpretacji http://kiawiarnia.pl/home/klasa-prem...-tylko-iluzja/

    Nie sądzę aby Alfa była wysoko w takim rankingu gdyby ją w ogóle wzięto pod uwagę.

    Kolega wspomniał o KIA
    Kia też się nazywa premium w tytule strony http://www.kia.com/pl/modele/wszystk...kia/luksusowe/
    Wszyscy dziennikarze piszą że premium. To KIA jest premium czy nie? Czy to koreańczyk i kiedyś robili tanie samochody i siara się pokazywać i to nie jest premium. Czy jak dziennikarze piszą to jest premium?

    Superb jest premium czy nie? Dziennikarze piszą że tak.
    W ogóle czy Skoda to marka premium?
    Subaru?

    W sumie ostatnio znalazłem ciekawą statystykę - sprzedaż samochodów nowych w Monaco w roku 2017. Lista Top 10:

    1. Smart Fortwo
    2. Porsche Macan
    3. Mini hatchback
    4. Fiat 500
    5. Audi A1
    6. Audi Q2
    7. Mercedes A
    8. Range Rover Sport
    9. Bentley Continental
    10. Audi A3

    I ktoś mógłby powiedzieć - co w tym towarzystwie robi FIAT 500? Może koledzy napiszą, co powoduje, że FIAT wygrywa z Audi czy Mercedesem (dodam, że w roku 2016 był na drugim miejscu, zaraz za Smartem)? I tak, wiem, pewnie połowa tych 500-ek to wersje limitowane, Essesse itp. za worek pieniędzy, ale to nadal Fiat Panda w ładnym opakowaniu . Premium nie da się zdefiniować. Jakoś sobie w towarzystwie powyżej wyobrażam Giulię, a Mazdy 6 (często na tym forum przywoływanej w kontekście Giulii) czy Passata (o takim Superbie nawet nie wspominając) na przykład niekoniecznie.
    No i powiedzcie mi jeszcze, jakie są szanse, że w takim zestawieniu pojawi się za naszego życia np. KIA Stinger...
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 06-06-2018 o 09:14
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #186
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał k3ss Zobacz post
    natomiast chyba każdy lubi to auto m.in. za właściwości jezdne, za to że jest niszowy, za wygląd i za włoską 'aurę'..
    Dokładnie Tego nie da się podważyć


    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Czyli dochodzimy do momentu w ktorym mowimy, ze premium to co? No wlasnie jak definiujemy premium?
    Zapraszam tu http://www.forum.alfaholicy.org/foru..._premium_.html możesz sie wypowiedzieć i poczytać opinię innych.


    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Jesli branzowo to sa pewne ustalone normy, ktore moga definiowac w ktorym segmencie znajduje sie auto czy dany produkt i Alfa jest tak pozycjonowana i koniec.
    no to branżowo jest w segmencie D wyższym


    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Po co popadać w skrajność panowie? Niech każdy się cieszy swoim autem, kupuje to czego oczekuje! Każdy ma inne poglądy, zdanie, historię, itd Peace!
    Ale każdy się cieszy. Tu po prostu dyskutujemy i porównujemy do innych marek. Peace

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Olej555 Zobacz post
    Bzdura która wielokrotnie przewija się w dziale "Sprzedaż Alfy w 2018" , słabo się sprzedaje względem audi a4 to znaczy że alfa jest kiepska (?)
    Bo przecież to wybór mas świadczy o słuszności podejmowanych decyzji (czyt. PIS)
    Hehe zgadzam się. Omijam ten wątek jak tylko mogę

    Cytat Napisał Olej555 Zobacz post
    Giulia i Stelvio ma swoje braki ale wg mnie nie są one dyskwalifikujące i nadrabia je tym czymś innym.
    Konkurencja do obecnego "stanu gadżeciarstwa" dochodziła przez wiele lat i wiele liftingów. Jeżeli komuś na tym zależy to nie rozumiem po co idzie do salonu alfy? Żeby narzekać na forum?
    Oczywiście, że nadrabia. Nie można podyskutować i porównywać? Wszystko na forum musi być pochwałą?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Olej555 Zobacz post
    Bzdura która wielokrotnie przewija się w dziale "Sprzedaż Alfy w 2018" , słabo się sprzedaje względem audi a4 to znaczy że alfa jest kiepska (?)
    Bo przecież to wybór mas świadczy o słuszności podejmowanych decyzji (czyt. PIS)
    Hehe zgadzam się. Omijam ten wątek jak tylko mogę

    Cytat Napisał Olej555 Zobacz post
    Giulia i Stelvio ma swoje braki ale wg mnie nie są one dyskwalifikujące i nadrabia je tym czymś innym.
    Konkurencja do obecnego "stanu gadżeciarstwa" dochodziła przez wiele lat i wiele liftingów. Jeżeli komuś na tym zależy to nie rozumiem po co idzie do salonu alfy? Żeby narzekać na forum?
    Oczywiście, że nadrabia. Nie można podyskutować i porównywać? Wszystko na forum musi być pochwałą?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #187
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Tak w ramach ciekawostek
    https://youtu.be/NJ6jHgZIEPs
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #188
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    I gdzie ta ciekawostka?
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #189
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Oglądałeś w ogóle filmik?

    Ciekawostek elektronicznych na rynku.
    - autonomiczna jazda ciekawie rozwiązana "na sztywno" (Super Cruise)
    - ekran reagujący na zbliżenie ręki
    - rozpoznawanie skupienia kierowcy przez obserwację oczu
    - kamera z wyświetlaczem zamiast lusterka wstecznego
    - gesty touchpada
    - możliwość nagrywania na kartę za wszystkich kamer włącznie z trybem parkingowym

    Tak wiem dla was to bzdury i zbędne duperele. Może dlatego to nie ciekawostka dla każdego.
    Rrr radość z jazdy i karbonowy wał
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #190
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Oglądałem. Dla mnie tam za bardzo nie ma nic ciekawego, ot kolejne wynalazki. Bawi mnie natomiast to, że jara się takimi gadżetami ten sam człowiek, który narzeka, że fotel się sam odsuwa jak wysiada Ale jak auto samo jedzie to już jest spoko. Lekka dwubiegunowość, proszę pana.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Nie wkręca się jak powinna 1.8TS
    Utworzone przez Zwol4 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-05-2014, 01:57
  4. Ile powinna palić alfa 145?
    Utworzone przez patysia00 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 09-02-2009, 16:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory