Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Temat: Dlaczego kupiłem Giulię

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie Dlaczego kupiłem Giulię

    Postanowiłem założyć nowy temat bo w tamtym śmiałem lekko skrytykować Giulię
    Oburzenie over 9000

    W swoich wątkach nasze belle już wszystko dawno opisałem moje obie ale streszczę jeszcze raz.

    - Ze design. Bo mi się po prostu podoba i ma swój styl. Jest inna. Z daleka ją widać a ja lubię ładne rzeczy. Jako Alfista zawsze się oglądam jak odchodzę
    - Za prowadzenie. Zawieszenie tego samochodu i jak on się prowadzi to jest nie do opisania. W każdych warunkach Q4 działa perfekcyjnie. Nie wiem co tu dodać bo to najlepsze zawieszenie jakim mi było dane jeździć
    - Za Osiągi. 5.1s czy 5.6s. W każdym razie grubo mniej jak 6s Ciężko znaleźć stockowego przeciwnika na światłach a już na pewno w zakrętach. Owszem można wywalić 400tys na jakiś super samochód ale w tej cenie Veloce oferuje bardzo dużo chodzi o przyspieszenie.
    - Za środek. Minimalistyczna deska bardzo mi się podoba. Skóra i kubłowe fotele wyglądają świetnie i dobrze się spisują tzn trzymają boki.
    - Za bezpośredni układ kierowniczy. Jest rewelacyjny. Precyzja na najwyższym poziomie. Nie jakieś adaptacyjne g. tylko bezpośredni dobry układ kierowniczy.
    - Za markę, którą "kocham" i mam w d... że się psują (obecnie stoi w serwisie )
    - Za jedną z najlepszych skrzyń automatycznych. mimo, że to klasyczna skrzynia to jest tak samo szybka jak DSG.
    - Za ogólne wrażenia z jazdy czyli jak to wszystko jest połączone co wyżej wymieniłem.
    - Za to że prawdopodobnie 1/3 przebiegu jaki zrobiłem to tylko wyłącznie, że nie chce mi się z niej wysiadać Nigdy do domu nie wracam prostą drogą
    - bo tak


    Piszcie proszę jak to było was
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    - Za to jak wygląda Alfa Romeo. Stara czy nowa, każda alfa Romeo wygląda tak, że oglądam się za nią niezależnie czy to jest moja Alfa, z której wysiadam czy jest to inna Alfa którą widzę na ulicy.
    - Za to, że namacalnie doświadczam podobnego wrażenia od innych osób. Gdy w 2007 kupiłem Brerę czułem te spojrzenia, doświadczałem pytań na stacjach benzynowych oraz niejednokrotnie na trasie ktoś pokazywał mi kciuk w górę. Z Giulią jest podobnie. Ludzie zaczepiają, pytają. Dzisiaj był kciuk na autostradzie. I nie chodzi mi tutaj o to, że karmię swoją próżność ciesząc się zazdrością innych. To jest raczej rodzaj wspólnoty z ludźmi którzy potrafią docenić to coś. Nawet jeśli jest to ktoś kto z Quatroporte pierwszy wali do mnie łapkę mijając się z naprzeciwka. Ostatnie dotarło do mnie, że najwięcej obracających się za mną głów innych kierowców doświadczam z serii 3
    - Za to jak prowadzi się Giulia i jak się w niej siedzi. Czekałem na Giulię Sportwagon, przed zakupem przetestowałem Stelvio i Giulię. Wybór był oczywisty. Siedzę tak jak powinienem siedzieć, auto jedzie fenomenalnie. Pamiętam jak pierwszy raz zobaczyłem Brerę na żywo. Potem poszedłem do salonu kupić 159 Sportwagon i wyjechałem z salonu Brerą. Rok później dokupiłem 159 sedan i wtedy zrozumiałem jak słabo prowadzi się Brera bo ma ciężki przód i lekki tył. Po zakupie drugiej 159 zrozumiałem jak może trzymać dobry fotel i jaką przyjemność mogą sprawiać zakręty w Sportwagonie. Giulia w tej kategorii przeniosła mnie do zupełnie innego świata.

    Im dłużej patrzę na Giulię tym bardziej mi się podoba nawet gdy w tej samej chwili patrzę na przepiękną linię 159. Moim zdaniem za kilka lat linia Giulii będzie równie klasycznie wyważona jak dziś linia 159.
    Ostatnio edytowane przez murder ; 15-03-2018 o 22:15

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    - Za to, że namacalnie doświadczam podobnego wrażenia od innych osób. Gdy w 2007 kupiłem Brerę czułem te spojrzenia, doświadczałem pytań na stacjach benzynowych oraz niejednokrotnie na trasie ktoś pokazywał mi kciuk w górę. Z Giulią jest podobnie. Ludzie zaczepiają, pytają. Dzisiaj był kciuk na autostradzie. I nie chodzi mi tutaj o to, że karmię swoją próżność ciesząc się zazdrością innych. To jest raczej rodzaj wspólnoty z ludźmi którzy potrafią docenić to coś. Nawet jeśli jest to ktoś kto z Quatroporte pierwszy wali do mnie łapkę mijając się z naprzeciwka.
    To akurat jest moim zdaniem bardzo, bardzo, bardzo ważne.

    Trudno jest w tej kategorii cenowej znaleźć samochód, który budzi większe emocje niż Żulia. I nie mówię o Q, tylko o tych zwykłych.

    Żaden Pasek, żadna Skoda w "full opcji". One się w żaden sposób nie wyróżniają, nawet jeśli miałyby masaż tego, czego jest over 9000 u Ophry, w pakiecie.

    Natomiast nie uważam, że zdecydowanie się na jakiś samochód zmusza nas do jego bezkrytycznej oceny. Pas się słabo zbiera. Nie każdemu, ale niektórym. W Julce nie mam tego problemu, a tak samo niechlujnie go odkładam, tylko sam się zwija.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Natomiast nie uważam, że zdecydowanie się na jakiś samochód zmusza nas do jego bezkrytycznej oceny. Pas się słabo zbiera. Nie każdemu, ale niektórym. W Julce nie mam tego problemu, a tak samo niechlujnie go odkładam, tylko sam się zwija.
    Jasne, zgadzam się. Jest się czasem do czego przyczepić.

    Ale jechałem ostatnio nowym (budżetowym) Porsche. Które trzeszczało jak magnetowid z lat 80-tych. Moja 11-letnia Brera nie trzeszczy (OK, skrzypi trochę zawieszenie ale ma prawo po tym przebiegu)

    Zawsze można się do czegoś przyczepić. Zawsze.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    - Ze design. Bo mi się po prostu podoba i ma swój styl. Jest inna. Z daleka ją widać a ja lubię ładne rzeczy. Jako Alfista zawsze się oglądam jak odchodzę
    - Za Osiągi. 5.1s czy 5.6s. W każdym razie grubo mniej jak 6s Ciężko znaleźć stockowego przeciwnika na światłach a już na pewno w zakrętach. Owszem można wywalić 400tys na jakiś super samochód ale w tej cenie Veloce oferuje bardzo dużo chodzi o przyspieszenie.
    - Za ogólne wrażenia z jazdy czyli jak to wszystko jest połączone co wyżej wymieniłem.
    - Za to że prawdopodobnie 1/3 przebiegu jaki zrobiłem to tylko wyłącznie, że nie chce mi się z niej wysiadać Nigdy do domu nie wracam prostą drogą
    Nie inaczej, nie inaczej...


    Cytat Napisał azar Zobacz post
    - Za prowadzenie. Zawieszenie tego samochodu i jak on się prowadzi to jest nie do opisania. W każdych warunkach Q4 działa perfekcyjnie. Nie wiem co tu dodać bo to najlepsze zawieszenie jakim mi było dane jeździć
    O tym się przekonałem dopiero na swojej. Bo mimo, że dostałem i Super i Veloce na wieczór to nie było okazji sprawdzić. Jest mistrz!


    Cytat Napisał azar Zobacz post
    - Za środek. Minimalistyczna deska bardzo mi się podoba. Skóra i kubłowe fotele wyglądają świetnie i dobrze się spisują tzn trzymają boki.
    - Za bezpośredni układ kierowniczy. Jest rewelacyjny. Precyzja na najwyższym poziomie. Nie jakieś adaptacyjne g. tylko bezpośredni dobry układ kierowniczy.
    To były dla mnie punkty decyzyjne. Wsiadłem do niej i poczułem się jak 'u siebie'. Wszystko tak jakbym chciał. I to, że sedan to mi nie przeszkadzało, ba, nawet się podobał, bo jak koledzy pisali, porównuję się do najładniejszego sedana jakiego widziałem, czyli 159.

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    - Za markę, którą "kocham" i mam w d... że się psują (obecnie stoi w serwisie )
    Do-kła-dnie, z tą różnicą jedynie, że moja nie stoi w serwisie Był problem z 'duchami' na radarze, ale soft sobie z tym poradził.

    Co do marki, to dałem szansę też Infiniti, Kia (V6, pro, ale Stinger nie bez wad), BMW i430 M Gran Coupe (też mistrz, ale serce nie zabiło mocniej) i ... 4C (bo były na stocku z 2016 w niezłej cenie). Tylko przy Alfach serce biło mocniej, to chyba uzależnienie. 4C się prowadzi świetnie, kopyto ma słuszne, brzmi świetnie (jak na R4), drogi przyklejona, ale to by była tylko zaje...stość od święta No i nutka praktyczności przemawiała za Giulią...

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    - Za jedną z najlepszych skrzyń automatycznych. mimo, że to klasyczna skrzynia to jest tak samo szybka jak DSG.
    Dla mnie jest lepsza od DSG. Ale o tym też się przekonałem dopiero po zakupie. Na początku było porównywalnie. Jeździłem 6 lat DQ250 i nie pieję z zachwytu pod adresem DSG. Dużo częściej było 'czuć' pracę DSG.

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    - bo tak
    A jak!
    Ostatnio edytowane przez Imć ; 16-03-2018 o 12:00

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    O tym się przekonałem dopiero na swojej. Bo mimo, że dostałem i Super i Veloce na wieczór to nie było okazji sprawdzić. Jest mistrz!
    Dokładnie tak. Tu mogę jeszcze dodać, że za to, że cały czas ją odkrywam. Cały czas mnie zaskakuje jak się dobrze trzyma drogi i skąd się bierze ta niewyobrażalna moc.
    W pobliżu Janek są fajne trasy i jeżdżąc tam za każdym raze można szybciej i zwinniej pokonać odcinki. Nie mam pojęcia ile jeszcze sportu drzemie w tym samochodzie. Z pewnością przekracza obecnie to moje umiejętności ale uczę się każdego dnia (tzn jak nie stoi w serwisie )
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    za to ze jest alfa..
    ja jestem od 25 lat alfista...
    i w koncu po 25 latach mialem mozliwosc kupic auto na miare sportowych legend AR, a nie tylko czytac o tym w historycznych wydaniach.

    w

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    - za wygląd, który wg. mnie bije na głowę BMW, Mercedesa czy Audi - których jest wiele na drogach i wyglądają tak samo
    - za markę i historię, która jest bardzo interesująca
    - za oryginalność, ten samochód jest po prostu inny, zwraca o wiele większą uwagę. Naprawdę czasem o dzień bez kciuka, machania, odwracania głowy jest ciężko.
    - za prowadzenie, które jest dla mnie najbardziej istotnym czynnikiem wyboru samochodu, a w tym za o wiele lepsze zawieszenie od BMW 330X Drive, Audi A4, Infiniti Q50 czy ISa.
    - za dynamikę jazdy i przyśpieszenie, które dają dużego banana na twarzy - lepsze od samochodów patrz wyżej
    - za piękne, estetyczne wnętrze, brak monitora aka ipada który jest przyczepiony do deski i wygląda jak wyrwany dziecku, patrz Mercedes.
    - za skórę i świetne siedzenia
    - za brak zbędnych dodatków, których po prostu nie lubię i wyłączam po pierwszych kilometrach. Tak miałem np w BMW.
    - za najlepszą skrzynię jaką używałem w samochodzie do tej pory
    - za świetny i precyzyjny układ kierowniczy. Do zestawienia z o wiele droższym Q50 - tam tragedia.
    - za dobry stosunek ceny do jakości. Podobnie wyposażone Audi czy Jag jest o wiele droższy a nie oferuje nic w zamian. Jag jest nawet gorzej wykonany w środku - tandetny plastik.
    - aj nawet za częstsze wizyty na stacji benzynowej i komentarze panów na stacji - ostatnio nawet kobieta w wieku ok. 60 lat powiedziała: "Ale ma Pan piękny samochód, jednak Włosi znają się na robieniu aut, nie tak wszystko na jedno kopyto"
    - bo tak! bo mogę sobie wydać 200k na samochód jaki chce i jaki mi się podoba.
    - bo nie lubię Niemców ( poza jedną wtopą z BMW i upatrzonym Porsche )
    - za to, że zrobiłem 159tka prawie 150k km bez żadnych większych napraw i się zakochałem.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Nie będę przepisywał, podpiszę się pod przedmówcą.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    MAŁOPOLSKA
    Auto
    156 1,9 jtd 2002r,gt 1,9 jtd 2007r,brera 2,4 jtd 2007 Giulia 2.2 180 km
    Postów
    307

    Domyślnie

    Też się podpisuje pod tym tekstem nic dodać nic ująć

Podobne wątki

  1. Kupiłem 1 alfe...
    Utworzone przez sebol22 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-11-2017, 08:49
  2. [159] Kupiłem 159 :) ale... :)
    Utworzone przez loco145 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 13:48
  3. [156] Kupiłem ją
    Utworzone przez yatsek w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2008, 18:41
  4. Boże! Dlaczego kupiłem tą Alfę 156?!!...
    Utworzone przez destikero w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-10-2008, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory