Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 113

Temat: Może coś o 2.2 wszędzie tylko benzyny

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4 TI Sportwagon
    Postów
    10

    Talking

    Chciałbym się dowiedzieć czy może ma ktoś doświadczenie ze Stelvio w dieslu 210 km. gdyż poważnie się zastanawiam nad tym autem, które coś mi mówi, że jest bardzo wdzięczne do tego oszczędne i zarazem niedocenione. Mam dobry układ w salonie gdyż jestem ich klientem od prawie 18 lat i testowałem Giulię Veloce 280, Giulię 210 km, Stelvio 280 km. Mam odstawioną bardzo ładną Stelvio 280 km ze starego rocznika ale się zastanawiam czy warto tyle bulić za benzynę? Zrobiłem nimi trasy tak 800-1500 km i powiem, że diesel mnie rozwalił dynamiką i spalaniem (ale była to Giulia) ale też fatalnie wypada jej kultura pracy klekota, benzyny są super, odejście itd. ale to spalanie i ciągłe tankowanie to nieporozumienie. Dlatego mając 2 małych dzieci i plany podróży o Europie zastanawiam się nad dieslem Stelvio gdyż nie mieli takiej do testów. A jak będę chciał poszaleć to QV Giulia która deklasuje i tak Stelvio urodą i to ona skradła moje serce jednak jak się ma rodzinę to trzeba iść na kompromis. Zatem Panowie czy ktoś ma takowy pojazd w dieslu i doświadczenia z nim związane? Z góry dziękuję za uwagi. ps. z tymi zakazami dla diesli to jedynie sztuczne pompowanie paniki i ładowanie klientów w butelkę więc te bajki odłóżmy na bok. Także proszę o poważne uwagi.Tak na marginesie to QV przy oszczędnej jeździe pali tyle co ta bena wyżyłowana 280 km.
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 05-03-2019 o 09:05 Powód: P. 5 regulaminu

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    STELVIO 2.2 210 q4
    Postów
    21

    Domyślnie

    mam stelvio 2.2 210. Wolniej się zbiera od 280, gorszy dzwięk, spalanie w miescie ok 10 diesla, 15 i wiecej w przypadku benzyny, ostra jazda to ok 14 ON i ponad 20-25 PB, spalanie na autostradzie przy 140 jest mniejsze o okolo 2 litrów na korzyść ON, im większa predkosc tym większa róznica. Mozesz podniesc moc do ok 240km i 550niuta

    QV Giulia - silnik nie wytrzymał upalania na torze

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Auto
    myślami blisko Stelvio
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem tu nowy choć od roku czytam forum, też myślę nad Stelvio 2.2 z racji 40-45 tkm rocznie. Kończy mi się leasing na mojego passata alltracka i chciałbym coś innego. Mam pytanie czy jest możliwość gdzieś wypożyczenia na dzień, dwa Stelvio 2.2 żeby się przekonać jak to wygląda w takim normalnym użytkowaniu? Oczywiście że benzyna była by ideałem ale przy tych przelotach ropniak wydaje się lepszym wyborem. Dodatkowo szybko się poruszam więc przy prędkościach autstradowych + 2.2 powinno się sprawdzić.

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    STELVIO 2.2 210 q4
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemluk Zobacz post
    Witam,
    Jestem tu nowy choć od roku czytam forum, też myślę nad Stelvio 2.2 z racji 40-45 tkm rocznie. Kończy mi się leasing na mojego passata alltracka i chciałbym coś innego. Mam pytanie czy jest możliwość gdzieś wypożyczenia na dzień, dwa Stelvio 2.2 żeby się przekonać jak to wygląda w takim normalnym użytkowaniu? Oczywiście że benzyna była by ideałem ale przy tych przelotach ropniak wydaje się lepszym wyborem. Dodatkowo szybko się poruszam więc przy prędkościach autstradowych + 2.2 powinno się sprawdzić.
    a co to znaczy prędkości autostradowe, stelvio do 160 jest cichy, stabilny do 180, porównuje do f11

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Auto
    myślami blisko Stelvio
    Postów
    5

    Domyślnie

    Nadal szukam Stelvio w dieslu, czy może ktoś wie czy w jakimś salonie jest Stelvio w dieslu do jazd testowych, W Krakowie nie ma, w Starowej górze nie ma, w carserwisie nie ma, konsultant na stronie głównej mówi że nie wiedzą, gdzie takie auto jest, bo nie mają spisu, logowanie nic nie daje bo musisz wybrać konkretny salon... ciekawa sytuacja nikt nic nie wie. Zajmuje się sprzedażą maszyn i jak nie wiem to sam dzwonię i szukam, a tu jakby mieli mnie głęboko w poważaniu

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    W Bielsku-Białej mają Stelvio w dieslu ale lekko używane demo lub po firmowych z fca

  7. #27
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Auto
    myślami blisko Stelvio
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał median09 Zobacz post
    W Bielsku-Białej mają Stelvio w dieslu ale lekko używane demo lub po firmowych z fca
    Dzięki, już dzwoniłem potwierdzili mi że mają. Jadę pod koniec tygodnia obejrzeć.

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Stelvio 280KM
    Postów
    198

    Domyślnie

    Dla mnie Pan Marek specjalnie ściągnął z Bielska na weekend. 210KM. Super auto, ale trochę zbyt ordynarny ten diesel. "Niestety" późniejsza jazda 280KM benzyną i lepsza oferta zadecydowały, że będę częściej tankował :-)

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemluk Zobacz post
    Dzięki, już dzwoniłem potwierdzili mi że mają. Jadę pod koniec tygodnia obejrzeć.
    Jeśli mogę coś doradzić to jak któryś salon ma bliżej Giulię 2.2 to też się wybierz na jazdę. Sam silnik działa podobnie w Giulii i Stelvio, w mojej ocenie w Stelvio odrobinę słabiej się zbiera z uwagi na masę. I jest chyba ciut lepiej wyciszony.

    Nie zaczynaj jazdy od trybu D. Wrzuć go podczas jazdy pod koniec testu. Zacznij od A, po chwili wrzuć N.

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Auto
    myślami blisko Stelvio
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cameyo Zobacz post
    Dla mnie Pan Marek specjalnie ściągnął z Bielska na weekend. 210KM. Super auto, ale trochę zbyt ordynarny ten diesel. "Niestety" późniejsza jazda 280KM benzyną i lepsza oferta zadecydowały, że będę częściej tankował :-)
    Też bym wolał 280, ale przy przebiegach rzędy 37-40tkm i to często 140-160 km/h będzie paliwo bolało, no i jeszcze to tankowanie, w sumie zobaczymy jak oferta w wynajmie wyjdzie. Póki co mimo wszystko skłaniam się ku gnojówce

Podobne wątki

  1. Może ma tylko ze 100 kucy.
    Utworzone przez RafcioL27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-11-2009, 09:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory