Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 88

Temat: System podbicia dzwięku silnika Stelvio

  1. #61
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Schemat podbicia dźwięku.

  2. #62
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    no tak to sobie mniej więcej wyobrażałem, tylko gdzie masz dokument z lokalizacją wtyków, pinouty itp - w eLearnie coś takiego było dla 159 a potem w PDFach dla Giuietty ktore krążą po forum coś podobnego tylko lepiej/czytelniej zrobione (kolorowe rysunki itp). z tych schematów znamy tylko numery pinów ale nawet nie wiemy w których wtyczkach/gdzie się one znajdują. jesteś w stanie zdobyć więcej info. na początek i tak ja bym po prostu poszukał mikrofonu i go wypiął, a jak coś będzie buczeć to zwarł w wypiętej wtyczce pin 1 i 3.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #63
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    A gdzie Ty tam widzisz ten mikrofon co to niby miał zbierać dźwięk silnika, bo ja nie widzę? Jest tylko mikrofon od zestawu głośnomówiącego i generator dźwięku, co by sugerowało, że generator produkuje buczenie zależnie od obrotów (odczytywanych z CAN).
    Nie wiem tylko, dlaczego wyjście generatora jest NOT USED. Zagadkowy jeszcze jest Microphone - Shaker i "Engine On Signal" z niego. To ma być właśnie ten mikrofon? "Shaker" - wtf?
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #64
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    ja założyłem że ten microfone shaker to mikrofon umieszczony gdzieś w komorze silnika a engine on signal to tylko kiepskie tłumaczenie sygnału włączonego silnika. ale to taka zgadywanka - brakuje takich opisów jak w eLearnie, gdzie może i po łebkach w jednym zdaniu, ale wszystko jest opisane i wiadomo co jest czym.

    Nie mam pojęcia co to jest ten Sound Generator tym bardziej że piszą Not Used - może byli przygotowani na inny wariant zrobienia dźwięku silnika (tak jak piszesz), ale z niego zrezygnowali i włożyli jednak mikrofon? sam w swoich projektach sprzętu czasem robię drugą opcję, np jak nie ma czasu przetestować wcześniej czegoś nowego (a z reguły nie ma)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #65
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    lol
    to już mogli coś takiego założyć

    https://www.active-sound.eu/en/alfa-...meo-giulia-952
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #66
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Może planowali generator, ale dla mnie te generatory (np w BMW) zawsze mają jakiś taki sztuczny gwizd w sobie, że od razu słychać "sztuczność" tego dźwięku, pewnie kwestia jakiegoś próbkowania - nie mam nic przeciwko więc, że to wisi niepodłączone
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #67
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Nie mam pojęcia co to jest ten Sound Generator tym bardziej że piszą Not Used - może byli przygotowani na inny wariant zrobienia dźwięku silnika (tak jak piszesz), ale z niego zrezygnowali i włożyli jednak mikrofon? sam w swoich projektach sprzętu czasem robię drugą opcję, np jak nie ma czasu przetestować wcześniej czegoś nowego (a z reguły nie ma)
    W pierwszych wersjach była możliwość dołożenia efektów dźwiękowych potem to zniknęło z opcji i to może być pozostałość.

  8. #68
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Nie mam pojęcia co to jest ten Sound Generator tym bardziej że piszą Not Used - może byli przygotowani na inny wariant zrobienia dźwięku silnika (tak jak piszesz), ale z niego zrezygnowali i włożyli jednak mikrofon? sam w swoich projektach sprzętu czasem robię drugą opcję, np jak nie ma czasu przetestować wcześniej czegoś nowego (a z reguły nie ma)
    W pierwszych wersjach była możliwość dołożenia efektów dźwiękowych potem to zniknęło z opcji i to może być pozostałość.

  9. #69
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    W pierwszych wersjach była możliwość dołożenia efektów dźwiękowych
    W jakich pierwszych wersjach? Testowałem benzyny jak tylko się pojawiały w Polsce i nie było takich rzeczy.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #70
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    tez pierwsze slysze o czyms takim
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. Zwiększenie dźwięku silnika - Engine Sound Enhancement - Stelvio
    Utworzone przez filop w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 11-02-2019, 11:21
  3. [MiTo] brak dzwięku
    Utworzone przez Paweł&Justi w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-09-2012, 11:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory