Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 88

Temat: System podbicia dzwięku silnika Stelvio

  1. #51
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    M.in. dlatego na razie nie pozbywam się swojej 20-letniej 146. Naprawdę daje dużo frajdy mimo oszałamiającej mocy 103KM
    Miałem 146 Bardzo mile wspominam ten samochód


    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    Mam nadzieję, że w przypadku Giuli będzie podobnie i do czasu kupna rozpracowane będą sposoby wyłączenia "uszczęśliwiaczy"...
    Najpierw niech pozwolą na wyłączenie odsuwania fotela, składania lusterek, kontroli trakcji
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #52
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Najpierw niech pozwolą na wyłączenie odsuwania fotela, składania lusterek, kontroli trakcji
    Co do dwóch pierwszych zgoda, ale nie wiem ludzie jaki Wy macie problem z ta kontrolą trakcji - po cholere Wam to wylaczać? Jak miałem 19 lat to moje 125p latało bokami i na ręcznym, ale po co mi to teraz? Ręczny elektroniczny, to już I tak nie da się robić tego co wtedy. Z resztą szkoda auta i już człowiek jest ogólnie dużo spokojniejszy/ostrożniejszy. Na tory jeździcie czy jak? Z tego co wiem z Giuliaforum jest prosty trick na wyłączenie kontroli trakcji, ale auto zostaje w trybie N (bo chodzi o wywołanie błędu). Nawet nie chciało mi się próbować czy faktycznie się wyłączy.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #53
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Wy macie problem z ta kontrolą trakcji - po cholere Wam to wylaczać?
    Np. żeby pojechać na trackday i się nie wstydzić. Żeby przy pierwszym śniegu sobie polatać bokami. Żeby było fajnie. Żeby mieć wybór.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    tego co wiem z Giuliaforum jest prosty trick na wyłączenie kontroli trakcji, ale auto zostaje w trybie N (bo chodzi o wywołanie błędu).
    Tak można wyłączyć ale razem z ABS a tego nie chcemy.

    Szanuję jak ktoś jeździ jak taksówkarz ale to nie znaczy, że inni mają jeździć tak samo
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #54
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Bawiac zima w gorach, zasypal mnie snieg i rzeczywiscie mialem spory problem w wygrzebywaniu sie zaspy, w pewnym momencie wszystkie czetry kola buksowaly. Zdaje sie, ze wylaczenie kontroli trakcji pomaga w takich sytuacjach.

  5. #55
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Wyłączenie kontroli trakcji jak i innych wspomagaczy powinno być bezdyskusyjne i zagwarantowane prawnie i to permanentne a nie jak Start Stop.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #56
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mieciu Zobacz post
    Bawiac zima w gorach, zasypal mnie snieg i rzeczywiscie mialem spory problem w wygrzebywaniu sie zaspy, w pewnym momencie wszystkie czetry kola buksowaly. Zdaje sie, ze wylaczenie kontroli trakcji pomaga w takich sytuacjach.
    Właśnie do tego stworzono wyłączniki tego systemu. W skrajnym przypadku system pewnie obetnie moc do zera, a powinien dać możliwość "kręcenia kołami".

  7. #57
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Temat dalej otwarty....jak do tej pory nikt chyba nie wpadl na pomysl jak odlaczyc akustyczne podbijanie dzwieku. Co?

    Jestem zdeterminowany to zrobic....diler nei wie jak, Alfa care nie daje odpowiezi....sam szukalem czy moze jest jakis bezpiecznik ale z powodu braku opisu bezpiecznikow dalej nie wiem (zobazc moj pochodny watek n a ktory NIKT z 180 odwiedzjacych nie odpowiedzial)

    Wybieram sie do dilera i bedzie "szukajcie az znajdziecie" ale oni tylko na to czekaja zeby obciazyc mnie kilkoma godzinamy robocizny.

    Jest to dla mnie pilne bo mam tlumik Ragazzona z zaworami nagrany ale nie bede go instalowal zanim nike pozbede sie buczenia z glosnikow.

    HELP! HELP!

  8. #58
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Jak w ASO nie potrafią tego zrobić, to weź ich poproś żeby zrobili Ci wydruk z KeyLearna czy jak to się teraz nazywa rozdziału w którym jest ten system (tam z reguły jest ze 2 strony opisu, schematy, legenda i umiejscowienie opisywanych urządzeń/złączek), wrzuć tu na forum to podpowiem co zrobić. Jak Ci nie dadzą to ewentualnie sam możesz kupić KeyLearna - koszt ok EUR150 gdzieś widziałem na stronach Mopar, będziesz miał wszystkie schematy,opisy,procedury napraw itp.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #59
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Epsonix...wielkie dzieki za Twoja oferte. Bede probowal.

  10. #60
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Ja tam nie narzekam na to podbicie dźwięku, dzieki temu słyszę silnik (mam zawsze puszczoną muzykę która zagłusza), ale rozumiem Was - jak już się ma głośniejszy wydech to nie potrzeba dodatkowego buczka. Jeśli mi dostarczysz to info to popatrzę na to (mogę nawet u siebie spróbować to wyłączyć na probe w razie czego), a jeśli będzie okazja wcześniej to spróbuję też na własną rękę się dowiedzieć coś jak będę kiedyś w ASO (np poprosić o 10 minut dostęp do KeyLearna).

    Zalookałem do MESa 4.1 bo tam doszło troche opcji dla Giulii (np Proxi) i Stelvio (mniej), licząc na to że może softwarowo by to wyłączyć, ale nie widzę w tej wersji nic odnonśnie tej funkcji. Narazie jednak ciągle bieda w MESie, pewnie potrzeba jeszcze kilku wersji żeby było w miarę kompletne wsparcie. Rozwiazanie fizyczne natomiast też powinno być łatwe (typu wypiąć odpowiednią wtryczkę, co najwyżej zewrzeć w niej 2 piny) - znajdziemy jak to wyłączyć.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. Zwiększenie dźwięku silnika - Engine Sound Enhancement - Stelvio
    Utworzone przez filop w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 11-02-2019, 11:21
  3. [MiTo] brak dzwięku
    Utworzone przez Paweł&Justi w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-09-2012, 11:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory